tag

TVP

18 czerwca

Jacek Kurski, prezes TVP w nowym numerze „wSieci”: Wytrzymam tę presję

Kumulacja tych spraw związana jest z faktem, że telewizja publiczna odbudowuje swoją podmiotowość i jest kotwicą pewnej normalności. W związku z tym próbuje się wzniecać wokół telewizji, przy każdej okazji lub bez okazji, niepokój wśród widzów, posługując się wymyślonymi materiałami, tzw. fake newsami – mówi Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej w wywiadzie udzielonym Michałowi Karnowskiemu

25 maja

9 maja

16 kwietnia

Wcześniejsze publikacje

„wSieci” : To był cios w TVP! – mówi prezes Jacek Kurski

Niech każdy robi to, co do niego należy. Ja odpowiadam za realne zmiany w TVP, odbudowę telewizji publicznej z prawdziwego zdarzenia. Lepiej czy gorzej, to jednak to robię. Pan poseł Krzysztof Czabański odpowiadał za zabezpieczenia finansowe dla mediów publicznych i przygotowanie ustawy, która pozwoliłaby na głębokie zmiany kadrowe. Wciąż na to czekamy – mówi Jacek Kurski w wywiadzie udzielonym Michałowi i Jackowi Karnowskiemu w tygodniku „wSieci”

Pozostałe publikacje o tym tagu

31 lipca 2016 roku

„wSieci”: 1 sierpnia wyjątkowy śpiewnik na 72. rocznicę Powstania Warszawskiego

Śpiewnik powstańczych pieśni i piosenek, których teksty powinien znać każdy, opublikuje w specjalnym dodatku tygodnik „wSieci”. Na stronach wydania na 1 sierpnia, przygotowanych wspólnie z Muzeum Powstania Warszawskiego, PZU i TVP czytelnicy znajdą słowa m.in. „Marszu Żoliborza”, „Marszu Mokotowa”, „Jesiennego deszczu”, czy wzruszający tekst piosenki „Warszawo ma”

27 lipca 2016 roku

Stanecki: „ŚDM to okazja dla wzorcowej realizacji misji publicznej TVP”

XXXI Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 to kontynuacja międzynarodowych, religijnych spotkań młodych z całego świata, które powstały z inicjatywy papieża Jana Pawła II. To także kolejny sprawdzian dla polskich służb bezpieczeństwa i wreszcie wielkie przedsięwzięcie infrastrukturalne, logistyczne i medialne. Telewizja Polska jako główny nadawca ŚDM komentuje: „to służba i misja dla TVP”

16 lipca 2016 roku

Priorytety Rady Mediów Narodowych: egzekwowanie abonamentu rtv i start portalu mediów narodowych

Działania na rzecz uszczelnienia płacenia abonamentu rtv oraz doprowadzenie do wspólnych przedsięwzięć Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej będą głównymi zadaniami Rady Mediów Narodowych - powiedział w sobotę w Toruniu Krzysztof Czabański. Według Czabańskiego w sprawie abonamentu rtv rozważana jest częściowa i warunkowa abolicja

12 lipca 2016 roku

Prezes Jacek Kurski: TVP liderem popularności transmisji EURO 2016

24 miliony Polaków śledziło transmisję 11 meczów finalów EURO 2016 w TVP 1. Miesiąc piłkarskich emocji sprawił, że EURO 2016 przyniosło Telewizji Polskiej pozycję lidera pod względem liczby widzów śledzących rozgrywki. „Dzięki Telewizji Polskiej mogliśmy przeżywać wielkie emocje na miarę współczesnego patriotyzmu” - komentował prezes zarządu Telewizji Polskiej, Jacek Kurski

1 lipca 2016 roku

TVP głównym nadawcą warszawskiego Szczytu NATO

Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski oraz Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski dokonali w czwartek 23 czerwca 2016 r. uroczystej wymiany dokumentów pomiędzy Ministerstwem Spraw Zagranicznych a TVP. Dotyczą one podpisanej 17 czerwca br. przez obie strony „Umowy w sprawie wykonania telewizyjnej obsługi szczytu NATO przez nadawcę narodowego”

5 kwietnia 2016 roku

Ile Tomasz Lis zarabiał w TVP? Znamy kulisy tej umowy!

Cztery duże polskie redakcje odmówiły publikacji tekstu dziennikarza Cezarego Łazarewicza o zarobkach Tomasza Lisa w TVP. Autor postanowił więc opublikować go w internecie, a my informacje o zarobkach dawnego gwiazdora telewizji publicznej postanowiliśmy przekazać dalej.

17 lutego 2016 roku

TVP nie będzie ścigać się z komercyjnymi stacjami

Powrót wysokiej kultury, ambitnej rozrywki i uczciwej publicystyki – zapowiada Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, i podkreśla, że tym zamierza wygrywać ze stacjami komercyjnymi. Telewizja publiczna przedstawiła wiosenną ramówkę, która zacznie obowiązywać od marca. Na antenie TVP1 pojawi się więcej programów kulturalnych i sportowych, wróci telewizja śniadaniowa i utworzone zostanie nowe pasmo dla seniorów.

11 stycznia 2016 roku

Jeszcze dziś nowe rady nadzorcze: TVP, Polskie Radio, PAP i KGHM

Jeszcze dziś powołam członków rad nadzorczych Polskiego Radia i Telewizji Polskiej - mówił dziś dziennikarzom szef resortu skarbu państwa Dawid Jackiewicz. Na najbliższe dni zapowiedział zmiany w radach nadzorczych Polskiej Agencji Prasowej i KGHM.

5 stycznia 2016 roku

TVP, PAP i PR zmienią swój charakter biznesowy i prawny

Telewizja Polska, Polskie Radio i Polska Agencja Prasowa staną się mediami narodowymi; zostaną przekształcone w „państwowe osoby prawne” zarządzane przez dyrektora; nadzór nad nimi będzie należał do Rady Mediów Narodowych - zakłada projekt ustawy o mediach narodowych, do którego dotarła PAP.

30 grudnia 2015 roku

Sejm za skróceniem kadencji obecnych władz TVP i PR

Sejm uchwalił w środę nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zakłada m.in. wygaśnięcie mandatów dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia. Za uchwaleniem noweli głosowało 232 posłów, 152 było przeciw, a 34 wstrzymało się od głosu

30 grudnia 2015 roku

Sejm pracuje nad zmianami w mediach publicznych

Kluby parlamentarne PO, PSL i Nowoczesnej wniosły o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu nowelizacji ustawy zmieniającej ustawę o radiofonii i telewizji. Jednak Sejm nie przychylił się do wniosku - projektem w środę rano mają się zająć połączone komisje: kultury i środków przekazu oraz energii i skarbu państwa

29 grudnia 2015 roku

Przejście od "mediów publicznych" do "mediów narodowych" w marcu lub kwietniu

Projekt lub projekty ustaw określających strukturę, organizację i finansowanie mediów publicznych będą gotowe do procedowania w parlamencie w marcu lub kwietniu - powiedział we wtorek PAP wiceminister kultury odpowiedzialny za reformę mediów Krzysztof Czabański. W Sejmie jest już tzw. mała nowelizacja ustawy o radofonii i telewizji, zakładająca wygaśnięcie mandatów dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia z chwilą jej wejścia w życie i ograniczenie wpływu KRRiTV

29 grudnia 2015 roku

Zmiany w mediach publicznych – projekt ustawy PiS już w Sejmie

Wygaśnięcie mandatów dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji autorstwa grupy posłów PiS, którym jeszcze na tym posiedzeniu może zająć się Sejm.