tag

MON

Wczoraj

27 marca

20 marca

13 marca

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

20 lutego 2017 roku

MON rozpoczął negocjacje w sprawie zakupu śmigłowców

Inspektorat Uzbrojenia w imieniu MON rozpoczął negocjacje z 3 wykonawcami w sprawie zakupu 16 śmigłowców dla polskiej armii oraz wystosował zaproszenie do składania ofert na samoloty dla VIP-ów – poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.

19 lutego 2017 roku

Kownacki: będzie kolejne postępowanie na śmigłowce, tym razem transportowe

W najbliższy poniedziałek ogłoszony ma zostać przetarg na zakup 16 śmigłowców dla wojsk specjalnych, ale Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowuje już kolejne postępowanie, tym razem na zakup śmigłowców stricte transportowych - poinformował w niedzielę wiceszef MON Bartosz Kownacki w audycji "Śniadanie w Radiu Zet".

25 stycznia 2017 roku

PGZ: razem z Francuzami zbudujemy okręty podwodne

Przy współpracy z francuską firmą DCNS, która wniesie know how, polskie stocznie znajdujące się w Polskiej Grupie Zbrojeniowej mają zbudować 3 okręty podwodne i korwety w ramach programu Czapla i Miecznik. Porozumienie gwarantuje polskim stoczniom kooperację z DCNS, co w przyszłości ma zapewnić im ciągłość zamówień

11 stycznia 2017 roku

MON analizuje zakup F-16 lub F-35

W ciągu półtora miesiąca MON powinno wiedzieć, w jakim kierunku prowadzić modernizację lotnictwa bojowego. Wśród rozważanych opcji jest zakup używanych samolotów F-16 lub nowych F-35 - powiedział PAP wiceszef MON Bartosz Kownacki (PiS).

10 stycznia 2017 roku

Na przełomie stycznia i lutego pierwsze śmigłowce dla wojska

Według rzecznika MON koncepcja offsetowa będzie gotowa najpóźniej do końca tygodnia, Następnie MON zaprosi producentów. Jak dodał, jest przekonany, że do końca roku trafią do wojska śmigłowce wybrane już na zakończenie przetargu.

20 grudnia 2016 roku

PGZ: Umowa na dostawę zestawów „Piorun” dla Sił Zbrojnych RP za prawie miliard złotych podpisana

W obecności Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza oraz przedstawicieli Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej i parlamentarzystów została podpisana umowa pomiędzy należącą do Grupy PGZ spółką MESKO S.A. i Inspektoratem Uzbrojenia MON na produkcję i dostawę Przenośnych Przeciwlotniczych Zestawów Rakietowych (PPZR) „Piorun” dla Sił Zbrojnych RP – podała PGZ w komunikacie

15 grudnia 2016 roku

Rekordowy kontrakt Huty Stalowa Wola na uzbrojenie polskiej armii

Huta Stalowa Wola w latach 2018-2024 zrealizuje dostawę 96 96 armatohaubic samobieżnych 155 mm „KRAB” dla Sił Zbrojnych RP. To największe zamówienie w historii polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wartość podpisanej umowy wynosi blisko 5 mld zł

1 grudnia 2016 roku

PGZ podpisała list intencyjny z producentem rakiet Patriot

Swój udział w tworzeniu polskiego systemu obrony powietrznej "Wisła" ma szanse również Autosan, spółka włączona do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Firma ma szansę wyjść na prostą dzięki kontraktowi z Raytheon amerykańskim producentem systemu obrony powietrznej Patriot. Dziś m.in. Autosan i PGZ podpisały list intencyjny z amerykańską firmą w sprawie realizacji kontraktu pod kryptonimem "Wisła".

25 listopada 2016 roku

Kontrakt za 746 mln zł dla firmy zbrojeniowej z Tarnowa

Armia kupi system obrony przeciwlotniczej „Pilica”, który jest produkowany w Polsce i składa się z polskich komponentów. W produkujących system zakładach ZM Tarnów w związku z kontraktem wzrosło już zatrudnienie.

22 listopada 2016 roku

Technologie zbrojeniowe z Izraela

Polsko-izraelska grupa robocza ustali kwestie związane z transferem technologii zbrojeniowych oraz ich możliwością produkcji w kraju

14 listopada 2016 roku

MON podpisało umowę na dostawę małych samolotów dla VIP-ów

Resort obrony podpisał w poniedziałek z firmą Gulfstream umowę na dostawę dwóch małych samolotów do przewozu najważniejszych osób w państwie. Kontrakt wart jest 440,5 mln zł netto. Dwie maszyny typu Gulfstream G550 mają zostać dostarczone do połowy sierpnia 2017 r.

7 listopada 2016 roku

Czy ZM Tarnów uzbroi Wojska Obrony Terytorialnej?

Zakłady Mechaniczne „Tarnów”, należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej zaprezentowały ministrowi obrony Antoniemu Macierewiczowi próbki uzbrojenia, w które można by wyposażyć Wojska Obrony Terytorialnej. Szef MON zapowiedział swoją wizytę w tarnowskiej fabryce w najbliższym czasie.

2 listopada 2016 roku

MON: Ulga w CIT dla firm ważnych dla obronności kraju

Nowe obowiązki dla firm ważnych dla obronności, a w zamian 10-proc. ulgę od naliczonego podatku CIT - przewiduje przygotowany przez MON projekt ustawy o organizowaniu zadań na rzecz obronności realizowanych przez przedsiębiorców i programie mobilizacji gospodarki.

21 października 2016 roku

MON: Wybrano samolot dla VIPów

Został wybrany samolot dla VIP-ów - poinformował dziś szef MON Antoni Macierewicz, nie ujawniając, czy chodzi o maszynę małą, czy średniej wielkości. Dodał, że informacje na ten temat przekaże wiceszef MON Bartosz Kownacki, który odpowiada za przetargi na uzbrojenie i sprzęt.

16 października 2016 roku

Szef MON Antoni Macierewicz mówi „wSieci”: Zbudujemy polski śmigłowiec!

"Mamy szanse zbudowania środkowoeuropejskiego systemu współpracy w dziedzinie zbrojeniowej, tak by móc konkurować z największymi koncernami zbrojeniowymi w Europie” – mówi w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskim minister obrony narodowej Antonii Macierewicz. Być może w przyszłości powstanie wspólny polsko-ukraiński helikopter, który pod względem jakościowym nie będzie ustępował tym produkowanym na Zachodzie

4 października 2016 roku

Negocjacje offsetowe z Airbus Helicopters zakończone fiaskiem

Polska uznaje za zakończone negocjacje umowy offsetowej z Airbus Helicopters związanej z kontraktem na zakup śmigłowców wielozadaniowych Caracal dla polskiej armii. Kontrahent nie przedstawił oferty offsetowej zabezpieczającej w należyty sposób interes ekonomiczny i bezpieczeństwo państwa polskiego – podał w komunikacie resort rozwoju

16 września 2016 roku

Cztery nagrody DEFENDER dla spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Tradycyjnie ostatniego dnia XXIV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odbyło się uroczyste wręczenie prestiżowych nagród DEFENDER za najbardziej innowacyjne i perspektywiczne produkty zwiększające bezpieczeństwo państwa. Aż 4 z 10 przyznanych nagród otrzymały spółki wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.