tag

Obamacare

20 lipca

14 lipca

Nowa wersja ustawy znoszącej Obamacare

Przywódcy republikanów Senacie przedstawili w czwartek nową wersję ustawy o zniesieniu i zastąpieniu systemu opieki medycznej zwanym "Obamacare". Wcześniej na początku lipca republikanie zrezygnowali z głosowania nad poprzednią wersją z powodu powodu braku głosów.

27 czerwca

24 czerwca

Wcześniejsze publikacje

Obamacare zostanie zniesione już dziś?

W Izbie Reprezentantów Kongresu USA w czwartek odbędzie się głosowanie w sprawie nowego projektu ustawy o systemie opieki zdrowotnej, którym prezydent Donald Trump chce zastąpić tzw. Obamacare - system wprowadzony przez swojego poprzednika Baracka Obamę.

Inwestorzy czekają, aż Trump powie „yes, we can”

„Yes, we can” – tymi słowami w 2008 roku zainaugurował swoją prezydenturę Barack Obama. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, czy gabinet byłego prezydenta USA rzeczywiście zrobił dla amerykańskiej gospodarki wszystko, co mógł. Jedno zrobił na pewno. Przeforsował ustawę o systemie opieki zdrowotnej, potocznie nazywaną „Obamacare”.

Pozostałe publikacje o tym tagu

16 marca 2017 roku

Jak rozgrywka wokół likwidacji Obamacare wpłynie na notowania dolara?

Euro jest nico słabsze po gigantycznym zastrzyku płynności w sektor bankowy od ECB w ramach finalnego przetargu TLTRO (233,5 mld euro). Dolar odzyskuje nieco siły pod wpływem odbicia dochodowości długu USA. W rezultacie eurodolar oddalił się od kluczowego w krótkim terminie oporu 1,0830. Rynek cały czas czeka na rozstrzygnięcie przyszłości Obamacare. Głosowanie w Izbie Reprezentantów przyćmi cały szereg danych makro

21 stycznia 2017 roku

Pierwsze decyzje nowego prezydenta USA

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął w piątek urzędowanie od podpisania dekretu, który zobowiązuje agencje federalne do "ograniczenia obciążeń" związanych z reformą ubezpieczeń zdrowotnych, wprowadzoną przez poprzedniego prezydenta Baracka Obamę.

12 stycznia 2017 roku

Senat USA: Ostateczna likwidacja Obamacare coraz bliżej

Amerykański Senat uczynił w czwartek pierwszy konkrety krok na drodze ku uchyleniu jednego z głównych osiągnięć administracji prezydenta Baracka Obamy, czyli ustawy o przystępnej opiece zdrowotnej, regulującej system ubezpieczeń zdrowotnych zwany Obamacare.

7 stycznia 2017 roku

USA: Amerykanie chcą albo Obamacare albo reform

Sondaże wskazują, że trzy czwarte Amerykanów nie aprobuje republikańskich planów uchylenia Obamacare bez zastąpienia jej innym planem prawa do opieki zdrowotnej. Podziela tę opinię wiele stowarzyszeń medycznych i ugrupowań biznesowych.

31 marca 2016 roku

Kosztowna porażka Obamacare?

Program powszechnej opieki zdrowotnej w USA, potocznie nazywany jako Obamacare, był sztandarowym w pierwszej kadencji prezydenta Baracka Obamy. Powszechnie krytykowany przez Partię Republikańską, po wprowadzeniu okrzyknięty został sukcesem przez zwolenników prezydenta. Czy słusznie? Najnowsze badania Blue Cross Blue Shield Association pokazują, że Obamacare nie do końca spełnił pokładane w nim nadzieje.

14 listopada 2013 roku

Na jeden temat przy czwartku: Poczet komunistów amerykańskich

Ameryka słynęła z prywatnej służby zdrowia. W Europie przedstawiano ją nam zawsze jako nieubezpieczonych nagminnie umierających w parkach i na skwerach, jednak każdy, kto prawdziwie zaznał Ameryki opowiada o niej, jako o systemie dobrej jakości, taniej opieki medycznej.

16 października 2013 roku

USA nie zbankrutują. Jest porozumienie

Lider większości Demokratów w Senacie Harry Reid oraz lider Republikanów w tej izbie Mitch McConnell poinformowali w środę, że osiągnęli porozumienie, które pozwoli na uniknięcie technicznej niewypłacalności USA i zakończy blokadę federalnego budżetu.

9 października 2013 roku

Obama apeluje, straszy, ostrzega. Trwa budżetowy impas w USA

Apelując do Republikanów o zgodę na wzrost limitu zadłużenia kraju, prezydent Barack Obama ostrzegł we wtorek, że utrata płynności finansowej przez USA miałaby katastrofalne skutki. Przywódca Republikanów w Izbie Reprezentantów John Boehner zrzucił winę za impas na prezydenta.

2 października 2013 roku

Friedman: Budżet jest stawką amerykańskiej demokracji

W sytuacji paraliżu większości instytucji federalnych w USA, spowodowanej nieprzyjęciem w terminie nowej ustawy budżetowej przez Kongres, stawką jest amerykańska demokracja - pisze w środę publicysta "New York Timesa" Thomas L. Friedman.