tag

biznes

Dzisiaj

Cudzoziemcy wydali w Polsce 9,4 mld zł w I kwartale

Jak podaje GUS, w strukturze wydatków cudzoziemców w Polsce przekraczających lądową granicę w pierwszym kwartale 2017 r. największy udział miały wydatki przekraczających granicę z Niemcami (46,6 proc.), następnie z Ukrainą (20,8 proc.), Czechami (12,6 proc.), Słowacją (8,5 proc.), Białorusią (6,8 proc.), Litwą (3,1 proc.) i Rosją (1,5 proc.).

Te wakacje nie będą tak rekordowe jak poprzednie

Jak pokazują wstępne dane dotyczące obłożenia hoteli, ten rok w turystyce będzie udany. Choć pierwsze informacje z rynku nie zapowiadają przekroczenia rekordowych wyników, które padły w poprzednim sezonie.

23 czerwca

Lewica bojkotuje Cisowiankę - dlaczego? GRAFIKI

Czyżbyśmy mieli początek kolejnego bojkotu ze strony lewicy? Wszystko na to wskazuje, bowiem na stronie "Szantaż z dala od szpitala" pojawiła się grafika nawołująca do bojkotu wody mineralnej Cisowianka. Dlaczego?

22 czerwca

PGE Ventures: 22 mln zł rocznie na wspieranie start-upów

PGE zakłada średnią stopę zwrotu na poziomie 15-20%, jednak przyjmuje, że na każde 10 zgłoszonych podmiotów, tylko 2 uda się doprowadzić do fazy komercjalizacji. Wybrane spółki mogą docelowo zostać włączone do grupy kapitałowej. Fundusz będzie działał dwutorowo, poprzez własny fundusz kapitałowy z rocznym budżetem 10-15 mln zł rocznie oraz poprzez pozyskiwanie finansowania zewnętrznego, np. z funduszu PFR Ventures.

Inwentaryzacja fauny i flory na terenie PKN Orlen

Na terenie zakładu głównego PKN Orlen w Płocku (Mazowieckie) oraz w bezpośrednim jego sąsiedztwie rozpoczęła się inwentaryzacja przyrodnicza; prace potrwają do jesieni. Przyrodnicy zbadają faunę i florę występującą na obszarze ponad 1300 ha.

Projekt promu dla PŻB - na ukończeniu

Pierwszy etap projektowania promu pasażersko-samochodowego dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej jest już na ukończeniu - poinformował członek zarządu MS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Konrad Konefał. Jak dodał, jednocześnie prowadzone są prace w szczecińskiej stoczni.

21 czerwca

Producent mebli biurowych z Ostródy szuka klientów na Florydzie

Firma meblarska na rynek Stanów Zjednoczonych przygotowała w początkowym etapie autorski system mebli managerskich, pracowniczych i konferencyjnych. Ostródzki producent zaprezentuje tam również nową linię mebli menedżerskich Avion, z modułowymi rozwiązaniami

Dystrybutorzy IT muszą dostosować się do nowych czasów

Jak wskazuje raport PwC w latach 2005-2013 roczne nakłady na rozwój sprzętu IT i elektroniki użytkowej wzrosły ze 120 mld dolarów do 170 mld dol., a na oprogramowanie i usługi internetowe z 20 mld do 50 mld dolarów. Jednak od 2013 r. w obu obszarach można zaobserwować istotną zmianę zarówno kierunku, jak i dynamiki inwestycji. Nakłady na hardware sukcesywnie spadają, natomiast wydatki na software i usługi rosną szybciej niż w przeszłości. Pod koniec 2017 r. mogą one wynieść odpowiednio 160 mld dolarów i 110 mld dolarów

Wcześniejsze publikacje

BGK uruchamia 280 mln zł dla mazowieckich przedsiębiorców

Dzięki tym środkom możliwe będzie wsparcie przedsiębiorstw znajdujących się w tzw. „luce finansowej”. Jest to sytuacja, w której osoba fizyczna lub przedsiębiorca posiadający dobry pomysł na biznes, nie ma możliwości otrzymać kredytu z banku na jego sfinansowanie - tłumaczy dr Marcin Wajda, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich w UMWM

