autor

Arkady Saulski

Przedwczoraj (27 marca)

24 marca

Hitman: Kompletny Sezon 1 - zabójczo dobry serial

Rok temu otrzymałem do recenzji pierwszy epizod gry "Hitman" - z jednej strony kontynuacji, z drugiej resetu serii gier o płatnym zabójcy na zlecenie. Podszedłem do tego projektu entuzjastycznie, jednak gra miała swoje wady i śmiesznostki. Jak wygląda sytuacja teraz?

23 marca

Generał Roman Polko: "Relacje z sąsiadami bywają trudne, ale trzeba je budować, a nie toczyć wojny"

fot. Wikimedia Commons

"Takich incydentów: zamachów z użyciem noża, broni białej, samochodu etc. nie da się uniknąć, ale trzeba minimalizować ryzyko. Należy też działać w cyberprzestrzeni, aby te wszystkie instrukcje (jak uderzać, jakie środki musi przedsięwziąć zamachowiec, jakiego użyć samochodu) "wypchnąć" z internetu" - mówi w wywiadzie dla wGospodarce.pl były dowódca JW GROM gen. Roman Polko.

22 marca

Torment: Tides of Numenera - fascynująca, cyfrowa opowieść

"Planescape: Torment" zasłużenie do dziś uznawany jest za jedną z najlepszych (o ile nie - najlepszą!) grę RPG w historii i jedną z najoryginalniejszych opowieści w historii wirtualnej rozrywki. Teraz twórcy tamtego dzieła chcą by piorun trafił dwukrotnie w to samo miejsce. Czy skutecznie?

USA: Zmierzch kolei pasażerskich?

Opowieść o budowie linii kolejowych w USA jest w tamtejszej literaturze jednym z najważniejszych tematów, porównywalnych z charakterystycznym dla Polski motywem walki narodowo-wyzwoleńczej. Teraz jednak nadejść może zmierzch kolei w tym kraju - wszystko po zaprezentowanych, wstępnych koncepcjach cięć w budżecie federalnym.

Wcześniejsze publikacje

Lego Worlds - świat pełen kreatywności

Na początku był "Minecraft" - właściwie to na początku były klocki Lego do których kultowa gra Markusa "Notcha" Perssona się odwoływała w konstrukcji. Teraz więc Lego oficjalnie chce rzucić wyzwanie gigantowi z Microsoftu. Nie do końca skutecznie - "Minecrafta" nie pokona, ale też stara się opanować odmienną niszę.

FlatOut 4 - kompletne szaleństwo prędkości

Jak już tu wielokrotnie podkreślałem gry wyścigowe nie są moją najmocniejszą stroną - jako laikowi ciężko mi docenić wiernie odwzorowany model jazdy czy realizm zachowań danego auta. Dlatego też, jeżeli chodzi o wyścigi, to preferuję właśnie tytuły takie jak "FlatOut 4", podchodzące do wyścigów bardziej na luzie niż starających się oddać pełen obraz zmagań na torze.

Pozostałe publikacje tego autora

15 marca 2017 roku

CD Projekt RED zatrudnia: Czy ogłoszenia skrywają informacje o nowym projekcie?

CD Projekt RED jest obecnie najlepiej znaną za granicą polską firmą, zaś wartość spółki jest większa nawet niż japońskiego kolosa jakim jest Capcom. Niestety po premierze ostatniego dodatku do "Wiedźmina 3" nie wiemy za dużo o kolejnym projekcie firmy. Jednak ogłoszenia o prace jakie niedawno pojawiły się na ważnym portalu dla grafików i artystów mogą rzucić nieco światła na plany Polaków.

13 marca 2017 roku

Sniper Elite 4 - wojenna przygoda w słonecznej Italii

Słoneczna Italia plus II wojna światowa to hasła na które każdy znający historię Polak reaguje entuzjazmem i dodaje do nich trzecie - Monte Cassino. Niestety - "Sniper Elite 4" nie porusza kwestii krwawej batalii stoczonej przez naszych rodaków na włoskiej ziemi. Ale i tak jest niesamowitym doświadczeniem.

