tag

konflikt

12 sierpnia

Wenezuela potępia wypowiedź Trumpa o "opcji militarnej"

Minister spraw zagranicznych Wenezueli Jorge Arreaza wypowiedział się w tej sprawie na spotkaniu z zagranicznymi dyplomatami, wśród których był charge d'affaires ambasady USA w Caracas Lee McClenny. Wypowiedź Trumpa nazwał najbardziej skandalicznym aktem agresywności wobec Wenezueli. Mówił o agresji przeciwko suwerenności Wenezueli, o naruszeniu prawa międzynarodowego i Karty Narodów Zjednoczonych

Korea Płn.: ok. 3,5 mln mieszkańców chce na ochotnika wstąpić do armii

Jak informuje oficjalny północnokoreański dziennik "Rodong Sinmun", ochotnicy zadeklarowali swoją gotowość po tym, jak w poniedziałek państwowa agencja prasowa KCNA w oświadczeniu potępiła sankcje nałożone na Koreę Płn. przez Radę Bezpieczeństwa ONZ. Tymczasem prezydent USA Donald Trump w piątek zapowiedział na Twitterze, że amerykańskie siły zbrojne "są gotowe do strzału".

22 lutego

Rosyjskie banki na Ukrainie celem ataków

Na Ukrainie w ostatnich dniach zaatakowane zostały oddziały kilku rosyjskich banków, które działają tu mimo trwającego w Donbasie konfliktu zbrojnego ze wspieranymi przez Moskwę separatystami - przekazały w poniedziałek ukraińskie media.

7 października

Dramatyczna eskalacja rosyjskiej interwencji w Syrii: do lotnictwa dołączyła Flotylla Kaspijska atakując cele rakietami

Rakiety odpalane z pokładu rosyjskiego okrętu na cele w Syrii. Na kogo spadają? fot. PAP/EPA

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu powiedział w środę, że Rosja wykorzystuje okręty wojenne Flotylli Kaspijskiej do ataków na pozycje Państwa Islamskiego (IS) w Syrii. Koalicja pod wodzą USA, która od roku atakuje z powietrza cele IS w Syrii i Iraku, zarzuca Rosji atakowanie opozycji syryjskiej, walczącej o obalenie wspieranego przez Rosję reżimu prezydenta Baszara el-Asada

19 stycznia

Wcześniejsze publikacje

Ukraina dostanie gaz od Rosji na nowych zasadach

Przedstawiciele Komisji Europejskiej, Rosji i Ukrainy podpisali w czwartek wieczorem w Brukseli porozumienie ws. warunków dostaw rosyjskiego gazu na Ukrainę przez okres zimowy do końca marca 2015 r. Ukraina ma zapłacić do końca roku 3,1 mld dol. za wcześniejsze dostawy.

Inwestorze, uważaj na ryzyko polityczne

Nie tylko katastrofy naturalne, kryzysy finansowe, bankructwa dużych firm czy złe dane makroekonomiczne mogą w kilka dni drastycznie obniżyć wartość naszego portfela.

Rosja dotkliwie odczuje spadek cen ropy

Spadek cen ropy będzie miał dotkliwe konsekwencje dla Rosji; nadpodaż surowca i walka producentów o utrzymanie udziału w rynku może utrzymać niskie ceny przez dłuższy czas, a to wpłynie na wynik konfrontacji między Rosją a Zachodem - piszą eksperci.

Pozostałe publikacje o tym tagu

12 września 2014 roku

Dziś wchodzą nowe sankcje wobec Rosji

Unia Europejska wprowadzi w piątek nowe sankcje wobec Rosji - potwierdził w czwartek szef Rady Europejskiej Herman Van Rompuy po spotkaniu ambasadorów krajów unijnych. Dodał, że przed końcem września Unia rozważy, czy sankcje mogą być zawieszone.

11 sierpnia 2014 roku

Ukraina – wojna usankcjonowana

Choć nałożenie sankcji na kluczowe sektory rosyjskiej gospodarki to istotny krok w kierunku deeskalacji konfliktu na Ukrainie, wiele wskazuje na to, że – wbrew oczekiwaniom Unii Europejskiej – spór może przerodzić się w otwartą wojnę. Gra toczy się bowiem o najwyższą wartość – reputację Putina.