tag

Piotr Gliński

23 maja

Gliński ws. jednolitej ceny książki: decyzja nie została podjęta

Projekt ustawy o jednolitej cenie książki, przygotowany przez Polską Izbę Książki, nad którym pracuje teraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zakłada, że cena książki przez rok od daty wprowadzenia jej na rynek będzie mogła być obniżona maksymalnie o 5 proc.

20 marca

3 stycznia

29 grudnia

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

15 czerwca 2016 roku

Polska chce zorganizować Expo 2022. Dziś zgłosiliśmy kandydaturę

Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński i prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zgłosili w Międzynarodowym Biurze Wystaw (BIE) w Paryżu kandydaturę Łodzi do organizacji Expo w 2022 r. Tematem Expo w Łodzi ma być kompleksowa rewitalizacja obszarów miejskich.

12 lutego 2016 roku

Minister kultury zmierza z gospodarczą wizytą do Indii

Dziś wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński udaje się do Mumbaju w Indiach, gdzie będzie przewodniczył misji gospodarczej z udziałem polskich przedsiębiorców. W programie przewidziane jest jego spotkanie z premierem Narendrą Modim.

15 listopada 2015 roku

Prof. Piotr Gliński: jako wicepremier będę koordynował filar gospodarczy

Jako pierwszy wicepremier w rządzie Beaty Szydło będę koordynował filar gospodarczy i inne resorty, by monitorować, czy realizowany jest nasz program gospodarczy. Mateusz Morawiecki, który również ma być wicepremierem oraz ministrem rozwoju, będzie szefem operacyjnym do spraw gospodarczych - mówi PAP prof. Piotr Gliński. Poinformował też, że przy rządzie być może powstanie rodzaj centrum studiów strategicznych

23 września 2013 roku

Prof. Gliński: Remedium na dług publiczny to wzrost gospodarczy

Problemy związane z długiem publicznym i deficytem sektora finansów publicznych zostaną rozwiązane dzięki wzrostowi gospodarczemu, który należy stymulować - mówił na spotkaniu z przedsiębiorcami z BCC prof. Piotr Gliński.

20 maja 2013 roku

Gliński na czele stowarzyszenia Program dla Polski

Stowarzyszenie Program dla Polski powołał w poniedziałek prof. Piotr Gliński i współpracujący z nim eksperci. Jego celem jest opracowanie kompleksowego programu dla kraju i odbudowanie debaty publicznej - poinformował PAP jeden ze współzałożycieli stowarzyszenia Maciej Świrski.

29 kwietnia 2013 roku

Biurokracja zamiast demokracji

Czy rzeczywiście mamy w Polsce e-Państwo wolnych obywateli? - zastanawiali się uczestnicy kongresu "Polska Wielki Projekt".

16 kwietnia 2013 roku

Polska to naprawdę Wielki Projekt!

Kongres Polska Wielki Projekt właśnie trwa. Najbliższe spotkania odbędą się 20 kwietnia w Poznaniu. Potem, od 25 do 28 kwietnia przyjdzie czas na Warszawę.

8 marca 2013 roku

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności, prof. Gliński się nie poddaje

Sejm odrzucił w głosowaniu wniosek PiS o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska. Profesor Gliński nie poddaje się - rano w programie Bogdana Rymanowskiego Jeden na Jeden zapowiedział dalsze działania, między innymi powołanie konserwatywnego think tanku.

8 marca 2013 roku

Gliński: Ten rząd nie przetrwa

Podczas porannej rozmowy w programie Bogdana Rymanowskiego "Jeden na Jeden" prof. Piotr Gliński komentował wczorajszą debatę nad wotum nieufności dla Donalda Tuska. Wskazywał, iż obecny rząd raczej nie ma szans dotrwać do końca kadencji.

1 marca 2013 roku

Gliński: Polska potrzebuje dobrego gospodarza

W najnowszym wydaniu Tygodnika Solidarność Artur S. Górski rozmawia z prof. Piotrem Glińskim - kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na premiera rządu technicznego. Gliński w wywiadzie tłumaczy, iż kluczowe dla Polski jest odbudowanie fundamentów zaufania społecznego. A to można zrobić tylko poprzez wprowadzenie sprawiedliwych reguł do życia publicznego.

24 lutego 2013 roku

Kandydat PiS na premiera przedstawił zespół 24 ekspertów

Kandydat PiS na premiera prof. Piotr Gliński przedstawił w niedzielę zespół 24 ekspertów, którzy - jak mówił - są gotowi "wziąć odpowiedzialność za Polskę". Priorytetami rządu technicznego ma być: walka z bezrobociem, odbudowa polskiej wspólnoty i sprawne państwo.

16 lutego 2013 roku

Minister jest przeciwny 1000 zł dla rodziców

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) skrytykował propozycję eksperta PiS Krzysztofa Rybińskiego, by rodzice otrzymywali 1 tys. zł miesięcznie na dziecko od urodzenia do ukończenia 18. roku życia.

15 lutego 2013 roku

"Posiadanie dzieci powinno być modne"

Trzeba dążyć do tego, by posiadanie dzieci stało się pożądane i modne - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas dzisiejszej debaty "Teraz Rodzina".