tag

transport publiczny

12 sierpnia

PKP PLK: Linie kolejowe przejezdne; są jeszcze zmiany w kursowaniu pociągów

Pociągi dalekobieżne, które były zatrzymane przez trudne warunki atmosferyczne na terenie Pomorza, dojeżdżają do celu z opóźnieniem. Zmiany w rozkładzie mogą dotyczyć także połączeń regionalnych, które są dostosowywane do potrzeb pasażerów opóźnionych pociągów. Na stacjach i przystankach wzmocniono informacje dla pasażerów

8 sierpnia

7 lipca

28 czerwca

Jaworzno chce udostępnić teren pod tor testowy hyperloopa

Zgodnie z założeniami hyperloop ma być systemem transportowym wykorzystującym kapsuły pasażerskie lub towarowe poruszające się w próżniowej tubie (minimalizującej opór powietrza) z prędkością do ok. 1200 km/h. Wymyśloną przed laty ideę wskrzesił ostatnio Elon Musk, szef m.in. firm Tesla i SpaceX. Nad prototypami pracują obecnie konsorcja m.in. z USA, Europy i Chin

Wcześniejsze publikacje

Zmodernizowane Feniksy 57 będą testowane najpierw przez wielkopolskich podróżnych

Po modernizacji gotowe są już wszystkie z 20 składów. Obecnie ich właściciel, Polski Tabor Szynowy oferuje przewoźnikom pociągi do sprzedaży lub dzierżawy. -Chcemy, aby w Poznaniu były realizowane kolejne projekty tak ważne dla branży kolejowej. Jestem przekonany, że zmodernizowane przez zakłady Cegielskiego nowoczesne pojazdy już wkrótce będą jeździć nie tylko w Wielkopolsce, ale i w pozostałych regionach Polski. A ich nabywcami będą również inni przewoźnicy kolejowi – powiedział Marcin Chludziński, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu

Adamczyk: Wszyscy pośrednicy w przewozie osób będą musieli mieć licencje

W ub. tygodniu wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki mówił, że Ministerstwa Rozwoju oraz Infrastruktury i Budownictwa nadal pracują nad kompromisem w kwestii obowiązków, jakie mają ciążyć na osobach świadczących usługi przewozowe na zasadzie współdzielenia, przy czym jedną z opcji możliwych do realizacji jest wprowadzenie dla takich osób obowiązkowych badań psychologicznych.

Pozostałe publikacje o tym tagu

5 maja 2017 roku

Zakup autobusów hybrydowych z unijnym wsparciem

Koszt zakupu 16 autobusów hybrydowych to prawie 40 mln zł, z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 to ponad 27 mln zł. Pierwsze autobusy hybrydowe mają trafić do Szczecina jeszcze w tym roku

30 marca 2017 roku

Emilewicz: kolejne miasta dołączają do programu elektromobilności

Celem programu jest wyprodukowanie autobusu elektrycznego składającego się w głównej mierze z polskich komponentów, dostępnego cenowo, efektywnego w eksploatacji. Aspiracją programu jest sprzedaż autobusów elektrycznych na poziomie ok. tysiąca sztuk rocznie, stworzenie rozpoznawalnej globalnie marki oraz zbudowanie mocnej pozycji eksportowej do 2025 roku.

15 marca 2017 roku

PKP Intercity trwają analizy ws. kupna kolejnych Dartów

PKP Intercity rozstrzygnęło przetarg na dostawę 20 pociągów typu Dart w lutym 2014 r. Przewoźnik wydał na ten cel ok. 1,3 mld zł, w tym ok. 570 mln zł pochodziło z pieniędzy unijnych. Umowa obejmuje również serwis pociągów przez kolejnych 15 lat. Przewoźnik w kontrakcie zagwarantował sobie możliwość dokupienia kolejnych dziesięciu składów.

