tag

technologia

Przedwczoraj (26 maja)

W wirtualnym oddziale Alior Banku klient otworzy konto w trakcie rozmowy wideo

W Alior Banku tożsamość klientów składających wniosek o założenie konta bankowego może być weryfikowana zdalnie podczas rozmowy wideo. Dzięki temu decyzję banku można otrzymać nawet w 10 minut, bez wychodzenia z domu. Założenie konta po wideoweryfikacji jest traktowane przez bank na równi z wizytą w oddziale i od razu można z niego korzystać

24 maja

23 maja

Lot marsjańskiej rakiety odbędzie się w 2018 lub 2019 roku

Pierwszy lot największej rakiety nośnej na świecie - SLS, która w przyszłości ma wynieść statek kosmiczny Orion w załogową misję na Marsa, ma się odbyć pod koniec 2018 lub w 2019 roku. Nad nową rakietą Agencja NASA pracuje wraz z firmą Boeing, a załogowa misja marsjańska planowana jest na lata 30.

22 maja

Sklep przyszłości to sklep bez kas i kolejek

Kolejki do sklepowych kas są zmorą większości konsumentów. 61 proc. z nich uważa, że można je skrócić dzięki szybkim płatnościom zbliżeniowym i tyle samo respondentów oczekuje, aby można było płacić kartą w każdym sklepie, bez wyjątku.

Wcześniejsze publikacje

ZAMIAST SŁÓW: Gdzie uderzył wirus i "polały się łzy"...

Podczas konferencji CPX 2017, firma Check Point Software Technologies przedstawiła mapę , gdzie na świecie doszło do cyberataku wirusa nazwanego WannaCry (ang. będziesz płakał). WannaCry wciąż grasuje, głównie w Indiach, USA oraz Rosji. Średnio co trzy sekundy wirus podejmuje próbę zablokowania jakiegoś komputera

Prawo nie nadąża za nowymi technologiami

Nowe technologie są coraz częściej obecne w naszej codzienności. Jest bardzo wiele sposobów oddziaływania nowych technologii na praktykę stosowania i tworzenia prawa w Polsce. Najbardziej pożądane przez inwestorów technologie zakłócają i zmieniają rzeczywistość.

Pozostałe publikacje o tym tagu

12 maja 2017 roku

Kultowa Nokia wraca na rynek

Pierwsza Nokia 3310 była w swoim czasie najpopularniejszym telefonem komórkowym świata. To właśnie ten model osiągnął nie pobity do tej pory przez żadną inną markę i żaden inny telefon wynik w postaci 126 milionów egzemplarzy sprzedanych na całym świecie.

8 maja 2017 roku

Allegro: serwis po awarii dostępny dla klientów

Poniedziałkowa awaria była związana z usterką jednej z usług, która odpowiada za dostępność serwisu i zarządzanie innymi usługami; serwis już działa - poinformował PAP Paweł Klimiuk z Allegro, największego portalu aukcyjnego w Polsce

8 maja 2017 roku

Bezpieczeństwo dzieci na drogach - pomóc może VR

Liczba wypadków drogowych z udziałem dzieci od lat nie uległa radykalnemu zmniejszeniu. Do poprawy sytuacji mogą się przyczynić nowoczesne technologie, które poprzez grę i zabawę będą edukować najmłodszych.

7 maja 2017 roku

Jedyna w Europie drukarka wielkogabarytowa stoi w Radomiu

Wykorzystanie druku 3D w przemyśle może - zdaniem specjalistów – przyczynić się do wzrostu innowacyjności i konkurencyjności polskich firm w świecie. Jednym z przykładów zastosowania tej innowacyjnej technologii jest pierwszy w Polsce prototyp samochodu elektrycznego, wyprodukowany w Radomiu

4 maja 2017 roku

Wojsko Polskie bardzo nowoczesne

Już wkrótce to nie ludzie lecz roboty będą walczyć na polach bitew. Polach bitew, które sztaby mogą obserwować w czasie rzeczywistym, niczym grę komputerową i tym samym na bieżąco wpływać na postępu kampanii, zaś straty w ludności cywilnej zostaną zniwelowane dzięki nowoczesnym systemom IFF, rozpoznającym nie biorących udział w walce ludzi. Oto przyszłość wojny według producentów najnowocześniejszej broni. Teraz oferują oni swoje produkty także polskiej armii.

