tag

Mars

19 kwietnia

Polski robot wwierci się w powierzchnię Marsa

Polski robot Kret poleci na Marsa w ramach misji NASA InSight w 2018 roku - powiedział w środę na konferencji prasowej dr Jerzy Grygorczuk, wiceprezes firmy Astronika. Kret będzie pierwszym kompletnym systemem dostarczonym przez polski przemysł na tak istotną misję.

9 marca

28 września

Miliarder Elon Musk przedstawił plan kolonizacji Marsa

Miliarder Elon Musk przedstawił we wtorek plan kolonizacji Marsa, który przewiduje budowę olbrzymej rakiety wyposażonej w przedział załogowo-towarowy zdolny do transportu dużej liczby ludzi i dużej ilości towarów w celu kolonizacji Czerwonej Planety.

30 sierpnia

W Polsce powstaje ważny element łazika marsjańskiego

Łazik, który ma wylądować na Marsie w 2021 roku, będzie wyposażony w mechanizm zaprojektowany i wyprodukowany przez firmę SENER Polska. Urządzenie działające na zasadzie pępowiny połączy lądownik z pojazdem badawczym i zapewni jego zasilanie po dotarciu na powierzchnię Czerwonej Planety.

Wcześniejsze publikacje

Kolejna wersja polskiego łazika marsjańskiego

Studenci Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej zaprezentowali kolejną wersję łazika marsjańskiego o nazwie RED. PKO Bank Polski jest sponsorem głównym robota. Zostanie on zaprezentowany w prestiżowym konkursie robotów marsjańskich University Rover Challenge 2016 w USA (2-4 czerwca br.).

Pozostałe publikacje o tym tagu