tag

innowacje

Dzisiaj

POLSKA NA HANNOVER MESSE 2017 ARP na na targach Hannover Messe (video)

Ponad 200 polskich przedsiębiorstw prezentuje swoją ofertę podczas tegorocznych targów Hannover Messe, których Polska jest krajem partnerskim. Polskie stoisko narodowe obejmuje ponad 1,2 tys. mkw. Ofertę dla zagranicznych inwestorów prezentują również zarządzane przez ARP Specjalne Strefy Ekonomiczne, w tym SSE EURO-PARK MIELEC i TSSE EURO-PARK WISŁOSAN.

28 mln zł wsparcia na projekty badawczo-rozwojowe Taurona

Osiem projektów badawczo-rozwojowych Taurona otrzyma dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – taki jest wynik zakończonego procesu oceny projektów, zgłoszonych w ramach I konkursu Programu Badawczego Sektora Elektroenergetycznego

18 kwietnia

5 kwietnia

28 marca

KONGRES INNOWATORÓW 2017: Gowin o dynamice regionu

Kongres Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej pokazuje inną twarz Polski, pokazuje, że jesteśmy jednym z najdynamiczniej rozwijających się państw Europy - ocenił dziś minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Wcześniejsze publikacje

KONGRES INNOWATORÓW 2017: Szefernaker: „To wspólny interes całej V4, by nasza część Europy miała spójną politykę związaną z innowacjami”

Kongres Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej „Central Eastern Europe Innovators Summit” z udziałem premierów państw Grupy Wyszehradzkiej rozpoczyna się w Warszawie. "To wspólny interes Grupy Wyszehradzkiej, by ta część Europy miała spójną politykę związaną z innowacjami" – komentował na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Szernefaker, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera

KONGRES INNOWATORÓW 2017: Energia innowacji

W połowie 2016 r. Tauron Polska Energia z rozmachem rozpoczął wdrażanie projektów mających na celu unowocześnienie oblicza polskiej energetyki. Po latach doniesień na temat starzejącego się systemu wytwarzania i przesyłania energii realizacje Tauronu stały się jednym z pierwszych zwiastunów potencjału tkwiącego w rodzimym przemyśle

MR: Wiceszefowa Europejskiej Agencji Kosmicznej z Polski

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) to organizacja umożliwiająca wspólne rozwijanie technologii kosmicznych i aplikacji satelitarnych dla zastosowań naziemnych. Otylia Trzaskalska-Stroińska pełni funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Innowacji w Ministerstwie Rozwoju. W resorcie odpowiedzialna jest m.in. za politykę kosmiczną i przygotowanie Polskiej Strategii Kosmicznej. Od 2012 roku jest przewodniczącą delegacji polskiej do ESA.

Pozostałe publikacje o tym tagu

27 lutego 2017 roku

Rozrywka napędza innowacje

Do połowy 2016 roku ponad 500 operatorów na całym świecie zapewniało usługi mobilne w technologii 4G. Pierwsi operatorzy komórkowi w Polsce w sieciach komercyjnych zaczynają oferować w miastach prędkość przesyłania danych na poziomie 1 Gbps. Telewizja online, mobilne usługi muzyczne, podobnie jak głośniki aktywowane głosem - wszystko to zyskuje na popularności. Zestawy wirtualnej rzeczywistości zwiastują tworzenie materiałów nowego rodzaju. Także automatyka domowa znajduje coraz szersze zastosowanie.

21 lutego 2017 roku

BGK przyznał 143 firmom ponad 500 mln dofinansowania na innowacje technologiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego zakończył ocenę 453 wniosków w II konkursie o premię na innowacje technologiczne Programu Inteligentny Rozwój (POIR). Łączna wartość przyznanego dofinansowania wynosi blisko 512 mln zł i przekracza wartość środków przeznaczonych pierwotnie na konkurs, co było możliwe dzięki decyzji Ministra Rozwoju i Finansów – poinformował bank w komunikacie.

9 lutego 2017 roku

800 mln zł dla mikro, małych i średnich firm na innowacje

Przeprowadzone zostaną dwa nabory. Główny, z budżetem 750 mln zł, skierowany będzie do wszystkich firm mikro, małych i średnich. Drugi natomiast będzie miał charakter branżowy. Przeznaczone na konkurs 50 mln zł Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozdzieli pomiędzy przedsiębiorców z sektora MŚP działających w obszarze elektromobilności.

27 stycznia 2017 roku

PARP zasili innowacyjną gospodarkę

Już na początku roku Agencja zasila gospodarkę pokaźną kwotą, którą firmy wydadzą na inwestycje w innowacje. Średnia wartość udzielonego dofinansowania dla firmy wyniesie 12,4 mln zł" - powiedziała prezes PARP Patrycja Klarecka.

