tag

terror

21 kwietnia

11 kwietnia

9 kwietnia

8 kwietnia

Wcześniejsze publikacje

Generał Roman Polko: "Relacje z sąsiadami bywają trudne, ale trzeba je budować, a nie toczyć wojny"

fot. Wikimedia Commons

"Takich incydentów: zamachów z użyciem noża, broni białej, samochodu etc. nie da się uniknąć, ale trzeba minimalizować ryzyko. Należy też działać w cyberprzestrzeni, aby te wszystkie instrukcje (jak uderzać, jakie środki musi przedsięwziąć zamachowiec, jakiego użyć samochodu) "wypchnąć" z internetu" - mówi w wywiadzie dla wGospodarce.pl były dowódca JW GROM gen. Roman Polko.

Pozostałe publikacje o tym tagu

21 grudnia 2016 roku

Francja: Większe zagrożenia to większe wydatki

Szef sztabu francuskich sił zbrojnych generał Pierre de Villiers wezwał dziś na łamach "Les Echos" do zwiększenia wydatków na obronność, by lepiej zwalczać ekstremistów z Państwa Islamskiego i autorytarne reżimy, które coraz bardziej polegają na sile armii.

9 sierpnia 2016 roku

Generał Roman Polko: Mamy bardzo dobre relacje z Turcją. Warto je wykorzystać

Polska ma tradycję dobrych relacji z Turcją. W tym aspekcie możemy być czynnikiem łagodzącym, prowadzącym rozmowy i stabilizującym. Istotne są też nasze działania dyplomatyczne, które muszą doprowadzić do tego, by ustalenia szczytu NATO w Warszawie były realizowane - mówi generał Roman Polko.

27 lipca 2016 roku

Zachodnie media chwalą reakcję władz Niemiec na akty przemocy

Niemieckie władze zasługują na uznanie za proporcjonalny charakter swej odpowiedzi na zagrożenie aktami przemocy - komentuje brytyjski "Financial Times". Dodaje, że Berlin słusznie wyważa między nakazami prawa i porządku a swobodami obywatelskimi.

26 lipca 2016 roku

Niemiecki rząd chce wysłać rezerwistów do walki z terroryzmem

Rząd Niemiec rozważa powołanie oddziałów rezerwistów, które mogłyby w razie potrzeby wspierać policję w walce z terroryzmem - podał "Bild". Pomysłodawcy wzorują się na Gwardii Narodowej w USA oraz podobnych formacjach we Francji i Wielkiej Brytanii.

25 lipca 2016 roku

Niemiecki rząd: nie wszyscy uchodźcy są terrorystami

Rząd Niemiec przestrzegł przed podejrzewaniem wszystkich uchodźców o terroryzm. Zastępczyni rzecznika rządu Ulrike Demmer oświadczyła, że zagrożenie terroryzmem wśród uchodźców nie jest ani większe, ani mniejsze niż w innych grupach społecznych.

22 marca 2016 roku

Atak terrorystyczny w Brukseli. Eksplozje na lotnisku i w metrze [RELACJA]

Belgijskie media informują o dwóch eksplozjach, do których doszło dzisiaj rano na lotnisku w Brukseli. Do trzeciego wybuchu miało dojść na stacji metra Maalbeek w pobliżu siedzib instytucji Unii Europejskiej. Pierwsze informacje mówią o tym, że w eksplozjach zginęło co najmniej kilkanaście osób, kolejnych kilkadziesiąt jest rannych - tak podają belgijskie służby.

16 marca 2016 roku

Handel bronią i czarny rynek w Polsce

Jako Firearms United od początku powstania inicjatywy, piszemy i podkreślamy, że źródłem pozyskiwania broni przez osoby chcące dokonać czynów przestępczych z bronią w ręku nie są praworządni i legalnie posiadający broń obywatele czy tak jak w tym przypadku sklepy koncesjonowane zajmujące się handlem bronią i amunicją.

12 lutego 2016 roku

Finansowanie grup terrorystycznych będzie skuteczniej ścigane

Kary za finansowanie grup terrorystycznych, zmowę przy praniu pieniędzy, a także zrównane sankcje za udział w nielegalnych grach hazardowych krajowych i zagranicznych - takie zmiany przepisów wprowadza wchodząca w piątek w życie nowelizacja prawa karnego.

16 listopada 2015 roku

Rynki boją się eskalacji terroryzmu

W reakcji na piątkowe zamachy terrorystyczne w Paryżu europejskie giełdy spadają. Lekko na wartości traci też wspólna waluta. Jednocześnie umacnia się dolar, szwajcarski frank i złoto.

15 listopada 2015 roku

ISIS, czyli menedżerowie biznesu terroru, zbrodni i grabieży (2)

Państwo Islamskie (ISIS – ang. Islamic State of Iraq and Sham, arab. Ad-Daula al-Islamijja fi al-Irak wa-asz-Szam;) jako pierwsza organizacja terrorystyczna posiada swoją gospodarkę, wyposażoną w aparat skarbowy, i w bliskim czasie we własną walutę, wspieraną przez zewnętrzne źródła finansowania, struktury mniej i bardziej legalnego handlu. Ważnym źródłem przychodów ISIS są wpływy z rozbojów, porwań i okupu: dziennie islamiści inkasują w ten sposób 96-123 tys. dolarów

15 listopada 2015 roku

ISIS, czyli menedżerowie biznesu terroru, zbrodni i grabieży

Państwo Islamskie (ISIS – ang. Islamic State of Iraq and Sham, arab. Ad-Daula al-Islamijja fi al-Irak wa-asz-Szam;) jako pierwsza organizacja terrorystyczna posiada swoją gospodarkę, wyposażoną w aparat skarbowy, i w bliskim czasie we własną walutę, wspieraną przez zewnętrzne źródła finansowania, struktury mniej i bardziej legalnego handlu. Liderzy ISIS są menedżerami – szacują swoiście pojęty wskaźnik P/E, koncentrują się na zbrodniach, które dają najwyższą premię finansową przy najmniejszym ryzyku