tag

Ministerstwo Energii

19 marca

15 marca

Tchórzewski: zakup elektrowni Połaniec podnosi rangę Enei w Polsce

Tchórzewski zapowiedział prace nad zaostrzeniem regulacji dotyczących bezpieczeństwa pracy i państwowych egzaminów kwalifikacyjnych. "Zakładam, że jeśli postawimy odpowiednie wymogi, to naszym spółkom będzie się opłaciło mieć swoich pracowników, których będzie można rozliczyć z tego, co robili.

6 marca

Do wiosny 2018 roku powstanie seria prototypów polskich aut elektrycznych

Do wiosny przyszłego roku na polskie drogi trafią krótkie serie prototypów krajowych samochodów elektrycznych - zapowiedział w poniedziałek dyrektor zarządzający spółką ElectroMobility Poland Krzysztof Kowalczyk. Szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski zapowiada, że państwo mogłoby wejść kapitałowo w pierwszą fabrykę, która byłaby w stanie wybudować 100 tys. samochodów elektrycznych rocznie

27 lutego

Wcześniejsze publikacje

Za 10 lat milion aut osobowych i ponad połowa autobusów miejskich na tańszy prąd

30 proc. obecnej ceny ma kosztować prąd w taryfie nocnej, kiedy to będzie można ładować samochody elektryczne. Za 10 lat ponad połowa autobusów jeżdżących w miastach ma być napędzana energią eletryczną – zapowiedział Krzysztof Tchórzewski, minister energii w czasie konferencji „Wyzwania w transporcie dla ochrony środowiska” organizowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). A po Polsce ma jeździć milion elektrycznych aut osobowych.

Bogdanka podwoi zasoby surowcowe

LW Bogdanka planuje podwojenie swoich zasobów surowcowych z obecnych 227 mln ton do 446 mln ton. Przy wydobyciu na poziomie 9 mln ton rocznie oznacza to przedłużenie żywotności kopalni z 25 do 50 lat - przewiduje strategia rozwoju spółki.

Pozostałe publikacje o tym tagu

20 stycznia 2017 roku

PERN kupił prawie 5 proc. akcji PKN Orlen

PERN kupił 4,9 proc. (blisko 21 mln sztuk) akcji Orlenu. Jak poinformowało Ministerstwo Energii w zapisach nowej strategii spółki na lata 2016-2020, która zakłada zaangażowanie kapitałowe w konsolidację krajowych aktywów sektora paliwowo-energetycznego, znalazł się między innymi zakup do 5% akcji PKN ORLEN S.A. i przeznaczenie na ten cel ok. 1,5 mld zł.

17 stycznia 2017 roku

Enea może kupić 50 proc. spółki celowej Elektrowni Ostrołęka

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na zakup 50 proc. akcji spółki celowej Elektrownia Ostrołęka przez Eneę. Celem transakcji ma być budowa i eksploatacja bloku energetycznego opalanego węglem klasy 1.000 MW – poinformowała Enea w komunikacie.

19 grudnia 2016 roku

Dziś prawdopodobnie zostanie ogłoszony przetarg na budowę bloku energetycznego w Ostrołęce

Na początku grudnia Energa i Enea poinformowały, że zawarły umowę na przygotowanie, budowę i eksploatację nowego bloku energetycznego na węgiel kamienny o mocy ok. 1000 MW w Ostrołęce. Spółki przewidują, że budowa bloku (tzw. Ostrołęka C) potrwa ok. 60 miesięcy. W tej chwili w Ostrołęce funkcjonują dwa bloki: jeden zbudowany w 1956, a drugi 72 roku.

16 grudnia 2016 roku

Ponad 1 mld złotych z EBI na sieci energetyczne i kolej.

Ponad 1 mld zł przeznaczy Europejski Bank Inwestycyjny na przyłączenie nowych odbiorców do sieci energetycznej oraz modernizacje i zakup taboru kolejowego w Polsce - poinformowano w piątek podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Rozwoju.

15 grudnia 2016 roku

Resort energii chce przepisami ograniczyć import węgla do Polski

Ministerstwo Energii zakończyło prace nad projektem przepisów, które mają ograniczyć napływ niesortowanego rosyjskiego węgla do Polski - podał w czwartek resort. Chodzi o projekt nowelizacji ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw oraz stosowne rozporządzenia

13 grudnia 2016 roku

Sektor energetyczny dostanie nową formę wsparcia

Pojęcie „pomoc zwrotna” oznacza jedną z form wsparcia, która została dopuszczona przez Komisję Europejską w perspektywie finansowej ma lata 2014-2020. Jest to połączenie elementów wsparcia podlegającego zwrotowi (o charakterze instrumentów finansowych) oraz wsparcia bezzwrotnego. Zasada „zwrotności” środków finansowych umożliwia ich ponowne wykorzystanie na poziomie krajowym, a tym samym pozwala na wsparcie kolejnych projektów w dłuższym horyzoncie czasowym.

17 listopada 2016 roku

Rosnące ceny węgla na świecie wpływają na poprawę kondycji finansowej PGG

Polska Grupa Górnicza (PGG), która do końca września przyniosła 364 mln zł straty netto, prognozuje, że strata spółki na koniec bieżącego roku nie przekroczy 500 mln zł. Strata była zakładana w tegorocznym biznesplanie firmy. Jej ograniczanie to m.in. efekt rosnących cen węgla