Sekcja paliwa - Orlen

tag

paliwa

Dzisiaj

Analitycy: drożeją paliwa

Analitycy e-petrolu, choć piszą o "pewnemu podwyższeniu cen detalicznych w mijającym tygodniu", to jednak przekonują, że kierowcy nie mają jeszcze powodów do dalszych obaw

21 lipca

18 lipca

Rząd będzie szukał innych metod pozyskania finansów na drogi

Wycofaliśmy się z projektu ustawy dot. opłaty paliwowej, ponieważ wsłuchujemy się w to, co mówią ludzie; nie oznacza to, że nie będziemy szukać w inny sposób środków, żeby wesprzeć samorządy w kwestii dróg - powiedziała we wtorek szefowa gabinetu politycznego premier Elżbieta Witek.

17 lipca

Prezydent podpisał nowelę ustawy o zapasach paliw

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek ustawę wprowadzającą nowe zasady utrzymywania obowiązkowych zapasów paliw - poinformowała Kancelaria Prezydenta RP. Nowe regulacje mają zabezpieczyć w razie kryzysu przesłanie zapasów gazu z zagranicy.

Wcześniejsze publikacje

Co z paliwami alternatywnymi? Komisja Europejska wyjaśnia

Polska nie musi się jednak obawiać sprawy przed Trybunałem UE dotyczącej planu rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych, w tym punktów ładowania pojazdów elektrycznych. KE sprostowała w piątek komunikat usuwając Polskę z grona państw, które są bliżej kar.

Tanie paliwo, droga żywność

Główny Urząd Statystyczny potwierdził swoje wcześniejsze szacunki, według których inflacja wyniosła w czerwcu 1,5 proc. Najniższy w tym roku jej poziom zawdzięczamy przede wszystkim tańszym paliwom, ale za żywność wciąż musimy płacić sporo więcej niż przed rokiem.

Pozostałe publikacje o tym tagu

4 lipca 2017 roku

NIK negatywnie o przeciwdziałaniu szarej strefie w paliwach

Firma doradcza Ernst & Young (EY) oszacowała, że w 2013 r. straty dla budżetu państwa z tytułu wyłudzeń podatku VAT w obrocie olejem napędowym wynosiły od 4,3 do 5,8 mld zł. Z kolei według szacunków firmy doradczej PwC w 2014 r. wyłudzenia VAT w polskiej gospodarce wyniosły niemal 50 mld zł, z czego ponad 20 proc. dotyczyło właśnie obrotu paliwami. Straty z samych tylko nieodprowadzonych podatków od sprzedanych paliw wyniosły w 2014 r. ok. 8 mld zł

3 lipca 2017 roku

Eksperci o pomyśle podwyżki opłaty paliwowej na drogi lokalne: potrzebne, mimo kosztów

Ekspert paliwowy Andrzej Szczęśniak przyznaje w rozmowie z PAP, że podniesienie opłaty paliwowej, np. o 20-25 groszy - bo tyle zaspokajałoby potrzeby Funduszu Dróg Samorządowych, na pewno wpłynęłoby na wysokość cen paliw i odbiłoby się tym samym na kieszeniach użytkowników dróg. Jego zdaniem oznaczałoby to, wraz z VAT, dodatkowo ok. 6 mld zł rocznie uzyskane od kierowców

30 czerwca 2017 roku

Inflacja w czerwcu wyniosła 1,5 proc. w ujęciu rocznym

Inflacja – według szybkiego szacunku – wyniosła w czerwcu 1,5 proc. w ujęciu rocznym w porównaniu do 1,9 proc. w maju – poinformował GUS. Analitycy spodziewali się w tym miesiącu mniejszego wzrostu cen towarów i usług licząc rok do roku.

29 czerwca 2017 roku

Premier: należy rozważyć pomysł podniesienia opłaty paliwowej

Jeżeli w tej chwili pojawia się pomysł podniesienia opłaty paliwowej i utworzenia funduszu budowy dróg, który pozwoli zwiększyć inwestycje przede wszystkim w Polsce lokalnej to należy go rozważyć - mówiła w czwartek na konferencji premier Beata Szydło.

