tag

bank

18 stycznia

Sadurska: Będziemy obserwować działanie ustawy spreadowej

Będziemy obserwować, w jaki sposób tzw. ustawa spreadowa - jeżeli wejdzie w życie - przyczyni się do poprawy sytuacji frankowiczów i wtedy będziemy podejmować innego rodzaju decyzje - powiedziała dziś szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska.

17 stycznia

11 stycznia

Bank Światowy przewiduje przyszłość gospodarczą Polski

W 2017 r. wzrost gospodarczy Polski przyspieszy do 3,1 proc. z 2,5 proc. szacowanych na 2016 r., gospodarka światowa też będzie rosnąć szybciej, w tempie 2,7 proc., a nie 2,3 proc. jak oczekiwano za ubiegły rok - szacuje Bank Światowy w raporcie Global Economic Prospects.

3 stycznia

Ministra Ziobry porządki w finansach

fot. Internet

Resort sprawiedliwości zapowiedział ostateczne rozwiązanie problemu polisolokat. Miejmy nadzieję, że minister Ziobro dobierze się też do samych winowajców, bo mowa o produkcie wyjątkowo i od początku bezczelnie nastawionym na wyzysk klientów, przy tym znacznie powszechniejszym niż osławione kredyty frankowe.

Wcześniejsze publikacje

Jaka wymiana handlowa w kolejnym roku? Są wstępne prognozy

Bank HSBC opublikował dziś raport pt. „Global Trade Forecast” poświęcony perspektywom międzynarodowej wymiany handlowej. To kolejna edycja tego raportu, w tym roku po raz pierwszy zawiera również prognozy i wnioski dotyczące sektora usług.

Ukraina znacjonalizowała największy z banków w tym kraju

Rząd Ukrainy podjął w niedzielę decyzję o nacjonalizacji największego banku kraju - PrivatBanku. Komunikat w tej sprawie został opublikowany na stronie internetowej rządu. Państwo przejmie 100 proc. akcji Privatbanku, by zapewnić stabilność finansów kraju.

Pozostałe publikacje o tym tagu

12 grudnia 2016 roku

Przejęcie Pekao: Jakie szanse, jakie zagrożenia?

Po przejęciu Pekao SA przez PZU w większym stopniu decyzje inwestycyjne będą podejmowane w kraju, choć są pytania o konkurencyjność oferty banków, racjonalność ich decyzji, wartość spółek i ryzyko systemowe - mówią ekonomiści.

8 grudnia 2016 roku

Prof. Grażyna Ancyparowicz: "Ogromnym błędem była sprzedaż Pekao, Włochom"

"PZU umocni swoją pozycję, podniesie się wartość portfela aktywów Polskiego Funduszu Rozwoju. Zyska również polska gospodarka, poprawi się bilans płatniczy, ponieważ zyski wygospodarowane w Pekao będą teraz inwestowane w kraju, a nie jak bywało wcześniej – transferowane za granicę" - mówi prof. Grażyna Ancyparowicz.

8 grudnia 2016 roku

Janusz Szewczak o przejęciu Pekao od UniCredit: "To bardzo istotne zdarzenie natury gospodarczej"

Nie warto się oczywiście było śpieszyć z tą transakcją, bo każdy dzień pracuje na korzyść obniżenia tej ceny. Gdyby Włochów udało się przetrzymać jeszcze kilka dni, to być może cena byłaby o kilka miliardów niższa. 9 grudnia UniCredit musi bowiem podać informacje na temat dokapitalizowania u siebie — mówi w rozmowie poseł PiS Janusz Szewczak.

8 grudnia 2016 roku

Andrzej Sadowski: Potrzebna zmiana jakościowa a nie tylko ilościowa

"PZU jest firmą, w której rząd ma sporo do powiedzenia i która de facto realizuje pewne zamierzenia władzy-właściciela. Czy jednak zakup tego banku przez inne banki należące do rządu jak chociażby BOŚ nie dałyby większej skali synergii i korzyści przy realizacji tego samego celu jakim jest repolonizacja? " - pyta w wywiadzie dla wGospodarce.pl Andrzej Sadowski.

