tag

technologia

23 marca

22 marca

Nowa metoda cyberataków - przestępcy uderzają w smartfony

W ciągu roku liczba cyberataków wymuszających okup wzrosła ponaddwukrotnie, a liczba zainfekowanych smartfonów nawet trzykrotnie – wynika z raportu CERT Orange Polska. W 2016 roku zespół monitorujący bezpieczeństwo w sieci Orange notował blisko 50 poważnych incydentów bezpieczeństwa dziennie. Eksperci alarmują, że w tym roku cyberprzestępcy nie odpuszczą. Przewidują dalszy wzrost ataków z wykorzystaniem internetu rzeczy i mediów społecznościowych.

21 marca

20 marca

Wcześniejsze publikacje

VR to nie tylko gry - technologia wspiera rozwój medycyny oraz edukacji

Technologia wirtualnej rzeczywistości (VR) napędza rozwój rynku komputerowego. To jeden z najważniejszych trendów tego roku, który w przyszłości będzie wykorzystywany nie tylko w gamingu, lecz także w medycynie, turystyce czy edukacji – prognozuje Intel, który jest liderem technologicznym w tym zakresie.

Chemia kluczem do stworzenia elektrycznego samochodu

Znalezienie odpowiednich substancji chemicznych będzie kluczem do rozwoju elektrycznych samochodów, wszystkie inne czynniki są zdecydowanie mniej istotne - przekonywał dyrektor Renault ds. planowania i rozwoju Bruno Ancelin.

Pozostałe publikacje o tym tagu

8 marca 2017 roku

Auto, które samo się prowadzi? Nie dla Porsche i Lamborghini

Samochód który prowadzi się sam? Do gry wkracza Volkswagen - niemiecki koncern liczy nie tylko na sukces na polu technologii ale też na odbicie po kontrowersjach związanych z zaniżaniem ilości wydzielanych spalin w modelach samochodów produkowanych przez VW.

8 marca 2017 roku

Zysk netto grupy CUBE ITG w 2016 r. wyniósł 10,6 mln zł

Zwiększenie przychodów z działu publicznego, a także restrukturyzacja długu, polegająca na jego zmniejszaniu to główne tegoroczne cele grupy kapitałowej CUBE ITG – poinformował zarząd grupy na konferencji prasowej.

7 marca 2017 roku

Nowe śmigłowce dla polskiej armii - co po Caracalach?

Poprzedni rząd wybrał Caracale jako śmigłowce, które miałyby spełniać wiele funkcji w polskim wojsku – również zastąpić postsowieckie jednostki. Ten wybór został zablokowany dlatego, że polska armia szuka śmigłowców wielofunkcyjnych.

3 marca 2017 roku

Polska należy do jednych z najmniej zaawansowanych cyfrowo państw UE

Z zestawienia, które przygotowała Komisja Europejska, wynika, że w "28" najlepiej radzącym sobie krajem pod tym względem jest Dania, najgorzej - Rumunia. Polska znalazła się na 23. pozycji w UE. Co gorsza przepaść cyfrowa między wynikami państw z pierwszych i ostatnich pozycji wzrosła w ostatnich latach.

1 marca 2017 roku

Konkursy technologiczne – zgłoś się!

„Gazeta Bankowa” przedłuża termin na przyjmowanie zgłoszeń do obu edycji konkursów technologicznych – XV edycji konkursu „Lider” oraz X edycji konkursu „Hit Roku”. W związku z dużym zainteresowaniem konkursem, firmy mogą zgłaszać swoje projekty do 5 marca!

1 marca 2017 roku

Morawiecki: Polska staje się krajem coraz bardziej innowacyjnym

Polska staje się krajem coraz bardziej innowacyjnym, a myśl techniczna jest bardzo zaawansowana - stwierdził we środę wicepremier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w spółce Vistal Offshore w Gdyni. Firma jest generalnym wykonawcą budowy mostu w Tana Bru na północy Norwegii.

