Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Rodzinne firmy są kręgosłupem gospodarki

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 7 października 2016, 16:20

  • 2
  • Powiększ tekst

Bardzo trudno jest ustalić definicję firm rodzinnych. Istnieje ok. 2 milionów takich przedsiębiorstw. Są to mikroprzedsiębiorstwa, duże podmioty i firmy o zasięgu globalnym. Stanowią one znaczną część polskiej gospodarki.

– Jeżeli firmy będą się kierować wartościami zapisanymi w swoim kodzie genetycznym, gospodarka będzie się rozwijać znacznie szybciej – powiedział Artur Czepczyński, prezes zarządu ABC-Czepczyński – Rząd jest w stanie umożliwić firmom rodzinnym szybsze wejście w rytm zagranicznych przejęć, które są motorem rozwoju każdej firmy myślącej o ekspansji zagranicznej.

Takie firmy są filarem zatrudnienia pracowników w danym terenie. Nie myślimy w perspektywie krótkoterminowej o zmianach personalnych i patrzymy na naszych pracowników jak na największe dobro firmy. Z godziny na godzinę lub z miesiąca na miesiąc nie jesteśmy w stanie przenieść swoich fabryk na korzystniejszy teren inwestycyjny, np. do Rumunii lub kraju położonego na Wschodzie. Będziemy zawsze trwali na terenie swojej gminy, powiatu i województwa tak długo, jak tylko pozwolą nam na to warunki gospodarcze. Firmy rodzinne są stabilnym płatnikiem podatków w swoich gminach. Stanowimy znaczny procent wpływów do budżetu, dzięki czemu możemy się czuć odpowiedzialni za edukację, służbę zdrowia i rozwój infrastruktury.

eNewsroom.pl/ as/

Powiązane tematy

Komentarze