tag

Auto, samochód

11 sierpnia

4 sierpnia

WAKACJE Bezpieczeństwo na drodze - kluczowe

Przed wyjazdem na wakacje kluczowe jest przygotowanie samochodu. Sprawdzenie stanu technicznego auta może uchronić przed popsutym urlopem. Oznacza to także zadbanie o opony, które są jedynym miejscem połączenia auta z nawierzchnią drogową.

20 lipca

Jak będzie wyglądał polski samochód elektryczny?

Spółka ElectroMobility Poland ogłosiła w czwartek dziewięciu finalistów konkursu na karoserię polskiego samochodu elektrycznego. Rozstrzygnięcie konkursu i wybór laureatów planowane jest na połowę września.

10 lipca

Czy tak wygląda nowa Tesla?

Elon Musk, szef firmy Tesla produkującej nowoczesne, elektryczne samochody, podzielił się na Twitterze zdjęciem, które wzbudziło emocje.

Wcześniejsze publikacje

Inteligentne opony przyszłością motoryzacji?

Obok Belgów Polacy są jednym z najbardziej otwartych na nowe technologie narodów w dziedzinie motoryzacji. Są wymagający i najlepiej wyedukowani. Stawiają na nowoczesne rozwiązania z elementami sztucznej inteligencji, które wpływają na bezpieczeństwo jazdy i znaczne oszczędności w eksploatacji auta.

Pozostałe publikacje o tym tagu

4 maja 2017 roku

Produkcja samochodów ogółem wzrosła o 7,3 proc. r/r w I kw. 2017 r.

Liczba pojazdów samochodowych wyprodukowanych w Polsce w I kw. 2017 r. wyniosła ogółem 202,5 tys., tj. o 7,3 proc. więcej niż rok wcześniej, wynika z raportu kwartalnego KPMG w Polsce i PZPM "Branża motoryzacyjna". Odnotowano wzrost produkcji we wszystkich kategoriach: produkcja autobusów wzrosła o 36,1 proc. aut osobowych o 2,3 proc. i samochodów dostawczych i ciężarowych, o 30 proc., podano także.

4 maja 2017 roku

Kiedy auto służbowe może być prywatne? Prawnik radzi

Pod koniec 2016 roku okazało się, że przepisy dotyczące VAT-u od samochodów osobowych będą obowiązywać aż do końca 2019 roku. Ta informacja jest dobra dla rynku motoryzacyjnego, który lubi stabilizację – w tych warunkach bardziej się rozwija.

4 maja 2017 roku

Opony letnie, zimowe a może całoroczne?

Opony letnie, zimowe czy całoroczne? Problem wyboru opon istnieje od lat. „Jeżeli coś jest do wszystkiego, oznacza to że jest do niczego” – to zdanie zawiera w sobie dużo prawdy – co odnosi się również do opon całorocznych.

13 kwietnia 2017 roku

Nadchodzi czas wymiany opon - jak wybrać odpowiedni produkt?

Współczesny świat oferuje nam nadmiar produktów – w każdej dziedzinie. Z tego powodu ludzie mają utrudniony wybór. Przy wybieraniu opon – na szczęście – istnieje wymuszona przez Unię Europejską podpowiedź.

8 kwietnia 2017 roku

Szokujące dane: Auta zużywają 25 proc. paliwa więcej niż podają producenci

W rzeczywistych warunkach drogowych samochody zużywają średnio o jedną czwartą paliwa więcej niż podają ich producenci; podobnie jest z emisją zanieczyszczeń, która z reguły jest wyższa od modelowej. Eksperci radzą, by przed zakupem auta zapoznać się z wynikami testów w tym zakresie.

8 marca 2017 roku

Auto, które samo się prowadzi? Nie dla Porsche i Lamborghini

Samochód który prowadzi się sam? Do gry wkracza Volkswagen - niemiecki koncern liczy nie tylko na sukces na polu technologii ale też na odbicie po kontrowersjach związanych z zaniżaniem ilości wydzielanych spalin w modelach samochodów produkowanych przez VW.

4 marca 2017 roku

Wypożyczalnie samochodów dotarły do Polski - tylko czy da się na tym zarobić?

Wypożyczalnie miejskich samochodów w systemie car-sharingu są na świecie coraz popularniejsze. Jedno takie auto może zastąpić kilkanaście prywatnych. Szacuje się, że liczba osób korzystających z takich rozwiązań przekroczy w 2025 roku 36 mln. Pierwsze wypożyczalnie powstają też w Polsce. W drugiej połowie 2017 roku usługa powinna ruszyć w Warszawie. System ma liczyć początkowo ok. 300 pojazdów.

