tag

ulga podatkowa

10 sierpnia

27 kwietnia

28 lutego

27 stycznia

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

15 lutego 2016 roku

Startupy z podatkowymi preferencjami?

Startupy powinny mieć możliwość korzystania ze specjalnych ulg podatkowych - uważa Konfederacja Lewiatan w "Białej Księdze inwestycji". Resort finansów poinformował, że wsparcie dla startupów jest przedmiotem prac Międzyresortowego Zespołu ds. Innowacyjności

1 stycznia 2015 roku

NOWY ROK: wyższe ulgi podatkowe na trzecie i kolejne dziecko

Podwyższenie o 20 proc. ulg podatkowych na trzecie i kolejne dziecko oraz umożliwienie pełnego wykorzystania ulgi przez najmniej zarabiające rodziny – taki będzie skutek zmian w PIT, które wchodzą w życie od nowego roku

27 sierpnia 2014 roku

Ekspert ISP: Propozycje Tuska są po to by zyskać popularność

Propozycje dotyczące polityki społecznej, które przedstawił w środę premier Donald Tusk, raczej nakierowane są na to, by zyskać popularność, niż rozwiązać problem - uważa Dominik Owczarek z Instytutu Spraw Publicznych.

2 lutego 2014 roku

Ulgi a problem niewyspania

Każdy rodzaj niemocy objawia się poprzez hipokryzję. W przypadkach niemocy patologicznej poprzez schizofrenię. Cierpi na nią nasz aparat państwa uosabiany przez swoich urzędników, którzy z jednej strony manipulują opinią publiczną obietnicami ulg, dopłat, refundacji, a z drugiej bezpardonowo i po cichu podnoszą podatki licząc na to, że nie zorientujemy się w tym niecnym procederze.

26 listopada 2013 roku

Nowe ulgi PIT

Czas dorocznych rozliczeń z fiskusem jeszcze nie nadszedł, ale już warto przyjrzeć się nowościom, jakie przygotował podatnikom ustawodawca. Główną zmianą są nowe formularze rozliczeniowe. Ponadto podatnicy zachowają prawo do najpopularniejszych ulg (internetowej i rodzinnej), ale na zmienionych zasadach. Dodatkowo, prawodawca usankcjonował zasady praktyki obrotu w zakresie różnego rodzaju rekompensat.

11 sierpnia 2013 roku

Tylko przez rok inwestycje w SSE na korzystniejszych zasadach dla firm

Firmy, które chcą skorzystać z pomocy publicznej związanej z inwestycjami w Specjalnych Strefach Ekonomicznych muszą się pospieszyć z przystąpieniem do stref, gdyż teraz mają szansę na uzyskanie pomocy na korzystniejszych zasadach, niż za rok - twierdzą eksperci.

18 czerwca 2013 roku

Polityka prorodzinna i tanie budownictwo

W Polsce mamy politykę antyrodzinną. Każde nowo narodzone dziecko dostaje od państwa „prezent” w postaci długu do spłacenia. Poza tym system podatkowy w Polsce nie sprzyja rodzicielstwu, bo im większa rodzina, tym większe podatki płaci do budżetu.

31 maja 2013 roku

Rostowski wymyślił ulgę, żeby dać ale nie dać

Ulga mieszkaniowa proponowana przez Ministerstwo Finansów nie jest atrakcyjna ani dla ciułaczy, ani dla bogaczy - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Dziennikarze wyliczyli, że oszczędzając 1000 złotych miesięcznie przez 5 lat, dzięki uldze moglibyśmy kupić własne M, większe tylko o jedną czwartą metra.