tag

Szwajcaria

30 lipca

14 czerwca

Jakie będą decyzje banków centralnych Szwajcarii, Wielka Brytanii i Japonii?

Druga część tygodnia przynosi decyzje trzech banków centralnych G10, choć w żadnym przypadku nie zapowiada się na przełomowe postanowienia. Ze Szwajcarii ponownie usłyszymy, że frank jest przewartościowany, Bank Anglii będzie bardziej ostrożny po trudnym wyniku wyborów, a Bank Japonii nie spieszy się ze strategią wycofania z ultra-łagodnej polityki

31 marca

Śledztwa w sprawie ukrywania pieniędzy w szwajcarskim banku

Brytyjski urząd skarbowy HMRC ogłosił w piątek, że wszczął śledztwo w sprawie unikania płacenia podatków oraz prania pieniędzy przez "globalną instytucję finansową" i przez niektórych jej pracowników. Wcześniej o takim śledztwie poinformowała Holandia.

12 lutego

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

27 listopada 2016 roku

Szwajcarzy za utrzymaniem elektrowni jądrowych

Obywatele Szwajcarii sprzeciwili się przyspieszonemu wyłączeniu siłowni jądrowych, obawiając się pogorszenia bezpieczeństwa energetycznego kraju i zwiększonego importu prądu

17 listopada 2016 roku

Kredyty walutowe - jak to wygląda w Hiszpanii?

W Hiszpanii w 2006, 2008 roku banki mogły prowadzić nieprawidłową sprzedaż wielu produktów, m.in. kredytów walutowych. Skutki były bardzo dotkliwe dla obywateli.

13 czerwca 2016 roku

Kredyty „frankowe” a sprawa polska

Nie mogę zaakceptować faktu, że w tym sporze, w którym po jednej stronie jest blisko 1,5 mln poszkodowanych moich rodaków, a po drugiej – kilka chciwych, nieodpowiedzialnych banków, opinie Polaków są tak bardzo podzielone - mówi w wywiadzie dla wGospodarce.pl Krzysztof Oppenheim.

10 czerwca 2016 roku

Trzy banki centralne w akcji

W nadchodzącym tygodniu na swych posiedzeniach zbiorą się FED, Bank Japonii i szwajcarski bank centralny. Choć największe znaczenie dla rynków finansowych będzie mieć decyzja amerykańskiej rezerwy federalnej, to z uwagą będą śledzone posunięcia także dwóch pozostałych - zapowiada Roman Przasnyski, Główny Analityk GERDA BROKER

5 czerwca 2016 roku

Szwajcaria: nie będzie "pieniędzy za nic"

Szwajcarzy "dużą większoscią" odrzucili w referendum pomysł wypłacania każdemu obywatelowi tzw. podstawowego dochodu bezwarunkowego w wysokosci 2500 franków, pomysłu zwanego potocznie "money for nothing". Do takiego głosowania wzywał rząd federalny

1 czerwca 2016 roku

W Szwajcarii otwarto najdłuższy na świecie tunel kolejowy

W Szwajcarii odbyły się inauguracyjne przejazdy pociągów przez najdłuższy i najgłębszy na świecie tunel kolejowy. Budowa nowego tunelu Świętego Gotarda trwała 17 lat. Tunel przyspieszy ruch pociągów między północną i południową Europą przez Alpy Szwajcarskie.

27 kwietnia 2016 roku

Polski producent autobusów podbija szwajcarski rynek

Solaris, producent autobusów, trolejbusów i tramwajów chce zwiększyć swój udział na szwajcarskim rynku. Firma teraz zajmuje trzecie miejsce pod względem liczby dostarczanych autobusów na ten rynek i zamierza zdobywać kolejne kontrakty. Pojazdy tej marki jeżdżą w 41 szwajcarskich miastach.

22 kwietnia 2016 roku

Szwajcarskie firmy chcą inwestować w Polsce

Z danych Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej wynika, że kraj ten jest drugim po Stanach Zjednoczonych inwestorem spoza Unii Europejskiej. Obroty z wymiany handlowej są zbilansowane, a Polska nawet więcej eksportuje do Szwajcarii niż z niej importuje.

13 kwietnia 2016 roku

Szwajcarska firma zatrudni w Krakowie 160 osób

Zurich Insurance Group, szwajcarska grupa ubezpieczeniowa otwiera centrum finansowych usług wspólnych w Krakowie, w którym zatrudni ponad 160 specjalistów z takich dziedzin jak m.in. rachunkowość i sprawozdawczość finansowa.

23 marca 2016 roku

Bankowy gigant zwolni kolejne dwa tysiące osób

Nie kończą się problemy Credit Suisse. Szwajcarski bank ogłosił, że zwolni dwa tysiące osób. To kolejne cięcia w zatrudnieniu, jakie Credit Suisse przeprowadzi w tym roku. Bank w 2015 r. poniósł największą stratę od 2008 roku.

16 marca 2016 roku

Polska dostała od Szwajcarii ponad 300 mln franków

303,5 mln franków szwajcarskich trafiło do instytucji sektora publicznego, prywatnego i organizacji pozarządowych na inwestycje m.in. społeczne i infrastrukturalne - poinformował resort rozwoju. To ok. 67 proc. bezzwrotnej pomocy dla Polski przyznanej przez Szwajcarię.

8 stycznia 2016 roku

Szwajcarzy też słono płacą za mocnego franka

Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) poinformował w piątek, że według wstępnych obliczeń odnotuje za rok 2015 stratę około 23 mld franków, czyli równowartość prawie 92 mld złotych - przede wszystkim w efekcie spadku wartości swych rezerw w walutach obcych, których kurs wobec franka znacznie się obniżył

3 października 2015 roku

Deflacja znowu w eurozonie! Co na to Szwajcaria?

Mimo dodruku pieniądza na niespotykaną dotąd skalę przez Europejski Bank Centralny (EBC) deflacja (spadek cen) powraca do eurozony, zwiastując kłopoty gospodarcze