29 listopada 2016 roku

Morawiecki: Rolls-Royce zainwestuje w Polsce

Koncern Rolls Royce zainwestuje w Polsce - poinformował wicepremier Mateusz Morawiecki. Jak powiedział w Londynie, zakłady badawcze i wdrożeniowe koncernu mają powstać w Ropczycach pod Rzeszowem i stworzyć nawet 3 tys. miejsc pracy.

8 listopada 2016 roku

Car-sharing zmniejszy liczbę samochodów w polskich miastach?

Projektowi 4Mobility przyświeca zasada prostoty – poczynając od aplikacji, gdzie proces rezerwacyjny jest uproszczony do niezbędnego minimum, przez otwieranie i korzystanie z samochodu za pomocą smartfonu, kończąc na płatności. Wszystko wykonywane jest z poziomu smartfona. Polski rynek współdzielenia aut dynamicznie się rozwija.

25 października 2016 roku

Car-sharing i inne trendy obecne w Polsce

Rynek car-sharingowy w Europie rozwija się w bardzo ciekawym tempie. Przewidywany jest siedmiokrotny wzrost rynku do 2020 roku. W tym czasie osiągnie on ok. 15 milionów użytkowników i przychody rzędu 6 miliardów euro. Jest to interesujący trend, który firma 4Mobility przenosi na rodzimy rynek.

17 października 2016 roku

Polska wprowadzi zakaz użytkowania aut spalinowych?

Pomysł, aby całkowicie zakazać sprzedaży samochodów z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym pojawił się już wcześniej w Holandii i Norwegii. O propozycji wprowadzenia samochodów elektrycznych coraz głośniej mówi się w Polsce. Czy zakaz produkcji aut spalinowych ma w ogóle szanse wejść w życie?

7 października 2016 roku

Rośnie produkcja aut: Producenci inwestują w ekologię i innowacje

Eksperci szacują, że średnioroczny wzrost produkcji aut wyniesie 3,6 proc. do 2021 roku. Oznacza to znaczący wzrost liczby samochodów na drogach. Z jednej strony rozwój branży oznacza wzrost zatrudnienia i mobilności społeczeństw, z drugiej – wiąże się z coraz większym wpływem na środowisko naturalne. Dlatego firmy z sektora podejmują wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dążą m.in. do zmniejszenia masy pojazdów oraz rozwijania alternatywnych źródeł napędu

20 lipca 2016 roku

Kolejne amerykańskie stany skarżą Volkswagena

Mimo wielomiliardowej ugody, jaką koncern Volkswagen wynegocjował z wymiarem sprawiedliwości USA w następstwie skandalu wokół fałszowania pomiarów toksyczności spalin, trzy amerykańskie stany wystąpiły we wtorek z nowymi pozwami w tej sprawie.

30 marca 2016 roku

Mikrobiznes przechodzi na własną flotę samochodową

Już ponad 20 proc. samochodów w polskich przedsiębiorstwach zarządzanych jest przez wyspecjalizowane firmy CFM (Car Fleet Management), a według specjalistów sektor ten będzie wykazywał systematyczny wzrost na poziomie 5-7 proc. w skali roku - informuje Carfleet.

30 marca 2016 roku

Silny rynek używanych aut

Konsumenci w Polsce najchętniej kupują samochody używane. Tego typu ofert sprzedaży w ubiegłym roku było o ok. 500 tys. więcej niż w Czechach, na Słowacji i Węgrzech łącznie. Co więcej, zanosi się na to, że trend ten będzie się nasilać. Choć w samym ożywieniu na rynku aut używanych nie ma nic złego, to problemem jest obrót pojazdami kilkunastoletnimi, o dużych pojemnościach silnika i mało ekologicznych.

17 marca 2016 roku

Kolizje i zdarzenia drogowe kosztują gospodarkę nawet 50 mld złotych rocznie

Poprawa bezpieczeństwa na polskich i europejskich drogach to przede wszystkim kwestia ludzkiego zdrowia i życia, a także wysokich kosztów finansowych. Od 2013 roku trwa realizacja narodowej strategii poprawy ruchu drogowego, przyjęto też Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Choć ważny jest stan infrastruktury, wiele zależy też od umiejętności i kultury jazdy kierowców. Stąd rola akcji edukacyjnych prowadzonych m.in. przez koncesjonariuszy polskich autostrad.