tag

telefonia komórkowa

23 maja

22 maja

19 maja

16 maja

Wcześniejsze publikacje

Orange prezentuje nowe cenniki usług roamingowych - ile zapłacą klienci po 15 czerwca?

fot. Fratria

15 czerwca 2017 oznacza poważne zmiany na arenie telefonii komórkowej - po negocjacjach na forum UE operatorzy komórkowi zgodzili się na otwarcie na wspólny rynek i od tej daty operatorzy komórkowi mają rozliczać prowadzenie rozmów i wysyłanie wiadomości według stawek i zasad obowiązujących w ofercie, z której korzysta klient. Jeśli więc korzystamy z taryfy z nielimitowanymi rozmowami - za zagraniczne połączenia nie powinniśmy zapłacić ani grosza.

Kultowa Nokia wraca na rynek

Pierwsza Nokia 3310 była w swoim czasie najpopularniejszym telefonem komórkowym świata. To właśnie ten model osiągnął nie pobity do tej pory przez żadną inną markę i żaden inny telefon wynik w postaci 126 milionów egzemplarzy sprzedanych na całym świecie.

Pozostałe publikacje o tym tagu

14 marca 2017 roku

Orange udostępni klientom CyberTarczę dla urządzeń mobilnych

Liczba ataków typu ransomware na komputery w sieci Orange wzrosła w 2016 r. o 238 proc. i przekroczyła 184 tys. - wynika z raportu Certa Orange Polska. O 290 proc. zwiększyła się liczba ataków złośliwego oprogramowania na urządzenia mobilne.

16 lutego 2017 roku

Kultowa Nokia wróci do sprzedaży

Nokia 3310 - ten telefon zna chyba większość dorosłych Polaków. Choć swoją premierę miał dokładnie 17 lat temu, to do dziś wielu wspomina go z łezką w oku, uważając za jeden z najbardziej niezawodnych telefonów, z jakimi mieli do czynienia.

23 stycznia 2017 roku

Baterie były przyczyną „eksplozji” Galaxy Note 7

Południowokoreański koncern Samsung podał w poniedziałek, że to baterie były przyczyną przegrzewania się i zapalania smartfonów Galaxy Note 7. Firma zapowiedziała jednocześnie wdrożenie rygorystycznych procedur kontroli jakości i bezpieczeństwa.

23 stycznia 2017 roku

Klienci indywidualni płacili za komórki mniej niż rok wcześniej

Miesięczny koszt usług telefonii komórkowej dla klientów indywidualnych w 2016 r. były średnio niższy o 2 zł niż rok wcześniej i wyniósł 47 zł - wynika z przedstawionych w poniedziałek badań konsumenckich przeprowadzonych na zlecenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

2 grudnia 2016 roku

SMS obchodzi 24. urodziny

Friedhelm Hillebrand – szef organizacji, która pracowała wówczas nad standardem GSM, przeliczył z ilu znaków składają się średnio wiadomości na kartkach pocztowych. Okazało się, że ludzie nie wykorzystywali zazwyczaj więcej niż 150 znaków. Do tej liczby dodano jeszcze 10 znaków i tak ustalono ostateczną liczbę znaków SMS-a.

1 grudnia 2016 roku

Banki szukają pieniędzy - policzą za SMS

Banki szukają w naszych kieszeniach dodatkowych pieniędzy. Odbywa się to dzięki prowizjom i obniżaniu do niskiego poziomu oprocentowania lokat. Są też inne sposoby: np. bank BZ WBK od sierpnia wprowadził opłaty za SMS-y autoryzacyjne - pisze "Gazeta Wyborcza".

3 listopada 2016 roku

Cyfrowa rewolucja w komunikacji

20 lat temu, 16 września 1996 roku w Polsce wykonano pierwsze połączenie cyfrowe. Wtedy zaczęła się rewolucja, która wciąż daje Polakom wolność w komunikacji, poczucie bezpieczeństwa oraz niezliczone możliwości: dostęp do wiedzy, edukacji, ułatwia prowadzenie biznesu. A wszystko za sprawą sieci ERA GSM, dzisiaj T-Mobile.

24 października 2016 roku

20 faktów na #20latmobile

Firma doradcza PwC, wraz z raportem: „Technologie mobilne w nowoczesnej Polsce – odpowiedzialny rozwój i równe szanse” przygotowała 20 faktów związanych z rynkiem telekomunikacyjnym i technologii mobilnej i tego, jak wpływają oraz jaki wpływ będą mieć na polską gospodarkę.

24 października 2016 roku

Dwie dekady telefonii mobilnej

2 dekady temu rozpoczęła się w Polsce era telefonii mobilnej GSM. Jak zmieniło się przez ten czas nasze życie?

13 października 2016 roku

Ogromny wzrost zagrożeń dla urządzeń mobilnych

Ponad trzykrotny wzrost próbek mobilnego złośliwego oprogramowania odnotował CERT Orange Polska w pierwszej połowie 2016 r. - dowiedziano się. Według ekspertów w br. możemy mieć do czynienia z rekordową liczbą ataków na smartfony i tablety.

29 października 2015 roku

Parlament Europejski zniósł roaming

Parlament Europejski przyjął wczoraj Rozporządzenie ustanawiające środki gwarantujące równy dostęp do sieci i znoszący opłaty za roaming. Rozporządzenie wejdzie w życie w 3 dni po publikacji w Dzienniku Urzędowym UE, co prawdopodobnie będzie miało miejsce w listopadzie br.

14 września 2015 roku

Przetarg na szybki Internet w komórkach przegrywają klienci i Skarb Państwa

Przeciąga się w nieskończoność aukcja na częstotliwości 800 i 2600 MHz, dzięki którym operatorzy telekomunikacyjni będą mogli świadczyć usługi szybkiego Internetu LTE na terenie całego kraju. To najważniejsza tego typu aukcja od lat na polskim rynku telekomunikacyjnym. Prowadzi ją Urząd Komunikacji Elektronicznej. Wpływy do budżetu z tego tytułu szacowane są nawet na kilkanaście miliardów złotych.

16 sierpnia 2015 roku

Aukcja LTE idzie w złym kierunku dla telekomów i konsumentów

Aukcja częstotliwości LTE, dzięki której w Polsce ma powstać sieć szybkiego internetu mobilnego, idzie w złym kierunku dla konsumentów i telekomów - uważa ekspert BESI Konrad Księżopolski. UKE nie zamierza jednak przerywać aukcji, a szef MAC Andrzej Halicki jest spokojny o jej przebieg.

19 maja 2015 roku

Wirusy komputerowe - uważaj: Twój telefon także jest zagrożony atakiem

Aż 280 tys. urządzeń dziennie w Polsce jest infekowanych przez złośliwe oprogramowanie – wynika z danych CERT Polska. Najbardziej narażone są nadal komputery z systemem Windows, szczególnie w starszych wersjach. Rośnie jednak także liczba ataków na urządzenia mobilne, zwłaszcza te z Androidem. Wirusy mogą np. przejąć kontrolę nad kontami w mediach społecznościowych lub wykraść dane bankowe. Coraz więcej jest ataków wymuszających okup.