tag

bank

Wczoraj

Mateusz Morawiecki może zachęcić Polaków do oszczędzania

Tylko co trzeci Polak ma długofalowy plan finansowy, który obejmuje okres dłuższy niż 12 miesięcy. Jeszcze mniej osób odkłada z myślą o przyszłej emeryturze. Na tle państw OECD, odsetek osób oszczędzających w Polsce jest jednym z najniższych.

Zięć Donalda Trumpa pożyczył 225 mln dolarów z Deutsche Bank

Firma Jareda Kushnera, zięcia i jednego z najbliższych doradców prezydenta Donalda Trumpa, uzyskała na miesiąc przed wyborami prezydenckimi w USA pożyczkę w wysokości 225 milionów dolarów od Deutsche Bank - podał dziennik "The Washington Post" w poniedziałek.

Przedwczoraj (26 czerwca)

21 czerwca

14 czerwca

Kto posprząta po Włochach w Banku Pekao? AKTUALIZACJA

Transakcja przejęcia prawie 33 proc. akcji Banku Pekao przez PZU i PFR została zamknięta. Bank ma już nową radę i znowu korzysta z loga z żubrem. To zamyka proces zewnętrznej repolonizacji. Teraz jednak zacznie się repolonizacja wewnętrzna Pekao, czyli dostosowanie do wysokich wymagań technologicznych polskiego rynku bankowego

Wcześniejsze publikacje

BOŚ Bank ma nowego prezesa

Do 15 czerwca obowiązki prezesa ma pełnić dr hab. Emil Ślązak, a od 16 czerwca nowym prezesem banku zostanie Bogusław Białowąs informuje bank w komunikacie

Zmiany w bankowości - sukcesywne ale nie gwałtowne

Zmiany będą następować sukcesywnie, ale nie będą to procesy gwałtowne - przewiduje prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz, odnosząc się do zaplanowanej na środę finalizacji przejęcia pakietu akcji Pekao przez PZU i PFR.

Pozostałe publikacje o tym tagu

25 maja 2017 roku

Wszystko na temat: Upadłość konsumencka. Odcinek 2

W dzisiejszej części informatora, poruszam kilka technicznych tematów związanych z upadłością konsumencką. Są to znowu 4 problemowe pytania, które bardzo często są zadawane przez naszych klientów.

24 maja 2017 roku

Mieszkanie Plus to także inwestycje

W ramach programu Mieszkanie plus obecnie realizujemy inwestycje powyżej 5 mln zł - powiedział wiceprezes BGK Nieruchomości Bartłomiej Pawlak. Dodał, że trwają prace nad rozwiązaniami dla małych miejscowości.

22 maja 2017 roku

Jakie zyski grupy PKO BP? Mamy dane

Zysk netto grupy PKO BP w pierwszym kwartale 2017 roku spadł do 525 mln zł z 638,6 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się bliski oczekiwaniom rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 508,7 mln zł.

18 maja 2017 roku

Konferencja wGospodarce.pl – „Na drodze zrównoważonego rozwoju": Finanse bardziej polskie

Repolonizacja sektora finansowego w Polsce jako sposób na zapewnienie stabilnej akcji kredytowej dla przedsiębiorstw – to temat jednego z paneli, jaki odbył się podczas I Konferencji wGospodarce.pl – „Na drodze zrównoważonego rozwoju”. W dyskusji wzięli udział: Zbigniew Jagiełło – prezes PKO BP, Jarosław Grzywiński – p.o. prezesa GPW, oraz Piotr Osiecki – prezes Altus TFI. Moderatorem panelu był Stanisław Koczot, zastępca redaktora naczelnego Gazety Bankowej.

18 maja 2017 roku

Pracownice banku zatrzymały oszustwo "na wnuczka"

Białostocka policja podziękowała pracownicom banku, dzięki którym nie doszło do kolejnego wyłudzenia pieniędzy tzw. metodą na wnuczka. Starsza kobieta chciała wypłacić 9 tys. zł przeświadczona, że bierze udział w policyjnej akcji.

18 maja 2017 roku

Kolejny wyrok przeciwko bankowi - kolejne zwycięstwo frankowiczów?

Ogłoszono kolejny wyrok przeciwko Bankowi Millenium, w którym sąd stwierdził, że umowa jest nieważna od początku jej zawarcia. Uznał też, że to umowa w złotówkach, a element indeksacji powoduje, że jest to swego rodzaju hybryda, która posiada cechy swoiste dla kredytu walutowego.

