tag

moneta kolekcjonerska

Dzisiaj

9 sierpnia

27 lipca

„Rzeź Woli i Ochoty” na monecie NBP

Narodowy Bank Polski wprowadzi do obiegu srebrną monetę oksydowaną o nominale 10 zł, upamiętniającą mieszkańców dwóch warszawskich dzielnic – Woli i Ochoty, bestialsko wymordowanych w 1944 roku. Liczbę ofiar na Woli i Ochocie ocenia się na około 60 tysięcy.– informuje NBP w komunikacie.

13 czerwca

Wcześniejsze publikacje

„Polskie Termopile” - nowa seria monet kolekcjonerskich NBP

Narodowy Bank Polski monetą poświęconą bitwie pod Zadwórzem z 1920 r. inauguruje serię „Polskie Termopile”. Na awersie wszystkich monet wchodzącej w jej skład będzie widniała Atena - bogini mądrości i sprawiedliwej wojny. Pierwsza moneta, o nominale 20 zł, wejdzie do obiegu 29 maja 2017 r.

Kolekcjonerska moneta NBP w obiegu od poniedziałku 22 maja

22 maja 2017 roku Narodowy Bank Polski wprowadzi do obiegu monetę upamiętniającą kaplicę pod wezwaniem Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim. To kolejna moneta 5 zł z obiegowej serii „Odkryj Polskę" z okolicznościowym rewersem, która znajdzie się w powszechnym obiegu gotówkowym

Kopernik-ekonomista na monecie kolekcjonerskiej

Narodowy Bank Polski wprowadzi do obiegu monetę upamiętniającą Mikołaja Kopernika. Srebrna dziesięciozłotówka zainauguruje serię Wielcy polscy ekonomiści i będzie dostępna w nakładzie do 15 tys. egzemplarzy.

Pozostałe publikacje o tym tagu

26 lipca 2016 roku

NBP wprowadził okolicznościowe monety z okazji igrzysk w Rio

Narodowy Bank Polski z okazji rozpoczynających się 5 sierpnia w Rio de Janeiro igrzysk wprowadził do obiegu złotą i srebrną monetę okolicznościową z odniesieniem do dwóch dyscyplin - lekkoatletyki (rzut młotem) i kolarstwa górskiego.

19 kwietnia 2016 roku

Kim jest współczesny kolekcjoner?

Wśród nich znajdziemy miłośników przyrody, pasjonatów sportu, znawców historii czy religii. Współcześni kolekcjonerzy to ludzie wielu zainteresowań – kolekcjonerzy pasji - którzy traktują swoje zajęcie przede wszystkim hobbystycznie. Cechuje ich tradycjonalizm i patriotyzm. „Modelowy kolekcjoner” niechętnie rozstaje się ze swoimi numizmatami. Jak wskazuje badanie „Kolekcjonera portret własny”, aż 80% z nich nigdy nie sprzedało żadnego ze swoich okazów. Skąd bierze się ich zainteresowanie numizmatyką i jak widzą oni samych siebie?

17 kwietnia 2016 roku

Wyjątkowa moneta na otwarcie Centrum Pieniądza NBP

W poniedziałek, 18 kwietnia Narodowy Bank Polski wyemituje srebrną monetę o nominale 10 zł poświęconą Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka, które już wkrótce zostanie otwarte w siedzibie NBP w Warszawie

15 kwietnia 2014 roku

Monety kolekcjonerskie z okazji kanonizacji Jana Pawła II

Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu szczególne monety kolekcjonerskie – upamiętniające kanonizację Jana Pawła II. Na kolekcjonerów czekają: złota moneta o nominale 100 zł, srebrne 500 zł i 10 zł oraz 2 zł ze stopu Nordic Gold.

8 kwietnia 2014 roku

Wybito największą monetę z wizerunkiem Jana Pawła II-go

Moneta "Święty wśród Świętych" o nominale 500 dolarów nowozelandzkich to największa na świecie moneta z wizerunkiem Jana Pawła II. Wybita w Mennicy Polskiej, powstała z okazji kanonizacji Jana Pawła II.

31 października 2013 roku

Jest decyzja: Produkcja miedziaków będzie w Wielkiej Brytanii. NBP uzasadnia: oszczędności w wysokości ponad 50 mln zł

Narodowy Bank Polski zdecydował, że producentem monet o nominale 1, 2 i 5 groszy ze zmienionego stopu i nowym awersem od kwietnia 2014 do końca 2016 roku będzie The Royal Mint z Wielkiej Brytanii. Dotychczasowy producent miedziaków Mennica Polska S.A. nadal będzie produkowała monety powszechnego obiegu o nominałach: 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł i 5 zł oraz monety okolicznościowe i kolekcjonerskie.

30 października 2013 roku

NBP zmienia zasady emisji monet i banknotów kolekcjonerskich

Ustalanie ceny emisyjnej monet i banknotów kolekcjonerskich przez NBP, wprowadzenie dwuletniego okresu sprzedaży wartości kolekcjonerskich oraz ściślejsza współpraca z dystrybutorami – to najważniejsze zmiany jakie wprowadza NBP od marca 2014 roku. Zmianie ulegnie także nominał i charakterystyka popularnych monet okolicznościowych, a także częstotliwość ich emisji.