tag

umowa

1 lutego

Trump nie chce Meksyku? To przygarnie go Unia Europejska

Unia Europejska przyspiesza rozmowy o wolnym handlu z Meksykiem – poinformowała Komisja Europejska na swoich stronach. Jak wyjaśniają przedstawiciele UE i Meksyku, przyspieszenie ma być odpowiedzią na „niepokojący wzrost protekcjonizmu na świecie”

11 stycznia

9 stycznia

23 grudnia

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

29 sierpnia 2016 roku

Od 1 września zmiany prawne w prawie pracy. Co się zmieni?

Pierwszego września zaczną obowiązywać przepisy, które wprowadzają obowiązek pisemnego zawarcia umowy o pracę lub potwierdzenia na piśmie jej warunków przed podjęciem pracy - przypomina resort rodziny, pracy i polityki społecznej.

24 lutego 2016 roku

„Śmieciówki” (powoli) zmieniają się w etaty

Klauzule społeczne w zamówieniach publicznych spowodowały wzrost o 50 tys. etatów i podobnego spadku liczby umów cywilno-prawnych na rynku pracy - podała Konfederacja Lewiatan

30 grudnia 2015 roku

Minimalna stawka 12 zł/godz. od drugiej połowy 2016 roku?

Minister Elżbieta Rafalska chce, żeby minimalna stawka godzinowa przy umowach zleceniach w wysokości 12 zł zaczęła obowiązywać w drugiej połowie przyszłego roku - poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

9 października 2015 roku

Negocjacje między UE a USA przyspieszą

UE i USA jeszcze w październiku wymienią się nowymi ofertami taryf celnych w ramach rozmów o umowie o wolnym handlu (TTIP). KE chce przyspieszyć negocjacje, by do końca roku mieć propozycje tekstu wszystkich rozdziałów.

15 czerwca 2015 roku

Umowa podpisana na tablecie? Na świecie to powszechna praktyka ale polski urzędnik mówi nie

Realia obrotu gospodarczego niejednokrotnie wymuszały na ustawodawcy podążanie za rozwojem techniki, jednak w większości przypadków zmiany te nie kształtowały nowej rzeczywistości lecz miały jedynie charakter deklaratoryjny. Powszechność przenośnych komputerów z dotykowym ekranem zwanych tabletami otwiera nowe możliwości w relacjach między kontrahentami, zwłaszcza w dobie rosnącego udziału e-zakupów w handlu. Rozpowszechnienie stosowania tytułowego rozwiązania w biznesie jest kwestią czasu.

21 kwietnia 2015 roku

Wysoki, za wysoki rachunek za TTIP dla Polski

TTIP w obecnej formie niesie znacznie więcej zagrożeń, niż szans dla Polski - uważają eksperci, goście konferencji organizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Korzyści z podpisania umowy TTIP są bardzo ograniczone, rozłożone w czasie, a udział w nich przypadnie jedynie nielicznym przedsiębiorcom, podczas gdy koszty poniesie całe społeczeństwo

28 lutego 2015 roku

Andrzej Duda zawiera z wyborcami umowę programową. A w niej zapowiedź wsparcia przedsiębiorczości i odbudowy przemysłu

Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda podpisał publicznie w Warszawie dokument, który nazwał „umową programową z wyborcami. W wystąpieniu przedstawił jej założenia. Umowa składa się z czterech filarów: rodzina, praca, bezpieczeństwo i dialog. W sferze gospodarczej Duda zapowiedział „rzetelną odbudowę” gospodarki i polskiego przemysłu. Zadeklarował wsparcie polityki rządu prowadzącej do tworzenia miejsc pracy i wsparcia dla polskich przedsiębiorców, zwłaszcza młodych.

17 lutego 2015 roku

Węgry i Rosja po słowie ws. kontraktu gazowego

Bezpośrednio po rozmowach z Władimirem Putinem w czwartek z wizytą w Polsce będzie przebywał premier Węgier Wiktor Orban; spotka się z premier Ewą Kopacz, a także weźmie udział w debacie gospodarczej

14 stycznia 2015 roku

Pracownik chroniony nie do zwolnienia?

Rozwiązanie umowy o pracę jest wyjątkowo trudne w przypadku pracowników objętych szczególną ochroną. Jednak wbrew pozorom, mimo ustawowej ochrony, ich również może czekać zwolnienie.

4 grudnia 2014 roku

Umowa deweloperska – na co uważać, by spać spokojnie?

Najważniejszym dokumentem regulującym warunki zakupu nieruchomości od dewelopera jest umowa deweloperska. Zanim podpiszemy ten dokument, warto dobrze sprawdzić, jakie postanowienia i informacje są w niej zawarte, aby transakcja zakupu wymarzonego mieszkania lub domu nie zakończyła się rozczarowaniem.

10 października 2014 roku

Naciągnięci na prąd

Po całej Polsce krążą akwizytorzy, zachęcający do zmiany dostawcy energii. Oferują atrakcyjne stawki i obniżenie dotychczasowych rachunków. Ten, kto się skusi, może żałować swojej decyzji, gdyż zamiast jednego, będzie dostawał dwa rachunki.

23 września 2014 roku

Negocjacje umowy o wolnym handlu między UE i USA na półmetku

Jeszcze nieco ponad rok pozostał na zamknięcie negocjacji umowy o wolnym handlu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Jeśli nie uda się ich zakończyć w przyszłym roku, za oceanem ruszy kampania prezydencka, która utrudni dalsze rozmowy. Paweł Świeboda z demosEUROPA podkreśla, że umowa ożywi gospodarki, jeśli zostanie zawarta w całości, a nie w kilku etapach.