tag

finanse

Dzisiaj

17 lutego

Kiedy wystawić swoje mieszkanie na sprzedaż?

Według statystyk Metrohouse najczęściej pojawiający się zakres czasowy przy sprzedaży mieszkania wystawionego po cenie rynkowej wynosi od 90 do 130 dni. Warto o tym pamiętać planując przeprowadzenie transakcji sprzedaży mieszkania.

16 lutego

Eksperci prognozują spadek euro. Odbicie dopiero w II połowie roku

Umacniająca się amerykańska gospodarka w połączeniu z niespokojną sytuacją polityczną w Europie nie pozostaje bez wpływu na waluty. W pierwszej połowie 2017 roku można się spodziewać zrównania wartości euro i dolara – ocenia Konrad Białas, główny ekonomista TMS Brokers.

Byli chętni na obligacje 30-letnie

Ministerstwo Finansów sprzedało - po raz pierwszy od 10 lat - 30-letnie obligacje za ponad 2,1 mld zł – poinformował resort w komunikacie po przetargu. Popyt na te papiery przekroczył 2,5 mld zł.

Dolar nie może znaleźć oparcia

Janet Yellen z pewnością pomogła amerykańskiemu dolarowi. Jej wczorajsza druga część przesłuchania przed Kongresem była nawet bardziej jastrzębia nić oczekiwał tego rynek. Szanse na podwyżkę stóp procentowych podczas najbliższego marcowego posiedzenia wzrosły już w okolice blisko 50%.

15 lutego

Firmy pożyczają głównie na bieżącą działalność

Firmy będące spółkami kapitałowymi (czyli np. spółki z o.o. czy spółki akcyjne) poszukiwały najczęściej kredytów w przedziale od 100 do 500 tys. zł (33%), a kredytami w kwocie przekraczającej pół miliona złotych było zainteresowanych 11% z nich. Firmy pożyczają przede wszystkim na bieżącą działalność, ale również inwestują w maszyny i urządzenia.

Wcześniejsze publikacje

Tysiące osób pokrzywdzonych w śledztwie dot. oszustw kredytowych

Wprowadzano w błąd zarówno osoby, które zgłaszały się do pośredników prosząc o pomoc w zaciągnięciu kredytu, jak i banki, które udzielały kredytów. Podejrzani wykorzystywali nieporadność osób zgłaszających się do pośrednika, ich wiek i choroby, które często uniemożliwiały zrozumienie podpisywanych umów

Prowadzisz firmę, musisz wiedzieć o JPK. Inaczej czekają cię kary finansowe

27 lutego br. mali i średni przedsiębiorcy muszą wysłać pierwszą ewidencję VAT w postaci JPK. Za niewysłanie danych w formacie JPK grozi kara w wysokości 2,8 tys. zł. Osoba, która nie złoży w terminie informacji, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych. Stawki są ustalane indywidualnie przez sąd – w 2017 roku maksymalnie taka kara może wynieść nawet ponad 3 miliony złotych.

Hakerzy atakują firmy blisko 1000 razy na godzinę

Według Check Point Security Report, tylko liczba ataków malware wzrosła w ciągu roku o 900 proc. i wynosi obecnie 971 przypadków ataków na godzinę. Z badania Cost of data Breach Study 2016 wynika, że pojedynczy koszt wycieku danych z sieci korporacyjnej wynosi 4 mln USD

Wynająć czy kupić własne M? Która opcja jest bardziej opłacalna

W samym 2016 roku nowe mieszkania kupiło już 29,5 tys. Polaków. Takiego popytu na własne M nie było nawet w szczycie boomu mieszkaniowego w latach 2006–2008. Jak kupić: samodzielnie, a może z pomocą pośrednika, nowe mieszkanie czy na rynku wtórnym. Dodatkowe opłaty jakie czekają kupującego własne M - eksperci radzą

Zmiany w Radzie Nadzorczej PZU

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PZU powołało do rady nadzorczej ubezpieczyciela Łukasza Świerżewskiego, Agatę Górnicką, Pawła Góreckiego i Bogusława Banaszaka.

Pozostałe publikacje o tym tagu

27 stycznia 2017 roku

Andrzej Jakubiak - z KNF do nadzorowanego banku

Jeszcze w październiku ubiegłego roku Andrzej Jakubiak był przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego, niezwykle ważnej instytucji, sprawującej nadzór nad wielkimi podmiotami, które obracają gigantycznymi pieniędzmi.

26 stycznia 2017 roku

Wyniki PKN Orlen w 2016 z pozytywnym efektem ograniczania "szarej strefy"

Wiceprezes PKN Orlen ds. finansowych Sławomir Jędrzejczyk przyznał, iż w ocenie spółki, na podstawie aktualnych wskaźników, większość "szarej strefy" na rynku paliowym została w IV kw. 2016 r. zniwelowana.Jednak jak zaznaczył to nie oznacza, że jest to koniec walki z szarą strefą .

25 stycznia 2017 roku

W przyszłym tygodniu kolejne dokapitalizowanie PGG przez inwestorów

PGG z końcem kwietnia ubiegłego roku przejęła kopalnie Kompanii Węglowej. Według wstępnych danych ubiegłoroczna strata Grupy wyniosła 326,7 mln zł i była niższa od zakładanej w biznesplanie o 35,7 mln zł. Wyniki finansowe spółki są jeszcze przed weryfikacją przez biegłych rewidentów.

