tag

NATO

25 lipca

16 lipca

6 lipca

Światowe media o wizycie prezydenta Donalda Trumpa w Polsce

Korespondent telewizji Sky News w Moskwie John Sparks : "jeszcze nigdy nie słyszałem Trumpa, który byłby tak krytyczny wobec Rosji jak teraz, w Warszawie". Agencje AP i Reuters odnotowują w swoich depeszach: "przemawiając w Warszawie prezydent USA Donald Trump wezwał Moskwę do zaprzestania siania niepokoju na świecie"

27 maja

Wcześniejsze publikacje

Niemiecka prasa o Trumpie: Zbawiciel czy wróg NATO?

Niemiecka prasa jest bardzo podzielona w ocenie szczytu NATO z udziałem Donalda Trumpa. Dla jednych gazet prezydent USA jest zbawieniem dla NATO, dla innych - wrogiem. Zgodę na udział w wojnie z IS uważają za akt symboliczny ze względu na obawy przed skutkami.

Budżet USA: NATO przyjmuje go z zadowoleniem

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w środę z zadowoleniem przyjął zwiększenie wydatków obronnych Stanów Zjednoczonych w Europie w przedstawionym poprzedniego dnia pierwszym projekcie budżetu nowego prezydenta USA Donalda Trumpa.

Pozostałe publikacje o tym tagu

18 marca 2017 roku

Trump: wspaniałe spotkanie z Merkel, ale ...

Mimo tego, co słyszeliście od FAKE NEWS, miałem WSPANIAŁE spotkanie z niemiecką kanclerz Angelą Merkel - napisał w sobotę na Twitterze prezydent Donald Trump. Zaraz potem nawiązał jednak do pieniędzy.

20 lutego 2017 roku

ZAMIAST SŁÓW: AWACS wylądował na Okęciu

Natowski samolot systemu wczesnego ostrzegania AWACS wylądował w poniedziałek na warszawskim Okęciu; kolejna wizyta maszyny zbiega się tym razem z konferencją komponentu E-3-A zarządzającego flotą AWACS - po raz pierwszy odbywa się poza siedzibą E-3-A w Geilenkirchen

8 stycznia 2017 roku

Prezydent ma plany na 2017 rok

Wdrożenie postanowień warszawskiego szczytu NATO w wymiarze wojskowym i politycznym, współpraca między UE i NATO, członkostwo Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, wzmocnienie współpracy regionalnej - to niektóre cele polityki zagranicznej prezydenta Andrzeja Dudy w 2017 r.

27 września 2016 roku

Ukraińcy chcą członkostwa w NATO i UE

Ukraińcy chcieliby widzieć swój kraj w NATO i w Unii Europejskiej i są przeciwni zerwaniu stosunków dyplomatycznych z Rosją - wynika z opublikowanego sondażu przeprowadzonego przez kijowskie Centrum Razumkowa.

9 sierpnia 2016 roku

Generał Roman Polko: Mamy bardzo dobre relacje z Turcją. Warto je wykorzystać

Polska ma tradycję dobrych relacji z Turcją. W tym aspekcie możemy być czynnikiem łagodzącym, prowadzącym rozmowy i stabilizującym. Istotne są też nasze działania dyplomatyczne, które muszą doprowadzić do tego, by ustalenia szczytu NATO w Warszawie były realizowane - mówi generał Roman Polko.

9 lipca 2016 roku

Szczyt NATO - Prezydent Duda: "sukces Polski i Sojuszu". Szef NATO: „wyśmienita organizacja wydarzenia”

W sobotę późnym popołudniem zakończył się w Warszawie szczyt NATO. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg kończąc obrady. podziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie za "wyśmienitą organizację" tego wydarzenia, a uczestnikom za dyskusję i prace. „NATO i Polska odniosły sukces na szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego w Warszawie; jego konkluzje są korzystne zarówno dla naszego kraju, jak i NATO” - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda

8 lipca 2016 roku

Tysiąc żołnierzy NATO, w tym Amerykanie, będzie stacjonować w Polsce i państwach bałtyckich

Przywódcy państw NATO podjęli w piątek decyzję o wzmocnieniu wschodniej flanki Sojuszu poprzez rozmieszczenie czterech batalionów liczących około 1000 żołnierzy w Polsce i krajach bałtyckich - poinformował sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. W Polsce batalionem sił NATO mają dowodzić Amerykanie. U nas ma też mieć bazę dwództwo brygady pancernej US Army

8 lipca 2016 roku

Kilka lokalizacji w „Polsce północno-wschodniej” na bazy dla sił US Army

Rozważanych jest kilka lokalizacji rozmieszczenia w Polsce amerykańskich sił; sprawa nie jest rozstrzygnięta - powiedział w piątek szef MON Antoni Macierewicz. Jak dodał, chodzi raczej o lokalizacje północno-wschodnie niż południowo zachodnie. W Polsce znajdzie się dowództwo brygady pancernej USA w Europie

8 lipca 2016 roku

Niemcy nie chcą wzmocnienia obecności wojsk NATO w Polsce

Większość Niemców dostrzega zagrożenie ze strony Rosji dla Polski i krajów bałtyckich, jest jednak przeciwna wzmocnieniu wschodniej flanki NATO poprzez wysłanie dodatkowych oddziałów wojskowych - wynika z sondażu Politbarometer dla ZDF.

8 lipca 2016 roku

W Warszawie rozpoczyna się szczyt NATO

W Warszawie rozpoczyna się dwudniowy szczyt NATO. Weźmie w nim udział 61 delegacji, w tym 18 prezydentów i 21 premierów, wśród nich prezydent USA Barack Obama. Gospodarzem szczytu jest prezydent Andrzej Duda; przewodniczy mu sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

6 lipca 2016 roku

Będzie spotkanie Andrzej Duda - Barack Obama. Już w piątek

Prezydent Andrzeja Duda spotka się z prezydentem USA Barackiem Obamą w piątek na Stadionie Narodowym we wczesnych godzinach popołudniowych - powiedział dziś szef Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski. Rozmowa jest zaplanowana na 45 minut.

4 lipca 2016 roku

Wróciły kontrole na polskich granicach. Także z Unią Europejską

O północy z niedzieli na poniedziałek na miesiąc została przywrócona - tymczasowo - kontrola na granicach wewnętrznych Polski z krajami UE: Czechami, Niemcami, Litwą, Słowacją, a także w portach i na lotniskach. Zmiany mają związek ze szczytem NATO i ŚDM.

1 lipca 2016 roku

TVP głównym nadawcą warszawskiego Szczytu NATO

Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski oraz Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski dokonali w czwartek 23 czerwca 2016 r. uroczystej wymiany dokumentów pomiędzy Ministerstwem Spraw Zagranicznych a TVP. Dotyczą one podpisanej 17 czerwca br. przez obie strony „Umowy w sprawie wykonania telewizyjnej obsługi szczytu NATO przez nadawcę narodowego”