Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Ile naprawdę kosztował Neymar?

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 27 stycznia 2014, 13:55

  • 0
  • Powiększ tekst

"W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej szef sekcji futbolu FC Barcelony, Raül Sanllehí, mówił o szczegółach „operacji Neymar" i związanych z nią kosztach, w skład których wchodzi również wynagrodzenie piłkarza. FC Barcelona została upoważniona przez ojca Neymara do opublikowania tych informacji, utajnionych wcześniej klauzulą poufności" - czytamy na stronie FCBarca.com

Ile wynosi prawdziwy koszt transferu piłkarza?

Sanllehí zapewnił, że koszt transferu wyniósł 57,1 mln euro, i stanowczo zaprzeczył, iż w umowie zawarta została klauzula zobowiązująca Barcelonę do zapłacenia kwoty 9 mln euro za rozegranie dwóch meczów towarzyskich. - Te dwa spotkania są darmowe. Jedno zostało już rozegrane i nie tylko za nie zapłaciliśmy, ale jeszcze zarobiliśmy 2,5 mln euro na Gamperze. Jedyną rzeczą jest kara w wysokości 4,5 mln, którą musielibyśmy zapłacić, jeśli nie udalibyśmy się tam na mecz z nimi (chodzi o drugie spotkanie towarzyskie w ramach umowy - red.) - tłumaczył dyrektor.

Szef sekcji futbolu FC Barcelony Raül Sanllehí twierdzi, że kwoty są prawdziwe a afery nie ma - zaszła pomyłka.

- Tu nie ma liczby, która nie jest prawdą. Realnym kosztem tej operacji jest dla Barcelony kwota 57,1mln euro. Interesujące, że pojawiła się kwota 95,1 mln euro, bo o takiej mówiono w mediach, co oznaczałoby najdroższy transfer w historii hiszpańskiego futbolu.

Sprawa z pewnością będzie miała swój ciąg dalszy.

FCBarca.com/ as/

Powiązane tematy

Komentarze