tag

technologia

Wczoraj

Polska awansowała w rankingu innowacyjności Bloomberga

Ranking Bloomberga uwzględnia łącznie siedem czynników m.in.: procentowy udział wydatków na badania i rozwój w produkcie krajowym brutto (Polska na 35. miejscu), udział produkcji dodanej w PKB (16. miejsce), wydajność pracy w przeliczeniu na pracownika (35.)

Przedwczoraj (16 stycznia)

15 stycznia

Airbus otwiera konkurs innowacyjny dla małych i średnich przedsiębiorstw

Komunikacja kosmiczna to jedyny sposób na ustanowienie komunikacji szerokopasmowej pomiędzy ludźmi a maszynami, niezależnie od tego, czy dana jednostka znajduje się na terenach zurbanizowanych czy odosobnionych, na morzu, w powietrzu, a nawet w kosmosie. SpaceDataHighway jest niczym pierwszy światłowód w kosmosie, ale ma dodatkową zaletę, którą jest mobilność.

13 stycznia

Wcześniejsze publikacje

Ruszają konkursy technologiczne „Gazety Bankowej”: wybieramy najlepsze wdrożenia 2016 r. i najlepsze produkty roku 2017

Startują nowe edycje konkursów technologicznych „Gazety Bankowej” – XV edycja konkursu „Lider” oraz X edycja konkursu „Hit Roku”. Tym razem będziemy wybierać „Lidera 2016”, w którym staramy się wskazać najlepsze wdrożenia w obszarze nowych technologii w 5 branżach, oraz „Hit Roku 2017”, a więc najciekawsze rozwiązanie innowacyjne, jakie będą dostępne na rynku w 2017 r. Tu również chodzi o ofertę dla pięciu branż.

Buntu maszyn nie będzie - Sztuczna Inteligencja będzie wspierać ludzi w pracy

Najważniejszym trendem rozpoczynającego się roku będzie rosnąca rola sztucznej inteligencji – wynika z raportu „10 Hot Consumer Trends for 2017” firmy Ericsson. Badani spodziewają się, że stanie się ona wsparciem w pracy i w życiu codziennym, zarządzając naszym czasem, przypominając o codziennych obowiązkach.

Pozostałe publikacje o tym tagu

1 stycznia 2017 roku

Firma w sieci 2017

Dla speców od technologii sieciowych 2016 rok okazał się fascynujący, podobnie będzie w 2017. Inżynierowie Cisco wyznaczyli dziesięć obszarów, które będą newralgiczne dla firm w nadchodzącym roku

29 grudnia 2016 roku

Hakerzy wciąż są problemem dla dużych firm

Choć rośnie świadomość cyberzagrożeń wśród korporacyjnych użytkowników sieci, to działalność hakerów wciąż jest dużym problemem dla bezpieczeństwa firm. Koszty ataków na firmowe dane są bardzo wysokie.

27 grudnia 2016 roku

"Washington Post": Roboty - zabójcy miejsc pracy dla ludzi?

Rozwój sztucznej inteligencji i postęp robotyzacji prowadzi do likwidowania miejsc pracy, zwłaszcza tych, które nie wymagają dużej wiedzy. Rozwój ten jest jednak niezbędny, choć może pogłębić przepaść między różnymi grupami społecznymi - głosi raport Białego Domu, który omawia "Washington Post"

16 grudnia 2016 roku

Energetyka jądrowa może wesprzeć polski przemysł

Reaktor jądrowy HTR, którego bezpieczeństwo tkwi w samej konstrukcji paliwa - to urządzenie, na którym skorzystać mógłby polski przemysł. Taki badawczy reaktor chcą najpierw zbudować i przetestować naukowcy z Narodowego Centrum Badań Jądrowych - mówi prof. Grzegorz Wrochna.

11 grudnia 2016 roku

Eksploracja surowców z kosmosu - wciąż jeszcze plan naukowy, czy już biznesowy?

