tag

VAT

17 sierpnia

Jeszcze o VAT, czyli o państwie, które udawało, że go nie ma

W sprawie VAT jedna rzecz nie mieści się w głowie – że do Ministerstwa Finansów kierowanego przez Jana-Vincenta Rostowskiego chodziły pielgrzymki przedsiębiorców i organizacji biznesowych, które błagały o reakcję państwa na wyłudzenia podatku. A rząd Donalda Tuska nie robił prawie nic

14 sierpnia

11 sierpnia

Prokuratura wyjaśnia, dlaczego nie przeciwdziałano wyłudzaniu VAT

Prokuratura Regionalna w Białymstoku zajęła się sprawą możliwych zaniedbań odpowiednich służb, których zadaniem było przeciwdziałanie wyłudzeniom VAT w obrocie sprzętem elektronicznym – wynika z przekazanego PAP komunikatu. Na wyłudzeniach VAT, Skarb Państwa mógł stracić 250 mld zł.

9 sierpnia

MF zapowiada koniec z absurdami w VAT

Jesteśmy świadomi absurdów, że taki sam produkt może mieć kilka stawek VAT i będziemy je eliminować - powiedział w środę wiceminister finansów Paweł Gruza.

Taki czas dla opozycji…

To nie jest łatwy czas dla opozycji. We wszystkich mediach, w których orientacja pro-platformerska jest dość oczywista, specjaliści zależni i niezależni zachodzą w głowę, dwoją się i troją, a i tak nie są w stanie zrozumieć, jakim cudem PiS nie tylko nie zrujnowało jeszcze państwa polskiego, ale trzyma skutecznie budżet w ryzach. Mało tego! Nie tylko jest z nim na plusie (sic!) już w połowie roku (podwójne sic! - ewenement historyczny), ale do tego skutecznie uszczelnia kasę państwa. Skutecznie? Bije w tym rekordy skuteczności. Właśnie wpływy z VAT poszły o niemal 18 mld zł w górę w porównaniu z rokiem poprzednim.

Strąk z KAS: Dochody z VAT wyniosą co najmniej 150 mld zł w tym roku

Dochody [z VAT] wyniosły 80,02 mld zł w I półroczu br. i było to najlepsze półrocze od 2007 r.. […]Prognozujemy nasze dochody na co najmniej 150 mld zł w tym roku - powiedział dyrektor departamentu poboru podatku w Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) Tomasz Strąk. Te 143 mld zł zapisane w budżecie osiągniemy już w listopadzie, stąd ta nasza prognoza co najmniej 150 mld zł na cały rok - wylicza Strąk

MF nie wyklucza zmian w stosowaniu stawek VAT na żywność

Resort finansów weźmie pod uwagę propozycję ustanowienia dwóch stawek VAT na żywność w wysokości 5 proc. i 23 proc. - napisano w odpowiedzi na interpelację poselską. Obecnie funkcjonują trzy stawki podatkowe na żywność: 23 proc., 8 proc. i 5 proc.

Wcześniejsze publikacje

O 4 dni zmniejszył się czas zwrotu VAT podatnikom

W pierwszej połowie 2017 r. spadła o 1,8 mld zł wartość postanowień dotyczących wstrzymania zwrotów VAT w porównaniu do tego samego okresu 2016 r. Średni czas realizacji zwrotu zmniejszył się w tym okresie o 4 dni – poinformował resort finansów.

Pozostałe publikacje o tym tagu

3 sierpnia 2017 roku

MF: Tegoroczne wpływy z VAT będą wyższe niż zaplanowane w budżecie

Na początku czerwca wicepremier. minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki powiedział, że dotychczasowe wyniki budżetu wskazują, że rząd idzie "we właściwym kierunku", jeśli chodzi o realizację zapowiadanego zwiększenia wpływów z VAT w tym roku o 10,9% r/r.

22 lipca 2017 roku

Rewelacyjne wyniki budżetu państwa po upływie I półrocza

W ostatnich dniach ministerstwo finansów opublikowało szacunkowe dane dotyczące wykonania budżetu państwa w okresie styczeń – czerwiec 2017, które potwierdzają skuteczność działań rządu premier Beaty Szydło w zakresie uszczelniania systemu podatkowego

21 lipca 2017 roku

KAS rozbiła grupę przestępczą, która chciała wyłudzić 140 mln zł

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia „rozbili” zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie próbowali wyłudzić 140 mln zł podatku VAT. Przestępcy zajmowali się handlem artykułami spożywczymi – poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa (KAS).

20 lipca 2017 roku

Zarzuty dla członków grupy wyłudzającej podatek VAT

Zarzuty dotyczące wyłudzenia podatku VAT w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, oszustw podatkowych i prania brudnych pieniędzy - postawiła 10 podejrzanym Prokuratura Regionalna w Rzeszowie. Trzech z nich trafiło do aresztów pod zarzutem kierowania grupą przestępczą.

19 lipca 2017 roku

Kolejne zatrzymania w sprawie karuzel VAT

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 11 osób podejrzewanych o obrót fałszywymi fakturami VAT. To kolejne osoby zatrzymane przez łódzkich funkcjonariuszy - łącznie już 43 osoby w tej jednej sprawie. Straty Skarbu Państwa szacowane są na kilkadziesiąt milionów złotych.

18 lipca 2017 roku

Michał Kanownik w Telewizji wPolsce.pl: Przedsiębiorcy potrzebują narzędzi, dzięki którym unikną oszustów podatkowych

Kodeks dobrych praktyk, dotyczących sprawdzania przez przedsiębiorców kontrahentów w VAT, to bardzo potrzebne narzędzie, które ułatwi unikanie oszustów podatkowych. Będzie też świetnym uzupełnieniem podzielonej płatności w VAT, którą Ministerstwo Finansów chce wprowadzić od początku 2018 r. – powiedział Michał Kanownik, prezes ZIPSEE „Cyfrowa Polska”, w Rozmowie Gospodarczej Telewizji wPolsce.pl

4 lipca 2017 roku

TVN kontra fiskus. W grę wchodzi 110 mln zł plus odsetki

Według urzędników skarbówki podczas transakcji łączenia w 2012 r. spółka po transakcji łączenia platformy n z Cyfrą+, nie odprowadziła należnego podatku. TVN z kolei twierdzi, że postępowała zgodnie z indywidualną interpretacją podatkową, o którą zwróciła się do ministerstwa finansów przed transakcją. Spółka zapowiada odwołanie się od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

1 lipca 2017 roku

Szewczak: wystąpienie Morawieckiego optymistyczne

Wystąpienie wicepremiera Mateusza Morawieckiego podczas konwencji Zjednoczonej Prawicy zapowiadało kolejne sukcesy rządu, wzrost gospodarczy i poprawę zamożności Polaków - ocenił Janusz Szewczak, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych i b. główny ekonomista SKOK.

23 czerwca 2017 roku

Mateusz Morawiecki: wzrost wpływu z VAT może sięgnąć nawet 18 proc.

Po raz pierwszy od ośmiu, czy dziewięciu lat przyrosty ściągalności głównej daniny do budżetu, jakim jest podatek VAT są dwucyfrowe, przekraczają wyraźnie 10 proc. Jestem głęboko przekonany, że w takiej dynamice zostaną utrzymane do końca roku, być może będzie to 15 proc., a może nawet 18 proc. przyrostu rok do roku - zapowiedział wicepremier Mateusz Morawiecki