tag

lotnisko

11 stycznia

1 stycznia

22 grudnia

Piotr Samson prezesem ULC

Prezes Rady Ministrów Beata Szydło powołała Piotra Samsona na prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) - poinformowało dziś Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Samson od lipca br. był pełniącym obowiązki prezesa ULC.

7 grudnia

Lotnisko Chopina czeka rozbudowa

Planujemy rozbudowę terminalu Lotniska Chopina, by w najbliższych latać zapewnić jego przepustowość - mówi dyrektor Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" Mariusz Szpikowski. Jak dodaje, w 2017 r. lotnisko może obsłużyć nawet 14 mln osób.

Wcześniejsze publikacje

Wizz Air z Warszawy poleci do Izraela i Danii

Węgierski przewoźnik Wizz Air zacznie latać z warszawskiego Lotniska Chopina do kurortu Ejlat w Izraelu i Billund, czyli miasta Legolandu w Danii - poinformował przewoźnik. Pierwszy lot do Izraela będzie w grudniu br., do Danii w marcu 2017.

Wzrasta liczba pasażerów podróżujących samolotami

W pierwszym półroczu br. z polskich lotnisk podróżowało ponad 15,2 mln pasażerów - poinformował ULC. To ponad 10 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub.r,, kiedy było ich ponad 13,8 mln. Najchętniej latano do Wielkiej Brytanii, Niemiec i Norwegii.

Pozostałe publikacje o tym tagu

22 sierpnia 2016 roku

CBA zawiadamia prokuraturę po kontroli na lotnisku w Lublinie

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa Portu Lotniczego Lublin złożyło do prokuratury w Lublinie Centralne Biuro Antykorupcyjne. Według kontroli CBA na skutek działań prezesa lotnisko straciło 800 tys. euro.

3 sierpnia 2016 roku

Niemieckie lotnisko pochłonie kolejne miliardy euro

Komisja Europejska zatwierdziła niemieckie plany wsparcia dla nowego lotniska, które powstaje pod Berlinem. Według KE planowany kredyt na 1,1 mld euro oraz poręczenia na dodatkowe kredyty do wysokości 1,1 mld euro nie naruszają zasad pomocy państwa.

11 lipca 2016 roku

Brazylia chce sprzedać lotniska, by ratować swój budżet

Michel Temer – który po skandalu z byłą prezydent Brazylii pełni teraz jej obowiązki – powiedział, że rząd rozważa sprzedaż lotnisk w Rio de Janerio i Sao Paulo, by ratować kraj przed ogromnym deficytem budżetowym.

31 maja 2016 roku

Lotnisko Chopina obsługuje rekordowe 11 mln pasażerów rocznie. A jest gotowe na prawie 20 mln

11,2 mln odprawionych pasażerów to ubiegłoroczny rekord Lotniska Chopina. W tym roku co miesiąc warszawski port lotniczy notuje kilkuprocentowe wzrosty – kwiecień był dwunastym miesiącem z rzędu z rekordowym wynikiem. Lotnisko jest przygotowane na dalsze dynamiczne wzrosty ruchu. Po zakończonej w ubiegłym roku modernizacji terminala T1 może obsługiwać nawet 20 mln pasażerów rocznie.

25 maja 2016 roku

Z Krakowa za Atlantyk. W Balicach rusza inwestycja za 250 mln złotych

Do 2021 roku powinna zostać zbudowana nowa droga startowa w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków-Balice. W poniedziałek inwestycja zyskała akceptację zgromadzenia wspólników lotniska. Nowy pas będzie umożliwiał realizowanie lotów transatlantyckich.

27 kwietnia 2016 roku

Wielka porażka Niemiec. Berlińskie lotnisko BER może nigdy nie zostać otwarte

Szykuje się wielki skandal i porażka Niemiec. Znajdujące się od lat w budowie berlińskie lotnisko BER miało kosztować 2,5 mld euro i zostać oddane do użytku w 2011 roku. Tymczasem nadal nie jest gotowe, koszty rozrosły się do 6,6 mld euro(!), a zdaniem architekta Dietera Faulenbacha da Costy lotnisko nigdy nie zostanie oddane do użytku.

