autor

Arkady Saulski

19 lipca

10 lipca

Michał Bełbot: "Powinniśmy dążyć do synergii różnych gałęzi transportu"

"Słaba infrastruktura drogowa to nasza duża bolączka. Dlatego z uwagą przyglądam się działaniom Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, które ogłosiło rozpoczęcie prac nad kilkoma odważnymi inwestycjami. Szczególnie kibicuję tym, które są bardzo ważne dla naszego regionu (również Gdyni) tj. trasa S6 i Via Maris. Jestem przekonany, że pomogą one wyprowadzić min. transport towarowy z miast, odciążając ruch na drogach wewnętrznych" - mówi w wywiadzie dla wGospodarce.pl Michał Bełbot, doświadczony samorządowiec, prezes zarządu Energa Oświetlenie sp. z o.o.

9 lipca

Stanisław Wojtera: Program modernizacji armii może być ważnym instrumentem

"Wszystkie rodzaje wojsk i broni są ważne, jednak rzeczywiście jest tak, ze rola napadu powietrznego stanowi coraz ważniejszy element i brak skutecznej obrony przeciwko takim środkom może sprawić, że inne rodzaje wojsk zostaną sparaliżowane a ich użycie ograniczone lub wręcz niemożliwe" - mówi w wywiadzie dla wGospodarce.pl Stanisław Wojtera, prezes Instytutu Libertatis.

8 lipca

Get Even - dzieło sztuki z rysami

Chyba najlepiej "Get Even" definiuje pierwszy rzut oka na grę po jej odpaleniu, gdy już wejdziemy w przygodę. Z jednej strony - przepięknie zrealizowane, niemal fotorealistyczne lokacje, z drugiej modele postaci, które kiepsko wyglądałyby nawet na poprzedniej generacji konsol. W jednym ujęciu mamy więc rzeczy wybitne i niezbyt udane. To najlepsza metafora długo oczekiwanej, polskiej gry. Ambitnej, pomysłowej, znakomitej ale cierpiącej na pewne problemy.

Auta 3: Wysokie Obroty - świadome samochody wjeżdżają na konsole

Cykl filmów o tytułowych, rozumnych Autach cieszy się kultem wśród dzieci, przyznam, że i ja sam jestem dużym fanem tych animacji. Z tym większą przyjemnością zasiadłem do gry bazującej na trzeciej, kinowej odsłonie przygód inteligentnych samochodów. Jak wypada gamingowa strona "Aut 3"?

Wcześniejsze publikacje

Użeglowienie rzek: Ekolodzy mówią wprost "Nie, bo nie!"

"Organizacje ekologiczne reprezentowane w ww. Komitecie Monitorującym podczas jednego z posiedzeń zostały zaproszone do rozmowy dotyczącej klasy drogi wodnej, do której będą realizowane projekty przewidziane do współfinansowania ze środków pochodzących ze środków unijnych. Zaproszenia jednak nie przyjęły" - mówi w wywiadzie dla wGospodarce.pl Przemysław Daca z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Medyczna marijuana - ładnie to tak?

Rząd przyjął ustawę dotyczącą tzw. medycznej marijuany. O ile nie sposób przejść obojętnie obok ludzkiego cierpienia, jakie łagodzić ma ów bazujący na roślinie o charakterystycznych listkach medykament o tyle samo przegłosowanie sprawy odsłoniło rzeczywiste intencje wielu zwolenników projektu. Nie to, żeby te intencje były jakoś szczególnie niejasne

Pozostałe publikacje tego autora

14 czerwca 2017 roku

E3: Targ staroci i rewolucja, której nie widać

Tegoroczne targi E3 być może nie są tam wielkim zawodem jak poprzednie. O ile w ubiegłym roku koncerny postawiły na duże tytuły, których w większości do teraz nie mieliśmy okazji wypróbować o tyle w tym roku najwięksi tytani branży gamingowej postawili na niewiele dużych hitów, raczej odkurzając klasyki. Na marginesie jednak tego widać pewien trend, który nieuchronnie zbliża się w branży. I oznacza koniec segmentu konsol jako takich.

9 czerwca 2017 roku

Czas na plan dla stoczni

Drugiego dnia 5 Międzynarodowego Kongresu Morskiego minister Marek Gróbarczyk poruszył w swoim inauguracyjnym wystąpieniu kwestię tzw. masterplanu stoczniowego. _ Stocznie muszą funkcjonować na zasadach rynkowych i korzystać z potencjału gospodarki _ - mówił Gróbarczyk

8 czerwca 2017 roku

Żegluga śródlądowa a historia - ekonomiczny powrót do korzeni

Żegluga śródlądowa historycznie budowała zamożność miast, państw i całych społeczeństw jednak od kilkuset lat Europa odwracała się od rzek, preferując transport lądowy. To trzeba zmienić – do takiego wniosku doszli uczestnicy debaty inauguracyjnej podczas pierwszego dnia obrad 5 Międzynarodowego Kongresu Morskiego

8 czerwca 2017 roku

Beata Szydło: Rozwój gospodarki morskiej i dróg wodnych priorytetem rządu

Przemysł stoczniowy to miejsca pracy i duma polskiej myśli technicznej. Symbol przemian, polskiej drogi do wolności. Niezrozumiałe są decyzje o likwidowaniu polskich stoczni - było to sprzeczne z polskim interesem - mówiła podczas inauguracji 5 Międzynarodowego Kongresu Morskiego premier RP Beata Szydło

7 czerwca 2017 roku

Andrzej Turczyn: "Terroryści korzystają z broni nielegalnej"

"Moim zdaniem aby przebieg zamachów w Londynie mógł odmienić pogląd na temat broni palnej, politycy PiS powinni z większym zaangażowaniem patrzeć na to co mówi i robi prezydent USA Donald Trump - to bardzo roztropny polityk" - mówi prawnik i prezes ROMB Andrzej Turczyn.

