Adam Spychała  / autor: Facebook/Adam Spychała Firefighter
Adam Spychała / autor: Facebook/Adam Spychała Firefighter

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

• Opublikowano: 20 października 2022, 21:53

Aktualizacja: 20 października 2022, 22:01

• Powiększ tekst

W odbywających się w USA (Sandy/Utah) XXXI Mistrzostwach Świata Firefighter Combat Challenge reprezentacja polskich strażaków odniosła spektakularny sukces

Przez pięć dni zawodów, które rozpoczęły się 10 października, nasza drużyna stoczyła w czterech kategoriach zacięte boje z najtwardszymi strażakami z całego świata. Każdy ze startujących zawodników wziął udział w pięciu bardzo wyczerpujących konkurencjach:

1. wspinaczka z pakietem wężowym po schodach na 6. kondygnację,

2. wciągnięcie 19-kilogramowego zwiniętego węża i umieszczenie go w skrzynce na szczycie 5 piętrowej wieży;

3. symulowane wejście siłowe do budynku poprzez wywarzenie drzwi lub rozbicie ściany;

4. przeciągnięcie nawodnionego węża symulującego biegnącego strażaka z wozu w kierunku pożaru;

5. ewakuacja poszkodowanego z pożaru.

Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie wymienione zadania wykonywane były w kompletnym umundurowaniu bojowym i aparacie oddechowym.

W startach indywidualnych w kategorii OPEN, I miejsce i tytuł MISTRZA ŚWIATA zdobył Adam Spychała (1:16:20) z KP PSP Ostrów Wielkopolski.

8. miejsce zajęła Beata Świderska (3:00:06) - OSP Bielawa pow. dzierżoniowski

W kategorii Drużyna (suma trzech najlepszych czasów), polska ekipa w składzie: Adam Spychała, Dawid Rąbczyk, Daniel Toporek, Rafał Bereza, Mateusz Wesołowski zajęła I miejsce zdobywając tytul MISTRZA ŚWIATA. Czas w jakim ukończyli konkurencję (3:59:15) jest nieoficjalnym rekordem świata.

W kategorii Chief:

1. miejsce i tytuł MISTRZA ŚWIATA zdobył Rafał Bereza.

Następne konkurencje przyniosły również dużo emocji i kolejne sukcesy polskich strażaków.

W kategorii tandem:

2. miejsce i tytuł VICE MISTRZÓW ŚWIATA zdobyli Rafał Bereza wraz ze Adam Spychała

3. miejsce w tandemie kobiet zdobyła Beata Świderska z koleżanką z Ukrainy.

Ponadto, na 9. miejscu uplasował się tandem męski w składzie Dawid Rąbczyk oraz Mateusz Wesołowski.

W kategorii sztafeta:

2. miejsce i tytuł VICE MISTRZYŃ ŚWIATA zdobyła Beata Świderska wraz ze sztafetą żeńską kobiet;

3. miejsce zdobyła sztafeta męska w składzie: Rafał Bereza, Daniel Toporek, Dawid Rąbczyk, Adam Spychała i Mateusz Wesołowski.