autor

Arkady Saulski

23 czerwca

Medyczna marijuana - ładnie to tak?

Rząd przyjął ustawę dotyczącą tzw. medycznej marijuany. O ile nie sposób przejść obojętnie obok ludzkiego cierpienia, jakie łagodzić ma ów bazujący na roślinie o charakterystycznych listkach medykament o tyle samo przegłosowanie sprawy odsłoniło rzeczywiste intencje wielu zwolenników projektu. Nie to, żeby te intencje były jakoś szczególnie niejasne

19 czerwca

17 czerwca

Tekken 7 - bijatyka dla nowicjuszy i zawodowców

Obecny rok jest naprawdę dobry dla fanów bijatyk - najpierw otrzymali oni znakomity, superbohaterski "Injustice 2", teraz nadszedł wielki powrót do przeszłości w postaci "Tekkena 7". Jak ta bijatyka radzi sobie z konkurencją? Bardzo dobrze.

Impact Winter - ekonomiczny surwiwal z problemami

Znajdź się w sytuacji nie do pozazdroszczenia i przetrwaj tak długo jak się da - oto scenariusz większości gier z coraz bardziej popularnego gatunku survivalowego. Dobrze, że pojawia się "Impact Winter", który stawia ten schemat trochę na głowie.

13 czerwca

E3: Targ staroci i rewolucja, której nie widać

Tegoroczne targi E3 być może nie są tam wielkim zawodem jak poprzednie. O ile w ubiegłym roku koncerny postawiły na duże tytuły, których w większości do teraz nie mieliśmy okazji wypróbować o tyle w tym roku najwięksi tytani branży gamingowej postawili na niewiele dużych hitów, raczej odkurzając klasyki. Na marginesie jednak tego widać pewien trend, który nieuchronnie zbliża się w branży. I oznacza koniec segmentu konsol jako takich.

Wcześniejsze publikacje

Czas na plan dla stoczni

Drugiego dnia 5 Międzynarodowego Kongresu Morskiego minister Marek Gróbarczyk poruszył w swoim inauguracyjnym wystąpieniu kwestię tzw. masterplanu stoczniowego. _ Stocznie muszą funkcjonować na zasadach rynkowych i korzystać z potencjału gospodarki _ - mówił Gróbarczyk

Żegluga śródlądowa a historia - ekonomiczny powrót do korzeni

Żegluga śródlądowa historycznie budowała zamożność miast, państw i całych społeczeństw jednak od kilkuset lat Europa odwracała się od rzek, preferując transport lądowy. To trzeba zmienić – do takiego wniosku doszli uczestnicy debaty inauguracyjnej podczas pierwszego dnia obrad 5 Międzynarodowego Kongresu Morskiego

Andrzej Turczyn: "Terroryści korzystają z broni nielegalnej"

"Moim zdaniem aby przebieg zamachów w Londynie mógł odmienić pogląd na temat broni palnej, politycy PiS powinni z większym zaangażowaniem patrzeć na to co mówi i robi prezydent USA Donald Trump - to bardzo roztropny polityk" - mówi prawnik i prezes ROMB Andrzej Turczyn.

Pozostałe publikacje tego autora

5 czerwca 2017 roku

Prey - walcz, myśl, przetrwaj

Arcane Studios już przy okazji serii "Dishonored" pokazała, iż tworzy gry, które w formule skradankowej pozwalają graczom na pomysłowość. Dają narzędzia ale to w jakie konstrukcje gracze je połączą zależy już właśnie od nich. "Prey" nie tylko potwierdza tę prawdę ale też udowadnia, iż jest Arcane jednym z najlepszych studiów tworzących gry na świecie.

31 maja 2017 roku

Piotr Celiński: "Każdemu człowiekowi w potrzebie należy się pomoc, nie może jednak odbyć się ona z narażeniem bezpieczeństwa Polaków"

Szczyt grupy G7 debatował między innymi na temat migracji i migrantów, jednak kryzys trwa. Co powinna w tej sytuacji czynić Polska? Jak radzić sobie z falą migracji? Czy chrześcijańskie miłosierdzie stoi wyżej nad kwestią bezpieczeństwa państwa w tej sprawie? O tym mówi ekspert i rzecznik Stowarzyszenia Koliber Piotr Celiński.

30 maja 2017 roku

Sobiczewski o polskich nadziejach na współpracę z Chinami: "Musimy patrzeć pragmatycznie"

Chiny próbują przebranżowić swoją gospodarkę przez wykorzystanie postępu technologicznego. Już możemy częściowo obserwować to zjawisko, które wpływa choćby na zwiększenie kosztów produkcji. Chiny muszą jednak bardziej skupić się na rozwoju technologicznym, tak żeby wraz ze wzrostem jakości nie szedł w parze wzrost kosztów produkcji - mówi w wywiadzie dla wGospodarce.pl Marcin Sobiczewski, ekspert Stowarzyszenia Koliber.

29 maja 2017 roku

Nowy kierunek studiów - kosmiczna architektura

Architektura jest jednym z najbardziej prestiżowych kierunków ale architektura kosmiczna to już naprawdę śmiały kierunek. Tymczasem Uniwersytet w Calgary (Kanada) właśnie taką ma propozycję dla swoich studentów.