25 stycznia 2017 roku

Wicepremier Mateusz Morawiecki weźmie udział w szczycie G20

Pozycja Polski na świecie, a w szczególności w Europie rośnie. Świadczyć może o tym właśnie udział w szczycie G20 polskiego ministra finansów Mateusza Morawieckiego. Do niemieckiego Wiesbaden poleciał na specjalne zaproszenie prezesa Bundesbanku. W trakcie wizyty zaplanowana jest też rozmowa m.in. z prezesem Banku Anglii i Niemiec, a także ze swoim niemieckim odpowiednikiem Wolfgangiem Schäuble

24 stycznia 2017 roku

Coraz mniejsze zainteresowanie kredytami hipotecznymi

Z badań ankietowych, przeprowadzanych przez Narodowy Bank Polski wynika, że spadek popytu będzie największy od momentu rozpoczęcia monitorowania rynku, czyli od 2003 r. W grudniu 2016 r. wartość kredytów na nieruchomości nieznacznie przekroczyła 405 mld zł.Choć bankowcy na ubiegłoroczne wyniki nie narzekają, to jednak widoczne jest wyraźne wyhamowanie dynamiki zadłużenia z tego tytułu.

20 stycznia 2017 roku

NCBiR: 190 mln zł na badania farmaceutyczne i neuromedyczne

190 mln zł zainwestowane w sektor farmaceutyczny oraz neuromedycynę to zastrzyk, który daje szansę na przełomowe rozwiązania stworzone przez polskie firmy. Cały czas czekamy na skuteczne leki na chorobę Parkinsona, Alzhaimera, cukrzycę czy większość nowotworów mówi wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin

19 stycznia 2017 roku

Przegląd resortów. Według bukmacherów największe szansę na stratę stanowiska ma...

Jak przewidywali na początku roku analitycy Unibet, w tym roku nie powinno dojść do „trzęsienia ziemi” w polskiej polityce. Zaledwie na 15% bukmacher ocenia prawdopodobieństwo, że w 2017 r. dojdzie do przedterminowych wyborów parlamentarnych. Jednocześnie aż na 65% (kurs 2/5) określili oni szanse, będzie to ostatnie 12 miesięcy dla Beaty Szydło na stanowisku Premiera RP.

19 stycznia 2017 roku

Pośrednicy finansowi chcą dalej dostawać zapłatę od banków

Rządowy projekt ustawy „o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami” wprowadza zakaz wynagradzania pośredników przez kredytodawcę czyli banki. Zdaniem Związku Firm Doradztwa Finansowego zapis ten m.in. ograniczy dostęp do oferty kredytowej i wpłynie na zatrudnienie w pośrednictwie.

19 stycznia 2017 roku

EBC: stopy procentowe bez zmian

Rada Prezesów EBC postanowiła, że stopa procentowa podstawowych operacji refinansujących oraz stopy kredytu w banku centralnym i depozytu w banku centralnym na koniec dnia pozostaną na niezmienionym poziomie, odpowiednio 0,00 proc., 0,25 proc. oraz -0,40 proc.

19 stycznia 2017 roku

BIK:Zadłużenie polskich seniorów to ok 26 mld zł.

Dzisiejszy 65-latek ma udział we wszystkich rodzajach kredytów - spłaca kredyty mieszkaniowe (6,2 mld zł), konsumpcyjne (17,5 mld zł), karty kredytowe (1 mld zł) oraz limity debetowe (0,95 mld zł). Średnie zadłużenie w tej grupie wiekowej (łącznie: kredyt konsumpcyjny, karta kredytowa, limit debetowy oraz kredyt mieszkaniowy) to 9590 zł. na osobę.

19 stycznia 2017 roku

Premier Beata Szydło: KERM pracuje nad kwestiami podatkowymi

Jak powiedziała premier Beata Szydło KERM pracuje cały czas nad koncepcją rozwiązań dotyczących kwestii podatkowych. W tym roku zmian nie będzie, ale rząd całyczas pracuje nad jednolitym podatkiem co ma w praktyce oznaczać brak składek na ZUS i NFZ oraz nie będzie już obowiązku rozliczania podatku PIT

18 stycznia 2017 roku

Sadurska: Będziemy obserwować działanie ustawy spreadowej

Będziemy obserwować, w jaki sposób tzw. ustawa spreadowa - jeżeli wejdzie w życie - przyczyni się do poprawy sytuacji frankowiczów i wtedy będziemy podejmować innego rodzaju decyzje - powiedziała dziś szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska.

17 stycznia 2017 roku

Protest przeciwko ograniczaniu roli pośredników w obrocie kredytami

Pracownicy branży pośredników finansowych apelują do wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego "o wstrzymanie zapisów legislacyjnych, których efektem będzie zniszczenie branży pośrednictwa finansowego, poprzez którą udzielany jest co drugi kredyt hipoteczny w Polsce".

17 stycznia 2017 roku

Mapa ryzyka obligacji korporacyjnych

Dla inwestorów działających na rynku akcji niemal równie ważne, jak wybór konkretnej spółki, jest to jaką reprezentuje branżę. Często właśnie to kryterium decyduje o zaangażowaniu kapitału. Ten szerszy kontekst jest zupełnie zrozumiały i w pełni racjonalny.