tag

Beata Szydło

Wczoraj

15 sierpnia

Po nawałnicach: Premier i szef MSWiA jadą dziś na Pomorze

Straty i problemy po nawałnicach są sukcesywnie usuwane - zapewnił we wtorek szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Poinformował, że we współpracy z wojewodami i samorządami trwa szacowanie szkód. We wtorek po południu premier Beata Szydło uda się do woj. pomorskiego, a on - do kujawsko-pomorskiego

12 sierpnia

Premier i szef MSWiA odebrali meldunki nt. sytuacji po nawałnicach

dzisiaj na pewno najważniejsze jest to, aby zabezpieczyć wszystkich tych, którzy tej pomocy potrzebują, żeby dzieci wróciły bezpiecznie do swoich rodzin, żeby rodzice, którzy mają w tej chwili swoje pociechy w różnych miejscach w Polsce na wypoczynku wakacyjnym mogli być spokojni (...). A więc też apel do wszystkich organizatorów wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży, aby zwracali uwagę na to, w jakich warunkach te dzieci przebywają - mówiła premier Beata Szydło

Premier Szydło weźmie udział w posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego w Gdańsku

Bilans nawałnic to pięć ofiar śmiertelnych, ok. 30 rannych. Burze, które przeszły w nocy nad Polską, zaczęły się od strony południowej i objęły województwa: dolnośląskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i pomorskie. Do godzin porannych strażacy interweniowali ponad 6 tysięcy razy. Najtrudniejsza sytuacja jest w miejscowości Suszek, gdzie był zorganizowany obóz harcerski; zginęły tam dwie harcerki

19 lipca

Wcześniejsze publikacje

Szydło: Po cyberatakach sytuacja monitorowana, bez stopnia alarmowego

Zakończyło się spotkanie Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym omawialiśmy sprawy związane z cyberatakami. […] Nie zdecydowaliśmy się na podjęcie decyzji na podwyższenie stopnia alarmowego związanego z ostatnimi cyberatakami" - powiedziała Szydło podczas konferencji prasowej. Sytuacja jest monitorowana. Służby prowadzą odpowiednie działania - podkreśliła premier.

Pozostałe publikacje o tym tagu

21 czerwca 2017 roku

List premier Szydło do szefa Rady Europejskiej

Premier Beata Szydło przesłała w środę list do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska wskazujący na potrzebę _"silniejszego wyeksponowania szeroko rozumianych kwestii cyfrowych na najwyższym poziomie politycznym UE"_ - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji.

9 czerwca 2017 roku

Polska podpisze z Danią memorandum w sprawie Baltic Pipe

Podczas wizyty w Kopenhadze podpiszemy z premierem Larsem Rasmussenem bardzo ważne memorandum dotyczące projektu Baltic Pipe - poinformowała w piątek premier Beata Szydło przed wylotem do Danii. To kolejny krok w stronę Polski bezpiecznej i rozwijającej się – dodała.

8 czerwca 2017 roku

Premier Beata Szydło spotka się z premierem Danii Larsem Rasmussenem

W trakcie wizyty w Danii ma być m.in. omawiany projekt Baltic Pipe. Rzecznik rządu Rafał Bochenek podkreślił, że wizyta w Danii będzie okazją do tego, by porozmawiać o stosunkach dwustronnych, tematyce związanej ze współpracą energetyczną, a także o najważniejszych problemach i sprawach związanych z polityką europejską

8 czerwca 2017 roku

Szydło o pierwszym LNG z USA: takie dni przechodzą do historii

Takie dni jak dzisiaj przechodzą do historii - powiedziała premier Beata Szydło w czasie symbolicznego powitania pierwszego transportu LNG z USA w terminalu w Świnoujściu. Gazoport łączy w sobie dwa priorytety polskiego rządu: bezpieczeństwo i rozwój - dodała.

8 czerwca 2017 roku

Beata Szydło: Rozwój gospodarki morskiej i dróg wodnych priorytetem rządu

Przemysł stoczniowy to miejsca pracy i duma polskiej myśli technicznej. Symbol przemian, polskiej drogi do wolności. Niezrozumiałe są decyzje o likwidowaniu polskich stoczni - było to sprzeczne z polskim interesem - mówiła podczas inauguracji 5 Międzynarodowego Kongresu Morskiego premier RP Beata Szydło

6 czerwca 2017 roku

Rozpoczęło się posiedzenie rządu poświęcone m.in. założeniom budżetu

Wśród wstępnych założeń rządowych propozycji budżetowych znajdzie się m.in. wzrost gospodarczy na poziomie 3,8 proc. PKB, spadek bezrobocia do 6,4 proc. oraz redukcja deficytu sektora finansów publicznych do poziomu 2,5 proc. PKB; inflacja ma wynieść 2,3 proc. Przyszłoroczny wzrost gospodarczy ma opierać się głównie na wzroście inwestycji w sektorze publicznym oraz na rosnącym popycie inwestycyjnym w sektorze prywatnym.

1 czerwca 2017 roku

Premier: 4 proc. PKB w I kw. traktujemy jako początek sukcesu

Wzrost PKB na poziomie 4 proc. w pierwszym kwartale tego roku traktujemy jako początek naszego sukcesu - powiedziała w czwartek premier Beata Szydło w Jaworznie. Zaznaczyła, że to dowód skuteczności polskiego rządu we wdrażaniu Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju.

15 maja 2017 roku

Szydło: liczę na projekty współpracy korzystne dla Polski i Chin

Szefowa polskiego rządu w swym poniedziałkowym wystąpieniu w Pekinie na międzynarodowym forum poświęconym chińskiej inicjatywie Nowego Jedwabnego Szlaku mówiła o Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Szydło podkreśliła m.in. to, że rozwój nowych inicjatyw gospodarczych o międzynarodowym zasięgu będzie zależał w dużej mierze od stabilności obszaru położonego między Unią Europejską a Chinami

13 maja 2017 roku

Jedwabne zadanie

Już tranzyt, transport i dystrybucja towarów z Chin w Europie Środkowej i Unii Europejskiej mogą okazać się korzystne. Jednak prawdziwe frukta i benefity gospodarcze przyniesie Polsce taka współpraca z Chinami, w wyniku której nasze firmy i przedsiębiorcy staną się integralnym ogniwem „łańcucha wartości”

12 maja 2017 roku

Szydło: Polska jest postrzegana przez Chiny jako brama do UE

Szefowa polskiego rządu oceniła, że umowy podpisane ze stroną chińską i jej rozmowy z chińskimi przywódcami wskazują, iż "Polska stała się państwem, na które władze chińskie zaczynają zwracać uwagę, jeśli chodzi o współpracę gospodarczą" - dodała.

9 maja 2017 roku

Premier: fundusze norweskie są niezagrożone

Premier Beata Szydło we wtorek na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu zapewniła, że fundusze norweskie nie są zagrożone. To są ważne fundusze, który przeznaczamy na wspieranie przede wszystkim organizacji pozarządowych i w tej chwili prowadzimy nabór wniosków - oświadczyła.