1 marca 2017 roku

Ericsson i China Mobile przedstawiają inteligentną fabrykę wykorzystującą 5G

Technologia 5G z wykorzystaniem plasterkowania sieci umożliwia uzyskanie pełnych i ekonomicznych rozwiązań dla różnych scenariuszy produkcyjnych, pracy w czasie rzeczywistym, energooszczędnych i prostych wdrożeń ułatwiających uzyskanie poziomu inteligentnych fabryk w przyszłości. To będzie jeden kluczowych czynników umożliwiających ich rozwój w przyszłości.

1 marca 2017 roku

Warsaw Spire z unikatową technologią

W Warsaw Spire będzie zainstalowanych 50 punktów tzw. cyfrowej dystrybucji treści, w tym nowoczesne interaktywne ekrany, które emitować będą na bieżąco użyteczne dla najemców informacje m.in. dane o pogodzie, ruchu na ulicach. System poprowadzi nas do miejsca spotkania, a kiedy zostanie nam trochę czasu zaproponuje alternatywne opcje spędzenia czasu pozostałego do spotkania

1 marca 2017 roku

Sztuczna inteligencja niepostrzeżenie oplata ludzkość

Rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję stają się coraz bardziej powszechne, a przez to niedostrzegalne przez użytkownika. Droga w kierunku sztucznej inteligencji (SI) była raczej formą ewolucji niż rewolucji. Systemy i algorytmy stawały się coraz bardziej zaawansowane, a przejście było płynne. Spowodowało to, że większość z nas nie jest świadoma w jak wielu aspektach ich codziennego życia wspiera ich SI.

24 lutego 2017 roku

Zmarł Alan Stone - legenda branży gamingowej

Oddział japońskiego gamingowego giganta jakim jest Nintendo - czyli Nintendo of America - bez wątpienia miał ogromny wpływ na rozwój i popularyzację wirtualnej rozrywki w USA a co za tym idzie - w efekcie na całym świecie. Teraz zmarł legendarny prezes organizacji - Alan Stone.

21 lutego 2017 roku

BGK przyznał 143 firmom ponad 500 mln dofinansowania na innowacje technologiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego zakończył ocenę 453 wniosków w II konkursie o premię na innowacje technologiczne Programu Inteligentny Rozwój (POIR). Łączna wartość przyznanego dofinansowania wynosi blisko 512 mln zł i przekracza wartość środków przeznaczonych pierwotnie na konkurs, co było możliwe dzięki decyzji Ministra Rozwoju i Finansów – poinformował bank w komunikacie.

17 lutego 2017 roku

Nowoczesne bomby dla Polski

Firma Lockheed Martin (NYSE: LMT) otrzymała od polskiej spółki Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o. zamówienie o wartości 1,9 mln dolarów na produkcję bomb ćwiczebnych ELGTR (Enhanced Laser Guided Training Rounds) dla polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej.

16 lutego 2017 roku

Firmy nie korzystają z ważnego narzędzia i tracą zyski

Narzędzia do analizy danych pozwalają firmom lepiej kontrolować koszty i dostosowywać ofertę do potrzeb klientów, co przekłada się na zyski przedsiębiorców – przekonuje Wojciech Kryński z Ground Frost. Dostęp do wielu z tych rozwiązań jest zupełnie darmowy. Polska ma jednak wciąż wiele do nadrobienia.

16 lutego 2017 roku

Kultowa Nokia wróci do sprzedaży

Nokia 3310 - ten telefon zna chyba większość dorosłych Polaków. Choć swoją premierę miał dokładnie 17 lat temu, to do dziś wielu wspomina go z łezką w oku, uważając za jeden z najbardziej niezawodnych telefonów, z jakimi mieli do czynienia.

15 lutego 2017 roku

Sztuczna inteligencja zagrożeniem dla ludzi: Pozbawi pracy 200 tysięcy osób

Rozwój technologii i sztuczna inteligencja wpłyną w najbliższych latach na rynek pracy w Polsce. Eksperci Accenture szacują, że automatyzacja może zagrozić całej branży usług szacowanej obecnie na około 200 tys. miejsc pracy. Roboty przejmą jednak głównie proste czynności, a jednocześnie pojawią się nowe stanowiska związane z obsługą i udoskonalaniem tych maszyn.