tag

innowacje

21 lutego

BGK przyznał 143 firmom ponad 500 mln dofinansowania na innowacje technologiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego zakończył ocenę 453 wniosków w II konkursie o premię na innowacje technologiczne Programu Inteligentny Rozwój (POIR). Łączna wartość przyznanego dofinansowania wynosi blisko 512 mln zł i przekracza wartość środków przeznaczonych pierwotnie na konkurs, co było możliwe dzięki decyzji Ministra Rozwoju i Finansów – poinformował bank w komunikacie.

16 lutego

9 lutego

800 mln zł dla mikro, małych i średnich firm na innowacje

Przeprowadzone zostaną dwa nabory. Główny, z budżetem 750 mln zł, skierowany będzie do wszystkich firm mikro, małych i średnich. Drugi natomiast będzie miał charakter branżowy. Przeznaczone na konkurs 50 mln zł Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozdzieli pomiędzy przedsiębiorców z sektora MŚP działających w obszarze elektromobilności.

6 lutego

Wcześniejsze publikacje

PARP zasili innowacyjną gospodarkę

Już na początku roku Agencja zasila gospodarkę pokaźną kwotą, którą firmy wydadzą na inwestycje w innowacje. Średnia wartość udzielonego dofinansowania dla firmy wyniesie 12,4 mln zł" - powiedziała prezes PARP Patrycja Klarecka.

NCBiR: 190 mln zł na badania farmaceutyczne i neuromedyczne

190 mln zł zainwestowane w sektor farmaceutyczny oraz neuromedycynę to zastrzyk, który daje szansę na przełomowe rozwiązania stworzone przez polskie firmy. Cały czas czekamy na skuteczne leki na chorobę Parkinsona, Alzhaimera, cukrzycę czy większość nowotworów mówi wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin

Pozostałe publikacje o tym tagu

15 stycznia 2017 roku

Jedna piąta smartfonów sprzedanych w 2017 roku, będzie miała wbudowane elementy "sztucznej inteligencji"

Sztuczna inteligencja w coraz większej ilości przedmiotów codziennego użytku, zabezpieczenia biometryczne autonomiczne samochody - w tym roku czeka nas dynamiczny skok w technologiczną przyszłość. Z kolei rozwój nowych technologii, jak również sposób i tempo, w jakim wkraczają one do naszego życia determinują to jak pracujemy i funkcjonujemy na co dzień.

15 stycznia 2017 roku

Na Pomorzu już wkrótce zaparkujesz dzięki smartfonowi

Inteligentny parking to rozwiązanie, które pomoże mieszkańcom i turystom znaleźć w bardzo szybki sposób wolne miejsce parkingowe. Funkcjonalność pozwala na poprowadzenie użytkownika za pomocą mapy do docelowego miejsca parkingowego. System jest w stanie rozpoznać wielkość samochodu i skierować do najlepszego dla niego miejsca.

15 stycznia 2017 roku

Airbus otwiera konkurs innowacyjny dla małych i średnich przedsiębiorstw

Komunikacja kosmiczna to jedyny sposób na ustanowienie komunikacji szerokopasmowej pomiędzy ludźmi a maszynami, niezależnie od tego, czy dana jednostka znajduje się na terenach zurbanizowanych czy odosobnionych, na morzu, w powietrzu, a nawet w kosmosie. SpaceDataHighway jest niczym pierwszy światłowód w kosmosie, ale ma dodatkową zaletę, którą jest mobilność.

11 stycznia 2017 roku

PGE: Bez spójnej strategii czeka nas deficyt mocy

Presje kosztowe związane z cenami wydobycia węgla, płacowe przez silne związki zawodowe, przy jednoczesnej potrzebie restrukturyzacji kosztów to tylko niektóre decyzje z jakimi będzie się musiał zmierzyć zarząd PGE w 2017 r. Wszystko to trzeba pogodzić jeszcze z wymogami unijnych przepisów choćby związanymi z dekarbonizacją czy ograniczeniem emisji CO2.

5 stycznia 2017 roku

Dowód osobisty przez komórkę – jakie zmiany szykuje nam przyszłość?

Chociaż nowe technologie cieszą się popularnością, nieustannie pojawiają się wątpliwości dotyczące poziomu zabezpieczeń. Tak jest również w przypadku projektu mDokumenty. Ze względu na fakt, że dowód osobisty czy też inny dokument nie są zapisywane bezpośrednio w telefonie jego zgubienie nie powoduje utraty dokumentu.

5 stycznia 2017 roku

W Banku Millennium utworzysz profil zaufany

Proces zakładania profilu jest bardzo prosty i umożliwia załatwienie wielu spraw urzędowych bez wychodzenia z domu i wizyt w urzędzie czy banku. Za pomocą profilu zaufanego można np. założyć firmę. uzyskać odpisy stanu cywilnego czy wnioskować o wydanie prawa jazdy. Profil Zaufany jest ważny 3 lata. Każda osoba może posiadać wyłącznie jeden aktywny Profil Zaufany, co w praktyce oznacza, że można go powiązać z serwisem bankowości internetowej tylko jednego banku.

4 stycznia 2017 roku

Pomorskie:do 2020 ma powstać wspólny elektroniczny bilet

System płacenia za przejazd transportem publicznym w całym województwie będzie możliwy do końca czerwca 2020 roku. Całkowity koszt wdrożenia systemu ma wynieść 55 mln zł; 85 proc. tej kwoty ma być pokryte z funduszy unijnych.

4 stycznia 2017 roku

Wielkopowierzchniowy grafen pomoże biomedycynie

Grafen, czyli jednoatomowa warstwa węgla, wykazuje szereg właściwości nie występujących razem w jakimkolwiek innym materiale. Jest niezwykle wytrzymały, elastyczny, przezroczysty, przewodzi ciepło i prąd, może być też izolatorem

3 stycznia 2017 roku

PFR ma 2,8 mld zł na finansowanie innowacji

Dzięki działalności PFR Ventures mają zostać zwiększone możliwości finansowania innowacyjnych MŚP z wykorzystaniem środków UE, a także skala umiędzynarodowienia działalności polskich firm

1 stycznia 2017 roku

Firma w sieci 2017

Dla speców od technologii sieciowych 2016 rok okazał się fascynujący, podobnie będzie w 2017. Inżynierowie Cisco wyznaczyli dziesięć obszarów, które będą newralgiczne dla firm w nadchodzącym roku

12 grudnia 2016 roku

Impact 2016: Dobre czasy dla fintechów już trwają

W Singapurze koszty stworzenia fintechowego startupu spadły z kilku milionów dolarów do kilkunastu tysięcy. Polska musi dokonać zmian w regulacjach, aby również u nas powstawało i rozwijało się jeszcze więcej firm fintechowych

5 grudnia 2016 roku

UE: Polska mało innowacyjna

Branże intensywnie korzystające z praw własności intelektualnej odpowiadały w latach 2011-2013 za 42,3 proc. europejskiego PKB i 27.8 proc. wszystkich miejsc pracy w UE; w Polsce - 37 proc. PKB i 24.4 proc. zatrudnienia - wynika z nowego raportu UE.