4 maja 2017 roku

Rząd ujawni nowe dokumenty w kwestii Caracali

MON udostępni parlamentarzystom PO dokumenty dotyczące nie tylko rozmów ws. śmigłowców Caracal, lecz także trwającego postępowania - powiedział w czwartek wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk.

1 maja 2017 roku

Za dwa lata do produkcji mogą wejść polskie protezy serca

Jesienią mają ruszyć ostatnie badania kliniczne nowych polskich pozaustrojowych protez serca dla dorosłych - planują konstruktorzy z Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religii w Zabrzu (FRK). Ich wprowadzenie na rynek prawdopodobnie potrwa ok. dwóch lat

1 maja 2017 roku

Nawóz ze ścieków? Czemu nie, nawet mamy na to patent

W polskich oczyszczalniach ścieków powstaje rocznie ok. 700-800 tys. ton suchej masy osadów ściekowych. Obecne przepisy zabraniają ich składowania - osady są m.in. wykorzystywane w cementowniach, spalane, a także kompostowane. Zaledwie kilka procent służy np. do produkcji nawozów

27 kwietnia 2017 roku

Milion mieszkań programu Mieszkanie Plus – jak i z czego to zrobić?

Kilkudziesięciu producentów technologii budowlanych oraz ponad 340 zespołów architektów chce uczestniczyć w programie Mieszkanie Plus. W efekcie, w ramach programu, do 2030 roku ma powstać w Polsce ok. miliona tanich mieszkań na wynajem. Dzięki temu do gospodarki powinno wpłynąć ok. 200 mld zł. A przy okazji dokona się renesans technologii segmentowych, czyli znanej z PRL "wielkiej płyty", ale w wydaniu z XXI wieku

26 kwietnia 2017 roku

Polskie mikrosatelity już wkrótce polecą w kosmos

HyperSat to nowa, uniwersalna platforma do budowy satelitów o wadze od 10 do 150 kilogramów. Koncepcję całego projektu oraz model innowacyjnego satelity przygotowała firma Creotech. Seryjna produkcja satelitów opartych na nowej platformie, które będą nośnikiem dla przyszłych misji satelitarnych, ma się rozpocząć do 2020 roku.

24 kwietnia 2017 roku

Modele biznesowe zmieniają się w wyniku cyfrowej rewolucji

Łączenie wcześniej niepowiązanych obszarów wiedzy czy różnych działów w ramach jednej firmy staje się koniecznością. Same firmy w pojedynkę często nie są w stanie tego zrobić. Potrzebne jest wsparcie partnera technologicznego, który przeprowadzi firmę przez tę rewolucję, dostarczając odpowiednie rozwiązania i dostosowując je do wymogów rynku.

20 kwietnia 2017 roku

Serce z drukarki 3D

W Warszawie może powstać jeden z najnowocześniejszych w Europie oddziałów elektroterapii, czyli dziedziny kariologii, która dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, ratuje życie.

19 kwietnia 2017 roku

Polski robot wwierci się w powierzchnię Marsa

Polski robot Kret poleci na Marsa w ramach misji NASA InSight w 2018 roku - powiedział w środę na konferencji prasowej dr Jerzy Grygorczuk, wiceprezes firmy Astronika. Kret będzie pierwszym kompletnym systemem dostarczonym przez polski przemysł na tak istotną misję.

19 kwietnia 2017 roku

15 lat tradycji w nagradzaniu innowatorów - Techno Biznes 2017 WIDEO

15 lat tradycji w nagradzaniu najnowocześniejszych, najoryginalniejszych i najbardziej innowacyjnych technologii i rozwiązań w finansach, bankowości, logistyce i ubezpieczeniach - oto najkrótsze podsumowanie tegorocznej gali Techno Biznes organizowanej co roku przez "Gazetę Bankową".

14 kwietnia 2017 roku

Koniec z papierem - czas na e-dokumenty

Elektroniczny obieg dokumentów pozwala zaoszczędzić ponad dwie trzecie czasu, kosztów i zminimalizować nakład pracy potrzebny na wykonanie codziennych zadań administracyjnych.