tag

unikanie opodatkowania

Dzisiaj

19 maja

Nie tylko Polska ma problemy z podatkami od firm

Problemy z optymalizacją podatkową ma nie tylko Polska; to zjawisko ogólnoświatowe, związane m.in. z globalizacją i rozwojem nowych technologii - z taką tezą zgodzili się uczestnicy debaty na temat podatków, która odbyła się w piątek w ramach kongresu "Polska Wielki Projekt"

8 maja

14 kwietnia

Wcześniejsze publikacje

Przedsiębiorcy o nowych rozwiązaniach w sprawie VAT-u: jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami!

O potrzebie uszczelnienia systemu i wprowadzeniu głębokich zmian mówiliśmy przedstawicielom Ministerstwa Finansów od kilku lat i niestety niewiele z tym zrobiono, co wiązało się z dużymi stratami dla państwa i dla biznesu. Od wyborów widać wolę polityczną, by coś z tym faktem zrobić - mówi Michał Kanownik, prezes Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT (ZIPSEE) „Cyfrowa Polska”

Pozostałe publikacje o tym tagu

25 lipca 2016 roku

MF ma pomysł, jak zniechęcać do unikania podatku handlowego

Zastosowanie klauzuli obejścia prawa powinno zniechęcać do agresywnej optymalizacji, mającej na celu unikanie podatku handlowego. Mamy nadzieję, że podmioty nie będą do niej dążyć - powiedział wiceminister finansów Wiesław Janczyk.

12 lipca 2016 roku

Unia Europejska będzie walczyć z unikaniem podatków przez firmy

Ministrowie finansów państw UE zatwierdzili przepisy, dzięki którym korporacjom w UE będzie trudniej unikać płacenia podatków. Nowe regulacje likwidują niektóre luki wynikające z różnic między poszczególnymi systemami podatkowymi w krajach unijnych.

21 czerwca 2016 roku

UE zmienia prawo: korporacjom będzie trudniej unikać podatków

Państwa UE zgodziły się na przyjęcie wiążących prawnie instrumentów, dzięki którym korporacjom w UE będzie trudniej unikać płacenia podatków. Mimo złagodzenia niektórych zapisów KE jest zadowolona z końcowego rezultatu.

24 maja 2016 roku

Ekspert: brakuje konkretów, jak rząd chce walczyć z unikaniem opodatkowania

Klauzula obejścia prawa, która ma przeciwdziałać unikaniu opodatkowania, to dotychczas jedyny sensowny konkret, jeśli chodzi o działania rządu Beaty Szydło mające na celu zapanowanie nad luką podatkową. Nie da się jednak wyliczyć, ile budżet na niej zyska - mówi ekspert podatkowy Radosław Piekarz.

10 maja 2016 roku

Zespół ministra Ziobry bada nowe, polskie wątki w aferze Panama Papers

Specjalny zespół śledczy powołany w prokuraturze do zbadania polskich wątków w aferze "Panama Papers" omówił dotychczasowe ustalenia śledztwa i nowe informacje ujawnione przez Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych - poinformowała Prokuratura Krajowa.

4 maja 2016 roku

Kolejny piłkarz Barcelony oszukiwał fiskusa

Brazylijczyk Adriano dołączył do listy piłkarzy Barcelony z nieprawidłowościami podatkowymi. 31-letni obrońca był podejrzany o niezapłacenie państwu blisko 650 tysięcy euro. Urodzony w Kurytybie zawodnik wpłacił tę kwotę, ale i tak może go czekać proces.

26 kwietnia 2016 roku

Kolejny prezydent zamieszany w „Panama Papers”

Rodzina prezydenta Islandii Olafura Ragnara Grimssona pojawiła się w kontekście afery "Panama Papers". Grimsson zapewnia jednak, że o niczym nie wiedział i wbrew wcześniejszym deklaracjom chce się ubiegać o kolejną kadencję - informuje agencja dpa.

25 kwietnia 2016 roku

Rząd zapowiada nowe zasady walki z praniem pieniędzy

Firmy będą musiały przechowywać informacje o osobach fizycznych uzyskujących korzyści z zawieranych przez te firmy umów - takie m.in. zapisy znajdą się w przygotowywanej przez MF noweli ustawy o praniu pieniędzy. Chodzi np. o osoby zarejestrowane w rajach podatkowych.