tag

góry

24 marca

Geotermia na Podhalu - tanie ciepło, skomplikowana dystrybucja

PEC Geotermia Podhalańska to największe przedsiębiorstwo, wytwarzające ciepło z energii geotermalnej. Powstało w 1993 r., aby ogrzać domy w jednej wsi, Bańskiej Niżnej. Teraz z jego ciepła korzystają mieszkańcy czterech gmin, w tym przede wszystkim – duża część Zakopanego

20 marca

26 grudnia

Puszcza Białowieska/ Powstały cztery nowe wioski tematyczne

"Borysówka - Wieś Drewniana", "Wioska Małego Osocznika" w Dubinach, "Lipiny - wioska bulwy" i "Nowoberezowo - wieś pod kopułami" - tak nazwano nowe wioski.Można tam znaleźć propozycje różnych zajęć edukacyjnych związanych z regionem, jego tradycjami i kulturą.

21 kwietnia

Wcześniejsze publikacje

Używanie koni do przewozu turystów w Tatrach jest legalne

Użytkowanie koni do przewozu osób nie jest działaniem niezgodnym z przepisami o ochronie zwierząt i nie ma podstaw do wydania zakazu prowadzenia takiej działalności na trasie do Morskiego Oka - napisał w komunikacie Główny Lekarz Weterynarii.

PKG chcą zainwestować w Gubałówkę 100 mln zł

100 mln zł chcą zainwestować Polskie Koleje Górskie w infrastrukturę narciarską na Gubałówce - poinformował PAP prezes zarządu PKG Zbigniew Rekusz. Na Gubałówce mają powstać nowe wyciągi krzesełkowe i nowe trasy narciarskie, które mogą ruszyć już za dwa lata.

Pozostałe publikacje o tym tagu

26 listopada 2013 roku

Egzamin na bacę na Podhalu

Po raz pierwszy w historii egzamin czeladniczy w zawodzie baca zdaje dziś na Podhalu 19 kandydatów, w tym jedna kobieta. Część praktyczna, m.in. strzyżenie owiec i wyrabianie serów, odbywa się w bacówce w Leśnicy; teorię kandydaci będą zaliczali w Nowym Targu.

16 listopada 2013 roku

Znów działa kolej na trasie Jelenia Góra - Szklarska Poręba

Od soboty podróżni mogą znów korzystać z połączenia kolejowego pomiędzy Jelenią Górą i Szklarską Porębą, która jest jednym z większych kurortów turystycznych w Karkonoszach. Skończył się remont linii kolejowej na tej trasie, trwający od grudnia 2012 r.

6 listopada 2013 roku

Wyrok w sprawie reklamy bukmachera

Prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Andrzej Kozak oraz przedstawiciel firmy bukmacherskiej bet-at-home Wojciech Ziemski zostali uniewinnieni od zarzutu umieszczenia nielegalnej reklamy firmy bukmacherskiej podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem w 2010 r.