tag

zbiórka pieniędzy

12 sierpnia

17 grudnia

Rząd chwali się ilością zbiórek

Już ponad 1500 zbiórek publicznych, od lipca, zostało zarejestrowanych na portalu - www.zbiórki.gov.pl - administrowanym przez resort administracji i cyfryzacji. Najwięcej w województwie śląskim i mazowieckim.

28 października

Masz pomysł? Projekt sfinansują ci mikropłatnicy!

Kiełkująca, choć popularyzowana w Polsce idea crowdfundingu zyskuje nad Wisłą coraz szerszą grupę zwolenników, którzy doceniają rozpowszechnioną w wielu innych państwach ideę finansowania społecznościowego. Choć co do zasady pomysł ten jest na wielu płaszczyznach zbliżony do założeń zbiórki publicznej, to tu jednak pomagając w realizacji danego projektu, stajemy się wspierającym, nie darczyńcą.

18 lipca

Chcesz zorganizować zbiórkę? Uważaj - od dziś nowe zasady

Teraz przy zgłaszaniu zbiórki publicznej rola urzędnika ma być minimalna; będzie jedynie sprawdzał, czy zgłoszenie jest zgodne z prawem, a cel zbiórki mieści się w założeniach ustawy - mówi PAP o wchodzących w życie nowych przepisach szef MAC Rafał Trzaskowski.

Wcześniejsze publikacje

Rząd szykuje rewolucję w zbiórce pieniędzy

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji szlifuje projekt nowej ustawy o zbiórkach publicznych, ale możliwe, że wcale nie będzie ona potrzebna. Minister Michał Boni zaproponował, by w ogóle znieść obowiązujące regulacje w tej sprawie.