"Luksemburg przed kilkoma tygodniami wdrożył własne założenia prawa kosmicznego. Obecnie państwo to posiada najbardziej zaawansowane prawo w tym zakresie na świecie. Co to oznacza dla eksploracji kosmosu? Czy stoimy u progu nowej ery kosmicznej? Jakie szanse stwarza to dla Polski? O tym rozmawiamy z ekspertem ds. prawa kosmicznego, Kamilem Muzyką z Instytutu Nauk Prawnych PAN

2 grudnia 2016 roku

Autosan dostarczy komponenty do systemu rakiet Patriot

Polska Grupa Zbrojeniowa i należący do niej Autosan podpisały list intencyjny z amerykańską firmą Raytheon, która produkuje systemy obrony powietrznej Patriot. Dla spółki z Sanoka to szansa na rozwój w skali świata. Zdaniem szefa MON Antoniego Macierewicza ta współpraca może przybliżyć porozumienie w sprawie programu Wisła, którego celem jest zakup systemu obrony przeciwrakietowej dla Polski.

29 listopada 2016 roku

Komunikacja kluczem do prowadzenia efektywnej opieki medycznej

Komunikacja jest kluczowa dla bezpiecznej i efektywnej opieki medycznej - podkreśla prezes PTKM Katarzyna Jankowska. Z raportu OECD i KE wynika, że tylko co trzeciemu polskiemu pacjentowi lekarz dał możliwość zadawania pytań, a tylko co drugi konsultował plan leczenia.

18 listopada 2016 roku

Kongres 590: Nowoczesne technologie wszystkim pomagają w rozwoju

Nicklas Lundblad wiceprezes Google ds. Polityki Publicznej w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce podczas Kongresu 590 w Rzeszowie powiedział, że obecnie w Polsce jest dobry moment, żeby tworzyć cyfrową gospodarkę. Otwierając biznes w internecie wchodzimy od razu na globalne rynki. Obecnie ważne jest odpowiedzi na pytania jak dostosować się do szybkich zmian technologicznych które obecnie następują w gospodarce.

17 listopada 2016 roku

Kongres 590: Cyfrowa przyszłość gospodarki

Rozwój technologiczny zmienia nasze podejście do gospodarki. Na wielu czynnościach, które kiedyś nie były profesjami, dziś można zarobić. O tym, co będzie źródłem dochodów w przyszłości dyskutowano podczas podkarpackiego Kongresu 590.

17 listopada 2016 roku

Dochód gwarantowany rozwiązaniem problemu automatyzacji?

Wraz z postępującym rozwojem technologii i automatyzacji produkcji coraz bardziej realne staje się zastąpienie ludzi maszynami. Jak wskazują szacunki think-tanku Bruegel, takim ryzykiem objętych jest co najmniej połowa zawodów w Europie. Kolejne państwa, szukając rozwiązania problemu skłaniają się ku wprowadzeniu dochodu gwarantowanego, który zapewniałby minimalną sumę potrzebną na utrzymanie.

15 listopada 2016 roku

Inteligentne lustra to już nie science fiction

Inteligentny dom to połączona technologia, gdzie urządzenia komunikują się ze sobą, tak by żyło się komfortowo, bezpiecznie i przewidywalnie. Możemy sterować np. temperaturą, mediami, zarządzać bezpieczeństwem naszych domowników, możemy śledzić gdzie jest nasze dziecko, co robi pies i czy rybki mają dobre parametry życiowe

15 listopada 2016 roku

Branża elektroniczna o roku rządu PiS: dobre plany dla biznesu, ale ich realizacja - za wolna

W ocenie prezesa ZIPSEE „Cyfrowa Polska” Michała Kanownika, w ciągu mijających 12 miesięcy rząd Prawa i Sprawiedliwości przedstawił kilka dobrych propozycji dla przedsiębiorców, które w dalszej perspektywie mogą ułatwić prowadzenie biznesu w Polsce i pobudzić innowacyjność polskich firm. „Powinny jednak być wprowadzane w życie dużo szybciej i odważniej” – zauważa.

10 listopada 2016 roku

Ubezpieczyciele nie boją się inwestować w start-upy

Rozwój nowych technologii i mediów społecznościowych wymaga od branży ubezpieczeniowej innowacyjnego podejścia, dlatego od kilku lat w ubezpieczeniach rozwija się tzw. insurtech. Ubezpieczyciele inwestują w start-upy, które wykorzystują cyfrowe narzędzia i oferują całkiem nowe usługi. Podobne rozwiązania pojawiają się również w Polsce, jednak na tle innych państw europejskich wciąż wypadamy słabo pod względem innowacyjności.