tag

wolność prasy

20 marca

7 marca

No to PO Barbie...

Działaczka PO, Agnieszka Kostempska uważała, że „nazwanie jej pogardliwym mianem Barbie znieważa ją jako polityka samorządowego”. Skierowała do sądu przeciwko dziennikarzowi Tomaszowi Szymborskiemu prywatny akt oskarżenia z artykułu 212 kodeksu karnego. Sąd stwierdził, iż nie popełniono przestępstwa.

22 czerwca

Co Polska zrobi z aferą taśmową?

Fot. Freeimages

W interesie Polaków jest znać kulisy decyzji, które podejmują ważne osoby w państwie. Mają je ujawnić kolejne nagrania podsłuchanych ważnych osób w państwie. Czy nic temu nie przeszkodzi? Ujawnienie rozmowy Sławomira Nowaka z PO z Andrzejem Parafianowiczem skutkowała odejściem z partii polityka i zawieszeniem w czynnościach wiceprezesa ds. korporacyjnych PGNiG Parafianowicza.

19 czerwca

Dziennikarze nie ustąpią. Prokurator nie może żądać nagrań

Trwa wojna informacyjna po ujawnieniu części nagrań z rozmów ważnych osób w państwie będących w posiadaniu dziennikarzy, w której biorą udział m. in. politycy, prawnicy, politolodzy, spece od PR i inni. Dziennikarze bronią tajemnicy dziennikarskiej i własnej prywatności. Funkcjonariuszom Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie udało się odebrać redaktorowi naczelnemu tygodnika „Wprost” jego laptopa.

Agenci ABW napadli na redakcję "Wprost". Pobili redaktora naczelnego. Tusk: Nie podam się do dymisji

Fot.Internet/Twitter Wprost.pl

Agenci Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego po raz kolejny wtargnęli do redakcji tygodnika "Wprost". Po rozmowach redaktora naczelnego z prokuratorem zapadła decyzja o przeszukaniu redakcji w celu znalezienia wszystkich nośników pamięci mogących zawierać nagrania. Prokurator przyznał, że sprawa jest prowadzona z zawiadomienia ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza. Mecenas Jacek Kondracki powiedział, że w jego opinii jest to "daleko idące naruszenie wolności słowa i wolności prasy". Wyjaśnił, że celem przeszukania jest nie tylko znalezienie taśm, ale także próba ustalenia w jaki sposób redakcja weszła w posiadanie nagrań - pisze na swojej stronie internetowej gazeta.

Wcześniejsze publikacje

KNF łamie podstawowe prawa obywatelskie i wpuszcza na konferencję tylko wybranych dziennikarzy

Fot.sxc.hu

Poniedziałkowa konferencja prasowa w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego okazała się niezwykle tajemnicza. Dostęp do informacji na temat sytuacji SKOK-ów otrzymali tylko wybrani przez KNF dziennikarze. Publiczna instytucja nie pozwoliła wejść na konferencję prasową dziennikarzowi „Gazety Bankowej”, łamiąc przy tym zarówno podstawowe prawa obywatelskie zapisane w Konstytucji RP, jak i ustawę o dostępie do informacji publicznej.

Nie żyje Tadeusz Mazowiecki

W poniedziałek nad ranem, w wieku 86 lat zmarł Tadeusz Mazowiecki - pierwszy niekomunistyczny premier po II wojnie światowej, opozycjonista w PRL. Odszedł od nas człowiek, który w decydujących dla Polski chwilach miał odwagę być mądry, dziękujemy - pożegnał go prezydent.

Imperium kontratakuje i znowu odbiera wolność

Photo by Bonnie Burton. [http://starwarsblog.wordpress.com/2007/08/28/chewie-hands-off-lightsaber-to-nasa/ Read more here] about Chewbacca and friends officially hand Luke's lightsaber over to NASA’s Space Center Houston duri

Dlaczego Polacy tak kochają Amerykę? Bo ona pozwalała człowiekowi być wolnym. Można robić rzeczy głupie, niedobre dla siebie, ale jedyną władzą, która ma prawo ograniczyć twoją wolność jest sąd. Nie urzędnik, który zrobi wszystko, żebyś nie wlazł w szkodę zabierając ci wolność. Wystarczyła surowa egzekucja dotychczas istniejącego prawa, żeby z naszych lasów zniknęły śmieci. Nie trzeba wracać do komuny, ale tego nie rozumieją ludzie o mentalności komunistycznego kacyka.

Pozostałe publikacje o tym tagu

6 marca 2013 roku

Decyzja sądu dot. tygodnika "W Sieci" to atak na wolność słowa

Decyzja Sądu Okręgowego w Warszawie, którego konsekwencją jest zakaz wydawania tygodnika "W Sieci" pod obecną nazwą do czasu zakończenia procesu, jest niedopuszczalnym atakiem na wolne media i przypomina czasy PRL-u - uważają politycy PiS.