22 czerwca 2017 roku

Inwentaryzacja fauny i flory na terenie PKN Orlen

Na terenie zakładu głównego PKN Orlen w Płocku (Mazowieckie) oraz w bezpośrednim jego sąsiedztwie rozpoczęła się inwentaryzacja przyrodnicza; prace potrwają do jesieni. Przyrodnicy zbadają faunę i florę występującą na obszarze ponad 1300 ha.

13 czerwca 2017 roku

Inflacja bazowa powinna być na poziomie zbliżonym do tego sprzed miesiąca

Ekonomiści oceniają, że wartość inflacji bazowej (po wyłączeniu cen żywności i energii), którą poda dzisiaj NBP, powinna być zbliżona do tej z zeszłego miesiąca, kiedy to wyniosła 0,9 proc. GUS poinformował w poniedziałek, że wskaźnik inflacji CPI w maju w ujęciu rocznym wyniósł 1,9 proc.

5 czerwca 2017 roku

Czy nagły konflikt na Bliskim Wschodzie zagrozi dostawom LNG z Kataru do Polski?

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Arabii Saudyjskiej poinformowało w poniedziałek o zerwaniu stosunków dyplomatycznych i konsularnych z Katarem w związku ze wspieraniem przez to państwo terroryzmu. W ślad za Rijadem stosunki zerwały ZEA, Egipt i Bahrajn. Bogaty w surowce energetyczne Katar jest jednym z najbogatszych krajów na świecie. Katar jest też dostawcą gazu LNG dla Polski

4 czerwca 2017 roku

Nowy numer „wSieci”. Wojciech Jasiński: „PKN Orlen to filar Polski”

”Nie znajdziemy w świecie przykładu gospodarki, która odniosłaby realny sukces bez świadomej polityki wsparcia ze strony państwa” – w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” prezes Wojciech Jasiński, w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi m.in. o sukcesach Polskiego Koncernu Naftowego Orlen

31 maja 2017 roku

Inflacja w maju wyhamowała

Po dwumiesięcznej stabilizacji w maju nastąpiło wyhamowanie rocznego wskaźnika inflacji do 1,9 proc. Stało się tak mimo bardzo wysokich cen owoców (truskawek, czereśni), do których przyczyniły się tegoroczne przymrozki. Z drugiej strony w maju nastąpił solidny spadek cen paliw na stacjach, co w dużej mierze bilansowało ewentualne wzrosty cen w kategorii „żywność i napoje alkoholowe”, tudzież w innych kategoriach – komentuje Monika Kurtek, główna ekonomistka Banku Pocztowego.

27 maja 2017 roku

KAS dostał mobilne laboratoria do sprawdzania jakości przywożonych paliw

Dwa nowoczesne samochody laboratoryjne otrzymali funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej. Sprzęt został przekazany Krajowej Administracji Skarbowej przez PKN Orlen. Mobilne laboratoria posłużą do szybkiej weryfikacji jakości i składu paliw wwożonych do kraju oraz transportowanych na terenie Polski.

25 maja 2017 roku

OPEC zgadza się na ograniczenie wydobycia ropy do marca 2018 r.

Producenci ropy naftowej spoza OPEC pod przewodnictwem Rosji uzgodnili w czwartek przyłączenie się do OPEC w przedłużeniu zmniejszenia produkcji przez dziewięć miesięcy, do marca 2018 r. - informuje Reuters z Wiednia, powołując się na delegatów OPEC

25 maja 2017 roku

PKN Orlen wspiera KAS w walce z "szarą strefą" paliwową

PKN Orlen przekazał dwa mobilne laboratoria, które pomogą Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w przeciwdziałaniu paliwowym oszustwom podatkowym. Laboratoria dysponują sprzętem pozwalającym na badanie najważniejszych parametrów ropy naftowej, biopaliw i biokomponentów takich jak gęstość, prężność par, zawartość siarki czy temperatura zapłonu.

21 maja 2017 roku

Ropa: OPEC negocjuje, Ameryka patrzy

Najbliższy czwartek będzie kluczowy dla rynku ropy: OPEC podczas swojego spotkania w Wiedniu może podjąć decyzję o wydłużeniu cięć wydobycia. Chyba, że kartel, albo jego sojusznicy, do czwartku zmienią zdanie