tag

zysk

14 marca

17 stycznia

Największe zyski, największe straty 2016r.

Wśród europejskich parkietów wyróżnia się na plus Budapeszt którego główny wskaźnik znalazł się o 29,8 proc. na plusie. Głęboko w strefie spadków jest włoski FTSE MIB (-13,2 proc.). OMX w Kopenhadze zanurkował jeszcze bardziej – do -16,4 proc. Na rynku metali, 2016 r. należał do... palladu.Funt stracił w 2016 r. aż 17,08 proc. i należał do najsłabszych walut na świecie.

16 stycznia

5 stycznia

Wcześniejsze publikacje

11,4 mld zł zysku banków po 3 kwartałach

Banki po 3 kwartałach zapłaciły 3,4 mld zł podatku dochodowego. Do tego dochodzi jeszcze podatek bankowy, łącznie więc banki mogły zapłacić po 3 kw. ponad 5 mld zł podatków

Pozostałe publikacje o tym tagu

11 lutego 2016 roku

Rosną obroty firm, zyski niekoniecznie

W ubiegłym roku w polskich sądach ogłoszone 4133 wnioski o ogłoszenie upadłości polskich przedsiębiorstw, co stanowi wzrost o 1,5% w porównaniu z rokiem 2014. Jak powiedział Grzegorz Sielewicz, główny ekonomista Coface w regionie Europy Centralnej, dane wskazują na zahamowanie trendu poprawy sytuacji płatniczej polskich przedsiębiorstw, który utrzymywał się w ostatnich latach.

14 stycznia 2016 roku

„Stara” RPP nie zaskoczyła na ostatnim posiedzeniu: stopy NBP bez zmian

RPP podała w czwartek, że postanowiła utrzymać stopy procentowe bez zmian, bo "w świetle dostępnych danych i prognoz obecny poziom stóp sprzyja utrzymaniu polskiej gospodarki na ścieżce zrównoważonego wzrostu oraz pozwala zachować równowagę makroekonomiczną". Prezes NBP Marek Belka przyznał na konferencji prasowej, że zysk NBP za 2015 r. może "znacząco wyższy" niż zaplanowany

12 stycznia 2016 roku

Niemcy chcą przekazać uchodźcom część zysków ze sprzedaży "Mein Kampf"

"Mein Kampf" - manifest niemieckich nazistów, który był zarzewiem wybuchu II Wojny Światowej, wrócił oficjalnie na półki niemieckich księgarń. Karl-Georg Wellmann (CDU), członek Komisji Spraw Zagranicznych w Bundestagu chce, by część zysków ze sprzedaży tego "nudnego monologu człowieka obłąkanego" - jak nazywają książkę Hitlera sami Niemcy - była przeznaczona na wsparcie dla uchodźców

14 sierpnia 2014 roku

PKP planuje 236 mln zł zysków ze sprzedaży nieruchomości

Kolejarze planują w tym roku zarobić 236 mln zł na sprzedaży nieruchomości - poinformował w środę członek zarządu PKP SA Piotr Ciżkowicz. Część tej kwoty to środki ze sprzedaży udziałów PKP w galerii handlowej przy poznańskim dworcu.

25 lipca 2014 roku

Zysk Kasy Stefczyka przekracza 15 milionów

Po pierwszym półroczu 2014 roku, zysk netto Kasy Stefczyka przekroczył 15 milionów złotych. Na koniec maja, wynik finansowy Kasy sięgał niemal 10 milionów złotych. Stała poprawa wyniku finansowego to jedna z konsekwencji dynamicznego rozwoju Kasy, która działa na rynku już od ponad 20 lat.

2 lipca 2014 roku

Akcje PGE przyniosły milionowe zyski MSP i PIR

Resort skarbu i Polskie Inwestycje Rozwojowe zakończyły w środę budowę księgi popytu na 65,4 mln akcji PGE. Cena jednej akcji wyniosła 20,25 zł - poinformował resort, potwierdzając wcześniejsze informacje PAP. Skarb Państwa pozyskał 121,5 mln zł, a PIR 1 mld 204 mln zł.

20 czerwca 2014 roku

Brazylia, tak jak Polska, straci na mistrzostwach piłki nożnej

Na trwającym piłkarskim mundialu w Brazylii zarobi przede wszystkim FIFA. Światowa organizacja piłkarska w ciągu czterech lat ma przychody przekraczające 5 mld dolarów, natomiast koszty organizacji mundialu przez Brazylię szacuje się nawet na 13 mld dolarów. Brazylijskie mistrzostwa świata są prawdopodobnie najdroższym mundialem w historii.

12 czerwca 2014 roku

Wydano miliardy euro, nie ma szans na zwrot i zysk

Niemieccy Zieloni opublikowali w środę w Poczdamie wykonaną na ich zlecenie opinię, z której wynika, że nowy port lotniczy Berlina, który wciąż nie rozpoczął działalności, nie ma szans na osiągnięcie rentowności.

5 maja 2014 roku

W kwietniu ponad 10 proc. spadek obrotów na giełdzie

Łączna wartość obrotów akcjami na Głównym Rynku wyniosła w kwietniu 2014 r. 16,6 mld zł, co oznacza spadek o 10,4% rok do roku. Narastająco od początku roku obroty sesyjne wyniosły po kwietniu 74,6 mld zł i były o 2,5% wyższe niż w analogicznym okresie 2013 r. Liczba transakcji wzrosła w kwietniu o 12,9% rdr do 975,5 tys.

25 kwietnia 2014 roku

Władcy portfeli - Polska kolonizowana

Ostatni raport NBP nie pozostawia wątpliwości - banki zdzierają z klientów opłaty w nieprzyzwoitych wysokościach po czym chwalą się dobrymi wynikami uzyskanymi kosztem klientów.

24 kwietnia 2014 roku

Nawet o 30 proc. większa wydajność i 15-proc. poprawa jakości – nowy trend w zarządzaniu produkcją

Już prawie 70 proc. firm w USA wdrożyło Lean Manufacturing w swoich zakładach produkcyjnych. W Polsce ten odsetek jest mniejszy, jednak i tu idea tzw. szczupłego zarządzania zdobywa coraz większą popularność. W Europie Zachodniej zaczyna być zauważalny także nowy trend, wprowadzający koncepcję Hancho, który może wkrótce stać się istotnym elementem transformacji Lean. W czym tkwi efektywność tego modelu?