20 stycznia 2017 roku

NCBiR: 190 mln zł na badania farmaceutyczne i neuromedyczne

190 mln zł zainwestowane w sektor farmaceutyczny oraz neuromedycynę to zastrzyk, który daje szansę na przełomowe rozwiązania stworzone przez polskie firmy. Cały czas czekamy na skuteczne leki na chorobę Parkinsona, Alzhaimera, cukrzycę czy większość nowotworów mówi wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin

17 stycznia 2017 roku

NFOŚiGW udzieli 100 mln zł dotacji i pożyczek

Zadania, na realizację których można przeznaczyć dotacje i pożyczki z Funduszu, to m.in.: rekultywacja gruntów na terenach zdegradowanych działalnością wydobywczą; prowadzanie technologii ograniczających powstawanie odpadów w trakcie wydobycia i przeróbki surowców;

17 stycznia 2017 roku

Polska awansowała w rankingu innowacyjności Bloomberga

Ranking Bloomberga uwzględnia łącznie siedem czynników m.in.: procentowy udział wydatków na badania i rozwój w produkcie krajowym brutto (Polska na 35. miejscu), udział produkcji dodanej w PKB (16. miejsce), wydajność pracy w przeliczeniu na pracownika (35.)

15 stycznia 2017 roku

Jedna piąta smartfonów sprzedanych w 2017 roku, będzie miała wbudowane elementy "sztucznej inteligencji"

Sztuczna inteligencja w coraz większej ilości przedmiotów codziennego użytku, zabezpieczenia biometryczne autonomiczne samochody - w tym roku czeka nas dynamiczny skok w technologiczną przyszłość. Z kolei rozwój nowych technologii, jak również sposób i tempo, w jakim wkraczają one do naszego życia determinują to jak pracujemy i funkcjonujemy na co dzień.

15 stycznia 2017 roku

Na Pomorzu już wkrótce zaparkujesz dzięki smartfonowi

Inteligentny parking to rozwiązanie, które pomoże mieszkańcom i turystom znaleźć w bardzo szybki sposób wolne miejsce parkingowe. Funkcjonalność pozwala na poprowadzenie użytkownika za pomocą mapy do docelowego miejsca parkingowego. System jest w stanie rozpoznać wielkość samochodu i skierować do najlepszego dla niego miejsca.

15 stycznia 2017 roku

Airbus otwiera konkurs innowacyjny dla małych i średnich przedsiębiorstw

Komunikacja kosmiczna to jedyny sposób na ustanowienie komunikacji szerokopasmowej pomiędzy ludźmi a maszynami, niezależnie od tego, czy dana jednostka znajduje się na terenach zurbanizowanych czy odosobnionych, na morzu, w powietrzu, a nawet w kosmosie. SpaceDataHighway jest niczym pierwszy światłowód w kosmosie, ale ma dodatkową zaletę, którą jest mobilność.

11 stycznia 2017 roku

PGE: Bez spójnej strategii czeka nas deficyt mocy

Presje kosztowe związane z cenami wydobycia węgla, płacowe przez silne związki zawodowe, przy jednoczesnej potrzebie restrukturyzacji kosztów to tylko niektóre decyzje z jakimi będzie się musiał zmierzyć zarząd PGE w 2017 r. Wszystko to trzeba pogodzić jeszcze z wymogami unijnych przepisów choćby związanymi z dekarbonizacją czy ograniczeniem emisji CO2.

5 stycznia 2017 roku

Dowód osobisty przez komórkę – jakie zmiany szykuje nam przyszłość?

Chociaż nowe technologie cieszą się popularnością, nieustannie pojawiają się wątpliwości dotyczące poziomu zabezpieczeń. Tak jest również w przypadku projektu mDokumenty. Ze względu na fakt, że dowód osobisty czy też inny dokument nie są zapisywane bezpośrednio w telefonie jego zgubienie nie powoduje utraty dokumentu.

5 stycznia 2017 roku

W Banku Millennium utworzysz profil zaufany

Proces zakładania profilu jest bardzo prosty i umożliwia załatwienie wielu spraw urzędowych bez wychodzenia z domu i wizyt w urzędzie czy banku. Za pomocą profilu zaufanego można np. założyć firmę. uzyskać odpisy stanu cywilnego czy wnioskować o wydanie prawa jazdy. Profil Zaufany jest ważny 3 lata. Każda osoba może posiadać wyłącznie jeden aktywny Profil Zaufany, co w praktyce oznacza, że można go powiązać z serwisem bankowości internetowej tylko jednego banku.

4 stycznia 2017 roku

Pomorskie:do 2020 ma powstać wspólny elektroniczny bilet

System płacenia za przejazd transportem publicznym w całym województwie będzie możliwy do końca czerwca 2020 roku. Całkowity koszt wdrożenia systemu ma wynieść 55 mln zł; 85 proc. tej kwoty ma być pokryte z funduszy unijnych.