tag

URE

17 marca

URE zatwierdził wyższe taryfy na gaz z PGNiG

Spółka poinformowała też, że o 8 proc. wzrośnie taryfa dla największych odbiorców wysokometanowego gazu ziemnego, a w przypadku gazu zaazotowanego o 7,9 proc. Te taryfy będą obowiązywać do końca czerwca br.

11 marca

URE: rośnie liczba skarg na nieuczciwych sprzedawców prądu i gazu

W ciągu ostatnich trzech lat funkcjonowania w URE specjalnej komórki, do której można zgłaszać problemy, liczba zgłoszeń wzrosła prawie dwukrotnie - o ile w 2012 r. było ich 2 tys. 636, o tyle w 2016 r. już 4 941. Zdaniem URE to wynik coraz większej świadomości konsumenckiej.

1 lutego

18 stycznia

PGNIG oczekuje dobrych wyników w styczniu

PGNiG spodziewa się bardzo dobrych wyników sprzedaży w styczniu, m.in. dzięki mroźnej zimie. Dlatego niższa cena detaliczna gazu, która zostanie wprowadzona 18 lutego, będzie miała ograniczony wpływ na wyniki - poinformował PAP wiceprezes gazowej spółki Maciej Woźniak.

Wcześniejsze publikacje

66 mln na wsparcie energii z OZE

Urząd Regulacji Energetyki poinformował o zakończeniu aukcji wsparcia dla OZE. Za 66 mln zł rocznie rząd zobowiązał się do zakupu energii z odnawialnych źródeł. Jak wyliczył ekspert Bartłomiej Derski wsparcie to będzie kosztowało gospodarstwo domowe ok. 2 grosze miesięcznie.

Pozostałe publikacje o tym tagu

17 lutego 2016 roku

Polacy mniej chętnie zmieniają dostawców prądu

Liczba osób, które zmieniły dostawcę prądu, w 2014 roku była rekordowa, rok później spadła jednak aż o jedną trzecią - wynika z danych URE. Jeśli chcemy zmienić sprzedawcę, sami przeglądamy oferty, ponieważ nieuczciwi akwizytorzy ciągle polują na naiwnych.

27 grudnia 2015 roku

Zmiana dostawcy energii elektrycznej - ma być wygodniej i bez ryzyka wpadki

Ponad 370 tys. gospodarstw domowych zmieniło dostawcę energii elektrycznej. Miesięcznie odbywa się kilka tysięcy takich migracji. Urząd Regulacji Energetyki spore nadzieje wiąże z procedurą zbiorowej zmiany dostawcy uruchomioną niedawno przez Federację Konsumentów. Dzięki niej odbiorca indywidualny ma mieć gwarancję korzystnej umowy, bez kruczków prawnych i dodatkowych opłat

18 grudnia 2015 roku

Power Ring 2015: energetyce potrzebne są szybkie decyzje

Polska energetyka potrzebuje szybkich decyzji dotyczących kierunku swego rozwoju - uznali w piątek uczestnicy międzynarodowej konferencji Power Ring 2015. Unijna polityka energetyczna i klimatyczna stanowi dla Polski wielkie wyzwanie, bo istnieje obawa, że związane z tym koszty transformacji mogą okazać się dla nas zbyt wysokie. B. przewodniczący PE Jerzy Buzek wyraził opinię, że UE nie odstąpi od swoich ambitnych założeń polityki klimatycznej. "To nie wchodzi w rachubę" - powiedział

17 grudnia 2015 roku

PGNiG: w 2016 r. będzie tańszy gaz

Średnia cena gazu dla odbiorców detalicznych będzie o 2,1-3,3 proc. niższa - wynika z komunikatu PGNiG. Jak podał PGNiG, prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy na gaz dla PGNiG i PGNiG Obrót Detaliczny

17 grudnia 2015 roku

URE: od stycznia 2016 r. prąd będzie tańszy, bo...

W 2016 r. przeciętne polskie gospodarstwo domowe zapłaci od 12 do 22 zł mniej za prąd - poinformował w czwartek Urząd Regulacji Energetyki. Oznacza to, że miesięczne rachunki spadną od 1 do 2 zł. Według URE spadek był możliwy z powodu z niższych kosztów zakupu tzw. energii "zielonej", czyli pochodzacej z odnawialnych źródeł energii

21 kwietnia 2015 roku

Energetyka: niebezpieczeństwo niedoboru mocy w Polsce tylko odsunięte w czasie

Rozpoczęte w energetyce inwestycje odsunęły niebezpieczeństwo niedoboru mocy w Polsce o ok. 8-10 lat wobec pierwotnych prognoz, mówiących o potencjalnych problemach już w 2016 r. Jednak decyzje o kolejnych inwestycjach wymagają mechanizmów ograniczających ryzyko – wskazują eksperci

9 maja 2014 roku

Ocena jakości dostarczania prądu to nowy kierunek oceny przez URE

Od 2016 roku Urząd Regulacji Energetyki (URE) zamierza oceniać i rozliczać dystrybutorów energii elektrycznej z jakości ich usług - chodzi m.in. o czas przerw w dostawach energii oraz obsługę klientów - zarówno sprzedawców, jak i odbiorców prądu.

28 lutego 2014 roku

MF: Obniżka cen za energię obniży inflację 0,1 pkt. proc.

Zmiana taryf URE wpłynie na obniżkę inflacji o 0,1 pkt. proc., a wpływ wprowadzenia pakietu energetyczno-klimatycznego na zmiany cen może okazać się niższy niż wcześniej się spodziewano - ocenia resort finansów w odpowiedzi na interpelację poselską.

14 października 2013 roku

Zlikwidować bariery w inwestycjach

Likwidacja barier w inwestycjach telekomunikacyjnych i energetycznych, np. przez unikanie ich powielania czy prowadzenie spójnej polityki regulacyjnej - to główne założenia porozumienia o współpracy, podpisanego dziś przez prezesów URE i UKE.