tag

zwierzęta

14 lipca

22 czerwca

Inwentaryzacja fauny i flory na terenie PKN Orlen

Na terenie zakładu głównego PKN Orlen w Płocku (Mazowieckie) oraz w bezpośrednim jego sąsiedztwie rozpoczęła się inwentaryzacja przyrodnicza; prace potrwają do jesieni. Przyrodnicy zbadają faunę i florę występującą na obszarze ponad 1300 ha.

27 maja

Chińczycy chcą kupować polskie konie sportowe

Chińczycy są zainteresowani kupnem sportowych koni w Polsce. Zapowiedzieli wizyty w polskich stadninach i na aukcjach m.in. w Janowie Podlaskim na aukcji "Pride of Poland" - poinformowała PAP Agencja Nieruchomości Rolnych.

4 maja

Wcześniejsze publikacje

Sokoły wybierają zakłady przemysłowe - dlaczego?

Ich rodzinne gniazda są na kominach górujących nad instalacjami przemysłowymi. Nie przeszkadza im proces rafinacji ropy ani wielka synteza chemiczna. Od 20 lat zagrożone wyginięciem sokoły wędrowne - z pomocą człowieka - przychodzą na świat na terenach wielkich polskich zakładów przemysłowych.

Ubezpieczenie w razie boreliozy oraz assistance dla zwierząt domowych

Po dwóch latach od wprowadzenia innowacyjnej polisy na wypadek kradzieży roweru, LINK4 wraz z Tesco wprowadzają kolejne nowości – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków wraz z ubezpieczeniem na wypadek powikłań po ukąszeniu kleszcza i innych owadów oraz polisę assistance dla zwierząt domowych.

Bułgaria otrzyma żubry od Polski

Minister środowiska prof. Jan Szyszko powiedział, że Bułgaria chce otrzymać od nas sześć żubrów i zapewnił, że je dostanie. Zaznaczył, że inne kraje na propozycję odtworzenia siedlisk żubra w Europie odpowiedziały, że nie są gotowe.

Pozostałe publikacje o tym tagu

13 lipca 2016 roku

Biznes na czterech łapach

W Polsce żyje ponad 14 mln psów i kotów – baza potencjalnych „klientów” dla biznesów jest więc przeogromna. Coraz więcej przedsiębiorców, również z Polski, wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania dla właścicieli czworonogów. Nie ma wątpliwości: uczucie do pupila da się zmonetyzować!

24 maja 2016 roku

Wydatki za rządów PO? 467,5 tys. zł na portal z horoskopami dla zwierząt

Państwa i rządy wydają gigantyczne kwoty z pieniędzy podatników na rozmaite dziwactwa. Także w Polsce. Jednym z nich jest projekt z okresu rządów PO - 460 tys. zł w ramach unijnego programu rozwijania innowacyjnej gospodarki przeznaczono w owym czasie na horoskopy. Dla czworonogów.

20 maja 2016 roku

Firmy dają płatne urlopy dla... właścicieli zwierząt

Brytyjskie firmy zaczęły udzielać płatnych urlopów swoim pracownikom, w których domach pojawiły się zwierzęta, na wzór urlopów rodzicielskich przysługujących po urodzeniu dziecka - informuje anglojęzyczny portal dla miłośników zwierząt BarkPost.