20 kwietnia 2016 roku

W przededniu ŚDM odwołanie prezesa Kraków Airport

Rada nadzorcza Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice (Kraków Airport) przyjęła w środę rezygnację Jana Pamuły z funkcji prezesa zarządu spółki. Jako powód podano opóźnienia w realizacji procesu rozbudowy lotniska

22 marca 2016 roku

Atak terrorystyczny w Brukseli. Eksplozje na lotnisku i w metrze [RELACJA]

Belgijskie media informują o dwóch eksplozjach, do których doszło dzisiaj rano na lotnisku w Brukseli. Do trzeciego wybuchu miało dojść na stacji metra Maalbeek w pobliżu siedzib instytucji Unii Europejskiej. Pierwsze informacje mówią o tym, że w eksplozjach zginęło co najmniej kilkanaście osób, kolejnych kilkadziesiąt jest rannych - tak podają belgijskie służby.

22 marca 2016 roku

Airbus stworzy przemysłową bazę w Polsce

Spółka Airbus złożyła ofertę dotyczącą produkcji śmigłowców wielozadaniowych dla Polskich Sił Zbrojnych. Jak powiedział Pierre Buhler, Ambasador Francji w Polsce, propozycja jest obecnie rozpatrywana i prowadzone są w tej sprawie rozmowy z Ministerstwem Rozwoju.

21 marca 2016 roku

W Polsce jest za dużo lotnisk

W Polsce tylko trzy województwa nie mają swojego lotniska. Choć wszystkie porty łącznie odprawiły w ubiegłym roku ponad 30 mln osób, to tylko siedem z nich powyżej miliona.

11 lutego 2016 roku

Lotnisko Chopina i Modlin razem?

Analizujemy pomysł zwiększenia udziału PPL na lotnisku w Modlinie oraz stworzenia duoportu Lotnisko Chopina-Modlin - poinformował wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. Dodał, że MIB pracuje też nad stworzeniem strategii lotniczej kraju.

10 stycznia 2016 roku

Lotnisko Kraków Balice rośnie na potęgę - powstanie nowy pas startowy

Około 150 mln zł wyniesie wartość inwestycji realizowanych w tym roku na lotnisku Kraków Airport, m.in. dokończenie terminalu pasażerskiego. Po nich przepustowość lotniska wyniesie 8 mln pasażerów rocznie – dwukrotnie więcej niż obecnie. Zaczną się też przygotowania do budowy nowego pasa startowego

2 stycznia 2016 roku

Lotnisko Kraków-Balice z przebudowanym układem komunikacyjnym

Na lotnisku Kraków Airport zakończyła się przebudowa wewnętrznego układu komunikacyjnego. Przedsięwzięcie o wartości 38,8 mln zł jest częścią programu inwestycyjnego, dzięki któremu przepustowość portu wzrośnie do 8 mln pasażerów rocznie

7 grudnia 2015 roku

Jest unijna strategia lotnicza. To szansa również dla LOT

KE chce zapewnić unijnym przewoźnikom lotniczym lepsze warunki rozwoju; planuje m.in. przejęcie negocjowania umów lotniczych od państw członkowskich, by wyrugować z nich szkodliwe dla europejskich firm ograniczenia. Pakiet to szansa również dla LOT-u

13 sierpnia 2015 roku

Chronić lotniska przed dronami - to się opłaca

Rozwiązanie SafeSky opracowane m.in. przez polską firmę Bioseco pozwoli na wykrycie i zabezpieczenie lotnisk i innych obiektów strategicznych przed niepowołanym i niechcianym zastosowaniem dronów.

28 lipca 2015 roku

Lotnisko Modlin walczy o kolejnych pasażerów

Lotnisko Warszawa-Modlin lokuje się na 4–5 miejscu w Polsce pod względem liczby przewiezionych pasażerów. Regularnie powstają kolejne lotniska, co wywołuje dyskusję na temat ekonomicznego sensu ich istnienia. Jak powiedział Piotr Okienczyc, prezes zarządu spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa–Modlin, lotniska powinny powstawać tam gdzie jest popyt na usługi lotnicze i dopiero najbliższe lata pokażą, czy nowopowstałe porty będą generować zyski, wytrzymają konkurencję i utrzymają się na rynku.