16 lutego 2017 roku

Kolej przyspieszy do 160 km/h na trasie z Warszawy do Lublina

Komisja Europejska wydała decyzję zatwierdzającą dofinansowanie dla największego projektu kolejowego w Programie Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Inwestycja dotyczy modernizacji linii kolejowej nr 7 na odcinku Otwock – Lublin wraz z pracami na linii objazdowej nr 30 na odcinku Łuków – Parczew. Całkowity koszt projektu to niemal 4,7 mld zł

12 stycznia 2017 roku

Kolej z autobusami synchronizują swoje rozkłady

Dzięki podpisaniu tego listu intencyjnego rozkłady jazdy dotyczące dowozu pasażerów do stacji kolejowych będą korelowane. Mam nadzieję, że od pierwszego kwietnia na jednej platformie internetowej będzie można kupić, na razie dwa odrębne bilety, ale w jednej transakcji

4 stycznia 2017 roku

Pomorskie:do 2020 ma powstać wspólny elektroniczny bilet

System płacenia za przejazd transportem publicznym w całym województwie będzie możliwy do końca czerwca 2020 roku. Całkowity koszt wdrożenia systemu ma wynieść 55 mln zł; 85 proc. tej kwoty ma być pokryte z funduszy unijnych.

30 grudnia 2016 roku

PKP PLK: ponad 1 mld zł na unowocześnienie blisko 1 tys. km tras kolejowych

Prace obejmą łącznie ok. 990 km linii kolejowych. Do współpracy z systemem ERTMS/ETCS przystosowane zostaną także urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Powstaną dwa lokalne centra sterowania (LCS) w Rzepinie i Zbąszynku, a trzy zostaną zmodernizowane (LCS Opalenica, LCS Błonie i LCS Mińsk Mazowiecki).

6 grudnia 2016 roku

CUPT: Blisko 600 mln zł z UE na rozwój infrastruktury i transportu publicznego

Najdroższą inwestycją będzie zakup 35 niskopodłogowych tramwajów dla Krakowa. Całkowity koszt projektu to ponad 314 mln zł, z czego ponad 124 mln zł pochodzić będzie z UE. W ramach inwestycji przewiduje się też integrację komunikacji tramwajowej z autobusową. Pierwsza dostawa tramwajów planowana jest w pierwszej połowie 2019 r.

5 grudnia 2016 roku

We Włoszech testy homologacyjne pociągu Newagu dla przewoźnika z Bari

Pociągi te będą pierwszymi elektrycznymi zespołami trakcyjnymi w Europie Zachodniej wyprodukowanymi przez polskiego producenta pojazdów szynowych.Łączna wartość zamówień udzielonych na podstawie umowy ramowej może wynieść maksymalnie 60,525 mln euro netto, natomiast wartość umowy wykonawczej wynosi 20,175 mln netto.

20 września 2016 roku

Sosnowiec kupuje 78 nowych autobusów za prawie 130 mln zł

78 nowych autobusów, w tym 35 hybrydowych za prawie 130 mln zł kupuje Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej (PKM) w Sosnowcu, z pomocą środków unijnych. We wtorek spółka podpisała umowy z dostawcami. Pierwsze pojazdy mają być dostarczone na przełomie roku.

8 września 2016 roku

Krynica 2016: PKP zapowiada jednolity bilet dla wszystkich połączeń kolejowych

Jednolity bilet dla wszystkich połączeń kolejowych, nowoczesne e-drogi i komplementarny transport lotniczy - to główne cele, które stoją przed Polską, jeśli chodzi o unowocześnienie transportu – przyznali uczestnicy debaty "Perspektywy rozwoju transportu w Polsce" podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy.

14 czerwca 2016 roku

Autosan dostarczy 15 autobusów dla Krakowa

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie kupi 15 krótkich autobusów od polskiej firmy Autosan. Pojazdy o długości 9 metrów będą wyposażone w silniki spełniające najwyższą europejską normę ochrony środowiska Euro6. Pojawią się na ulicach pod koniec tego roku.