tag

Obamacare

21 stycznia

Pierwsze decyzje nowego prezydenta USA

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął w piątek urzędowanie od podpisania dekretu, który zobowiązuje agencje federalne do "ograniczenia obciążeń" związanych z reformą ubezpieczeń zdrowotnych, wprowadzoną przez poprzedniego prezydenta Baracka Obamę.

20 stycznia

12 stycznia

Senat USA: Ostateczna likwidacja Obamacare coraz bliżej

Amerykański Senat uczynił w czwartek pierwszy konkrety krok na drodze ku uchyleniu jednego z głównych osiągnięć administracji prezydenta Baracka Obamy, czyli ustawy o przystępnej opiece zdrowotnej, regulującej system ubezpieczeń zdrowotnych zwany Obamacare.

7 stycznia

USA: Amerykanie chcą albo Obamacare albo reform

Sondaże wskazują, że trzy czwarte Amerykanów nie aprobuje republikańskich planów uchylenia Obamacare bez zastąpienia jej innym planem prawa do opieki zdrowotnej. Podziela tę opinię wiele stowarzyszeń medycznych i ugrupowań biznesowych.

Wcześniejsze publikacje

Kosztowna porażka Obamacare?

Program powszechnej opieki zdrowotnej w USA, potocznie nazywany jako Obamacare, był sztandarowym w pierwszej kadencji prezydenta Baracka Obamy. Powszechnie krytykowany przez Partię Republikańską, po wprowadzeniu okrzyknięty został sukcesem przez zwolenników prezydenta. Czy słusznie? Najnowsze badania Blue Cross Blue Shield Association pokazują, że Obamacare nie do końca spełnił pokładane w nim nadzieje.

Na jeden temat przy czwartku: Poczet komunistów amerykańskich

Ameryka słynęła z prywatnej służby zdrowia. W Europie przedstawiano ją nam zawsze jako nieubezpieczonych nagminnie umierających w parkach i na skwerach, jednak każdy, kto prawdziwie zaznał Ameryki opowiada o niej, jako o systemie dobrej jakości, taniej opieki medycznej.

Pozostałe publikacje o tym tagu

9 października 2013 roku

Obama apeluje, straszy, ostrzega. Trwa budżetowy impas w USA

Apelując do Republikanów o zgodę na wzrost limitu zadłużenia kraju, prezydent Barack Obama ostrzegł we wtorek, że utrata płynności finansowej przez USA miałaby katastrofalne skutki. Przywódca Republikanów w Izbie Reprezentantów John Boehner zrzucił winę za impas na prezydenta.

2 października 2013 roku

Friedman: Budżet jest stawką amerykańskiej demokracji

W sytuacji paraliżu większości instytucji federalnych w USA, spowodowanej nieprzyjęciem w terminie nowej ustawy budżetowej przez Kongres, stawką jest amerykańska demokracja - pisze w środę publicysta "New York Timesa" Thomas L. Friedman.