tag

zbrojeniówka

5 czerwca

23 kwietnia

23 lutego

Budujemy bezpieczeństwo Polski

Świetny okres dla polskiej zbrojeniówki – tak krótko można ująć to, co w 2016 r. wydarzyło się w przemyśle obronnym, skonsolidowanym w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, która skupia 60 kluczowych spółek i zatrudnia ok. 20 tys. specjalistów.

9 stycznia

Wcześniejsze publikacje

„Le Figaro”: cały świat się zbroi, z wyjątkiem Europy

Europa wydaje zbyt mało na zbrojenia i niewiele krajów przeznacza na to wymagane przez NATO fundusze; po latach redukowania budżetów wojskowych "imperialne przebudzenie Rosji i islamski terroryzm wybiły Europę ze snu" - pisze w piątek "Le Figaro"

Pozostałe publikacje o tym tagu

16 września 2016 roku

Cztery nagrody DEFENDER dla spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Tradycyjnie ostatniego dnia XXIV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odbyło się uroczyste wręczenie prestiżowych nagród DEFENDER za najbardziej innowacyjne i perspektywiczne produkty zwiększające bezpieczeństwo państwa. Aż 4 z 10 przyznanych nagród otrzymały spółki wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.

9 września 2016 roku

Fabryka Broni dostarczy broń dla pododdziału reprezentacyjnego SW

Adam Suliga, prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o. i ppłk Krzysztof Jędrzejak, Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu podpisali umowę na dostawę 40 sztuk MSBS-5,56R karabinka reprezentacyjnego dla kompanii honorowej Służby Więziennej. Łączny koszt kontraktu opiewa na kwotę ponad 440 tys. zł brutto

6 września 2016 roku

Leonardo-Finmeccanica i Polska Grupa Zbrojeniowa podpisały długoterminową umowę o partnerstwie

Leonardo-Finmeccanica, jeden z dziesięciu największych graczy w dziedzinie techniki lotniczej i astronautyki, obronności oraz bezpieczeństwa, a także wiodąca włoska spółka wysokich technologii, i Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. (PGZ), jedna z największych spółek przemysłu obronnego w Europie Środkowej i największa tego typu firma w Polsce, podpisały list intencyjny w sprawie długoterminowego partnerstwa na rynku obronności i bezpieczeństwa – informuje PGZ w komunikacie

29 sierpnia 2016 roku

Potęga rodziny śmigłowców z Polski

Zakłady PZL-Świdnik to jeden z największych producentów śmigłowców na świecie. Maszyny, które tam powstają, są uznawane za najlepsze w swojej klasie. Wśród klientów świdnickiej fabryki są armie kilkudziesięciu państw. Ale najlepszy i największy klient to polskie siły zbrojne

13 czerwca 2016 roku

Ekspert: polski przemysł zbrojeniowy będzie kluczowy dla modernizacji polskiej armii

Dzisiejszy eksport polskiej zbrojeniówki to głównie sprzęt i usługi dla sił powietrznych, broń strzelecka czy systemy kierowania uzbrojeniem. Eksportujemy także kołowe transportery opancerzone Rosomak. Kluczowa jest jednak modernizacja polskiego przemysłu zbrojeniowego, by mieć co sprzedawać w przyszłości - mówi w wywiadzie dla wGospodarce.pl Łukasz Wyszyński z Akademii Marynarki Wojennej.

7 maja 2016 roku

Wystrzałowy handel bronią

Gdynia, spokojny, marcowy dzień 2016 r. Dwóch mężczyzn arabskiego pochodzenia wchodzi do sklepu z bronią, prowadzonego przez weterana jednostek specjalnych i czynnego żołnierza zawodowego Wojska Polskiego. Goście pokazali znaczną kwotę gotówki i złożyli ofertę: chcieli kupić pistolety i karabiny

17 marca 2016 roku

Dokąd zmierza polska zbrojeniówka?

Mimo wysokich parametrów jakościowych sprzętu produkowanego przez polskich przedstawicieli branży zbrojeniowej, rywalizacja o zamówienia z globalnymi liderami tego segmentu wciąż wydaje się być bardzo trudna.

23 lutego 2016 roku

Czy senatorowie z USA uderzyli w Beatę Szydło, by wywrzeć na Polsce presję w sprawie zakupu systemu Patriot?

Gdy Tomasz Lis wysłał Beacie Szydło złośliwą "walentynkę" w postaci skandalizującego listu amerykańskich senatorów, wszyscy byliśmy w szoku. Wydawałoby się przecież, że Amerykanie to nasi sojusznicy. Ale czy są nimi autorzy tej fatalnej korespondencji, czyli John McCain, Dick Durbin i Ben Cardin od lat dotowani przez Raytheon, amerykański koncern zbrojeniowy, który za rządów PO chciał wcisnąć Polsce anachroniczną wersję tzw. tarczy antyrakietowej?

10 lutego 2016 roku

Rosja ostrzega przed wyścigiem zbrojeń na Półwyspie Koreańskim

Rosja ostrzegła w środę przed możliwym wyścigiem zbrojeń na Półwyspie Koreańskim w związku z zapowiedzią Waszyngtonu dotyczącą rozmieszczenia systemu obrony przeciwrakietowej THAAD w reakcji na wystrzelenie przez Koreę Północną rakiety dalekiego zasięgu.

4 lutego 2016 roku

Śmigłowce dla wojska: Airbus dalej chce sprzedać Caracale. MON już spogląda na Black Hawki z Mielca

Airbus Helicopters podtrzymuje swoje zobowiązania dot. realizacji umowy na śmigłowce Caracal podpisanej z MON. Firma wydała w czwartek oświadczenie dementujące plotki o wycofywaniu się z umowy przetargowej. Airbus nadal zamierza współpracować z polskim przemysłem. Ale według "Rzeczpospolitej" MON rozważa zakup Black Hawków, produkowanych w Mielcu dla amerykańskiego koncernu Lockheed Martin

22 października 2015 roku

BEZBRONNA POLSKA: komu się opłaca wciskanie złomu Siłom Zbrojnym RP?

Kto "trzyma łapę" na ok. 130 miliardach złotych przeznaczonych na uzbrojenie polskiej armii? Polska zbrojeniówka jest dzisiaj kontrolowana przez koncerny zagraniczne. Krótko mówiąc, mamy taką broń, jaką nam wcisną za pomocą swoich lobbystów. To powoduje, że nasza armia jest de facto bezbronna w przypadku poważnego konfliktu zbrojnego.