tag

lotnisko

3 kwietnia

Qatar Airways będzie wypożyczał laptopy podczas podróży do USA

Zakaz wnoszenia urządzeń elektronicznych większych niż telefon obowiązuje głównie pasażerów podróżujących z 10 lotnisk w 8 krajach na Bliskim Wschodzie do USA. Przedstawiciele administracji prezydenta USA Donalda Trumpa poinformowali, że wprowadzenie zakazu podyktowane jest względami bezpieczeństwa.

31 marca

Atak na Pocztę Polską. Co im się nie podoba? Będziecie zaskoczeni!

Więcej osób niepełnosprawnych zatrudnionych przez Pocztę, nowe szkolenia dla pracowników, które mają pomóc w obsłudze niewidomych oraz niesłyszących klientów. Do tego specjalne porozumienie między Pocztą Polską a Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Co ciekawe, te wszystkie ważne i pozytywne informacje zbiegły się z niezwykłym atakiem przeprowadzonym niemal jednocześnie przez Gazetę Wyborczą, Newsweek i Politykę.

29 marca

Szef PFR: wstępna koncepcja finansowania Centralnego Portu Lotniczego

Mamy szereg możliwości pozyskania finansowania od międzynarodowych instytucji finansowych, takich jak Europejski Bank Inwestycyjny, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Jest oczywiście rynek komercyjny, banki, które mają w Polsce duży apetyt na finansowanie takich inwestycji infrastrukturalnych. O ile UE nie jest zainteresowane finansowaniem tego typu inwestycji, to dzięki środkom unijnym można sfinansować choćby infrastrukturę towarzyszącą CPL - powiedział prezes PFR Paweł Borys

28 marca

Niemcy: Personel naziemny lotnisk w Berlinie porozumiał się z pracodawcami

Porozumienie oddala to groźbę dalszych strajków i kolejnych utrudnień dla podróżnych - zauważa Reuters. Osiągnięte po 18 godzinach negocjacji porozumienie zakłada średnie podwyżki o 14 proc. w ciągu trzech lat, które zostaną wprowadzone w czterech etapach, a także podniesienie stawki godzinowej i poprawienie warunków proponowanych w umowach pracowniczych

Wcześniejsze publikacje

Centralny Port Lotniczy jednak powstanie - jest decyzja

"Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów podjął decyzję o przygotowaniu kierunkowej uchwały w sprawie budowy Centralnego Portu Lotniczego (CPL) , w celu przedłożenia jej Radzie Ministrów" - poinformował wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Porty lotnicze zarobiły ok. 200 mln złotych

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) szacuje, że w ubiegłym roku zarobiło ok. 200 mln zł - poinformował dyrektor PPL Mariusz Szpikowski. To o 42 proc. więcej niż w 2015 r.

Pozostałe publikacje o tym tagu

17 lutego 2017 roku

Dlaczego Polacy są nielotami?

Polacy nie latają samolotami na połączeniach krajowych. Jest to fakt, z którym raczej nie sposób polemizować. Dlaczego więc z uporem wspiera się budowę małych, regionalnych, kompletnie nieopłacalnych lotnisk?

17 lutego 2017 roku

Kaczyński: W Polsce powinno powstać centralnie zlokalizowane, duże lotnisko

To wielkie międzynarodowe lotnisko jest nam potrzebne i to jest, według mnie, priorytet powiedział w Białymstoku prezes PiS Jarosław Kaczyński. Czy nie lepiej w tej chwili mieć takie potężne lotnisko międzynarodowe, światowe, gdzieś niedaleko Warszawy? Ja nie ukrywam, że wypowiadam się za tą drugą ewentualnością, bo Polska nie może być prowincją - mówił Kaczyński.

23 stycznia 2017 roku

W Suwałkach chcą zbudować lotnisko

Miasto dysponuje gruntami, które pozyskało od Skarbu Państwa. Szacowany koszt budowy to ok. 15 mln zł. W budżecie ma 2017 r. miasto zarezerwowało na ten cel 1 mln zł. Pod koniec grudnia zawarto porozumienie między Aeroklubem Polskim i miastem Suwałki nt. warunków eksploatacji i zrządzania lotniskiem; zarządcą będzie aeroklub.

21 stycznia 2017 roku

Nowe usługi portu lotniczego w Szymanach

Port lotniczy Olsztyn-Mazury będzie mógł świadczyć usługi meteo dla lotniska w Szymanach, ale też dla innych zainteresowanych - np. drogowców czy energetyków. W sobotę wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podpisał w Olsztynie decyzję w tej sprawie.

