Robert Lewandowski / autor: fotoserwis PAP

ME 2021 - Polska remisuje z Hiszpanią 1:1

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

• Opublikowano: 19 czerwca 2021, 23:20

Aktualizacja: 19 czerwca 2021, 23:39

• Powiększ tekst

Polska zremisowała 1:1 z Hiszpanią. Nasza reprezentacja zdobyła pierwszy punkt w rozgrywkach Mistrzostw Europy 2020. Pozostajemy w grze o awans z grupy

Prowadzenie dla Hiszpanii zdobył w 26. minucie meczu Alvaro Morata, aby uznać bramkę sędzia sprawdził sytuację w systemie VAR. W 54. minucie wyrównanie zdobył dla Polski Robert Lewandowski, kierując piłkę do siatki głową tuż przy lewym słupku. Bramkarz Hiszpanów był bezradny.

Po faulu Jakuba Modera, w 58. minucie dla Hiszpanii podyktowany został rzut karny. Gerard Moreno trafił w słupek!

Polska zagrała bardzo dobry mecz i pozostaje w turnieju. Biało-Czerwoni zademonstrowali ogromną determinację i zdolność do gry agresywnej. W końcówce, głównie broniąc się wykazali się wręcz heroizmem. Remis w meczu z Hiszpanami cieszy szczególnie, ponieważ nikt nie spodziewał się, że Polska będzie w stanie tak skutecznie postawić się wielokrotnym mistrzom świata i Europy.