autor

Arkady Saulski

Przedwczoraj (23 maja)

Wiceszef Jobbik o finansach Sorosa: Organizacje pozarządowe są elementem politycznego nacisku w Europie Środkowej

"Nikogo nie dziwi informacja, że liderzy Partii Komunistycznej, zarówno jej węgierskiej inkarnacji jak i tych z reżimów innych państw socjalistycznych z lat 80-tych realnie byli przygotowani na upadek tego systemu. Dawni liderzy tamtych ugrupowań nie zaprzeczają gdy są pytani o to czy celowo rozmontowali w krytycznym momencie zbrodniczy system i stworzyli nowy, podobny, na co przychylnie patrzyli partnerzy z zachodu" - mówi w wywiadzie dla wGospodarce.pl Márton Gyöngyösi, wiceszef węgierskiej partii Jobbik.

Injustice 2 - superbohaterowie powracają

Ciężko pisze się recenzję "Injustice 2" - gry, której istnienie wydaje się wręcz nierealne. Współcześnie bowiem gaming przyzwyczaja nas do śmiałych rozwiązań, często też stara się grafiką lub ambitną fabułą przykryć jakieś mankamenty gameplayu. Tymczasem "Injustice 2" to tytuł w starym stylu - czysty gameplay, czysta adrenalina, radość z gry dostępna praktycznie dla każdego i od razu.

22 maja

Michał Dębowski: "Wierzę w siłę naszych przedsiębiorców"

"Nowy rząd okazał się nie taki straszny, jak z początku się wydawał. Finanse publiczne, mimo kosztownego programu 500+, wzrostu płac w budżetówce, kosztownego programu restrukturyzacji górnictwa i zwiększenia nakładów na wojsko się nie zawaliły, a dług publiczny nie przekroczył zapisanego w Konstytucji progu 55% PKB" - mówi Michał Dębowski, lider Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii w Gdańsku.

19 maja

10 maja

Lego City Undercover - miasto z klocków dla dzieci i dorosłych

Drugie starcie z grą z serii Lego (po "Lego Worlds") było dla mnie nawet bardziej przyjemne niż pierwsze. Lego w wersji "Światów" było ogromne i angażujące twórczo ale z czasem nie potrafiło mnie w żaden sposób "zaczepić" jeśli chodzi o gameplay. W przypadku "Lego City..." jest o wiele lepiej.

Wcześniejsze publikacje

Łukasz Wyszyński: "Paryż ma zamiar krytycznie recenzować decyzje polityczne nad Wisłą"

www.sxc.hu

"Francja to jeden z większych producentów i eksporterów uzbrojenia na świecie. Ich przemysł cechuje się kompleksowością rozwiązań i dużą autonomią względem rozwiązań np. amerykańskich. Z tego też powodu oferta sprzętu wojskowego Paryża jest kusząca dla Rosji czy państw obszaru Azji i Pacyfiku. Interesy ekonomiczne firm jak Thales czy DCNS, są powiązane z celami gospodarczymi i politycznymi Paryża" - mówi w wywiadzie dla wGospodarce.pl ekspert ds. bezpieczeństwa Łukasz Wyszyński

Little Nightmares - oniryczna sztuka grania

Odziana w żółty płaszczyk dziewczynka ucieka przed monstrami w świecie wyraźnie inspirowanym kinową twórczością Tima Burtona. Oto najnowsza gra maleńkiego studia Tarsier Studios, która udowadnia, że gry mogą być dziełami sztuki.

Gospodarka Palestyny w opłakanym stanie

Wizyta prezydenta Palestyny Mahmuda Abbasa była ważnym krokiem dla tego wciąż kadłubowego państwa, pozostającego w konflikcie z Izraelem. Jednak jak podkreślają komentatorzy izraelscy Palestyna nie potrzebuje uścisków dłoni czy photo-opportunities z prezydentem USA tylko pieniędzy.

Pozostałe publikacje tego autora

28 kwietnia 2017 roku

Węgry nie poprzestaną na fundacji Sorosa: Partia Jobbik domaga się weryfikacji finansowania wszystkich fundacji założonych po 1989 roku

Gábor Vona, prezes radykalnej węgierskiej partii Jobbik ogłosił w tym tygodniu, iż jego ugrupowanie domaga się weryfikacji wpływów jakie politycy i organizacje pozarządowe na Węgrzech otrzymywały z zagranicznych źródeł. To efekt niedawnego odcięcia finansowania dla fundacji wspieranej przez kontrowersyjnego miliardera George'a Sorosa.

27 kwietnia 2017 roku

Izraelski atak na Syrię?

Izraelski atak na Syrię? O rzekomym ostrzale rakietowym lotniska pod Damaszkiem w nocy pisały arabskie media. Teraz potwierdziła to jedna z największych gazet w Izraelu - The Jerusalem Post.

27 kwietnia 2017 roku

Warhammer 40 000: Dawn of War - wielki powrót do korzeni

Przyznam, że ciężko pisze mi się recenzję nowego "Dawn of War", które po niemal dekadzie triumfalnie wraca na komputery PC. Dlaczego? Bo jestem w najnowszej odsłonie szczerze zakochany, choć jest to miłość dojrzała i świadoma, a więc - widząca wady obiektu westchnień.