15 maja 2017 roku

Przedsiębiorcy coraz częściej sięgają po finanse z BGK

Europejskie gospodarki są w 60 proc. finansowane przez banki, za 40 proc. odpowiada rynek kapitałowy. W Polsce 14 proc. łącznego finansowania przedsiębiorstw pochodzi z obligacji, a pozostała część głównie z kredytów bankowych.

10 maja 2017 roku

Wpływy z podatku bankowego są wyższe niż planowano

Wpływy z podatku bankowego w 2017 r. mogą być wyższe o 10 proc. niż założono w budżecie - ocenił w środę wiceszef resortu finansów Wiesław Janczyk. W ustawie budżetowej na br. założono, że kwota z tytułu podatku od instytucji finansowych wyniesie 3,9 mld zł.

10 maja 2017 roku

Zysk Pekao powyżej oczekiwań

Zysk netto grupy Banku Pekao SA w pierwszym kwartale 2017 roku spadł do 349,7 mln zł z 573,4 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał 7 proc. powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 327,1 mln zł.

27 kwietnia 2017 roku

Depresja Kremla – w „Gazecie Bankowej” o Rosji na progu gospodarczego załamania

„Wszystkie scenariusze dla gospodarki Rosji są dziś w najlepszym razie scenariuszami stagnacji. Rosja przejadła już zapasy kapitału »na czarną godzinę« zgromadzonego w czasie naftowej prosperity minionej dekady. Państwo Władimira Putina czekają nieuchronnie turbulencje” – czytamy w najnowszej edycji „Gazety Bankowej”. Nowe wydanie najstarszego miesięcznika ekonomicznego w Polsce w sprzedaży od czwartku 27 kwietnia.

26 kwietnia 2017 roku

Ten bank jest kluczowy dla budżetu państwa

2,5 mld zł – taką kwotę z tytułu podatków największy bank w Polsce odprowadził w ubiegłym roku do budżetu państwa. To dwukrotnie więcej niż przed rokiem. PKO Bank Polski jest pod tym względem numerem jeden wśród instytucji finansowych i numerem dwa wśród wszystkich firm w Polsce. Działalność banku ma nie tylko przełożenie na państwową kasę, lecz także na całą gospodarkę i rozwój polskich przedsiębiorstw.

21 kwietnia 2017 roku

Prezes BGK Nieruchomości: Mamy 5 mld złotych na program Mieszkanie Plus

W tej chwili mamy do dyspozycji 5 mld złotych na program Mieszkanie plus - powiedział prezes BGK Nieruchomości, Mirosław Barszcz. Dodał, że to dopiero początek i potencjał inwestycyjny funduszu może wynieść docelowo nawet kilkadziesiąt miliardów złotych.

19 kwietnia 2017 roku

15 lat tradycji w nagradzaniu innowatorów - Techno Biznes 2017 WIDEO

15 lat tradycji w nagradzaniu najnowocześniejszych, najoryginalniejszych i najbardziej innowacyjnych technologii i rozwiązań w finansach, bankowości, logistyce i ubezpieczeniach - oto najkrótsze podsumowanie tegorocznej gali Techno Biznes organizowanej co roku przez "Gazetę Bankową".

17 kwietnia 2017 roku

BIK o kredytach: Więcej mieszkaniowych, mniej konsumpcyjnych

W lutym tego roku udzielono 484,8 tys. kredytów konsumpcyjnych na łączną kwotę 5,7 mld zł. Stanowi to spadek o˙10,1 proc. w˙ujęciu liczbowym i˙spadek o˙3,5 proc. w˙ujęciu wartościowym, w˙porównaniu do lutego 2016 r. - poinformowało Biuro Informacji Kredytowej.

13 kwietnia 2017 roku

Ustawa o kredycie hipotecznym podpisana

Większa ochrona konsumentów zaciągających kredyty hipoteczne - taki jest cel ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami, którą podpisał prezydent Andrzej Duda.

11 kwietnia 2017 roku

Młodzi klienci dominują w finansach

Młode pokolenie docenia szybkość obsługi i jakość bankowości elektronicznej. O wyborze banku często decydują reklamy w internecie. Dlatego aby pozyskać klientów z tej grupy, banki inwestują w obecność w mediach społecznościowych czy na portalach typu YouTube.