tag

dyplomacja

12 sierpnia

Wenezuela potępia wypowiedź Trumpa o "opcji militarnej"

Minister spraw zagranicznych Wenezueli Jorge Arreaza wypowiedział się w tej sprawie na spotkaniu z zagranicznymi dyplomatami, wśród których był charge d'affaires ambasady USA w Caracas Lee McClenny. Wypowiedź Trumpa nazwał najbardziej skandalicznym aktem agresywności wobec Wenezueli. Mówił o agresji przeciwko suwerenności Wenezueli, o naruszeniu prawa międzynarodowego i Karty Narodów Zjednoczonych

Trump zagroził Wenezueli interwencją militarną

Według Białego Domu prezydent Wenezueli Nicolas Maduro zaproponował w piątek przeprowadzenie rozmowy telefonicznej z Trumpem, ale propozycja została odrzucona. W opublikowanym komunikacie podkreślono, że prezydent USA będzie chętnie rozmawiać z przywódcą Wenezueli "kiedy w tym kraju przywrócona zostanie demokracja"

7 sierpnia

29 lipca

16 lipca

Wcześniejsze publikacje

Światowe media o wizycie prezydenta Donalda Trumpa w Polsce

Korespondent telewizji Sky News w Moskwie John Sparks : "jeszcze nigdy nie słyszałem Trumpa, który byłby tak krytyczny wobec Rosji jak teraz, w Warszawie". Agencje AP i Reuters odnotowują w swoich depeszach: "przemawiając w Warszawie prezydent USA Donald Trump wezwał Moskwę do zaprzestania siania niepokoju na świecie"

Jak dorabiają do swoich pensji niektórzy dyplomaci?

Ponad rok trwało śledztwo służb i dziennikarzy amerykańskich w wyniku którego ujawniono nielegalny handel jak najbardziej legalnymi paszportami wydawanymi obywatelom Iraku, Syrii, i innych państw, a także członkom organizacji terrorystycznych takich jak Hezbollah za sowitą opłatą przez urzędników Ambasady Wenezueli z Bagdadzie. Jak potwierdziły to wyniki tego śledztwa wszystko to odbywało się nie tylko za zgodą, lecz z pełnym poparciem ambasadora tego państwa Jonathana Velasco oraz wysokich urzędników Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Caracas

Pozostałe publikacje o tym tagu

30 maja 2017 roku

Rosja pokazuje kto jej przyjacielem a kto wrogiem

Zaznaczono kolorem czerwonym tych wrogów, państwa stosujące sankcje wobec Rosji i potępiające jej politykę, kolorem różowym kraje zachowujące neutralność w konfliktach w których uczestniczy Rosja i na seledynowo wyróżniono przyjaciół Kremla (партнеры России).

29 marca 2017 roku

Po ataku na konsulat RP: Ambasador Ukrainy wezwany do MSZ

Do Ministerstwa Spraw Zagranicznych został wezwany ambasador Ukrainy w Polsce, to konsekwencja ataku na Konsulat Generalny Polski w Łucku - poinformował resort w środowym komunikacie. Dodano, że polska placówka w Kijowie wystosuje też notę protestacyjną do ukraińskiego MSZ.

12 marca 2017 roku

Turcja: Premier zapowiada ostre środki odwetowe wobec Holandii

Nagłe pogorszenie się stosunków między Turcją a Holandią nastąpiło, gdy wcześniej w sobotę holenderskie władze, powołując się na względy porządku publicznego i bezpieczeństwa, odmówiły zgody na lądowanie w Rotterdamie samolotu na pokładzie z szefem MSZ Turcji Mevlutem Cavusoglu.Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, iż w Holandii trwa kampania przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się w środę; istotną rolę w nich odgrywają antyimigracyjne nastroje.

8 stycznia 2017 roku

Prezydent ma plany na 2017 rok

Wdrożenie postanowień warszawskiego szczytu NATO w wymiarze wojskowym i politycznym, współpraca między UE i NATO, członkostwo Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, wzmocnienie współpracy regionalnej - to niektóre cele polityki zagranicznej prezydenta Andrzeja Dudy w 2017 r.

18 listopada 2016 roku

Waszczykowski: Angela Merkel zabiega o interesy Europy i Polski

Pozostanie Angeli Merkel jako szefa rządu po wyborach parlamentarnych w Niemczech w 2017 r. byłoby dla Polski najbardziej korzystnym układem, gdyż rzeczywiście zabiega ona o interesy Europy, w tym uwzględnia interesy polskie - powiedział dzisiaj w Polskim Radiu szef MSZ Witold Waszczykowski.

3 listopada 2016 roku

Szczyt Polska-Estonia już dzisiaj

Dziś po godz. 9.30 rozpoczęło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydent Estonii Kersti Kaljulaid, która składa w Warszawie roboczą wizytę.

17 października 2016 roku

"Financial Times": Moskwa ingeruje w politykę wewnętrzną państw UE

Informacje uzyskane przez europejskie służby wywiadowcze wykazują, że Moskwa ingeruje w politykę wewnętrzną państw Europy - podaje dziś "Financial Times". Kwestia ta - według gazety - ma być omawiana w tym tygodniu na szczycie UE w Brukseli.

11 października 2016 roku

TTIP i CETA korzystne dla korporacyjnych gigantów

Porozumienie dotyczące handlu, a nie wolnego handlu między Europą, a Stanami Zjednoczonymi i Kanadą jest porozumieniem obronnym przeciw rosnącej konkurencji ze strony państw azjatyckich. Jest to sojusz defensywny, który ma sprawić, że przywileje wywalczone przez USA i Europę mają zostać zachowane

4 października 2016 roku

Waszczykowski o CETA: Badamy konsekwencje

Umowa o wolnym handlu między UE i Kanadą (CETA) na poziomie geopolitycznym wydaje się korzystna, ekonomicznym - neutralna; badamy, czy umowa nie otworzy "furtki niekorzystnych rozstrzygnięć prawnych" - powiedział dziś szef MSZ Witold Waszczykowski

26 sierpnia 2016 roku

Koncepcja Trójmorza: Polska może zyskać gospodarczo i naukowo

Potencjał współpracy państw Trójmorza, czyli położonych między Bałtykiem, Adriatykiem i Morzem Czarnym, nie jest w pełni wykorzystywany – oceniają eksperci. Jej zacieśnienie może mieć szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa regionu i dla rozwoju gospodarczego tych krajów. Dlatego w proces ten angażują się zarówno politycy, jak i przedstawiciele biznesu. Okazją do tego będzie kolejna już edycja Baltic Business Forum, które we wrześniu odbędzie się w Świnoujściu.