8 grudnia 2016 roku

Pekao: Więcej, niż zwykła transakcja…

Biznes nie przepada za symboliką, a raczej jest mu ona obojętna – chyba, że symbol jest jednocześnie drogocennym znakiem towarowym, ale to zupełnie inna historia. Choć na przejęcie Pekao SA przez PZU i PFR radziłbym spojrzeć również z tej strony.

8 grudnia 2016 roku

Efekt Pekao na giełdzie: Akcje PZU mocno w górę

Rano podczas czwartkowej sesji ceny akcji PZU wzrosły o ponad 4,4 proc. - to reakcja na informacje o zakupie akcji Pekao przez PZU i PFR od włoskiego UniCredit. W tym samym czasie akcje Pekao spadły o 1,1 proc.

8 grudnia 2016 roku

Morawiecki: Polski kapitał w Pekao to wzmocnienie sektora bankowego

Powrót polskiego kapitału do struktury akcjonariatu banku Pekao z pewnością przyczyni się do wzmocnienia stabilności sektora bankowego, a co za tym idzie polskiej gospodarki - poinformował dziś wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.

8 grudnia 2016 roku

To już pewne - Pekao zostanie przejęte od UniCredit

PZU i PFR podpisały umowę z UniCredit S.p.A. dotyczącą kupna 32,8% akcji Banku Pekao S.A. za łączną kwotę 10,6 mld złotych. Cena nabycia jednej akcji wynosi 123 złote. Jest to jedna z największych transakcji w sektorze bankowym w Europie w ostatnich latach.

7 grudnia 2016 roku

Szokujące prognozy na 2017 rok

Czy 2017 będzie rokiem, w którym Chiny zaskoczą wzrostem gospodarczym, Brexit zamieni się w Bremain, meksykański peso silnie zyska na wartości, a sektor włoskich banków okaże się najlepiej radzącą sobie klasą aktywów?

1 grudnia 2016 roku

Kredyty frankowe - jak to rozwiązała Islandia?

W październiku 2008 roku nastąpiło załamanie systemu bankowego Islandii i wówczas wartość islandzkiej waluty, korony, spadła. Wiele osób miało kredyty walutowe. Był to na pewno olbrzymi problem. Dwa lata później, w 2010 roku Islandzki Sąd Najwyższy orzekł, iż nie można było ustalić oprocentowania kredytów według stopy procentowej dwóch walut obcych.

1 grudnia 2016 roku

Banki szukają pieniędzy - policzą za SMS

Banki szukają w naszych kieszeniach dodatkowych pieniędzy. Odbywa się to dzięki prowizjom i obniżaniu do niskiego poziomu oprocentowania lokat. Są też inne sposoby: np. bank BZ WBK od sierpnia wprowadził opłaty za SMS-y autoryzacyjne - pisze "Gazeta Wyborcza".

23 listopada 2016 roku

Kolejny bank przegrywa z frankowiczem w sądzie

Nie da się zawrzeć umowy kredytu o zmiennym oprocentowaniu w sposób ważny, jeśli nie ma w umowie sprecyzowanych warunków zmiany oprocentowania – uznał Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia

22 listopada 2016 roku

Życie na kredyt? Polacy są na tak

Polska znajduje się na czele listy państw europejskich, w których obywatele są przyjaźnie nastawieni do zaciągania kredytów. Ponad połowa z nas (52 proc.) nie widzi nic złego w pożyczkach zaciągniętych na sfinansowanie zakupu dóbr konsumpcyjnych, a 35 proc. w kredytowaniu planów wakacyjnych – wynika z najnowszego „Europejskiego Raportu Płatności Konsumenckich 2016”

17 listopada 2016 roku

JPMorgan zapłaci 264 mln dolarów za korumpowanie Chińczyków

Bank JPMorgan zgodził się zapłacić władzom federalnym USA grzywny wysokości 264,4 mld USD za to, że zatrudniał dzieci i przyjaciół wpływowych Chińczyków, by zdobywać lukratywne kontrakty w Chinach - poinformował dziś resort sprawiedliwości USA.