Informacje

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Wieżowiec w kształcie kobry, budynek z kobiecą nogą… Zobacz szalone pomysły rosyjskiego miliardera

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 18 marca 2016
  • 14:03
  • 0
  • Tagi: architektura biznes gospodarka lifestyle Vasily Klyukin
  • Powiększ tekst

Vasily Klyukin, biznesmen z Rosji, chce chyba przejść do historii jako autor najbardziej szalonych rozwiązań architektonicznych, jakie kiedykolwiek powstały. Sławę już zdobył, a wszystko dzięki projektom, które możecie zobaczyć w dalszej części tej wiadomości.

Jeśli myślicie, że architekci w Dubaju mają fantazję, to prawdopodobnie nie widzieliście jeszcze projektów, które regularnie tworzy Vasily Klyukin 40-letni miliarder z Rosji. Niektórzy pewnie uznają go za geniusza i wizjonera, ale spójrzmy prawdzie w oczy. Chyba nikt z nas nie chciałby mieszkać w mieście, w którym w centrum miasta stoi taki budynek:

tytuł

A właśnie takie pomysły ma Klyukin. Zaprojektowany przez niego wieżowiec, który widać na powyższym obrazku, miałby nazywać się Top Sexy Tower NYC. Genezy tej nazwy chyba nie trzeba tłumaczyć, bo połączona z budynkiem kobieca noga, rozciągająca się od szczytu do samej ziemi, jest chyba dobrze widoczna. A co na temat wizji tego typu architektury myśli sam autor?

– Jednych ten pomysł zszokuje, drudzy uznają go za piękny i seksowny, ale z pewnością wszyscy, bez wyjątku, chcieliby zobaczyć taki budynek na własne oczy lub odwiedzić go przynajmniej raz w życiu – mówił Klyukin w wywiadzie dla serwisu City Lab, dodając, że „osobiście chciałby w takim wieżowcu zamieszkać”.

Na liście szalonych projektów Klyukina znajdują się jeszcze m.in. wieżowiec w kształcie kobry, budynek w kształcie litery „A” (jak „Ameryka”), czy chociażby cały Manhattan utrzymany w stylistyce charakterystycznej dla… świata lalek Barbie. Kilka najciekawszych projektów można zobaczyć poniżej:

tytuł

tytuł

tytuł

Teraz nikogo nie powinno już zdziwić, że Vasily Klyukin doczekał się w mediach wielu ciekawych przydomków. „Rosyjski Tony Stark” i „Donald Trump architektury” to tylko niektóre z nich.

MK

Komentarze