tag

inwestor zagraniczny

Wczoraj

PAIiIZ zapowiada rebranding

W ramach przekształcenia PAIiIZ w PAIH już likwidowane są podlegające Ministerstwu Rozwoju Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) w Szanghaju, Toronto, Berlinie i Budapeszcie, a w ich miejscu powoływane są biura handlowe bliżej centrów biznesowych i pozbawione rozbudowanej obsługi oraz otoczki dyplomatycznej. Docelowo takich biur ma być ok. 70

14 stycznia

Rynki akcji i surowców z dużą szansą na wzrosty w 2017r.

Uwzględniając perspektywę inflacji w Polsce w nadchodzącym roku, ekspansywną politykę rządu, a także perspektywę napływu środków unijnych do Polski, istnieje prawdopodobieństwo, że już w drugiej połowie roku w Polsce zaczną się spekulacje związane z terminem pierwszej podwyżki stóp procentowych, a to z pewnością nie będzie korzystnie wpływało na polskie papiery skarbowe z długim terminem zapadalności.

12 stycznia

11 stycznia

Wcześniejsze publikacje

Inwestorzy zagraniczni nie żałują, że postawili na Polskę

Motywem lokowania w Polsce zagranicznych inwestycji nie jest już jedynie chęć silnego obniżenia przez inwestorów kosztów działalności, w porównaniu z rynkami rozwiniętymi. Do inwestowania w Polsce przede wszystkim zachęca coraz lepsza infrastruktura dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry. Minusem jest ciągle zmieniające się prawo. W zeszłym roku weszło prawie 30 tys. stron maszynopisu aktów prawnych najwyższej rangi. Przedsiębiorcom przeszkadza też mało transparentny system kontroli skarbowych.

Pozostałe publikacje o tym tagu

10 listopada 2016 roku

M.Morawiecki: Instytucje finansowe już przenoszą się do Polski

Polska chce przyciągać firmy, które będą otwierały tutaj fabryki, ale produkcja to nie wszystko. Zależy nam także na centrach badawczo-rozwojowych, ale także na działach księgowych czy zarządzania ryzykiem. Te ostatnie mogłyby u nas ulokować instytucje finansowe, wyprowadzające się z Londynu - uznał Mateusz Morawiecki.

3 sierpnia 2016 roku

Morawiecki: szukamy inwestora dla LOT, rozmawiamy m.in. z Chińczykami

LOT nie może otrzymać kolejnej pomocy publicznej, dlatego szukamy inwestora - powiedział w środę dziennikarzom w Kielcach wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Potwierdził, że prowadzone są rozmowy z potencjalnymi inwestorami, także z Chin

21 lipca 2016 roku

Prof. Bugaj: nie liczmy na to, że Warszawa zastąpi londyńskie City

Komentując Brexit wicepremier Mateusz Morawiecki zaprosił wielkie korporacje finansowe do Warszawy. Według prof. Ryszarda Bugaja nie należy się jednak spodziewać od nich pozytywnej odpowiedzi. Krajowa giełda mimo dużego rozwoju w ostatnich latach jest bardzo słaba. Do tego dochodzi kwestia tradycji oraz przyzwyczajenia.

12 lipca 2016 roku

UniCredit chce sprzedać do 10 proc. akcji banku Pekao

UniCredit chce sprzedać do 10 proc. akcji banku Pekao - poinformował we wtorek w komunikacie włoski bank. UniCredit ma obecnie 131,5 mln akcji banku Pekao, które dają 50,1-proc. udział w kapitale zakładowym i głosach na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy

4 lipca 2016 roku

Francuska lekcja: jak się kreuje i gromadzi kapitał społeczny

Zwykle mówimy o firmach z kapitałem zagranicznym w kontekście ich inwestycji w Polsce – ktoś gdzieś postawił fabrykę, zatrudnił pracowników, itp. Rzadziej patrzymy na szersza perspektywę ich obecności w naszym kraju, na ich wpływ na otoczenie - społeczność i kraj, w którym funkcjonują. Barometr CSR przygotowany przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą jest dobrym pretekstem, żeby zobaczyć jakie inne działania społeczne czy ekologiczne podejmują w Polsce firmy z kapitałem francuskim

22 kwietnia 2016 roku

Inwestorzy z Chin uratują finanse naszego narodowego przewoźnika?

Szukamy inwestora dla LOT, a także perspektyw zacieśnienia współpracy na dalekowschodnim i europejskim rynku lotniczym - mówi PAP wiceszef MSP Mikołaj Wild, który będzie towarzyszył szefowi MSZ Witoldowi Waszczykowskiemu w czasie jego wizyty w Chinach pod koniec kwietnia.

18 kwietnia 2016 roku

Ekspert: Zagraniczni inwestorzy nie ufają polskim bankom

Wprowadzenie podatku bankowego oraz niepewność dotycząca portfela kredytów hipotecznych to główne powody nieufności zagranicznych inwestorów do polskich banków – uważa Janusz Jankowiak, główny ekonomista z Polskiej Rady Biznesu. W jego ocenie tę niepewność widać chociażby w notowaniach giełdowych spółek.

5 kwietnia 2016 roku

Polska gospodarczym liderem regionu w oczach inwestorów

Polska pozostaje liderem Europy Środkowej i Wschodniej w oczach inwestorów, choć znacząco pogorszyła się ocena jej stabilności politycznej i przewidywalności gospodarczej - wskazuje raport grupy IGCC. Polska nie jest też już postrzegana jako kraj taniej siły roboczej.

5 kwietnia 2016 roku

Zagranica wyprzedaje polskie obligacje

Zagraniczne fundusze inwestycyjne od roku sprzedają polskie obligacje skarbowe nominowane w PLN. Od lutego 2015 r. ich portfele zmniejszyły się o połowę. Ale nie musi to oznaczać definitywnego odwrotu inwestorów od polskich aktywów - oceniają Joanna Bachert i dr Mirosław Budzicki z Biura Strategii Rynkowych PKO BP

24 marca 2016 roku

Zagraniczni inwestorzy powoli wracają do Polski

Od kilku tygodni analitycy zaczynają dostrzegać stopniowy powrót inwestorów zagranicznych nad Wisłę. Choć statystyki GPW jeszcze tego nie pokazują (w lutym obroty spadły względem stycznia mimo większej liczby dni sesyjnych), widać rosnącą przewagę kupujących nad sprzedającymi. Jeśli uda się uniknąć kłopotów związanych z domknięciem budżetu na 2017 rok, to trend ten ma szansę na utrwalenie.