tag

kredyt konsumpcyjny

27 czerwca

BIK: W maju o 10 proc. więcej kredytów niż przed rokiem

Banki komercyjne, spółdzielcze oraz SKOK-i udzieliły 18,2 tys. kredytów mieszkaniowych na łączną kwotę 4,1 mld zł w maju 2017 r. Stanowi to wzrost o 10,2 proc. w ujęciu liczbowym i wzrost o 19,5 proc. w ujęciu wartościowym w porównaniu do maja 2016 r., podało Biuro Informacji Kredytowej

25 maja

Konsumenci w euforii, ale z kredytami nie szaleją

Z najnowszych danych GUS wynika, że polscy konsumenci są w najlepszych nastrojach, od czasu gdy prowadzone są tego typu badania, czyli od 2000 r. Ich optymizm wynikający z dobrej sytuacji na rynku pracy i rosnących wynagrodzeń zachęca do zakupów, ale raczej nie na kredyt, mimo rekordowo niskich stóp procentowych.

8 maja

5 maja

Młodzi Polacy mają prawie 7 mld zł długów

Młodzi Polacy w wieku 18-24 lata mają do spłaty 6,81 mld zł. W 70 proc. są to kredyty konsumpcyjne, dużą popularnością wśród młodych cieszą się karty kredytowe – informuje Biuro Informacji Kredytowej (BIK).

Wcześniejsze publikacje

BIK o kredytach: Więcej mieszkaniowych, mniej konsumpcyjnych

W lutym tego roku udzielono 484,8 tys. kredytów konsumpcyjnych na łączną kwotę 5,7 mld zł. Stanowi to spadek o˙10,1 proc. w˙ujęciu liczbowym i˙spadek o˙3,5 proc. w˙ujęciu wartościowym, w˙porównaniu do lutego 2016 r. - poinformowało Biuro Informacji Kredytowej.

Wzrosły indeksy BIK-u popytu na kredyty konsumpcyjne i mieszkaniowe

BIK Indeks – Popytu na Kredyty Konsumpcyjne wyniósł +9,4 proc., a BIK Indeks – Popytu na Kredyty Mieszkaniowe wyniósł +1,9 proc. w marcu 2017 r. Indeksy BIK - Popytu na Kredyty Konsumpcyjne i Popytu na kredyty Mieszkaniowe - pokazują roczną dynamikę wartości wnioskowanych poszczególnych kredytów – poinformowało Biuro Informacji Kredytowej (BIK).

Pozostałe publikacje o tym tagu

24 stycznia 2017 roku

UOKiK: European Financial Corp. nie oddaje klientom pobranych opłat

European Financial Corp nie zwraca kosztów, które wynoszą od 1500 zł do 10 tys. zł. Tymczasem zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, jeśli nie dojdzie do zawarcia umowy, konsument ma prawo do zwrotu wszystkich opłat. To już trzecie ostrzeżenie konsumenckie wydane przez UOKiK. Przedsiębiorca działa na terenie całej Polski.

23 stycznia 2017 roku

W listopadzie wzrosła wartość kredytów konsumpcyjnych i kart kredytowych

Listopad 2016r. okazał się pozytywny pod względem wartości podpisanych umów na kredyty konsumpcyjne i karty kredytowe pomimo spadku liczby podpisanych umów. Inaczej wyglądała sytuacja w kredytach mieszkaniowych, gdzie zanotowano duży spadek liczby udzielonych kredytów i wzrost średniej kwoty kredytu, który jednak nie przełożył się na zwiększenie łącznej wartości podpisanych umów – informuje Biuro Informacji Kredytowej (BIK).

27 lipca 2016 roku

Spada liczba i wartość udzielanych kredytów

Banki udzielają coraz mniej kredytów konsumpcyjnych. W maju po raz pierwszy od miesięcy spadła także ich wartość. Spowolnienie w tym miesiącu odnotował także rynek kredytów hipotecznych. Na oba segmenty duży wpływ będą miały rządowe programy – „Rodzina 500 plus” i „Mieszkanie Plus”. Wciąż jednak trudno określić, w jakim kierunku pójdą zmiany – mówi główny analityk kredytowy w Biurze Informacji Kredytowej.

