tag

Ministerstwo Energii

Przedwczoraj (25 kwietnia)

21 kwietnia

Za 10 lat wzrośnie zapotrzebowanie na energię o 1/4

Za 10 lat będzie nam potrzeba 25 proc. więcej energii niż dzisiaj zużywamy; "stąd ta decyzja naszego rządu, że jednak opieramy to bezpieczeństwo energetyczne na energetyce węglowej, bo to jest nasz surowiec energetyczny jedyny" - powiedział w piątek minister energii Krzysztof Tchórzewski.

20 kwietnia

12 kwietnia

ME: Polska będzie współpracować z Chinami ws. elektromobilności

Dzisiaj minister Energii Krzysztof Tchórzewski oraz przedstawiciel chińskiego ministerstwa przemysłu i technologii informacyjnych Miao Wei podpisali memorandum w tej sprawie. Porozumienie stwarza podstawy do współpracy m.in. wymiany informacji oraz doświadczeń, organizacji wizyt studyjnych jak również współpracy pomiędzy firmami i instytutami badawczymi

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

6 marca 2017 roku

Do wiosny 2018 roku powstanie seria prototypów polskich aut elektrycznych

Do wiosny przyszłego roku na polskie drogi trafią krótkie serie prototypów krajowych samochodów elektrycznych - zapowiedział w poniedziałek dyrektor zarządzający spółką ElectroMobility Poland Krzysztof Kowalczyk. Szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski zapowiada, że państwo mogłoby wejść kapitałowo w pierwszą fabrykę, która byłaby w stanie wybudować 100 tys. samochodów elektrycznych rocznie

17 lutego 2017 roku

Za 10 lat milion aut osobowych i ponad połowa autobusów miejskich na tańszy prąd

30 proc. obecnej ceny ma kosztować prąd w taryfie nocnej, kiedy to będzie można ładować samochody elektryczne. Za 10 lat ponad połowa autobusów jeżdżących w miastach ma być napędzana energią eletryczną – zapowiedział Krzysztof Tchórzewski, minister energii w czasie konferencji „Wyzwania w transporcie dla ochrony środowiska” organizowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). A po Polsce ma jeździć milion elektrycznych aut osobowych.

14 lutego 2017 roku

Bogdanka podwoi zasoby surowcowe

LW Bogdanka planuje podwojenie swoich zasobów surowcowych z obecnych 227 mln ton do 446 mln ton. Przy wydobyciu na poziomie 9 mln ton rocznie oznacza to przedłużenie żywotności kopalni z 25 do 50 lat - przewiduje strategia rozwoju spółki.

30 stycznia 2017 roku

Tchórzewski: Polska chce być graczem na europejskim rynku energii

Ostateczna decyzja o budowie polskiej elektrowni jądrowej "w znacznym stopniu" zależy od tego, jak Komisja Europejska potraktuje polski wniosek dotyczący rynku mocy. Choć budowa elektrowni jądrowej jest kosztowna - różnica kosztów w stosunku do bloków konwencjonalnych jest trzykrotnie wyższa - to jednak korzyści z jej budowy "są pociągające" - powiedzial szef resortu energii.

20 stycznia 2017 roku

PERN kupił prawie 5 proc. akcji PKN Orlen

PERN kupił 4,9 proc. (blisko 21 mln sztuk) akcji Orlenu. Jak poinformowało Ministerstwo Energii w zapisach nowej strategii spółki na lata 2016-2020, która zakłada zaangażowanie kapitałowe w konsolidację krajowych aktywów sektora paliwowo-energetycznego, znalazł się między innymi zakup do 5% akcji PKN ORLEN S.A. i przeznaczenie na ten cel ok. 1,5 mld zł.

17 stycznia 2017 roku

Enea może kupić 50 proc. spółki celowej Elektrowni Ostrołęka

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na zakup 50 proc. akcji spółki celowej Elektrownia Ostrołęka przez Eneę. Celem transakcji ma być budowa i eksploatacja bloku energetycznego opalanego węglem klasy 1.000 MW – poinformowała Enea w komunikacie.

19 grudnia 2016 roku

Dziś prawdopodobnie zostanie ogłoszony przetarg na budowę bloku energetycznego w Ostrołęce

Na początku grudnia Energa i Enea poinformowały, że zawarły umowę na przygotowanie, budowę i eksploatację nowego bloku energetycznego na węgiel kamienny o mocy ok. 1000 MW w Ostrołęce. Spółki przewidują, że budowa bloku (tzw. Ostrołęka C) potrwa ok. 60 miesięcy. W tej chwili w Ostrołęce funkcjonują dwa bloki: jeden zbudowany w 1956, a drugi 72 roku.

16 grudnia 2016 roku

Ponad 1 mld złotych z EBI na sieci energetyczne i kolej.

Ponad 1 mld zł przeznaczy Europejski Bank Inwestycyjny na przyłączenie nowych odbiorców do sieci energetycznej oraz modernizacje i zakup taboru kolejowego w Polsce - poinformowano w piątek podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Rozwoju.