tag

bank

11 sierpnia

10 sierpnia

WYWIAD Wyniki Alior Banku powyżej oczekiwań

W drugim kwartale odnotowaliśmy wzrost portfela kredytowego, zarówno w bankowości indywidualnej, jak i w segmencie korporacyjnym. Wzrosły portfele detalicznych kredytów hipotecznych, kredytów gotówkowych, a także kredytów dla firm – mówi Filip Gorczyca, wiceprezes Alior Banku, odpowiedzialny za finanse

9 sierpnia

8 sierpnia

Koniec drogiego franka szwajcarskiego?

Przez ostatnie pół roku złoty zyskiwał do euro, choć ta tendencja zatrzymała się. Wciąż jednak zyskuje wobec franka szwajcarskiego, którego kurs wynosi ok. 3,60 zł. Odzwierciedla to zarówno mocną pozycję złotego, ale także zachowanie waluty szwajcarskiej wobec reszty świata.

Wcześniejsze publikacje

SI pomoże w walce z wyłudzeniami z kart płatniczych

Polska firma jest autorem innowacyjnego rozwiązania opartego na sztucznej inteligencji. Nethone to system, który wyłapuje wyłudzenia płatnicze. Jak wynika z raportu Narodowego Banku Polskiego „Ocena funkcjonowania polskiego systemu płatniczego w drugiej połowie 2016 roku”, tylko w tym okresie banki odnotowały ponad 47 tysięcy oszustw z wykorzystaniem kart płatniczych.

Chiny: Były bankier skazany na 14 lat więzienia za korupcję

Były szef rady nadzorczej państwowego Chińskiego Banku Rozwoju został skazany na 14 lat więzienia i grzywnę w wysokości 3,5 mln juanów (520 tys. dol.) za przyjmowanie łapówek - poinformowała w sobotę centralna komisja dyscyplinarna Komunistycznej Partii Chin.

Pozostałe publikacje o tym tagu

2 sierpnia 2017 roku

Znamy zysk netto grupy Banku Pekao SA

Zysk netto grupy Banku Pekao SA w drugim kwartale 2017 roku spadł do 535,1 mln zł z 690,5 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał się 2 proc. wyższy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 526,7 mln zł.

2 sierpnia 2017 roku

KNF: Raiffeisen Bank Polska ma wejść na giełdę

Komisja Nadzoru Finansowego powstrzyma się od sankcji wobec Raiffeisen Bank International za niewykonanie złożonego KNF zobowiązania, jeśli Raiffeisen Bank Polska wejdzie na GPW do 15 maja 2018 r., a atrakcyjność jego oferty publicznej będzie poprawiona - podała KNF w komunikacie.

27 lipca 2017 roku

Finansowe tygrysy V4 – w „Gazecie Bankowej” o potencjale rynków finansowych państw Grupy Wyszehradzkiej

„Grupa Wyszehradzka ma olbrzymi potencjał, jej instytucje finansowe rozwijają się w szybkim tempie, rynki są dynamiczne i zdrowe” - wskazuje „Gazeta Bankowa” i stawia pytanie o perspektywy regionalnej integracji gospodarczej, idącej w ślad za współpracą polityczną. Nowe wydanie najstarszego polskiego miesięcznika ekonomicznego w sprzedaży od czwartku 27 lipca.

26 lipca 2017 roku

Hakerzy uderzyli we włoski bank Unicredit

Włoski bank UniCredit ogłosił w środę, że padł ofiarą ataku hakerskiego, w wyniku którego jego sprawcy uzyskali dostęp do niektórych danych 400 tys. klientów. Bank zapewnił, że dane te dotyczą tylko drobnych pożyczek, a nie haseł dostępu do kont i transakcji.

17 lipca 2017 roku

Ekspert: Wygrana mBanku z frankowiczem sprzeczna z orzecznictwem unijnym

Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł zasadność apelacji mBanku od pierwszego, przychylnego frankowiczowi rozstrzygnięcia z dnia 29 kwietnia ubiegłego roku. Sąd II instancji wydał prawomocny wyrok na korzyść banku. Zasady kredytu frankowego i charakter umowy pozostają bez zmian, mimo że niektóre klauzule w niej zawarte są abuzywne i rażąco naruszają interesy konsumenta.

17 lipca 2017 roku

PKO chce wesprzeć dostępność do e-administracji

PKO Bank Polski jest liderem w segmencie dostępu do usług e-administracji. Spośród 300 tys. profili zaufanych utworzonych w bankowości online, ponad połowa została założona w systemach Inteligo i iPKO. Klienci mogą za ich pośrednictwem załatwiać dziesiątki spraw urzędowych bez konieczności wychodzenia z domu.

14 lipca 2017 roku

Wyłudzili 8 mln zł kredytów. Zajęła się nimi policja

Ponad 8 mln zł, z tytułu udzielonych kredytów obrotowych, stracił katowicki oddział jednego z banków w wyniku działania zorganizowanej grupy przestępczej - poinformowała Prokuratura Krajowa. Zatrzymano w tej sprawie dwie osoby, którym postawiono już zarzuty

27 czerwca 2017 roku

Mateusz Morawiecki może zachęcić Polaków do oszczędzania

Tylko co trzeci Polak ma długofalowy plan finansowy, który obejmuje okres dłuższy niż 12 miesięcy. Jeszcze mniej osób odkłada z myślą o przyszłej emeryturze. Na tle państw OECD, odsetek osób oszczędzających w Polsce jest jednym z najniższych.

27 czerwca 2017 roku

Zięć Donalda Trumpa pożyczył 225 mln dolarów z Deutsche Bank

Firma Jareda Kushnera, zięcia i jednego z najbliższych doradców prezydenta Donalda Trumpa, uzyskała na miesiąc przed wyborami prezydenckimi w USA pożyczkę w wysokości 225 milionów dolarów od Deutsche Bank - podał dziennik "The Washington Post" w poniedziałek.