2 maja 2016 roku

NBP: rośnie popyt na kredyt wśród małych i średnich firm

W I kwartale 2016 r. banki zaobserwowały spadek popytu zgłaszanego ze strony dużych przedsiębiorstw oraz wzrost – ze strony małych i średnich przedsiębiorstw. W II kwartale 2016 r. banki przewidują złagodzenie polityki kredytowej w przypadku kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw - wynika z kwartalnego raportu Departamentu Stabilności Finansowej NBP „Sytuacja na rynku kredytowym”

29 marca 2016 roku

Kredyty gotówkowe tanie jak nigdy. Trzeba jednak uważać!

Niskie stopy procentowe automatycznie obniżają ratę kredytów ze zmiennym oprocentowaniem, głównie hipotecznych. Kredyty konsumpcyjne zaciągane na kilka lat z reguły maja jednak stałą stopę oprocentowania. Dla obecnie branych pożyczek jest ona niska, jednak banki próbują wynagrodzić sobie stratę, podnosząc koszt prowizyjny lub domagając się ubezpieczenia.

5 lutego 2016 roku

BIK: w styczniu Indeks Popytu na Kredyty Konsumpcyjne wyniósł -4,2%, a na Kredyty Mieszkaniowe +8,9%

Wartość BIK Indeks - Popytu na Kredyty Konsumpcyjne (BIK Indeks - PKK), który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów konsumpcyjnych, wyniosła -4,2% w styczniu 2016 r. Oznacza to, że w styczniu 2016 r., w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty konsumpcyjne na kwotę niższą o 4,2% w porównaniu z styczniem 2015 r.

3 grudnia 2015 roku

Polacy bardzo zadłużeni, polskie firmy znacznie mniej

Wartość kredytów w Polsce dla sektora niefinansowego po pierwszym półroczu wynosiła 939 mld zł. Dług sektor prywatnego to blisko 75 proc. PKB, czyli dużo poniżej granica ryzyka ustalonej przez Komisję Europejską (133 proc.). Bardziej zadłużeni są konsumenci niż przedsiębiorcy i to oni mają częściej problemy ze spłatą zobowiązań. Odsetek złych kredytów nie jest jednak wysoki

9 stycznia 2015 roku

Promocja! 50 rat 0% - hit czy kit?

W styczniu sklepy stawiają na super promocje, by napędzić sprzedaż. Sztandarowym rozwiązaniem jest rozłożenie zakupu na długie i nieoprocentowane raty, najlepiej „50 rat zero procent”. Czy zakup na taki kredyt się opłaca?

28 sierpnia 2014 roku

Robią nas w konia: Wzrost konsumpcji = spadek konsumpcji!

Całe gadanie o roli konsumpcji w gospodarce służy propagowaniu kłamstwa, że im więcej konsumujemy tym lepiej dla gospodarki - bo na tym kłamstwie opierają się kolejne kłamstwa: że kreacja pieniądza na potrzeby kredytowe przez banki jest dobra i korzystna - oraz, że można uzdrowić czy stymulować gospodarkę zwiększając wydatki państwa.

13 sierpnia 2014 roku

Polacy biorą kredyty konsumpcyjne na potęgę

W I półroczu 2014 r. banki i SKOK-i udzieliły kredytów gotówkowych i ratalnych o wartości 37,7 mld zł, to więcej niż w rekordowym dotąd 2008 r. - poinformował we wtorek BIK w komunikacie.

23 maja 2014 roku

Polacy mają na kontach w sumie 286 mld zł

W kwietniu wzrosła wartość depozytów gospodarstw domowych oraz udzielonych im przez banki kredytów na nieruchomości, zwiększyła się też wartość kredytów konsumpcyjnych - poinformował w piątek Narodowy Bank Polski.

28 kwietnia 2014 roku

Rząd przestanie bronić banków? MF jest za zmianami w BTE

Przepisy o bankowym tytule egzekucyjnym mając ulec zmianie. Dłużnicy wreszcie dowiedzą się, że grozi im komornik a nawet dłużnik będzie miał możliwość zablokowania działań komornik. Takie zmiany popiera Ministerstwo Finansów, informuje "Wirtualna Polska".