tag

UE

Wczoraj

Przedwczoraj (20 lutego)

18 lutego

17 lutego

Wcześniejsze publikacje

Eksperci podzieleni w sprawie ratyfikacji CETA

CETA oparta jest na błędnym modelu, służącym kontynuacji dotychczasowej dzikiej globalizacji - powiedziała w środę prof. Leokadia Oręziak. Zdaniem przewodniczącego konwentu BCC Wojciecha Warskiego umowa UE-Kanada jest szansą na rozwój polskiego eksportu.

Parlament Europejski ratyfikował umowę CETA

Parlament Europejski przegłosował w środę zatwierdzenie unijno-kanadyjskiej umowy o wolnym handlu CETA. Umowa znosi prawie 99 procent ceł we wzajemnym handlu, większość barier pozataryfowych i ma zliberalizować handel usługami między UE i Kanadą. CETA wymaga jeszcze ratyfikacji przez parlamenty krajów UE.

Azerski gaz w drodze do UE. Rosja chce blokady surowca

Uzależniona od rosyjskiego gazu Unia Europejska już wkrótce zyska nowe źródło dostaw tego surowca - błękitne paliwo z Azerbejdżanu. Budowa gazociągów trwa. Projektowi - jak mówią eksperci - może zaszkodzić rosyjska propaganda i promowany przez Moskwę konkurencyjny projekt - Turkish Stream.

Pozostałe publikacje o tym tagu

7 lutego 2017 roku

Angela Merkel w Polsce. Niemiecka prasa pisze o spotkaniu kryzysowym

Niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" uważa, że wysunięta przez Jarosława Kaczyńskiego oferta spotkania z kanclerz Angelą Merkel nie wynika z nagłego przypływu sympatii prezesa PiS do Niemiec, lecz jest konsekwencją braku innych sojuszników Polski.

3 lutego 2017 roku

UE wypowiada wojnę celną Chinom. Jak reaguje rynek?

Wprowadzone przez UE blisko 65-proc. cła antydumpingowe na wyrabiane w Chinach i Tajwanie rury ze stali nierdzewnej oraz elementy do ich łączenia są dobre dla hut w Europie, ale mogą być niekorzystne dla przetwórców surowca, m.in. przemysłu maszynowego w Polsce - mówią eksperci.

1 lutego 2017 roku

Unijna presja na Polskę ws. emisji CO2 i smogu niepotrzebna

Polska nie potrzebuje nacisku ze strony UE, by walczyć ze smogiem i zmniejszać emisje CO2 - oświadczył wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki w odpowiedzi na sugestie ze strony KE, że Bruksela będzie wykorzystywać ten problem w rozmowach klimatycznych z Warszawą. To reakcja na słowa wiceszefa KE Marosza Szefczovicza

1 lutego 2017 roku

Trump nie chce Meksyku? To przygarnie go Unia Europejska

Unia Europejska przyspiesza rozmowy o wolnym handlu z Meksykiem – poinformowała Komisja Europejska na swoich stronach. Jak wyjaśniają przedstawiciele UE i Meksyku, przyspieszenie ma być odpowiedzią na „niepokojący wzrost protekcjonizmu na świecie”

26 stycznia 2017 roku

UE jest bliska zawarcia umowy o wolnym handlu z Japonią

UE jest bliska zawarcia porozumienia o wolnym handlu z Japonią, jednak na tych ostatnich etapach negocjacje wymagają doprecyzowania - poinformował w czwartek w Warszawie wiceszef Dyrekcji Generalnej ds. Handlu w Komisji Europejskiej Mauro Petriccione.

26 stycznia 2017 roku

Świat czekają kryzysy? Niepewna sytuacja w Chinach, USA i UE

Z analiz ekonomistów DNB Banku i Deloitte wynika, że w przypadku kryzysu większość analizowanych sektorów nie odczułaby dużego spadku przychodów. Wyjątkiem byłby handel detaliczny, na który potencjalny krach wpłynąłby najmocniej.

23 stycznia 2017 roku

Polska chce zabezpieczeń dla rolnictwa w negocjacjach z Nową Zelandią

Polska chce, by w rozmowach na temat umowy o wolnym handlu między UE a Nową Zelandią zabezpieczono interesy naszych rolników, zwłaszcza producentów nabiału. Z inicjatywą w tej sprawie wystąpił na spotkaniu unijnych ministrów rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

23 stycznia 2017 roku

Niemieckim firmom niestraszny Brexit

Największe obawy budzi ewentualne zmniejszenie się niemieckiego eksportu do Zjednoczonego Królestwa z powodu niekorzystnych kursów walutowych oraz pogorszenia się klimatu inwestycyjnego z powodu ogólnej zwiększonej niepewności po Brexicie

23 stycznia 2017 roku

Ochrona prywatności i danych osobowych do umowy CETA

Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło do kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej EU-Kanada (CETA) zapisy interpretacyjne pozwalające zabezpieczyć interes państw członkowskich w zakresie ochrony prywatności oraz ochrony danych osobowych - w kontekście handlu elektronicznego i przepływu danych – informuje resort cyfryzacji.

18 stycznia 2017 roku

1,2 proc. wyniosła inflacja w UE w grudniu 2016 r.

Inflacja w krajach Unii Europejskiej wyniosła na koniec grudnia 1,2 proc. licząc rok do roku. Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w strefie euro wzrósł z 0,6 proc. w listopadzie do 1,1 proc. na koniec grudnia 2016 r. r/r - poinformował Eurostat - biuro statystyczne UE.

17 stycznia 2017 roku

Pierwsze reakcje na przemówienie Theresy May na temat Brexitu

Pierwsze reakcje na wystąpienie brytyjskiej premier Theresy May, która przedstawiła we wtorek plan Brexitu, to zarówno wyrazy ubolewania z drogi obranej przez Londyn, jak i zadowolenie z niektórych brytyjskich priorytetów

17 stycznia 2017 roku

Theresa May o Brexicie, funt rośnie

Premier Wielkiej Brytanii przedstawiła swoją wizję Brexitu. Jednym z podstawowych warunków jest kontrola imigracji. W trakcie jej przemówienia funt zyskał do dolara i euro