tag

wypadek

Przedwczoraj (21 sierpnia)

7 kwietnia

31 marca

1 marca

Koszty wypadków przy pracy rokrocznie przekraczają 5 mld zł

Najczęstszą przyczyną wypadków przy pracy jest nieprawidłowe zachowanie pracownika – z tego wynika niemal 60 proc. odnotowanych w 2015 roku zdarzeń. Pozostałymi najczęstszymi przyczynami wypadków przy pracy jest m.in. niewłaściwy stan narzędzi oraz niewłaściwa organizacja pracy (4,6 proc. wypadków)

Wcześniejsze publikacje

Cieśnina Bosfor zamknięta dla transportu morskiego

Po zderzeniu statku tureckiej straży przybrzeżnej z masowcem zamknięto cieśninę Bosfor dla transportu morskiego - poinformowała agencja żeglugowa GAC. Sześć poszkodowanych w wypadku osób przetransportowano do szpitala.

Pozostałe publikacje o tym tagu

27 lipca 2016 roku

Wypadek na Białorusi: budowlańcy upuścili reaktor atomowy!

Do groźnego wypadku doszło zaledwie 200 km od polskiej granicy. Reaktor atomowy o wadze 330 ton spadł na ziemię z wysokości czterech metrów. Wydarzenie miało miejsce 10 lipca, ale białoruskie Ministerstwo Energetyki o „nieprzewidzianej sytuacji” poinformowało dopiero teraz.

29 września 2014 roku

NIK o przyczynach wypadków samochodowych: Zły stan dróg, za mało autostrad, zatory urzędnicze

W wypadkach drogowych ginie w Polsce wciąż dwa razy więcej osób niż w UE. Dzieje się tak głównie z powodu złego stanu technicznego dróg. Większość dróg krajowych nie ma dwóch oddzielnych jezdni w przeciwnych kierunkach. Konieczność bezpośredniego mijania pojazdów nadjeżdżających z przeciwka stwarza ryzyko najgroźniejszych wypadków. Radykalna poprawa bezpieczeństwa może nastąpić po wybudowaniu autostrad i dróg ekspresowych.

16 lipca 2014 roku

Absurd w PKP Intercity. Wypadek na trasie z Łodzi do Skierniewic. Pociąg mógł jechać dalej, ale nie pojechał, bo to nie jego trasa

Na trasie kolejowej z Łodzi do Warszawy przez Sochaczew doszło do wypadku. Linia została zablokowana. Pociągi jadące tą trasą docierały do Skierniewic, a pasażerowie musieli się przesiąść na regionalny pociąg Kolei Mazowieckich, choć ich pociąg mógł jechać przez Skierniewice i Żyrardów, ale nie pojechał, bo jak poinformował pasażerów kierownik pociągu to nie jego trasa - poinformowali nas pasażerowie tego pociągu.

3 lipca 2014 roku

Wypadek w drodze do pracy

Wypadek w drodze do lub z pracy nie jest traktowany na równi z wypadkiem w pracy. Uregulowane są one w różnych ustawach, pierwszy w ustawie o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych; wypadek w drodze z /do pracy w ustawie o emeryturach i rentach z FUS. Inne zatem będą źródła uprawnień i inne świadczenia.

27 czerwca 2014 roku

Poszkodowani górą. Coraz większe kwoty odszkodowań przyznawanych przez sądy.

Nie dalej jak kilka lat temu, nasi rodacy otrzymywali bowiem ledwie 10 proc. kwoty odszkodowania za wypadek komunikacyjny, na którą mógł liczyć przeciętny mieszkaniec Europy Zachodniej. Dziś możemy już mówić o 50 proc. i choć nasze 50 000 zł wobec dwukrotnie wyższej kwoty dla sąsiada zza Odry wciąż może wyglądać blado to pamiętajmy, że cały czas mamy do czynienia z tendencją wzrostową.

30 maja 2014 roku

Po 15 latach od tragedii Sąd przyznał osieroconym dzieciom 200.000 zł zadośćuczynienia

Ciepła, sierpniowa niedziela 1999 roku. W małej miejscowości na północy Polski trwa kościelny odpust. Jak co roku okolica zostaje obstawiona kolorowymi straganami wypełnionymi słodyczami i zabawkami. 14-letni Paweł od dawna wyczekiwał tego dnia – wiedział, że rodzice tradycyjnie sprezentują mu jakiś drobiazg, a potem wspólnie z ciotką udadzą się na pobliską plażę. Chłopiec nie spodziewał się, że ta niedziela zapisze się w jego pamięci krwawymi śladami.

27 kwietnia 2014 roku

Państwowa Inspekcja Pracy zbadała 1 888 wypadków z 2013 r.

Państwowa Inspekcja Pracy zbadała 1888 wypadków przy pracy, do których doszło w 2013 r. Poszkodowanych w nich zostało 2 319 osób, z tego 315 poniosło śmierć, a 735 doznało ciężkich obrażeń ciała - dowiedziała się PAP w Inspekcji.

27 marca 2014 roku

360 000 zł zamiast 36 000 zł odszkodowania dla potrąconego na przejściu dla pieszych

Ważne, aby poszkodowani wiedzieli, że decyzja Ubezpieczyciela nie jest ostateczna i nie może być traktowana w kategoriach wyroku. Nawet jeśli nie dojdzie do ugody, warto dochodzić swoich praw na drodze sądowej, gdyż jak pokazuje praktyka, Wymiar Sprawiedliwości coraz częściej i chętniej zasądza na rzecz poszkodowanych.

13 marca 2014 roku

190 000 zł za śmierć męża i ojca

Mąż i ojciec dwójki dzieci ginie w wypadku samochodowym. Ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania. Finał sprawy: 190 000 zł dla poszkodowanej rodziny.

14 października 2013 roku

Chiński rząd zamknie 2 tys. kopalń bo za dużo ofiar śmiertelnych

Władze Chin zobowiązały się, że do roku 2015 zlikwidują 2 000 małych kopalni węgla, ponieważ starają się poprawić standardy bezpieczeństwa w przemyśle węglowym, który pociągnął za sobą do tej pory tysiące ofiar śmiertelnych.

6 września 2013 roku

Znów problemy w śląskich kolejach

Usterka urządzeń sterowania ruchem kolejowym na odcinku Dąbrowa Górnicza-Będzin (Śląskie) jest od czwartkowego wieczoru jedną z przyczyn trwających nadal utrudnień w ruchu kolejowym. Pociągi są opóźnione średnio 30 min.

2 września 2013 roku

Tragiczny, powakacyjny bilans polskich dróg

W lipcu i sierpniu zginęło na drogach 506 osób, a 7228 zostało rannych. Łącznie policja odnotowała aż 5855 wypadków drogowych. W tym czasie doszło też do 250 utonięć. Policja apeluje o ostrożność podczas powrotu z wakacji.