tag

zamach

4 czerwca

Wielka Brytania: zamach terrorystyczny w centrum Londynu na cztery dni przed wyborami parlamentarnymi

Szefowa londyńskiej policji metropolitalnej Cressida Dick poinformowała w niedzielę rano, że liczba ofiar śmiertelnych sobotniego zamachu w Londynie wzrosła do co najmniej siedmiu osób, a co najmniej 48 osób pozostaje rannych. Zamachowcy wjechali samochodem w pieszych na moście London Bridge, a następnie zaatakowali za pomocą noży ludzi w pobliżu targu Borough Market. Trzech terrorystów zastrzelono po interwencji szturmowej jednostki policji

23 maja

Tak mało potrzeba do wzrostów EUR/USD

Atak terrorystyczny w Manchesterze odciska piętno na sentymencie, choć historia ostatnich miesięcy uczy, że wpływ takich wydarzeń na rynki pozostaje umiarkowany. USD musi zmierzyć się z kolejnymi rewelacjami dotyczącymi skandalu w Waszyngtonie. EUR/USD pozostaje wysoko po ostatnich komentarzach Merkel.

Tragicznych wydarzeń ciąg dalszy

Wtorkowa sesja rozpoczęła się od tragicznej wiadomości o zamachu terrorystycznym dokonanym w Manchesterze. Zaatakowani zostali uczestniczy koncertu jednej z gwiazd muzyki Pop, a liczba ofiar sprawia, że jest to jak do tej pory najtragiczniejszy w skutkach zamach w Europie w 2017 roku. Co więcej, ma on miejsce na kilka tygodni przed kluczowymi wyborami w Wielkiej Brytanii, co może mieć wpływ na brytyjską scenę polityczną, a co za tym idzie także na kształt negocjacji ws. Brexitu.

Indeksy w Europie ponad kreską pomimo niepokoju

Na europejskich parkietach przewaga zwyżek pomimo niepokoju związanego z niespodziewanym atakiem terrorystycznym w Manchesterze. Z pola widzenia graczy rynkowych nie schodzą obawy związane z działaniami amerykańskiej administracji prezydenta Donalda Trumpa - podają maklerzy.

21 kwietnia

3 kwietnia

Wcześniejsze publikacje

Cztery osoby zabite w Londynie w ataku koło parlamentu

Co najmniej cztery osoby zginęły, a 20 zostało rannych w ataku, do którego doszło w środę koło gmachu parlamentu w centrum Londynu - podała londyńska policja, która prowadzi w tej sprawie śledztwo antyterrorystyczne. Brytyjskie media informują, że atak przeprowadził ekstremista islamski Abu Izzadeen, pochodzący z Jamajki. W rezultacie zamachu odwołane zostało m.in. środowe spotkanie w Londynie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z premier Theresą May

Za straty z poniedziałkowego zamachu zapłaci Niemiecki Fundusz Gwarancyjny

Ciężarówka użyta do zamachu, miała polskiego właściciela i była ubezpieczona przed polskie firmy – polską spółkę Allianza i Compensę. Jednak fakt, że sprawcą był zamachowiec, który auto ukradł i zamordował kierowcę, sprawia, że odpowiedzialność przechodzi na Niemiecki Fundusz Gwarancyjny

Pozostałe publikacje o tym tagu

27 lipca 2016 roku

Zachodnie media chwalą reakcję władz Niemiec na akty przemocy

Niemieckie władze zasługują na uznanie za proporcjonalny charakter swej odpowiedzi na zagrożenie aktami przemocy - komentuje brytyjski "Financial Times". Dodaje, że Berlin słusznie wyważa między nakazami prawa i porządku a swobodami obywatelskimi.

25 lipca 2016 roku

Niemiecki rząd: nie wszyscy uchodźcy są terrorystami

Rząd Niemiec przestrzegł przed podejrzewaniem wszystkich uchodźców o terroryzm. Zastępczyni rzecznika rządu Ulrike Demmer oświadczyła, że zagrożenie terroryzmem wśród uchodźców nie jest ani większe, ani mniejsze niż w innych grupach społecznych.

16 kwietnia 2013 roku

3 ofiary śmiertelne i ponad 140 rannych w wybuchach w Bostonie

Co najmniej 3 osoby poniosły śmierć a ponad 141 zostało rannych w poniedziałek w rezultacie dwóch wybuchów na mecie maratonu w Bostonie - poinformował szef policji bostońskiej Ed Davis. Prezydent Obama zapowiedział użycie wszelkich możliwych środków by znaleźć sprawców.