tag

Włochy

Wczoraj

15 maja

19 kwietnia

Mleczne zamieszanie w Italii

Od środy we Włoszech na każdym opakowaniu produktów nabiałowych musi znajdować się informacja o kraju pochodzenia mleka i jego pochodnych. Zadowoleni są rolnicy, którzy apelowali o taką przejrzystość.

3 kwietnia

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

15 lutego 2017 roku

Turystyka zagrożeniem dla Włoch

Dziedzictwo krajobrazowe i artystyczne Włoch jest zagrożone z powodu niekontrolowanego napływu turystów- pisze w środę publicysta dziennika "Corriere della Sera". Apeluje o ratowanie Wenecji, bo według niego to, co się tam dzieje, to "okropność" i "upadek".

6 lutego 2017 roku

Nowa atrakcja turystyczna Pizy? Delfin

Delfin, pływający w rzece Arno i popisujący się skokami, stał się atrakcją Pizy. Zdziwieni są naukowcy, którzy podkreślają, że po raz pierwszy we Włoszech zdarzyło się, aby ten morski ssak zadomowił się w rzece i tak dobrze się w niej czuł.

30 stycznia 2017 roku

Wyborczy rok w Europie. Czy mamy się czego obawiać?

W ubiegłym roku na światowej scenie politycznej doszło do dwóch niespodziewanych wydarzeń. Najpierw, w czerwcu mieszkańcy Wielkiej Brytanii zagłosowali przeciwko swojej przyszłości w strukturach Unii Europejskiej. Już wówczas pojawiło się wiele komentarzy ze strony obserwatorów polityki, którzy w Brexicie widzieli zalążek zmiany nastrojów społecznych, która doprowadzi do wymiany elit politycznych na świecie. Tezy te znalazły swoje potwierdzenie w listopadzie, kiedy to Donald Trump, obiecując Amerykanom wymianę politycznego establishmentu i zrealizowanie snu o potężnej Ameryce, głównie przez ochronę wewnętrznych interesów, wygrał wyścig o fotel prezydenta USA

22 grudnia 2016 roku

Gdy w innych państwach wre praca włoski parlament ma wolne

Prawie trzy tygodnie będzie trwała rozpoczęta w środę świąteczna przerwa w pracy parlamentu Włoch. Senatorowie mają 19 dni wolnych, a deputowani 18. Parlamentarzyści wypoczywają o jeden dzień dłużej niż uczniowie, którzy jeszcze dziś poszli do szkoły.

21 grudnia 2016 roku

Banki ciągną indeksy w dół

Tracą akcje włoskiego banku Banca Monte dei Paschi di Siena z powodu obaw, że nie uda mu się zgromadzić 5 mld euro, koniecznych do utrzymania płynności

6 grudnia 2016 roku

Premier Renzi zamraża dymisję do czasu uchwalenia budżetu

Według mediów wszystko wskazuje na to, że prace nad budżetem zakończą się w piątek i wtedy należy oczekiwać dymisji Matteo Renziego. Włoska opozycja, która nawoływała do odrzucenia rządowych zmian w konstytucji, domaga się teraz rozpisania przedterminowych wyborów.

5 grudnia 2016 roku

Rynki nie przestraszyły się wyniku włoskiego referendum

W przeprowadzonym w niedzielę referendum, Włosi nie wyrazili zgody na zmiany w konstytucji oraz ograniczenie roli senatu. Proponowane reformy miały na celu uproszczenie procesu legislacyjnego w kraju, w którym było aż 63 premierów od końca II Wojny Światowej

5 grudnia 2016 roku

Czarny scenariusz Włoch

Wydarzenia z Włoch nie powinny mieć wielkiego przełożenia na rynki i wszystkie ruchy będą raczej krótkotrwałe

5 grudnia 2016 roku

Referendum to dopiero początek...

W kolejnych dniach, podobnie jak w filmach Hitchcocka, napięcie na rynkach finansowych będzie już tylko rosło. Punktem kulminacyjnym będzie czwartkowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego

4 grudnia 2016 roku

Włochy: Polemika wokół ołówków używanych w czasie referendum

Polemikę wywołał między innymi popularny piosenkarz Piero Pelu, który na swoim profilu napisał: "Ołówek, który wykorzystałem w czasie głosowania, łatwo można było zetrzeć. Sprawdziłem to na kartce, a potem zgłosiłem to przewodniczącemu komisji wyborczej". W odpowiedzi włoskie MSW wyjaśniło, że: "ołówki te są niezmywalne i są "przeznaczone wyłącznie do głosowania na karcie wyborczej".

4 grudnia 2016 roku

Włosi powiedzieli "nie" Mateo Renziemu

Według sondażu exit poll dla telewizji RAI przeciwko zmianom głosowało od 57 do 61 procent wyborców, a poparło je 39-43 proc.Frekwencja w referendum wyniosła ponad 68 procent - podają włoskie media.

4 grudnia 2016 roku

Włochy:Trwa referendum konstytucyjne, na które patrzy cała Europa

Bez ograniczeń władzy Senatu, które rozstrzygnie się w referendum, rząd premiera Matteo Renziego, nie będzie mógł przeprowadzić niezbędnych reform gospodarczych i oszczędności w funkcjonowaniu państwa. Od lat włoska gospodarka jest w poważnym kryzysie finansowym. Niewykluczone, że jeśli Włosi w referendum nie ograniczą władzy Senatu, nie uda się wprowadzić reform. To z kolei - wg ekspertów- może spowodować poważne turbulencje ekonomiczne i finansowe w całej UE. Eksperci nie wykluczają również scenariusza greckiego dla Włoch.

2 grudnia 2016 roku

Do trzech razy sztuka?

Rynki finansowe są pogodzone z potencjalnym wzrostem ryzyka politycznego, opóźnienia reform, powtórzenia wyborów, jak również z tym, że presję na włoskie aktywa prędko ugasi ECB interwencjami.