tag

Ewa Kopacz

23 czerwca

Kopacz atakuje komisję śledczą Amber Gold

Celem komisji śledczej ds. Amber Gold jest polityczne zniszczenie oponentów - oceniła b. premier Ewa Kopacz (PO). Jej zdaniem, sprawa Amber Gold nie zaszkodzi Donaldowi Tuskowi, ani jego synowi - Michałowi. Przekonywała też, że Tusk wróci do krajowej polityki.

25 października

22 października

Prokuratura zbada proces zakupu śmigłowców Caracal

Prokuratura całościowo zajmie się wyjaśnieniem tej sprawy, od początku, od działań podjętych kilka lat temu, aż do chwili obecnej - powiedział w sobotę prokurator krajowy Bogdan Święczkowsk. Przetarg ws. wyboru śmigłowców Caracal był prowadzony w sposób transparentny; jestem spokojna o wynik śledztwa - powiedziała w sobotę b. premier Ewa Kopacz

23 lipca

Wcześniejsze publikacje

Proces "kręcenia lodów" na majątku ochrony zdrowia został zatrzymany

W piątek Sejm głosami posłów klubu PiS przyjął nowelizację ustawy o działalności leczniczej uniemożliwiającą przekształcanie szpitali w spółki prawa handlowego, a także hamującą niekontrolowane procesy zbywania akcji i udziałów w szpitalach, której do tej pory zostały w spółki przekształcone. To koniec uwłaszczania się na majątku publicznej ochrony zdrowia różnego rodzaju „przedsiębiorców”, którzy podczas rządów koalicji PO-PSL, nieźle się obłowili

Pozostałe publikacje o tym tagu

28 grudnia 2015 roku

E-palacze do palarni?

Czy rząd Beaty Szydło zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych? Chyba powinien i to jak najszybciej. Pozostawione w spadku po poprzedniej ekipie PO-PSL przepisy mogą bowiem uderzyć w 2 mln użytkowników e-papierosów, które są bezpieczniejszą alternatywą wobec konwencjonalnych papierosów.

15 grudnia 2015 roku

Naprawa zamówień publicznych: kolosalne zadanie, bardzo mało czasu

Powołanie prezesa Urzędu Zamówień Publicznych i wdrożenie do Prawa zamówień publicznych dyrektyw UE - to zdaniem ekspertów pilne zadania dla nowego rządu. Według posła PiS Maksa Kraczkowskiego Pzp wymaga głębokiej naprawy, m.in. lepszego zabezpieczenia interesu wykonawców. Sprawa dostosowania polskiego systemu zamówień publicznych do unijnych dyrektyw w tym zakresie (tzw. dyrektywy sektorowa oraz klasyczna) jest tym pilniejsza, że termin ich wdrożenia upływa 18 kwietnia 2016 r.

3 grudnia 2015 roku

Barbórka 2015 pod znakiem niepewności górników o przyszłość

W atmosferze braku informacji co do perspektyw działania spółek węglowych w kolejnych miesiącach, pracownicy polskiego górnictwa węgla kamiennego będą 4 grudnia świętowali tradycyjne święto - Barbórkę. W pierwszych III kwartałach br. sektor miał 1,674 mld zł straty

21 października 2015 roku

Ewa Kopacz znowu się kompromituje: Otwiera trasy, których realnie nie ma

„Nie dajcie sobie wmówić, że mieszkacie w regionie drugiej kategorii” – apelowała do mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego premier Ewa Kopacz na budowanym skrzyżowaniu dróg S7 i 16 w Ostródzie. Szefowa rządu podsumowała inwestycje drogowe i kolejowe w tym regionie.

19 października 2015 roku

PO DEBACIE: Gospodarka zdominowała starcie

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło i szefowa rządu Ewa Kopacz odniosły się do kluczowej debaty wyborczej. Większą pewność siebie można było zauważyć w wypowiedziach posłanki Prawa i Sprawiedliwości.

14 października 2015 roku

PO w coraz większych tarapatach - protesty pod Kancelarią Premiera

Zwiększenia nakładów na edukację, w tym podwyżek dla nauczycieli domagają się uczestnicy manifestacji zorganizowanej wspólnie dzisiaj w Dniu Edukacji Narodowej przed kancelarią premiera przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i oświatową Solidarność.

13 października 2015 roku

Nowa Ordynacja podatkowa - potrzebna, czy nie?

Nowa Ordynacja podatkowa będzie ustawą na lata - powiedziała we wtorek po posiedzeniu Rady Ministrów premier Ewa Kopacz. Założenia do nowej Ordynacji podatkowej rząd przyjął na wyjazdowym posiedzeniu w Szczecinie. „W tej chwili potrzebna jest nie nowa ordynacja podatkowa, ale odbudowa systemu podatkowego, która polepszyłaby katastrofalny stan dochodów budżetowych” - mówi prof. Witold Modzelewski

11 października 2015 roku

Wielka ściema Ewy Kopacz z rzekomym otwarciem gazoportu w Świnoujściu

Minister skarbu państwa Andrzej Czerwiński zapowiedział, że w poniedziałek 12 października Ewa Kopacz z PO na 13 dni przed wyborami parlamentarnymi oświadczy, że terminal do odbioru gazu LNG w Świnoujściu jest ukończony. Ewa Kopacz chce otworzyć terminal LNG, który w żaden sposób nie jest gotowy do komercyjnego i bezpiecznego użytkowania. W rzeczywistości gazoport przyjmie pierwsze komercyjne dostawy gazu LNG do Polski najwcześniej w II kwartale 2016 r., czyli aż 2 lata po planowanym przez PO terminie zakończenia inwestycji!

6 października 2015 roku

Atomowe bzdury i gospodarcza żenada zamiast „zielonej wyspy”

Po rojeniach o „Zielonej wyspie” nagłaśnianych przez prorządowe, medialne tuby z TVN24 i „Gazetą Wyborczą” na czele dowiadujemy się, że nawet 40 proc. polskich rodzin żyje poniżej minimum socjalnego. Dalsze więc rządy tej skrajnie nieudolnej ekipy PO-PSL, zwłaszcza w sferze gospodarczej i finansowej to prosta droga do katastrofy

5 października 2015 roku

Ewa Kopacz fabryką memów ZOBACZ GRAFIKI

Ewa Kopacz jest chodzącą fabryką memów. Toteż warto przedstawić te, które nie są jeszcze najbardziej powszechne w ludzkiej świadomości.

5 października 2015 roku

Skoro Ewa Kopacz nie chce budować elektrowni jądrowej to na co jej koledzy wzięli kilkaset milionów złotych?

Na jednym z briefingów prasowych przed wyjazdem do Łodzi premier Kopacz niespodziewanie oświadczyła, że „w przeciwieństwie do moich konkurentów politycznych, nie mam w tyle głowy budowy elektrowni atomowych” i dodała: „bezpieczeństwo energetyczne jest oparte na naszych surowcach naturalnych- węglu kamiennym i węglu brunatnym, koalicja PO-PSL uchwaliła również ustawę o odnawialnych źródłach energii”.