tag

USD

Dzisiaj

Kropka lub przecinek

Dwadzieścia cztery godziny temu szereg walut notował długoterminowe rekordy swojej siły względem dolara. W piątkowy poranek w przypadku EUR/USD bliżej od ekstremów 1,1780 jest do poziomu zagrażającego załamaniem aprecjacyjnego trendów i otwierających drogę do głębszego odreagowania, czyli 1,1620.

Wczoraj

Dolar ponownie na deskach

Dolar po raz kolejny wychodzi pokonany po posiedzeniu amerykańskiego banku centralnego. Choć FED nie zaskoczył decyzją o braku zmian w swojej polityce monetarnej, to wyrażone przez niego obawy o słabość presji inflacyjnej wystarczyły, aby ugodzić w amerykańską walutę.

Przedwczoraj (26 lipca)

Fed ostatnim ratunkiem dla dolara?

Amerykański dolar nie miał ostatnio zbyt dobrej passy. Wiele raportów dotyczących danych makroekonomicznych wypadało słabo, a w szczególności te inflacyjne, które byłyby głównym powodem dla utrzymania bieżącego tempa zacieśniania polityki monetarnej. Czy przy obecnej sytuacji Rezerwa Federalna powinna utrzymać swój wydźwięk wskazując, że ostatnia słabość jest wynikiem jedynie czynników przejściowych?

25 lipca

Złoty wciąż pod presją

Ostatnie dni przyniosły wzmożoną zmienność na złotym, szczególnie w stosunku do euro i franka szwajcarskiego, co było wywołane przez czynniki polityczne. Z kolei teraz siła polskiej waluty może zależeć od posunięć ze strony amerykańskiej Rezerwy Federalnej.

Wcześniejsze publikacje

Złoty stabilny po politycznej wyprzedaży w piątek

Poranek przynosi stabilizację notowań złotego, po tym jak w piątek był on mocno wyprzedawany, co miało swe źródła w krajowej polityce. W najbliższych dniach polityka i nastroje na rynkach globalnych zdecydują o losach polskiej waluty.

Rynek kupuje optymizm

Przy ewidentnie antydolarowym sentymencie głęboko zakorzeniony optymizm Rady Prezesów ECB wystarczył by wypchnąć eurodolara ponad szczyt z maja 2016 i do 1,1650. EUR/USD zbliża się już do kluczowego oporu przy 1,1715, gdzie wypada szczyt ustanowiony w sierpniu 2015 r. Postrzegamy wybicie tego poziomu „z marszu” za mało prawdopodobne.

Złoty czeka na sygnały z ECB, polityka bez wpływu

Wydarzeniem czwartku na rynku walutowym jest posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. To ono zdecyduje nie tylko o losach wspólnej waluty, ale pośrednio również o losach złotego. Na tego ostatniego w dalszym ciągu wpływu nie ma sytuacja polityczna w Polsce.

Eurodolar jest najwyżej od ponad 14 miesięcy. Co dalej?

Amerykańska waluta od początku roku osłabiła się do euro o niemal 10 proc., a kurs EUR/USD pokonał barierę 1,15 dolara. Dlaczego dolar traci na wartości? Czy to już definitywny koniec ery silnego dolara? Co to oznacza dla globalnych rynków finansowych?

Rosja: Koszty operacji syryjskiej? 2 mld dolarów

Od 108 mld do144,4 mld rubli (1,83-2,38 mld USD) kosztowała Rosję według szacunków opozycyjnej partii Jabłoko operacja wojskowa w Syrii - pisze dziś dziennik gospodarczy "Wiedomosti" zaznaczając, że realne koszty operacji nie są znane.

Pozostałe publikacje o tym tagu

18 lipca 2017 roku

Polityka znów przeszkadza dolarowi

Pomimo sezonu letniego, na rynkach finansowych obserwujemy dosyć sporą zmienność. W szczególności na walutach oraz surowcach, co jest związane głównie z czynnikami gospodarczymi oraz monetarnymi. Niemniej na rynki znów wkrada się polityka i uderza w słabego już amerykańskiego dolara

17 lipca 2017 roku

Złoty: polityka bez wpływu, inwestorzy czekają na dane

Złoty koryguje swoje umocnienie z drugiej połowy poprzedniego tygodnia. Sentyment do polskiej waluty wciąż jednak jest dobry, więc jej umocnienie w najbliższych dniach nie realne. Szczególnie, jeżeli znajdzie on wsparcie w dobrych danych z polskiej gospodarki.

14 lipca 2017 roku

Dolar najtańszy od 2 lat, winne słabe dane z USA

W piątek kurs dolara spadł poniżej 3,68 zł i był najniższy od prawie 2 lat. Przecenę sprowokowały rozczarowujące dane z amerykańskiej gospodarki, które zmniejszyły szanse na szybkie kolejne podwyżki stóp procentowych przez Fed

14 lipca 2017 roku

Dane z USA zagadką dla inwestorów

Słabsze dane z amerykańskiej gospodarki stanowią swoistą zagadkę dla inwestorów. Z jednej strony mogą one oznaczać wolniejsze tempo ekspansji gospodarczej, ale jednocześnie zmniejszają się szanse na większe podwyżki stóp ze strony Rezerwy Federalnej, a to dobry znak dla rynków akcyjnych

14 lipca 2017 roku

Niespodziewanie ciekawe dni

Pomimo wakacyjnej pory inwestorzy na rynku walutowym z pewnością nie mogą narzekać na brak nudy. Wczorajsza sesja przyniosła lekkie umocnienie dolara, który w dniu dzisiejszym ponownie znajdzie się w centrum uwagi. Wynika to z faktu, iż po południu poznamy niezwykle istotne dane z amerykańskiej gospodarki, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla dalszych ruchów Rezerwy Federalnej

13 lipca 2017 roku

Dolar poniżej 3,70 złotego

Ostrożny Fed, dobre dane makroekonomiczne, rekordy na chińskiej giełdzie – wszystkie te czynniki sprawiają, że koniunktura na rynkach wschodzących pozostaje dobra. W takich okolicznościach dobrze radzi sobie też polski złoty, który jest najmocniejszy wobec dolara od października 2015 roku.

