tag

technologia

Wczoraj

Bezpieczeństwo w IT a pułapka świeżości

Wielkim błędem w zarządzaniu infrastrukturą IT jest dziś tzw. pułapka świeżości. Administratorzy skupiają się tylko na tym, co dzieje się teraz. Jeżeli obecnie na topie są ataki typu Ransomware – pracownicy są szkoleni, jak ich unikać, jak rozpoznawać podejrzane e-maile i je usuwać, a także, żeby nie otwierać niepewnych załączników.

24 lipca

Kto najbardziej chce być zapomniany przez Google? Rosjanie

Rosja przoduje na świecie, jeśli chodzi o liczbę wniosków od instytucji państwowych do Google'a o usunięcie lub zablokowanie treści internetowych niezgodnych z prawem; to wynik rozszerzenia bazy prawnej dotyczącej internetu - piszą poniedziałkowe "Wiedomosti".

22 lipca

Chiny chcą być do 2030 roku globanym liderem technologii sztucznej inteligencji

Chiński gigant e-handlu, firma JD, pracuje nad uruchomieniem w Pekinie w pełni zautomatyzowanych i niewymagających obsługiwania przez ludzi centrami dystrybucji - informuje chiński rządowy "Dziennik Ludowy". Według przedstawionego przez Radę Państa Chin planu Państwo Środka chce do 2030 roku stać się światowym liderem rozwiązań AI

21 lipca

Wcześniejsze publikacje

Jak będzie wyglądał polski samochód elektryczny?

Spółka ElectroMobility Poland ogłosiła w czwartek dziewięciu finalistów konkursu na karoserię polskiego samochodu elektrycznego. Rozstrzygnięcie konkursu i wybór laureatów planowane jest na połowę września.

Pozostałe publikacje o tym tagu

12 lipca 2017 roku

Wyzwania dla lotnictwa? Drony i nawigacja nowej generacji

Problem dronów oraz instalacja systemów nawigacji nowej generacji były głównymi tematami konferencji o aktualnych wyzwaniach polskiego lotnictwa cywilnego. Uczestnicy podkreślali, że Polska nadąża, a nawet wyprzedza postęp w zarządzaniu ruchem lotniczym.

12 lipca 2017 roku

Cyberprzestępcy do ataków teraz wykorzystują pliki cookies

Coraz więcej firm pada ofiarą oprogramowania ransomware wymuszającego okupy. Majowy atak WannaCry dotknął 200 tys. systemów w 150 krajach. Wirus Petya odpowiadał za czerwcowe awarie systemów komputerowych na całym świecie.

11 lipca 2017 roku

Udany test systemu THAAD - USA ma nowe narzędzie obrony

Stany Zjednoczone poinformowały dziś o udanym teście, w ramach którego system obrony przeciwrakietowej THAAD w amerykańskim stanie Alaska przechwycił balistyczny pocisk rakietowy średniego zasięgu wystrzelony na Pacyfiku, koło Hawajów.

11 lipca 2017 roku

Na badania i rozwój przeznaczamy w Polsce tylko 1 proc. PKB

W Polsce na badania i rozwój (B+R) przeznacza się zaledwie 1 proc. PKB. Średnia unijna jest ponad dwa razy większa, wynika z raportu przygotowanego dla Zespołu Usług Technicznych NOT przez Ex Metrix. Szwecja, która jest liderem w tej dziedzinie, na R&D przeznacza aż 3,26 proc. PKB

10 lipca 2017 roku

Michał Bełbot: "Powinniśmy dążyć do synergii różnych gałęzi transportu"

"Słaba infrastruktura drogowa to nasza duża bolączka. Dlatego z uwagą przyglądam się działaniom Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, które ogłosiło rozpoczęcie prac nad kilkoma odważnymi inwestycjami. Szczególnie kibicuję tym, które są bardzo ważne dla naszego regionu (również Gdyni) tj. trasa S6 i Via Maris. Jestem przekonany, że pomogą one wyprowadzić min. transport towarowy z miast, odciążając ruch na drogach wewnętrznych" - mówi w wywiadzie dla wGospodarce.pl Michał Bełbot, doświadczony samorządowiec, prezes zarządu Energa Oświetlenie sp. z o.o.

