tag

Obamacare

12 stycznia

Senat USA: Ostateczna likwidacja Obamacare coraz bliżej

Amerykański Senat uczynił w czwartek pierwszy konkrety krok na drodze ku uchyleniu jednego z głównych osiągnięć administracji prezydenta Baracka Obamy, czyli ustawy o przystępnej opiece zdrowotnej, regulującej system ubezpieczeń zdrowotnych zwany Obamacare.

7 stycznia

USA: Amerykanie chcą albo Obamacare albo reform

Sondaże wskazują, że trzy czwarte Amerykanów nie aprobuje republikańskich planów uchylenia Obamacare bez zastąpienia jej innym planem prawa do opieki zdrowotnej. Podziela tę opinię wiele stowarzyszeń medycznych i ugrupowań biznesowych.

5 stycznia

30 marca

Kosztowna porażka Obamacare?

Program powszechnej opieki zdrowotnej w USA, potocznie nazywany jako Obamacare, był sztandarowym w pierwszej kadencji prezydenta Baracka Obamy. Powszechnie krytykowany przez Partię Republikańską, po wprowadzeniu okrzyknięty został sukcesem przez zwolenników prezydenta. Czy słusznie? Najnowsze badania Blue Cross Blue Shield Association pokazują, że Obamacare nie do końca spełnił pokładane w nim nadzieje.

Wcześniejsze publikacje

Na jeden temat przy czwartku: Poczet komunistów amerykańskich

Ameryka słynęła z prywatnej służby zdrowia. W Europie przedstawiano ją nam zawsze jako nieubezpieczonych nagminnie umierających w parkach i na skwerach, jednak każdy, kto prawdziwie zaznał Ameryki opowiada o niej, jako o systemie dobrej jakości, taniej opieki medycznej.

USA nie zbankrutują. Jest porozumienie

Lider większości Demokratów w Senacie Harry Reid oraz lider Republikanów w tej izbie Mitch McConnell poinformowali w środę, że osiągnęli porozumienie, które pozwoli na uniknięcie technicznej niewypłacalności USA i zakończy blokadę federalnego budżetu.

Obama apeluje, straszy, ostrzega. Trwa budżetowy impas w USA

Apelując do Republikanów o zgodę na wzrost limitu zadłużenia kraju, prezydent Barack Obama ostrzegł we wtorek, że utrata płynności finansowej przez USA miałaby katastrofalne skutki. Przywódca Republikanów w Izbie Reprezentantów John Boehner zrzucił winę za impas na prezydenta.

Pozostałe publikacje o tym tagu