25 kwietnia 2017 roku

Damian M. Kłosowicz: "Jednolita cena książki byłaby skuteczna, ale pod warunkiem że cena jest jedynym czynnikiem motywującym konsumenta"

"Giganci wciąż będą mieli dostatecznie duży kapitał i pozycję by wymusić na wydawcy wyprodukowanie specjalnie dla nich tańszej edycji. Już teraz można spotkać się z kieszonkowymi wydaniami książek sprzedawanymi w supermarketach i kioskach" - mówi w wywiadzie dla wGospodarce.pl ekspert Stowarzyszenia Koliber Damian M. Kłosowicz.

20 kwietnia 2017 roku

Yooka-Laylee - rozrywka dla dzieci i dorosłych

Do Dnia Dziecka jeszcze trochę czasu ale dzięki "Yooka-Laylee" do świata dzieciństwa przenieść się możemy i dziś. Oto premierę miał tytuł absolutnie dla wszystkich - dorosłych i dzieci ale przede wszystkim - tych, którzy z łezką w oku wspominają złote czasy trójwymiarowych platformówek.

18 kwietnia 2017 roku

Polska gospodarka może umrzeć ze starości

Dzisiejszy dzień przyniósł kolejną smutną informację - polska kolej już wkrótce może przestać jeździć ze względu na brak niezbędnej w każdym zawodzie wymiany pokoleniowej. Tym samym polska gospodarka, mimo podejmowanych przez rząd prób odnowy, może umrzeć. Ze starości.

11 kwietnia 2017 roku

Marcin Ogdowski: "Za kilkanaście lat Rzeczpospolita będzie krajem z dwu-trzymilionową mniejszością ukraińską"

"Proeuropejskie nastawienie wyklucza antypolonizm. Nie da się na poważnie myśleć o zbliżeniu z Europą, wygrażając przy tym Polakom. Wschód Ukrainy może ciążyć ku Rosji, zachód tego kraju – niezależnie od tego, czy rewolucja godności przetrwa czy nie – będzie z tęsknotą patrzył w stronę Unii. A Unia to my. Ostatecznie zaś, żołądek zawsze weźmie górę nad ideałami – dla wielu Ukraińców Polska to dziś ziemia obiecana" - mówi Marcin Ogdowski.

10 kwietnia 2017 roku

Wielkie samobójstwo wydawców

Ciężko jest zrozumieć upór z jakim część wydawców i księgarzy domaga się wprowadzenia ustawy, która doprowadzi do upadłości ich wydawnictw i księgarni.

5 kwietnia 2017 roku

Debata Gazety Bankowej z tegorocznej edycji konkursów technologicznych

Tak jak każda edycja konkursów technologicznych Gazety Bankowej, także i tegoroczna uświetniona została debatą ekspertów. Jak rozwijać się będzie technologia w finansach? Kto tworzy innowacje? Dlaczego Polacy tak sprawnie tworzą i akceptują najnowsze technologie?

31 marca 2017 roku

"Żeglowne rzeki nie zagrożą środowisku"

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej od kilku miesięcy pracuje nad zaawansowanym programem ponownego użeglownienia rzek. Program jednak wzbudza protesty tzw. środowisk ekologicznych.

30 marca 2017 roku

Wiedźmin dalej bije rekordy

"Wiedźmin" nie zwalnia - jak wynika z danych ujawnionych przez CD Projekt trzecia odsłona serii sprzedała się w rekordowej jak na polskie warunki liczbie egzemplarzy.

25 marca 2017 roku

Generał Roman Polko: "Relacje z sąsiadami bywają trudne, ale trzeba je budować, a nie toczyć wojny"

"Takich incydentów: zamachów z użyciem noża, broni białej, samochodu etc. nie da się uniknąć, ale trzeba minimalizować ryzyko. Należy też działać w cyberprzestrzeni, aby te wszystkie instrukcje (jak uderzać, jakie środki musi przedsięwziąć zamachowiec, jakiego użyć samochodu) "wypchnąć" z internetu" - mówi w wywiadzie dla wGospodarce.pl były dowódca JW GROM gen. Roman Polko.

24 marca 2017 roku

Hitman: Kompletny Sezon 1 - zabójczo dobry serial

Rok temu otrzymałem do recenzji pierwszy epizod gry "Hitman" - z jednej strony kontynuacji, z drugiej resetu serii gier o płatnym zabójcy na zlecenie. Podszedłem do tego projektu entuzjastycznie, jednak gra miała swoje wady i śmiesznostki. Jak wygląda sytuacja teraz?

22 marca 2017 roku

Torment: Tides of Numenera - fascynująca, cyfrowa opowieść

"Planescape: Torment" zasłużenie do dziś uznawany jest za jedną z najlepszych (o ile nie - najlepszą!) grę RPG w historii i jedną z najoryginalniejszych opowieści w historii wirtualnej rozrywki. Teraz twórcy tamtego dzieła chcą by piorun trafił dwukrotnie w to samo miejsce. Czy skutecznie?