22 grudnia 2016 roku

Piotr Samson prezesem ULC

Prezes Rady Ministrów Beata Szydło powołała Piotra Samsona na prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) - poinformowało dziś Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Samson od lipca br. był pełniącym obowiązki prezesa ULC.

7 grudnia 2016 roku

Lotnisko Chopina czeka rozbudowa

Planujemy rozbudowę terminalu Lotniska Chopina, by w najbliższych latać zapewnić jego przepustowość - mówi dyrektor Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" Mariusz Szpikowski. Jak dodaje, w 2017 r. lotnisko może obsłużyć nawet 14 mln osób.

29 września 2016 roku

Wizz Air z Warszawy poleci do Izraela i Danii

Węgierski przewoźnik Wizz Air zacznie latać z warszawskiego Lotniska Chopina do kurortu Ejlat w Izraelu i Billund, czyli miasta Legolandu w Danii - poinformował przewoźnik. Pierwszy lot do Izraela będzie w grudniu br., do Danii w marcu 2017.

27 września 2016 roku

Wzrasta liczba pasażerów podróżujących samolotami

W pierwszym półroczu br. z polskich lotnisk podróżowało ponad 15,2 mln pasażerów - poinformował ULC. To ponad 10 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub.r,, kiedy było ich ponad 13,8 mln. Najchętniej latano do Wielkiej Brytanii, Niemiec i Norwegii.

8 września 2016 roku

Prezes LOT: Budowa lotniska centralnego w Polsce to konieczność

Budowa lotniska centralnego w Polsce to konieczność z perspektywy rynku lotniczego, ale też z perspektywy naszego interesu narodowego - powiedział w Krynicy prezes PLL LOT Rafał Milczarski, prezentując strategię spółki do 2020 roku.

22 sierpnia 2016 roku

CBA zawiadamia prokuraturę po kontroli na lotnisku w Lublinie

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa Portu Lotniczego Lublin złożyło do prokuratury w Lublinie Centralne Biuro Antykorupcyjne. Według kontroli CBA na skutek działań prezesa lotnisko straciło 800 tys. euro.

3 sierpnia 2016 roku

Niemieckie lotnisko pochłonie kolejne miliardy euro

Komisja Europejska zatwierdziła niemieckie plany wsparcia dla nowego lotniska, które powstaje pod Berlinem. Według KE planowany kredyt na 1,1 mld euro oraz poręczenia na dodatkowe kredyty do wysokości 1,1 mld euro nie naruszają zasad pomocy państwa.

11 lipca 2016 roku

Brazylia chce sprzedać lotniska, by ratować swój budżet

Michel Temer – który po skandalu z byłą prezydent Brazylii pełni teraz jej obowiązki – powiedział, że rząd rozważa sprzedaż lotnisk w Rio de Janerio i Sao Paulo, by ratować kraj przed ogromnym deficytem budżetowym.

31 maja 2016 roku

Lotnisko Chopina obsługuje rekordowe 11 mln pasażerów rocznie. A jest gotowe na prawie 20 mln

11,2 mln odprawionych pasażerów to ubiegłoroczny rekord Lotniska Chopina. W tym roku co miesiąc warszawski port lotniczy notuje kilkuprocentowe wzrosty – kwiecień był dwunastym miesiącem z rzędu z rekordowym wynikiem. Lotnisko jest przygotowane na dalsze dynamiczne wzrosty ruchu. Po zakończonej w ubiegłym roku modernizacji terminala T1 może obsługiwać nawet 20 mln pasażerów rocznie.

25 maja 2016 roku

Z Krakowa za Atlantyk. W Balicach rusza inwestycja za 250 mln złotych

Do 2021 roku powinna zostać zbudowana nowa droga startowa w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków-Balice. W poniedziałek inwestycja zyskała akceptację zgromadzenia wspólników lotniska. Nowy pas będzie umożliwiał realizowanie lotów transatlantyckich.

27 kwietnia 2016 roku

Wielka porażka Niemiec. Berlińskie lotnisko BER może nigdy nie zostać otwarte

Szykuje się wielki skandal i porażka Niemiec. Znajdujące się od lat w budowie berlińskie lotnisko BER miało kosztować 2,5 mld euro i zostać oddane do użytku w 2011 roku. Tymczasem nadal nie jest gotowe, koszty rozrosły się do 6,6 mld euro(!), a zdaniem architekta Dietera Faulenbacha da Costy lotnisko nigdy nie zostanie oddane do użytku.