tag

technologia

Wczoraj

Modele biznesowe zmieniają się w wyniku cyfrowej rewolucji

Łączenie wcześniej niepowiązanych obszarów wiedzy czy różnych działów w ramach jednej firmy staje się koniecznością. Same firmy w pojedynkę często nie są w stanie tego zrobić. Potrzebne jest wsparcie partnera technologicznego, który przeprowadzi firmę przez tę rewolucję, dostarczając odpowiednie rozwiązania i dostosowując je do wymogów rynku.

20 kwietnia

Serce z drukarki 3D

www.sxc.hu

W Warszawie może powstać jeden z najnowocześniejszych w Europie oddziałów elektroterapii, czyli dziedziny kariologii, która dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, ratuje życie.

19 kwietnia

Polski robot wwierci się w powierzchnię Marsa

Polski robot Kret poleci na Marsa w ramach misji NASA InSight w 2018 roku - powiedział w środę na konferencji prasowej dr Jerzy Grygorczuk, wiceprezes firmy Astronika. Kret będzie pierwszym kompletnym systemem dostarczonym przez polski przemysł na tak istotną misję.

15 lat tradycji w nagradzaniu innowatorów - Techno Biznes 2017 WIDEO

15 lat tradycji w nagradzaniu najnowocześniejszych, najoryginalniejszych i najbardziej innowacyjnych technologii i rozwiązań w finansach, bankowości, logistyce i ubezpieczeniach - oto najkrótsze podsumowanie tegorocznej gali Techno Biznes organizowanej co roku przez "Gazetę Bankową".

14 kwietnia

Koniec z papierem - czas na e-dokumenty

Elektroniczny obieg dokumentów pozwala zaoszczędzić ponad dwie trzecie czasu, kosztów i zminimalizować nakład pracy potrzebny na wykonanie codziennych zadań administracyjnych.

Wcześniejsze publikacje

Open source wspiera biznes

Jak wynika z danych Black Duck, 78 proc. przedsiębiorstw korzysta z otwartego oprogramowania, czyli takiego, które pozwala na modyfikacje rozwiązań na własny użytek. Co więcej, ponad połowa badanych przyznała, że przy wyborze rozwiązań IT zwraca uwagę właśnie na te, które są oparte o open source. Liczba informatyków pracujących nad takim oprogramowaniem będzie znacząco rosła.

Internet pomaga w nawiązywaniu kontaktów z bliskimi

Już niemal 40 proc. z nas jest online non-stop, a ponad 90 proc. Polakom internet ułatwia utrzymywanie kontaktów z bliskimi. Jednocześnie ponad połowa zdaje sobie sprawę z tego, że rozmowy i spotkania w sieci nie mogą zastąpić kontaktów w świecie realnym – wynika z raportu operatora telekomunikacyjnego INEA.

Pozostałe publikacje o tym tagu

28 marca 2017 roku

KONGRES INNOWATORÓW 2017: Gowin o dynamice regionu

Kongres Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej pokazuje inną twarz Polski, pokazuje, że jesteśmy jednym z najdynamiczniej rozwijających się państw Europy - ocenił dziś minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

22 marca 2017 roku

Nowa metoda cyberataków - przestępcy uderzają w smartfony

W ciągu roku liczba cyberataków wymuszających okup wzrosła ponaddwukrotnie, a liczba zainfekowanych smartfonów nawet trzykrotnie – wynika z raportu CERT Orange Polska. W 2016 roku zespół monitorujący bezpieczeństwo w sieci Orange notował blisko 50 poważnych incydentów bezpieczeństwa dziennie. Eksperci alarmują, że w tym roku cyberprzestępcy nie odpuszczą. Przewidują dalszy wzrost ataków z wykorzystaniem internetu rzeczy i mediów społecznościowych.

21 marca 2017 roku

Firmy coraz chętniej sięgają po zaawansowane systemy analityczne

Za trzy lata 75 proc. średnich i dużych firm będzie stosować zaawansowane systemy analityczne – wynika z raportu Gartnera. To konieczne do skutecznego rozwoju przedsiębiorstwa – przekonuje Michał Grabarz, dyrektor sprzedaży Accenture Polska.

21 marca 2017 roku

Na oglądanie treści wideo poświęcamy 4 godziny dziennie

Polacy poświęcają średnio 4 godziny dziennie na oglądanie treści wideo w telewizji i internecie. Coraz większa oferta wymusi zmiany na rynku mediów - wynika z przedstawionego we wtorek raportu firmy doradczej PwC.

