tag

umowa o wolnym handlu

6 lipca

UE i Japonia mają porozumienie ws. zasady do umowy o partnerstwie gospodarczym

Unia Europejska i Japonia osiągnęły dziś porozumienie co do zasady w sprawie najważniejszych elementów umowy o partnerstwie gospodarczym, podała Komisja Europejska. Umowa będzie przewidywała zniesienie większości ceł w handlu bilateralnym, a ponadto otworzy ponadto japoński rynek na eksport produktów rolnych z UE.

4 lipca

3 lipca

20 marca

Wcześniejsze publikacje

UE jest bliska zawarcia umowy o wolnym handlu z Japonią

UE jest bliska zawarcia porozumienia o wolnym handlu z Japonią, jednak na tych ostatnich etapach negocjacje wymagają doprecyzowania - poinformował w czwartek w Warszawie wiceszef Dyrekcji Generalnej ds. Handlu w Komisji Europejskiej Mauro Petriccione.

"TTIP to zagrożenie dla polskich rolników i konsumentów"

Transatlantyckie umowy - TTIP między UE a USA oraz umowa CETA z Kanadą - to zagrożenie dla polskich rolników i konsumentów - przekonują przeciwnicy tych umów. Według nich mogą one skutkować załagodzeniem unijnych przepisów ws. bezpieczeństwa żywności.

Pozostałe publikacje o tym tagu

2 maja 2016 roku

Greenpeace publikuje poufne dokumenty dotyczące TTIP

Negocjowana umowa o wolnym handlu między UE a USA (TTIP)obniży bezpieczeństwo żywności i standardy środowiskowe - ogłosił w poniedziałek Greenpeace, ujawniając część poufnego tekstu negocjowanego dokumentu

26 lutego 2016 roku

UE i USA chcą zakończyć negocjacje ws. TTIP jeszcze w 2016 roku

Unia Europejska i Stany Zjednoczone chcą jeszcze w tym roku zakończyć negocjacje dotyczące transatlantyckiego porozumienia handlowo-inwestycyjnego (TTIP) - powiedzieli w piątek na konferencji prasowej w Brukseli główni negocjatorzy ze strony UE i USA Ignacio Garcia Bercero i Dan Mullaney

23 stycznia 2015 roku

Umowa TTIP: co jest grane?

Klauzula dotycząca sporów państwo-inwestor największym problemem umowy TTIP, czyli negocjowanego od półtora roku w tajemnicy przez USA i UE porozumienia o Transatlantyckim Partnerstwie Handlowym i Inwestycyjnym. Także w Warszawie ścierają się racje zwolenników i przeciwników kontrowersyjnego projektu.

23 września 2014 roku

Negocjacje umowy o wolnym handlu między UE i USA na półmetku

Jeszcze nieco ponad rok pozostał na zamknięcie negocjacji umowy o wolnym handlu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Jeśli nie uda się ich zakończyć w przyszłym roku, za oceanem ruszy kampania prezydencka, która utrudni dalsze rozmowy. Paweł Świeboda z demosEUROPA podkreśla, że umowa ożywi gospodarki, jeśli zostanie zawarta w całości, a nie w kilku etapach.