tag

zakaz handlu w niedzielę

17 marca

26 stycznia

3 grudnia

Zakaz handlu w niedziele - 2 lata więzienia dla sprzedawców i kupujących

Wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę coraz mocniej przeciwstawiają się sami Polacy. I nie chodzi tylko o przewidziane sankcje karne za złamanie zakazu, ale przede wszystkim o konsekwencje dla pracowników handlu. Z analizy przeprowadzonej przez PwC wynika, że po wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele, pracę może stracić 36 tysięcy osób.

S Horbaczewski:Zakaz handlu w niedzielę jest zbyt restrykcyjny

Jako najbardziej korzystne widziałbym wprowadzenie regulacji, które będą rozwiązaniem pośrednim pomiędzy radykalnym ograniczeniem handlu, a brakiem zmian. Na przykładzie Węgier widać, że po krótkim okresie dostosowawczym, na zakazie wygrały duże centra handlowe.

28 września

Wcześniejsze publikacje

Morawiecki: popieram zakaz handlu w niedzielę

– Popieram wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę, dzięki temu dołączymy do krajów, które uważają "życie rodzinne za wartość społeczną" - powiedział wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Ekspert: zakaz handlu w niedziele należy wprowadzać stopniowo

Obywatelski projekt ustawy ograniczającej handel w niedzielę cywilizuje rynek pracy, ale ma też ma liczne słabości, a ich wprowadzenie może negatywnie wpłynąć na gospodarkę - ocenia dr Bartłomiej Biga z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Proponuje stopniowość we wprowadzaniu wolnych niedziel.

Pozostałe publikacje o tym tagu

12 kwietnia 2016 roku

Węgierski parlament zniósł zakaz handlu w niedzielę

Parlament węgierski zniósł we wtorek ustawę zakazującą handlu w niedzielę. Uczynił to na wniosek rządu po nieco ponad roku obowiązywania przepisów, które nie zyskały aprobaty społecznej.

9 października 2013 roku

Będzie zakaz handlu w niedzielę?

Radni z Krakowa i Radomia postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i rozpocząć prace na rzecz doprowadzenia do zakazu handlu w niedzielę. Obecnie prowadzone są konsultacje społeczne i prace nad konkretnymi projektami uchwał – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.