tag

moneta kolekcjonerska

21 kwietnia

Kopernik-ekonomista na monecie kolekcjonerskiej

Narodowy Bank Polski wprowadzi do obiegu monetę upamiętniającą Mikołaja Kopernika. Srebrna dziesięciozłotówka zainauguruje serię Wielcy polscy ekonomiści i będzie dostępna w nakładzie do 15 tys. egzemplarzy.

25 lutego

27 stycznia

26 lipca

Wcześniejsze publikacje

Kim jest współczesny kolekcjoner?

Wśród nich znajdziemy miłośników przyrody, pasjonatów sportu, znawców historii czy religii. Współcześni kolekcjonerzy to ludzie wielu zainteresowań – kolekcjonerzy pasji - którzy traktują swoje zajęcie przede wszystkim hobbystycznie. Cechuje ich tradycjonalizm i patriotyzm. „Modelowy kolekcjoner” niechętnie rozstaje się ze swoimi numizmatami. Jak wskazuje badanie „Kolekcjonera portret własny”, aż 80% z nich nigdy nie sprzedało żadnego ze swoich okazów. Skąd bierze się ich zainteresowanie numizmatyką i jak widzą oni samych siebie?

Wyjątkowa moneta na otwarcie Centrum Pieniądza NBP

W poniedziałek, 18 kwietnia Narodowy Bank Polski wyemituje srebrną monetę o nominale 10 zł poświęconą Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka, które już wkrótce zostanie otwarte w siedzibie NBP w Warszawie

Monety kolekcjonerskie z okazji kanonizacji Jana Pawła II

Fot.nbp.pl

Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu szczególne monety kolekcjonerskie – upamiętniające kanonizację Jana Pawła II. Na kolekcjonerów czekają: złota moneta o nominale 100 zł, srebrne 500 zł i 10 zł oraz 2 zł ze stopu Nordic Gold.

Pozostałe publikacje o tym tagu

31 października 2013 roku

Jest decyzja: Produkcja miedziaków będzie w Wielkiej Brytanii. NBP uzasadnia: oszczędności w wysokości ponad 50 mln zł

Narodowy Bank Polski zdecydował, że producentem monet o nominale 1, 2 i 5 groszy ze zmienionego stopu i nowym awersem od kwietnia 2014 do końca 2016 roku będzie The Royal Mint z Wielkiej Brytanii. Dotychczasowy producent miedziaków Mennica Polska S.A. nadal będzie produkowała monety powszechnego obiegu o nominałach: 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł i 5 zł oraz monety okolicznościowe i kolekcjonerskie.

30 października 2013 roku

NBP zmienia zasady emisji monet i banknotów kolekcjonerskich

Ustalanie ceny emisyjnej monet i banknotów kolekcjonerskich przez NBP, wprowadzenie dwuletniego okresu sprzedaży wartości kolekcjonerskich oraz ściślejsza współpraca z dystrybutorami – to najważniejsze zmiany jakie wprowadza NBP od marca 2014 roku. Zmianie ulegnie także nominał i charakterystyka popularnych monet okolicznościowych, a także częstotliwość ich emisji.