Zaledwie 4 proc. firm przeprowadziło obowiązkowy audyt energetyczny. Na spełnienie obowiązku ustawowego zostało 3 miesiące

Od 1 października 2016 r. w Polsce obowiązuje znowelizowana ustawa o efektywności energetycznej, która wymaga od części firm przeprowadzenia audytu energetycznego. Obowiązek dotyczy przedsiębiorstw, które zatrudniają co najmniej 250 pracowników oraz tych, których roczny obrót przekracza 50 mln euro lub całkowity bilans roczny wynosi ponad 43 mln euro. Niedopilnowanie tego obowiązku grozi karą w wysokości do 5 proc. rocznego obrotu

PFR Ventures ogłosił kluczowe warunki programu PFR Biznest FIZ

Innowacyjne przedsiębiorstwa na etapie startu i wzrostu otrzymają dostęp do finansowania zwrotnego w wysokości blisko 500 mln zł. Inwestycje w pojedyncze firmy wyniosą do 4 mln zł. Celem jest wsparcie aktywności aniołów biznesu poprzez utworzenie współpracujących z nimi funduszy koinwestycyjnych

KRD: dług polskiej branży noclegowej przekroczył 105 mln zł

Jak wynika z danych KRD, jeśli w sierpniu 2015 r. odnotowane zadłużenie branży noclegowej wynosiło 31,6 mln zł, to w maju 2016 r. było to 76,11 mln zł. Najnowsze dane mówią natomiast o 105,7 mln zł. "Oznacza to wzrost o 234,5 proc. w ciągu niecałych dwóch lat" - zaznaczono w raporcie

75 mln dolarów - tak płacą w NHL

W sezonie 2017/18 pułap płac w hokejowej lidze NHL wzrośnie o dwa miliony dolarów i wyniesie 75 mln na zespół. Podniesiono także automatycznie minimalne salary cup, które wyniesie 55,4 mln dol.

Szansą dla polskiego górnictwa mogą być czyste technologie węglowe

Czyste technologie węglowe mogą być szansą dla polskiego węgla i przyczynić się do restrukturyzacji górnictwa – uważa Jerzy Kurella, ekspert Instytutu Staszica. Chodzi przede wszystkim o zgazowanie węgla w technologii przetwarzania odpadów węglowych, mułów i zanieczyszczonych miałów.

Sytuacja na rynku pracy sprzyja aktywizacji osób niepełnosprawnych

Należy wykorzystać szansę, jaką daje obecna sytuacja na rynku pracy i zwiększyć zatrudnienie wśród osób z niepełnosprawnością - uważa prezes Fundacji Integracja Piotr Pawłowski. Jego zdaniem należy rozszerzyć możliwości dofinansowania osób, które aktywnie poszukują pracy.

Pozostałe publikacje o tym tagu

14 czerwca 2017 roku

Poznań kontra kluby go-go: Kto wygra to sądowe starcie?

Zdaniem prezydenta Poznania natarczywe nagabywanie do korzystania z oferty klubów go-go na Starym Rynku wprawia w zakłopotanie mieszkańców i turystów oraz psuje wizerunek miasta. W środę ruszył proces Poznania przeciwko pięciu firmom prowadzącym takie lokale.

13 czerwca 2017 roku

Luksus dla Polaków to nie Ferrari tylko wolny czas

Zmienia się definicja pojęcia luksusu wśród polskich klientów segmentu premium. Większość zamożnych Polaków duże pieniądze woli przeznaczyć na ekskluzywne podróże niż przedmioty materialne.

13 czerwca 2017 roku

ERIF BIG: Biura podróży mają łącznie 3,5 mln zł przeterminowanych długów

Z bazy ERIF BIG wynika, że rekordzistą wśród najbardziej zadłużonych biur podróży w Polsce, jest przedsiębiorstwo z województwa łódzkiego. Jego zaległości sięgają 312 tys. zł. Najmniej zagrożonych upadkiem biur podróży jest z kolei na ziemi lubuskiej - jedno biuro jest zadłużone na zaledwie 1 tys. zł.