12 lipca 2017 roku

Rynek walutowy czeka na wystąpienie Janet Yellen

W środę euro konsoliduje się blisko 4,24 zł, dolar broni wsparcia na 3,70 zł, funt zawraca z poziomu 4,73 zł, a szwajcarski frank koryguje spadki. Ostatecznie o losach wszystkich tych walut zdecyduje jednak to co dziś w Kongresie powie Janet Yellen.

12 lipca 2017 roku

Najciekawszy dzień tygodnia

Środowa sesja na rynku walutowym będzie prawdopodobnie najciekawszą w tym tygodniu. Kluczowym wydarzeniem będzie wystąpienie Janet Yellen w amerykańskim Kongresie, ale równie interesująco zapowiada się decyzja Banku Kanady ws. stóp procentowych czy też dane z brytyjskiego rynku pracy

11 lipca 2017 roku

Indeksy wciąż uśpione

Na światowych parkietach widać, że inwestorzy w pełni rozpoczęli sezon letni. Ten charakteryzuje się mniejszą zmiennością oraz przede wszystkim brakiem popytu na kupowanie akcji. Sytuacja nie wygląda źle, ale z pewnością brakuje motorów napędowych do wzrostów, czy do spadków. Ciekawie sytuacja zaczyna rysować się od strony polityki monetarnej, co może wpłynąć jednak na większą zmienność w kolejnych tygodniach

11 lipca 2017 roku

Letnie czekanie, letnie rozczarowanie

Rynek czeka na sprawozdanie Yellen przed Kongresem i dane inflacyjne z USA. Wybudzeniu inwestorów z letniego marazmu nie sprzyja brak istotnych odczytów i wydarzeń w pierwszej części tygodnia. Po silnych przetasowaniach na rynkach obligacji, które wyznaczały ton nastrojom w notowaniach walut przychodzi zatem czas na oddech.

11 lipca 2017 roku

Złoty zachowuje spokój

Miniony tydzień, choć nie przyniósł przełomu dla dolara, to i tak zakończył się względnie pozytywnie. W końcu poznaliśmy lepsze dane, co pozwoliło w połączeniu z zaostrzeniem retoryki ze strony pozostałych banków centralnych na wzrost rentowności. W takim środowisku dość stabilne zachowanie złotego może zaskakiwać.

10 lipca 2017 roku

Wystąpienie Yellen w sercu tygodnia

Poniedziałek na rynkach zaczyna się dość spokojnie, można powiedzieć wręcz, że nastroje są senne. To jednak może się zmienić ponieważ w środę i czwartek czekają nas jedne z najważniejszych wystąpień w roku. Dolar amerykański ma za sobą fatalną pierwszą połowę roku i od słów szefowej Fed zależeć będzie, czy uda mu się odrobić część strat

6 lipca 2017 roku

Przed eurodolarem seria ważnych wydarzeń

Najważniejszym wydarzeniem ostatnich godzin była publikacja protokołu z czerwcowego spotkania FED. W dokumencie nie było większych zaskoczeń, więc rynek walutowy szybko powrócił do punktu wyjścia. Niemniej przed dolarem maraton danych makroekonomicznych z USA, co może także się odbić na notowaniach złotego.

3 lipca 2017 roku

Dolar odzyska blask?

To jeden z tych tygodni, kiedy inwestorzy ponownie zadają sobie pytanie, czy nadchodzi odreagowanie dolara. Niezaprzeczalnie od początku roku amerykańska waluta się osłabia, ale mając na uwadze rozmiary jej ostatniej wyprzedaży oraz serię nadchodzących danych makroekonomicznych z USA można mieć nadzieje na przynajmniej chwilowe zerwanie ze złą passą.

29 czerwca 2017 roku

Dolar najtańszy od miesięcy

W trakcie pierwszych notowań podczas czwartkowej sesji kurs amerykańskiej waluty otarł się o poziom 3,70 złotego. Aby znaleźć tańszego dolara trzeba się cofnąć do października 2015 roku. Europa nabiera rozpędu i banki centralne wreszcie to odnotowują. Mówi się coraz częściej, że era drogiego dolara dobiegła końca.

28 czerwca 2017 roku

Banki centralne dzielą i rządzą

Wczorajsze wystąpienie Mario Draghiego na otwarciu sympozjum banków centralnych miało być dosyć stonowane. Niemniej szefowi EBC udzielił się nadspodziewanie duży jak na niego optymizm, co sprzyjało umocnieniu euro. Niewykluczone, że dziś także dojdzie do podobnych ruchów, gdyż do Draghiego dołączą szefowie banków z Japonii, Wielkiej Brytanii oraz Kanady.

15 czerwca 2017 roku

Dolar po FOMC: tam i z powrotem

Amerykańska waluta w wieczór decyzji FED wchodziła potężnie przeceniona do pozostałych walut G-10 po fatalnych odczytach inflacji i sprzedaży detalicznej. Podwyżka kosztu pieniądza do przedziału 1-1,25 proc. a (przede wszystkim) konsekwentne utrzymanie poprzednich prognoz optymalnego poziomu stóp procentowych i przedstawienie szczegółów planowanego rozpoczęcia procesu ograniczania sumy bilansowej pozwoliły na kompletne odrobienie strat do euro