10 marca 2017 roku

Kamil Muzyka: "Polska ma swoje tradycje rakietowe"

Znając założenia Polskiej Strategii Kosmicznej warto zadawać pytania o finansowe, techniczne i polityczne możliwości jej realizacji. Czy Polska ma szanse stać się potęgą kosmiczną i czy mamy stosowne know-how jeśli chodzi o specjalistów, kadry i kontakty międzynarodowe do realizacji tego marzenia o polskim kosmosie? O tym mówi w wywiadzie dla wGospodarce.pl Kamil Muzyka (PTT).

8 marca 2017 roku

Artur Soboń: "Mamy swoje argumenty za tym by traktować nas jako duży rynek finansowy"

"Po tym co wydarzyło się w USA i Europie postanowiono zająć się sprawą niezależności biegłych rewidentów, tych którzy działają w interesie nas wszystkich. Przykładowo - wiemy co dzieje się w księgach rachunkowych danej firmy tylko dzięki informacjom od biegłych rewidentów - oni powinni zachowywać zawodowy sceptycyzm i pełną niezależność" - mówi poseł Artur Soboń w wywiadzie dla wGospodarce.pl.

8 marca 2017 roku

Auto, które samo się prowadzi? Nie dla Porsche i Lamborghini

Samochód który prowadzi się sam? Do gry wkracza Volkswagen - niemiecki koncern liczy nie tylko na sukces na polu technologii ale też na odbicie po kontrowersjach związanych z zaniżaniem ilości wydzielanych spalin w modelach samochodów produkowanych przez VW.

6 marca 2017 roku

Gra PiS wokół Tuska - nie szachy lecz ruletka

Gra wokół prowadzona przez Prawo i Sprawiedliwość wokół stanowiska szefa Rady Europejskiej to nie wyrafinowana partia szachów tylko gra w ruletkę, w której PiS znowu stawia raz za razem na zero licząc, że w końcu trafi i rozbije bank.

4 marca 2017 roku

Andrzej Turczyn: "Sprzedaż broni, amunicji, akcesoriów to interes dobry"

"Sprzedaż broni, amunicji, akcesoriów to interes dobry. Dzisiaj broń sprzedaję się jak ciepłe bułeczki, podobnie jest z amunicją do niej. Wraz ze wzrostem osób zainteresowanych bronią przybywa też broni. Jest popyt na broń to i pojawiają się przedsiębiorcy, którzy sprzedają broń" - mówi mecenas Andrzej Turczyn, prezes ROMB.

3 marca 2017 roku

Artur Dziambor: "Mówienie o systemie niewolniczym wcale nie jest żadną przesadą"

"Jeżeli rząd będzie potrzebował przekupić kolejnych wyborców dalszym rozdawnictwem nieswoich pieniędzy, to ludziom prowadzącym działalności nie będzie lepiej. Zamiast obniżania ZUSu, PITu, VATu, realnego i uczciwego podwyższania kwoty wolnej, mamy ustaloną centralnie minimalną stawkę godzinową" - mówi w wywiadzie dla wGospodarce.pl Artur Dziambor z Kongresu Nowej Prawicy.

1 marca 2017 roku

Konflikt wokół przetargu na broń dla US Army: Będzie strzelanina?

Zamówienia broni ręcznej dla armii USA wzbudzają kontrowersje od momentu, kiedy to legendarnego Colta 1911 po niemal 80 latach służby zastąpił pistolet firmy Beretta. Teraz zanosi się na nowe kontrowersje, gdy o wynik przetargu kłócą się dwie firmy z Europy.

28 lutego 2017 roku

Z gamingu do Liverpool FC - zaskakujący transfer Petera Moore'a

Gaming od zawsze był branżą, która wymagała sprawnego zarządzania i nie inaczej jest dzisiaj. Stąd nie zaskakują transfery menadżerów np. ze świata finansów do świata gier. Jednak ciekawe są też przepływy w innych kierunkach.

27 lutego 2017 roku

Rzeźnia drzew

Przyznam, że histeria wokół hekatomby drzew jakoś ominęła moją świadomość. Tak to jest w państwie w którym lewicowe w większości media dostają spazmów przy każdej, nawet najdrobniejszej decyzji rządu wciąż ogłaszając nadejście lub przynajmniej - rychłe przybycie - faszyzmu, nazizmu i kto wie jeszcze czego.