6 czerwca 2017 roku

Endless Space 2 - strategiczny kosmos

Muszę przyznać, iż w "Endless Space" nie grałem, a seria Endless kojarzy mi się mgliście z grą strategiczną "Endless Legend" sprzed kilku lat, stąd do "Endless Space 2" podchodziłem realnie bez jakichkolwiek oczekiwań. Nie spodziewałem się, że tytuł tak bardzo mnie zaskoczy.

6 czerwca 2017 roku

DiRT 4: Symulator totalny

Wydawnictwo Techland powoli staje się krajowym królem gier wyścigowych. Jako wydawca prezentują graczom obecnie to co w świecie wyścigów najlepsze, ale "DiRT 4" to prawdziwy klejnot koronny gatunku.

5 czerwca 2017 roku

Prey - walcz, myśl, przetrwaj

Arcane Studios już przy okazji serii "Dishonored" pokazała, iż tworzy gry, które w formule skradankowej pozwalają graczom na pomysłowość. Dają narzędzia ale to w jakie konstrukcje gracze je połączą zależy już właśnie od nich. "Prey" nie tylko potwierdza tę prawdę ale też udowadnia, iż jest Arcane jednym z najlepszych studiów tworzących gry na świecie.

31 maja 2017 roku

Piotr Celiński: "Każdemu człowiekowi w potrzebie należy się pomoc, nie może jednak odbyć się ona z narażeniem bezpieczeństwa Polaków"

Szczyt grupy G7 debatował między innymi na temat migracji i migrantów, jednak kryzys trwa. Co powinna w tej sytuacji czynić Polska? Jak radzić sobie z falą migracji? Czy chrześcijańskie miłosierdzie stoi wyżej nad kwestią bezpieczeństwa państwa w tej sprawie? O tym mówi ekspert i rzecznik Stowarzyszenia Koliber Piotr Celiński.

30 maja 2017 roku

Sobiczewski o polskich nadziejach na współpracę z Chinami: "Musimy patrzeć pragmatycznie"

Chiny próbują przebranżowić swoją gospodarkę przez wykorzystanie postępu technologicznego. Już możemy częściowo obserwować to zjawisko, które wpływa choćby na zwiększenie kosztów produkcji. Chiny muszą jednak bardziej skupić się na rozwoju technologicznym, tak żeby wraz ze wzrostem jakości nie szedł w parze wzrost kosztów produkcji - mówi w wywiadzie dla wGospodarce.pl Marcin Sobiczewski, ekspert Stowarzyszenia Koliber.

29 maja 2017 roku

Nowy kierunek studiów - kosmiczna architektura

Architektura jest jednym z najbardziej prestiżowych kierunków ale architektura kosmiczna to już naprawdę śmiały kierunek. Tymczasem Uniwersytet w Calgary (Kanada) właśnie taką ma propozycję dla swoich studentów.

23 maja 2017 roku

Wiceszef Jobbik o finansach Sorosa: Organizacje pozarządowe są elementem politycznego nacisku w Europie Środkowej

"Nikogo nie dziwi informacja, że liderzy Partii Komunistycznej, zarówno jej węgierskiej inkarnacji jak i tych z reżimów innych państw socjalistycznych z lat 80-tych realnie byli przygotowani na upadek tego systemu. Dawni liderzy tamtych ugrupowań nie zaprzeczają gdy są pytani o to czy celowo rozmontowali w krytycznym momencie zbrodniczy system i stworzyli nowy, podobny, na co przychylnie patrzyli partnerzy z zachodu" - mówi w wywiadzie dla wGospodarce.pl Márton Gyöngyösi, wiceszef węgierskiej partii Jobbik.

23 maja 2017 roku

Injustice 2 - superbohaterowie powracają

Ciężko pisze się recenzję "Injustice 2" - gry, której istnienie wydaje się wręcz nierealne. Współcześnie bowiem gaming przyzwyczaja nas do śmiałych rozwiązań, często też stara się grafiką lub ambitną fabułą przykryć jakieś mankamenty gameplayu. Tymczasem "Injustice 2" to tytuł w starym stylu - czysty gameplay, czysta adrenalina, radość z gry dostępna praktycznie dla każdego i od razu.

22 maja 2017 roku

Michał Dębowski: "Wierzę w siłę naszych przedsiębiorców"

"Nowy rząd okazał się nie taki straszny, jak z początku się wydawał. Finanse publiczne, mimo kosztownego programu 500+, wzrostu płac w budżetówce, kosztownego programu restrukturyzacji górnictwa i zwiększenia nakładów na wojsko się nie zawaliły, a dług publiczny nie przekroczył zapisanego w Konstytucji progu 55% PKB" - mówi Michał Dębowski, lider Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii w Gdańsku.

19 maja 2017 roku

Aleksandra Jankowska: "Senegal jest jednym z największych partnerów Polski w Afryce"

"Senegal jest jednym z największych partnerów Polski w Afryce. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna aktywnie wspiera jak również inicjuje działania zmierzające do zacieśniania kooperacji pomiędzy krajami" - mówi o ekspansji Polski na rynki afrykańskie Aleksandra Jankowska, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

10 maja 2017 roku

Lego City Undercover - miasto z klocków dla dzieci i dorosłych

Drugie starcie z grą z serii Lego (po "Lego Worlds") było dla mnie nawet bardziej przyjemne niż pierwsze. Lego w wersji "Światów" było ogromne i angażujące twórczo ale z czasem nie potrafiło mnie w żaden sposób "zaczepić" jeśli chodzi o gameplay. W przypadku "Lego City..." jest o wiele lepiej.