tag

UE

Wczoraj

1,2 proc. wyniosła inflacja w UE w grudniu 2016 r.

Inflacja w krajach Unii Europejskiej wyniosła na koniec grudnia 1,2 proc. licząc rok do roku. Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w strefie euro wzrósł z 0,6 proc. w listopadzie do 1,1 proc. na koniec grudnia 2016 r. r/r - poinformował Eurostat - biuro statystyczne UE.

Przedwczoraj (17 stycznia)

Theresa May o Brexicie, funt rośnie

Premier Wielkiej Brytanii przedstawiła swoją wizję Brexitu. Jednym z podstawowych warunków jest kontrola imigracji. W trakcie jej przemówienia funt zyskał do dolara i euro

15 stycznia

12 stycznia

Wcześniejsze publikacje

Energetycy ostrzegają: za dwa lata będzie systemowy niedobór mocy

Wiceminister Andrzej Piotrowski nie wykluczył, że w tym roku rząd wróci do pomysłu realizacji budowy elektrowni jądrowej .To znacznie pomogłoby zmniejszyć emisję CO2, zgodnie z oczekiwaniami unijnymi. Piotrowski chce również stworzyć odpowiednie warunki dla rozwoju elektromobilności, ale to nie wszystkie wyzwania jakie czeka w tym roku polski sektor energetyczny

Eurostat: Bezrobocie w Polsce spadło w listopadzie do 6%

Wysokość bezrobocia w strefie euro w listopadzie 2016r. pozostała na poziomie 9,8% w porównaniu do października 2016r. W krajach Unii Europejskiej wartość ta spadła w listopadzie do 8,3% wobec 8,4% w październiku 2016r. W Polsce bezrobocie spadło z 6,1% w październiku 2016r. do 6,0% w listopadzie - poinformował Eurostat.

Joschka Fischer: Rok 2017 zadecyduje o przyszłości UE

Były szef dyplomacji Niemiec Joschka Fischer uważa, że rok 2017, w którym Donald Trump obejmie stanowisko prezydenta USA, będzie decydujący dla losów Unii Europejskiej. "Neonacjonalistyczna fala" może - zdaniem Fischera - doprowadzić do rozpadu Wspólnoty.

Premier Wielkiej Brytanii: Obywatele GB chcą Brexitu i zmian

Brytyjska premier Theresa May potwierdziła w niedzielę, że w marcu br. rozpocznie procedurę wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. "Wyborcy zagłosowali za opuszczeniem wspólnoty i za zmianą - w 2017 roku zaczniemy to wprowadzać w życie" - powiedziała.

Pozostałe publikacje o tym tagu

5 stycznia 2017 roku

KE podejrzewa, że francuskiemu koncernowi energetycznemu przyznano nieuzasadnione korzyści podatkowe

W ocenie Komisji władze podatkowe Luksemburga wydały taką interpretację prawa, dzięki której niektóre transakcje finansowe zostały potraktowane jako dług (pożyczka) oraz jako kapitał jednocześnie. Taka konstrukcja, według wstępnych ustaleń KE, pozwoliła na niepłacenie podatku od zysków w Luksemburgu zarówno przez firmy udzielające pożyczki, jak i przez te, które je brały.

4 stycznia 2017 roku

UE zacieśnia współpracę podatkową, ale do uszczelnienia sytemu daleko

Międzynarodowym korporacjom powinno być trudniej uchylać się od podatków. Właśnie wchodzą w życie przepisy, które zmuszają kraje UE do automatycznej wymiany informacji ws. tzw. interpretacji podatkowych. Według danych KE państwa UE straciły w 2014 r. 159,5 mld euro przychodów z podatku VAT; w przypadku Polski luka ta wyniosła 38 mld zł.

3 stycznia 2017 roku

Juncker paraliżował prace zespołu ds. reform podatkowych UE

Brytyjski dziennik „The Guardian” oskarżył Jean Claude'a Junkcera - szefa Komisji Europejskiej - o to, że będąc premierem Luksemburga potajemnie blokował prace zespołu powołanego przez UE do ukrócenia praktyk podatkowych międzynarodowych korporacji.

30 grudnia 2016 roku

Ponad 39 tys. wniosków we wszystkich programach operacyjnych

Do 26 grudnia 2016 r. we wszystkich programach operacyjnych na lata 2014-2020 złożono w Polsce 39 475 wniosków na całkowitą kwotę blisko 244,3 mld zł - poinformował w piątek wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Z beneficjentami podpisano 9 979 umów na kwotę ponad 107,6 mld zł – wskazał.

23 grudnia 2016 roku

Ponad 1 mld euro napłynęło w listopadzie do Polski z budżetu UE

Od momentu wejścia Polski do UE do budżetu trafiło ponad 130 mld euro unijnych pieniędzy. W samym roku 2016 kwota ta wyniosła ponad 7,8 mld euro. W listopadzie wartość transferów przekroczyła 1 mld euro – wynika z danych ministerstwa finansów

22 grudnia 2016 roku

200 mln zł z funduszy UE wesprze rozwój turystyki w Polsce Wschodniej

Ministerstwo Rozwoju i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały w czwartek umowę na realizację programu "Przedsiębiorcza Polska Wschodnia - Turystyka". Dzięki niej przedsiębiorcom z pięciu wschodnich województw udostępniono 200 mln zł na rozwój turystyki.

19 grudnia 2016 roku

Odwrócenie się Erdogana od Europy i skierowanie się ku Azji jest faktem

Odwrócenie się Erdogana od Europy i skierowanie się ku Azji jest faktem. Władze w Ankarze straciły interes w zbliżaniu się do Unii Europejskiej, mimo dużego uzależnienia gospodarczego (ponad 40 proc. eksportu trafia do Europy). istnieje także ryzyko, że ostatnia fala deprecjacji waluty, do spółki z rosnącą ceną ropy naftowej, spowoduje wyraźny skok dynamiki cen, co zaczyna już sugerować bank centralny.

18 grudnia 2016 roku

20 mln euro dla Podlasia

Kolejnych 20 mln zł z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 w Podlaskiem jest przeznaczonych na dotacje na założenie własnej firmy. Do 30 grudnia urząd marszałkowski szuka instytucji, które będą rozdzielać te dotacje w 2017 r.

12 grudnia 2016 roku

Co dalej z obrotem wyrobami tytoniowymi? Czas na głos Brukseli

16 grudnia br. w Brukseli odbędzie się spotkanie przedstawicieli państw członkowskich UE dotyczące systemu śledzenia i monitorowania przemieszczeń wyrobów tytoniowych. Unia Europejska pracuje nad unijnym systemem śledzenia i monitorowania wyrobów tytoniowych – od producenta do ostatniego punktu detalicznego.

7 grudnia 2016 roku

Szokujące prognozy na 2017 rok

Czy 2017 będzie rokiem, w którym Chiny zaskoczą wzrostem gospodarczym, Brexit zamieni się w Bremain, meksykański peso silnie zyska na wartości, a sektor włoskich banków okaże się najlepiej radzącą sobie klasą aktywów?

7 grudnia 2016 roku

Soloch: UE nie ma wyklarowanej strategii wobec migracji

Polityka, którą do tej pory prowadziła Unia Europejska w sprawie migracji nie do końca jest skuteczna i wymaga pewnych korekt - powiedział dziś szef BBN Paweł Soloch. Jak ocenił, UE powinna mieć spójną strategię w sprawie migracji.