23 maja 2017 roku

Wiceszef Jobbik o finansach Sorosa: Organizacje pozarządowe są elementem politycznego nacisku w Europie Środkowej

"Nikogo nie dziwi informacja, że liderzy Partii Komunistycznej, zarówno jej węgierskiej inkarnacji jak i tych z reżimów innych państw socjalistycznych z lat 80-tych realnie byli przygotowani na upadek tego systemu. Dawni liderzy tamtych ugrupowań nie zaprzeczają gdy są pytani o to czy celowo rozmontowali w krytycznym momencie zbrodniczy system i stworzyli nowy, podobny, na co przychylnie patrzyli partnerzy z zachodu" - mówi w wywiadzie dla wGospodarce.pl Márton Gyöngyösi, wiceszef węgierskiej partii Jobbik.

23 maja 2017 roku

Injustice 2 - superbohaterowie powracają

Ciężko pisze się recenzję "Injustice 2" - gry, której istnienie wydaje się wręcz nierealne. Współcześnie bowiem gaming przyzwyczaja nas do śmiałych rozwiązań, często też stara się grafiką lub ambitną fabułą przykryć jakieś mankamenty gameplayu. Tymczasem "Injustice 2" to tytuł w starym stylu - czysty gameplay, czysta adrenalina, radość z gry dostępna praktycznie dla każdego i od razu.

22 maja 2017 roku

Michał Dębowski: "Wierzę w siłę naszych przedsiębiorców"

"Nowy rząd okazał się nie taki straszny, jak z początku się wydawał. Finanse publiczne, mimo kosztownego programu 500+, wzrostu płac w budżetówce, kosztownego programu restrukturyzacji górnictwa i zwiększenia nakładów na wojsko się nie zawaliły, a dług publiczny nie przekroczył zapisanego w Konstytucji progu 55% PKB" - mówi Michał Dębowski, lider Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii w Gdańsku.

19 maja 2017 roku

Aleksandra Jankowska: "Senegal jest jednym z największych partnerów Polski w Afryce"

"Senegal jest jednym z największych partnerów Polski w Afryce. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna aktywnie wspiera jak również inicjuje działania zmierzające do zacieśniania kooperacji pomiędzy krajami" - mówi o ekspansji Polski na rynki afrykańskie Aleksandra Jankowska, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

10 maja 2017 roku

Lego City Undercover - miasto z klocków dla dzieci i dorosłych

Drugie starcie z grą z serii Lego (po "Lego Worlds") było dla mnie nawet bardziej przyjemne niż pierwsze. Lego w wersji "Światów" było ogromne i angażujące twórczo ale z czasem nie potrafiło mnie w żaden sposób "zaczepić" jeśli chodzi o gameplay. W przypadku "Lego City..." jest o wiele lepiej.

9 maja 2017 roku

Łukasz Wyszyński: "Paryż ma zamiar krytycznie recenzować decyzje polityczne nad Wisłą"

"Francja to jeden z większych producentów i eksporterów uzbrojenia na świecie. Ich przemysł cechuje się kompleksowością rozwiązań i dużą autonomią względem rozwiązań np. amerykańskich. Z tego też powodu oferta sprzętu wojskowego Paryża jest kusząca dla Rosji czy państw obszaru Azji i Pacyfiku. Interesy ekonomiczne firm jak Thales czy DCNS, są powiązane z celami gospodarczymi i politycznymi Paryża" - mówi w wywiadzie dla wGospodarce.pl ekspert ds. bezpieczeństwa Łukasz Wyszyński

5 maja 2017 roku

Little Nightmares - oniryczna sztuka grania

Odziana w żółty płaszczyk dziewczynka ucieka przed monstrami w świecie wyraźnie inspirowanym kinową twórczością Tima Burtona. Oto najnowsza gra maleńkiego studia Tarsier Studios, która udowadnia, że gry mogą być dziełami sztuki.

5 maja 2017 roku

Gospodarka Palestyny w opłakanym stanie

Wizyta prezydenta Palestyny Mahmuda Abbasa była ważnym krokiem dla tego wciąż kadłubowego państwa, pozostającego w konflikcie z Izraelem. Jednak jak podkreślają komentatorzy izraelscy Palestyna nie potrzebuje uścisków dłoni czy photo-opportunities z prezydentem USA tylko pieniędzy.

4 maja 2017 roku

Wojsko Polskie bardzo nowoczesne

Już wkrótce to nie ludzie lecz roboty będą walczyć na polach bitew. Polach bitew, które sztaby mogą obserwować w czasie rzeczywistym, niczym grę komputerową i tym samym na bieżąco wpływać na postępu kampanii, zaś straty w ludności cywilnej zostaną zniwelowane dzięki nowoczesnym systemom IFF, rozpoznającym nie biorących udział w walce ludzi. Oto przyszłość wojny według producentów najnowocześniejszej broni. Teraz oferują oni swoje produkty także polskiej armii.

4 maja 2017 roku

Rynek nieruchomości: Hongkong bierze Londyn

Tytuł najdroższego rynku nieruchomości ucieka właśnie z USA. Przez Brexit to nie Nowy Jork tylko Londyn stał się najcenniejszym rynkiem nieruchomości świata. Wszystko przez kupców z Hongkongu.

28 kwietnia 2017 roku

Węgry nie poprzestaną na fundacji Sorosa: Partia Jobbik domaga się weryfikacji finansowania wszystkich fundacji założonych po 1989 roku

Gábor Vona, prezes radykalnej węgierskiej partii Jobbik ogłosił w tym tygodniu, iż jego ugrupowanie domaga się weryfikacji wpływów jakie politycy i organizacje pozarządowe na Węgrzech otrzymywały z zagranicznych źródeł. To efekt niedawnego odcięcia finansowania dla fundacji wspieranej przez kontrowersyjnego miliardera George'a Sorosa.