13 czerwca 2017 roku

SN dopuścił do rozpoznania skargę kasacyjną PLL LOT

Sąd Najwyższy dopuścił do rozpoznania skargę kasacyjną złożoną przez PLL LOT na wyrok sądu II instancji - poinformowało biuro prasowe Sądu Najwyższego. Chodzi o zaskarżenie wyroku, zgodnie z którym spółka nie miała prawa wprowadzać jednostronnego regulaminu wynagrodzenia w firmie.

13 czerwca 2017 roku

Lotnisko Chopina musi zwiększyć przepustowość

Lotnisko Chopina musi zwiększać swoją przepustowość, by móc obsługiwać więcej pasażerów - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. Dodał, że umożliwi to m.in. rozbudowa terminala, czy też przeniesienie ruchu cargo i general aviation na lotnisko w Modlinie.

12 czerwca 2017 roku

Małgorzata Sadurska oficjalnie członkiem zarządu PZU

Kilka dni temu pojawiła się nieoficjalna informacja o tym jakoby szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska miała zostać członkiem zarządu PZU. Dziś ta informacja ma już oficjalne potwierdzenie w postaci oficjalnego komunikatu spółki.

12 czerwca 2017 roku

Praca sezonowa w cenie - wynagrodzenia w tym segmencie rosną

Koniec roku szkolnego i początek wakacji to najlepszy okres na poszukiwanie prac sezonowych. Dodatkowe rekrutacje rozpoczynają nie tylko branże gastronomiczna, hotelarska i rolnicza, lecz także produkcyjna, handlowa i logistyczna.

12 czerwca 2017 roku

W długi czerwcowy weekend nadmorskie miejscowości czeka oblężenie

Tradycyjnie na najwyższe stawki trzeba przygotować się w Sopocie (648 zł za dobę). Niemało trzeba też zapłacić za nocleg w Kołobrzegu (434 zł), Świnoujściu (391 zł) i Mikołajkach (364 zł). Pomimo to znalezienie obecnie wolnych miejsc noclegowych w kurortach graniczy z cudem

12 czerwca 2017 roku

MF ostrzega przed optymalizacją podatkową z użyciem zagranicznych podmiotów

W komunikacie opublikowanym na stronie internetowej resortu finansów napisano, że ostrzeżenie to dotyczy w szczególności sytuacji, w której polscy podatnicy (osoby fizyczne lub prawne), prowadzący działalność gospodarczą w Polsce i osiągający dochody z terytorium Polski, "są kuszeni" propozycjami oszczędności podatkowych wynikających z tzw. przeniesienia działalności do innego kraju

12 czerwca 2017 roku

Mama pracuje w Tauronie: Koncern uruchamia prorodzinny program

W TAURON Dystrybucja ruszył program „Mama pracuje” skierowany do obecnych oraz przyszłych mam zatrudnionych w firmie. Kobiety, które przystąpią do programu będą mogły m.in. pracować w domu lub skorzystać z indywidualnego rozkładu godzin pracy.

10 czerwca 2017 roku

Ekspertka: tanie okulary ze straganów mogą szkodzić oczom

Takie okulary tak naprawdę nie chronią oczu, ale działają wręcz odwrotnie. Rozszerzają nasze źrenice i powodują, że jeszcze więcej światła pada na siatkówkę oka, niż gdybyśmy ich w ogóle nie zakładali - ostrzega ordynator oddziału okulistycznego szpitala im. Jonschera w Łodzi.

9 czerwca 2017 roku

Nauka i biznes – dobre partnerstwo

Przede wszystkim musimy być pewni, że pracujemy nad innowacjami które rzeczywiście wpłyną na rozwój nowych terapii. Innowacje te rodzą się w niektórych przypadkach w start-upach i uniwersyteckich laboratoriach, a nie tylko wielkich firmach farmaceutycznych - mówi Nick Clarke, Head of External Development w firmie Pfizer

7 czerwca 2017 roku

Polska droga do elektromobilności

83 proc. polskich kierowców, jak wynika z badań Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA), najchętniej ładowałoby samochody elektryczne we własnych domach. Dokładnie tak, jak robią to właściciele e-pojazdów w Europie.

7 czerwca 2017 roku

PFR stawia też na aniołów biznesu

Do końca czerwca ruszy fundusz Biznest, skierowany do innowacyjnych spółek - powiedział Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju. Finansowanie start-upów w tym funduszu funduszy będzie odbywało się poprzez aniołów biznesu.