10 lipca 2017 roku

Grafen w kosmicznych technologiach

Naukowcy i studenci uczestniczący w projekcie Graphene Flagship przygotowują się do dwóch nowatorskich eksperymentów realizowanych we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA). Oba eksperymenty rozpoczną się pomiędzy 6 a 17 listopada 2017r. testem grafenu w stanie nieważkości, a ich rezultaty posłużą dla określenia potencjału grafenu w obszarze technologii kosmicznych.

10 lipca 2017 roku

Czy tak wygląda nowa Tesla?

Elon Musk, szef firmy Tesla produkującej nowoczesne, elektryczne samochody, podzielił się na Twitterze zdjęciem, które wzbudziło emocje.

7 lipca 2017 roku

Uwaga robot w pracy! Twojej pracy

Rozwój automatyzacji procesów będzie jednym z głównych czynników decydujących o konkurencyjności przedsiębiorstw już nie w perspektywie dekad, ale kilku najbliższych lat. Skutkiem ubocznym wyścigu robotów będą znikające, popularne dziś zawody, ale nadchodząca automatyzacja ma przynieść ogromne oszczędności, zwiększenie wydajności i efektywności firm. W konsekwencji także wzrost globalnej produktywności o nawet 1,4 proc. rocznie

7 lipca 2017 roku

Ministerstwo Nauki chce więcej innowatorów na polskich uczelniach

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zachęca do inwestowania w badania i rozwój oraz wprowadza szereg istotnych rozwiązań, które znacząco ułatwią życie badaczom. Jednym z nich jest powołanie specjalnego programu doktoratów wdrożeniowych, który wesprze działania młodych naukowców.

4 lipca 2017 roku

Nie będzie Przemysłu 4.0 bez światłowodów

Nie ma nowoczesnej gospodarki bez cyfryzacji i wydajnej infrastruktury teleinformatycznej. Dziś nie ma dziedziny życia, gdzie byłaby ona zbędna – podkreślali uczestnicy konferencji „Wpływ nowoczesnej infrastruktury na rozwój społeczno-gospodarczy Polski” zorganizowanej w Ministerstwie Rozwoju

29 czerwca 2017 roku

Anna Streżyńska: Rozwój gospodarki ważniejszy od przychodów z aukcji 5G

Aukcja częstotliwości, które będą wykorzystywane do świadczenia usług w technologii 5G (następcy LTE) będzie miała na celu umożliwienie wykorzystania tej technologii raczej jako koła zamachowego gospodarki niż zapewnienie znaczących przychodów dla budżetu państwa, poinformowała minister cyfryzacji Anna Streżyńska

29 czerwca 2017 roku

Szef MON: Ostatni cyberatak - bardzo groźny

Wtorkowy atak cybernetyczny był podobny do ataku sprzed miesiąca, z punktu widzenia Polski był groźniejszy od wcześniejszego ze względu na cel, którym były Ukraina oraz kraje i instytucje z nią związane - ocenił szef MON Antoni Macierewicz.

27 czerwca 2017 roku

Kolejne uczelnie wyższe rozpoczęły współpracę z Polską Grupą Zbrojeniową

27 czerwca br. Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. zawarła umowy o współpracy z ośmioma uczelniami wyższymi. Ich przedmiotem jest kooperacja pomiędzy Grupą PGZ i poszczególnymi ośrodkami naukowymi w zakresie prowadzenia wspólnych prac nad nowymi technologiami, przeznaczonymi do wykorzystania w produkcji wojskowej oraz cywilnej. Gościem honorowym uroczystości był Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosz Kownacki.

26 czerwca 2017 roku

Jadwiga Emilewicz: Chcemy rozwoju sektora kosmicznego w Polsce

Jesteśmy "ogromnie zainteresowani" rozwojem sektora kosmicznego - powiedziała podczas Forum Satelitarnego 2017 wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że zgodnie z szacunkami KE ok. 7-8 proc. PKB jest wytwarzane przy pomocy aplikacji satelitarnych

26 czerwca 2017 roku

Polscy kierowcy - samochód na prąd dobry ale drogi

Zdecydowana większość polskich kierowców przebadana przez Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych interesuje się samochodami elektrycznymi, a 70 proc. uważa je za przyszłość motoryzacji. Jednak zakup auta na prąd rozważa w najbliższym czasie tylko 12 proc.