tag

Włochy

Przedwczoraj (16 sierpnia)

31 lipca

26 lipca

Hakerzy uderzyli we włoski bank Unicredit

Włoski bank UniCredit ogłosił w środę, że padł ofiarą ataku hakerskiego, w wyniku którego jego sprawcy uzyskali dostęp do niektórych danych 400 tys. klientów. Bank zapewnił, że dane te dotyczą tylko drobnych pożyczek, a nie haseł dostępu do kont i transakcji.

21 lipca

Włochy: Sporządzono kalendarz szczytu ruchu na drogach

Dwa ostatnie weekendy lipca i dwa pierwsze weekendy w sierpniu zapowiedziano jako czas szczytu ruchu na autostradach i głównych drogach we Włoszech. Kalendarz opracował krajowy zarząd autostrad apelując do podróżnych, by unikali wyjazdów na urlop w te dni.

Wcześniejsze publikacje

Polskie autobusy jadą do Włoch

Producent autobusów z Bolechowa, spółka Solaris pozyskała zamówienia na dostawę łącznie 22 autobusów elektrycznych do Włoch, z czego 12 Solarisów Urbino 12 electric trafi do klienta ATB z Bergamo, a 10 bateryjnych autobusów zamówił mediolański przewoźnik ATM - poinformował Solaris w piątkowym komunikacie.

Pozostałe publikacje o tym tagu

28 czerwca 2017 roku

Kolejny raz jako podatnicy płacimy za straty w systemie bankowym - tym razem rachunek wystawiły dwa włoskie banki

Włoski rząd pokryje straty wynikłe z utraty płynności przez dwa małe banki z regionu Wenecji: Veneto Banca i Banca Popolare di Vicenza. Rachunek wystawiony przez cały system bankowy opiewa na kwotę 17 miliardów euro. To około 1 proc. PKB Republiki Włoskiej. O tyle też wzrośnie realne zadłużenie tego kraju szacowane na ponad 2 biliony euro (133 do 137 proc PKB wg różnych szacunków).

2 czerwca 2017 roku

Urlop na Capri? Zapomnij! Oblężona przez turystów wyspa pęka w szwach

Włoska wyspa Capri pęka w szwach, konieczne jest wprowadzenie limitu liczby turystów - alarmują przedstawiciele lokalnych władz. W kończący się długi weekend we Włoszech notuje się rekordową liczbę przyjazdów; w ciągu dwóch dni przypłynęło tam 25 tys. osób, brakuje prądu i wiele lokali dla gości jest nieczynnych

26 maja 2017 roku

Tematami sycylijskiego szczytu G7 terroryzm, klimat i migracja

Bezpieczeństwo, walka z terroryzmem, migracja i relacje z Afryką, klimat- takie główne tematy rozpoczynającego się w piątek w Taorminie na Sycylii dwudniowego szczytu przywódców G7 wymienił gospodarz obrad, premier Włoch Paolo Gentiloni.

15 maja 2017 roku

Podczas szczytu G7 islamscy imigranci nie będą przyjmowani na Sycylii

W ostatnich dniach maja, przez cały tydzień, w którym odbędzie się szczyt G7 w Taorminie na Sycylii, do portów na wyspie nie będą mogły zawijać statki i okręty z migrantami, ratowanymi na Morzu Śródziemnym. O zakazie pisze w poniedziałek "Corriere della Sera".

19 kwietnia 2017 roku

Mleczne zamieszanie w Italii

Od środy we Włoszech na każdym opakowaniu produktów nabiałowych musi znajdować się informacja o kraju pochodzenia mleka i jego pochodnych. Zadowoleni są rolnicy, którzy apelowali o taką przejrzystość.

3 kwietnia 2017 roku

Italia: Rekordowy spadek kradzieży samochodów

We Włoszech zanotowano w zeszłym roku rekordowy spadek liczby kradzieży samochodów- podała policja. Tych przestępstw było o prawie 7 procent mniej niż w 2015 r.

9 marca 2017 roku

Raj podatkowy? Italia zaprasza

100 tysięcy euro i jest się w porządku wobec fiskusa - taką propozycję mają Włochy dla bogatych cudzoziemców. Tym rocznym podatkiem liniowym władze w Rzymie chcą zachęcić krezusów, by zamieszkali w tym kraju. W zamian za tę kwotę oferują prawo pobytu.

15 lutego 2017 roku

Turystyka zagrożeniem dla Włoch

Dziedzictwo krajobrazowe i artystyczne Włoch jest zagrożone z powodu niekontrolowanego napływu turystów- pisze w środę publicysta dziennika "Corriere della Sera". Apeluje o ratowanie Wenecji, bo według niego to, co się tam dzieje, to "okropność" i "upadek".