20 marca 2017 roku

Jeszcze tydzień na złożenie ofert śmigłowcowych do MON. PZL-Świdnik: Nasza oferta czeka przygotowana

Do 27 marca, a nie jak wcześniej deklarowano do 13 marca, Inspektorat Uzbrojenia czeka na oferty wstępne do przetargu na śmigłowce dla polskiej armii. Przesunięcie terminu nastąpiło m.in. ze względu na wniosek jednego z wykonawców. Jesteśmy gotowi, nasza oferta czeka przygotowana – zapewnia Krzysztof Krystowski, wiceprezes Leonardo Helicopters, właściciela PZL-Świdnik.

15 marca 2017 roku

VR to nie tylko gry - technologia wspiera rozwój medycyny oraz edukacji

Technologia wirtualnej rzeczywistości (VR) napędza rozwój rynku komputerowego. To jeden z najważniejszych trendów tego roku, który w przyszłości będzie wykorzystywany nie tylko w gamingu, lecz także w medycynie, turystyce czy edukacji – prognozuje Intel, który jest liderem technologicznym w tym zakresie.

13 marca 2017 roku

Chemia kluczem do stworzenia elektrycznego samochodu

Znalezienie odpowiednich substancji chemicznych będzie kluczem do rozwoju elektrycznych samochodów, wszystkie inne czynniki są zdecydowanie mniej istotne - przekonywał dyrektor Renault ds. planowania i rozwoju Bruno Ancelin.

13 marca 2017 roku

Nowoczesne technologie dla firm? PARP daje na nie 20 mln złotych

Do 20 mln zł wsparcia dla firm na projekty wdrażające wyniki prac badawczo-rozwojowych przewiduje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w ramach dwóch, startujących w poniedziałek konkursów. Jeden z nich poświęcony jest elektromobilności.

10 marca 2017 roku

Kamil Muzyka: "Polska ma swoje tradycje rakietowe"

Znając założenia Polskiej Strategii Kosmicznej warto zadawać pytania o finansowe, techniczne i polityczne możliwości jej realizacji. Czy Polska ma szanse stać się potęgą kosmiczną i czy mamy stosowne know-how jeśli chodzi o specjalistów, kadry i kontakty międzynarodowe do realizacji tego marzenia o polskim kosmosie? O tym mówi w wywiadzie dla wGospodarce.pl Kamil Muzyka (PTT).

8 marca 2017 roku

Auto, które samo się prowadzi? Nie dla Porsche i Lamborghini

Samochód który prowadzi się sam? Do gry wkracza Volkswagen - niemiecki koncern liczy nie tylko na sukces na polu technologii ale też na odbicie po kontrowersjach związanych z zaniżaniem ilości wydzielanych spalin w modelach samochodów produkowanych przez VW.

8 marca 2017 roku

Zysk netto grupy CUBE ITG w 2016 r. wyniósł 10,6 mln zł

Zwiększenie przychodów z działu publicznego, a także restrukturyzacja długu, polegająca na jego zmniejszaniu to główne tegoroczne cele grupy kapitałowej CUBE ITG – poinformował zarząd grupy na konferencji prasowej.

7 marca 2017 roku

Nowe śmigłowce dla polskiej armii - co po Caracalach?

Poprzedni rząd wybrał Caracale jako śmigłowce, które miałyby spełniać wiele funkcji w polskim wojsku – również zastąpić postsowieckie jednostki. Ten wybór został zablokowany dlatego, że polska armia szuka śmigłowców wielofunkcyjnych.

3 marca 2017 roku

Polska należy do jednych z najmniej zaawansowanych cyfrowo państw UE

Z zestawienia, które przygotowała Komisja Europejska, wynika, że w "28" najlepiej radzącym sobie krajem pod tym względem jest Dania, najgorzej - Rumunia. Polska znalazła się na 23. pozycji w UE. Co gorsza przepaść cyfrowa między wynikami państw z pierwszych i ostatnich pozycji wzrosła w ostatnich latach.

1 marca 2017 roku

Konkursy technologiczne – zgłoś się!

„Gazeta Bankowa” przedłuża termin na przyjmowanie zgłoszeń do obu edycji konkursów technologicznych – XV edycji konkursu „Lider” oraz X edycji konkursu „Hit Roku”. W związku z dużym zainteresowaniem konkursem, firmy mogą zgłaszać swoje projekty do 5 marca!

1 marca 2017 roku

Morawiecki: Polska staje się krajem coraz bardziej innowacyjnym

Polska staje się krajem coraz bardziej innowacyjnym, a myśl techniczna jest bardzo zaawansowana - stwierdził we środę wicepremier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w spółce Vistal Offshore w Gdyni. Firma jest generalnym wykonawcą budowy mostu w Tana Bru na północy Norwegii.