tag

terror

17 czerwca

7 czerwca

5 czerwca

Dostęp do broni a zamach w Londynie: "widać jak gonię atakujących i rzucam w nich butelkami, szkłem. Wiem, że to głupie, ale chciałem ratować ludzi"

Niestety zupełnie oczywiste rozwiązanie nie jest w Europie dyskutowane. Nie z tego powodu, że nie jest techniczne dostępne. Rozwiązania nie ma, bo politycy ogłupieni polityczną poprawnością większą wartość widzą w rozbrojeniu własnych narodów, niż w umożliwieniu obywatelom dbania o własne bezpieczeństwo.

4 czerwca

Wielka Brytania: zamach terrorystyczny w centrum Londynu na cztery dni przed wyborami parlamentarnymi

Szefowa londyńskiej policji metropolitalnej Cressida Dick poinformowała w niedzielę rano, że liczba ofiar śmiertelnych sobotniego zamachu w Londynie wzrosła do co najmniej siedmiu osób, a co najmniej 48 osób pozostaje rannych. Zamachowcy wjechali samochodem w pieszych na moście London Bridge, a następnie zaatakowali za pomocą noży ludzi w pobliżu targu Borough Market. Trzech terrorystów zastrzelono po interwencji szturmowej jednostki policji

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

3 kwietnia 2017 roku

Błaszczak o wydaleniu z Polski osób podejrzanych o związki z terroryzmem

Z Polski wydalono kilka osób, które były podejrzane o związki z organizacjami terrorystycznymi - powiedział w poniedziałek szef MSWiA Mariusz Błaszczak nawiązując do zatrzymania przez ABW obywatel Rosji narodowości czeczeńskiej, który miał walczyć w szeregach ISIS.

25 marca 2017 roku

Generał Roman Polko: "Relacje z sąsiadami bywają trudne, ale trzeba je budować, a nie toczyć wojny"

"Takich incydentów: zamachów z użyciem noża, broni białej, samochodu etc. nie da się uniknąć, ale trzeba minimalizować ryzyko. Należy też działać w cyberprzestrzeni, aby te wszystkie instrukcje (jak uderzać, jakie środki musi przedsięwziąć zamachowiec, jakiego użyć samochodu) "wypchnąć" z internetu" - mówi w wywiadzie dla wGospodarce.pl były dowódca JW GROM gen. Roman Polko.

21 grudnia 2016 roku

Francja: Większe zagrożenia to większe wydatki

Szef sztabu francuskich sił zbrojnych generał Pierre de Villiers wezwał dziś na łamach "Les Echos" do zwiększenia wydatków na obronność, by lepiej zwalczać ekstremistów z Państwa Islamskiego i autorytarne reżimy, które coraz bardziej polegają na sile armii.

9 sierpnia 2016 roku

Generał Roman Polko: Mamy bardzo dobre relacje z Turcją. Warto je wykorzystać

Polska ma tradycję dobrych relacji z Turcją. W tym aspekcie możemy być czynnikiem łagodzącym, prowadzącym rozmowy i stabilizującym. Istotne są też nasze działania dyplomatyczne, które muszą doprowadzić do tego, by ustalenia szczytu NATO w Warszawie były realizowane - mówi generał Roman Polko.

27 lipca 2016 roku

Zachodnie media chwalą reakcję władz Niemiec na akty przemocy

Niemieckie władze zasługują na uznanie za proporcjonalny charakter swej odpowiedzi na zagrożenie aktami przemocy - komentuje brytyjski "Financial Times". Dodaje, że Berlin słusznie wyważa między nakazami prawa i porządku a swobodami obywatelskimi.

26 lipca 2016 roku

Niemiecki rząd chce wysłać rezerwistów do walki z terroryzmem

Rząd Niemiec rozważa powołanie oddziałów rezerwistów, które mogłyby w razie potrzeby wspierać policję w walce z terroryzmem - podał "Bild". Pomysłodawcy wzorują się na Gwardii Narodowej w USA oraz podobnych formacjach we Francji i Wielkiej Brytanii.

25 lipca 2016 roku

Niemiecki rząd: nie wszyscy uchodźcy są terrorystami

Rząd Niemiec przestrzegł przed podejrzewaniem wszystkich uchodźców o terroryzm. Zastępczyni rzecznika rządu Ulrike Demmer oświadczyła, że zagrożenie terroryzmem wśród uchodźców nie jest ani większe, ani mniejsze niż w innych grupach społecznych.

22 marca 2016 roku

Atak terrorystyczny w Brukseli. Eksplozje na lotnisku i w metrze [RELACJA]

Belgijskie media informują o dwóch eksplozjach, do których doszło dzisiaj rano na lotnisku w Brukseli. Do trzeciego wybuchu miało dojść na stacji metra Maalbeek w pobliżu siedzib instytucji Unii Europejskiej. Pierwsze informacje mówią o tym, że w eksplozjach zginęło co najmniej kilkanaście osób, kolejnych kilkadziesiąt jest rannych - tak podają belgijskie służby.

16 marca 2016 roku

Handel bronią i czarny rynek w Polsce

Jako Firearms United od początku powstania inicjatywy, piszemy i podkreślamy, że źródłem pozyskiwania broni przez osoby chcące dokonać czynów przestępczych z bronią w ręku nie są praworządni i legalnie posiadający broń obywatele czy tak jak w tym przypadku sklepy koncesjonowane zajmujące się handlem bronią i amunicją.